با گسترش نفوذ جریان تكفیری سلفی در نوار غزه ، اختلافات میان انها و نیروهای مقاومت بالا گرفته است .گروههای تكفیری سلفی در مدت اخیر با حمله به تجمعات محور و مقاومت و سوزاندن پلاكاردهای انان در نوار غزه قدرتنمائی كرده اند.طرفداران محور مقاومت یا همان دوستان ایران و حزب الله لبنان جریانی به نام " صابرون " تشكیل داده اند .پس از سوزاندن پلاكاردهای تشكر از ایران ، مجددا اعضای گروه صابرون كه به ایران و حزب الله نزدیك هستند در چهار راههای غزه اقدام به نصب پرچم های ایران لبنان و پلاكاردهای " تبریك به محور مقاومت و ایران " یا " 36 سال عزت و استقلال "نمودند كه مجددا مورد هجوم سنگین جریان سلفی وهابی غزه قرار گرفته است.

گفته می شود جریان صابرون ارتباطی به حماس ندارد و احتمال می رود از شیعیان غزه باشند كه به فكر مقاومت اصیل اسلامی معتقد هستند.لذا به نظر می رسد اختلافات به مرحله حساسی رسیده و انتظار می رود این اختلافات به رودروئی جریان سلفی و جریان مقاومت بیانجامد.

حماس و بعد از اختلافاتش با بشار اسد رئیس جمهور سوریه مقر خود را از دمشق خارج كرد و به اردوگاه اعتدال عربی پیوست . در گذشته حماس به مراسم عزاداری شیعیان غزه حمله نمود و باعث خساراتی به عزاداران شد .در مدت اخیر حماس مجددا خواستار بازگشت به محور مقاومت شده و اندكی از فشار به شیعیان غزه كه در حال قدرت گرفتن هستند كم كرده است .گفته می شود حركت صابرون به شیعیان غزه نزدیك است و مسئول ان هشام سالم است .

SaLAFEEN-GAZA-666

وبلاگ نویس مستقل ، فعال فرهنگی اجتماعی

به اطلاع می رساند این وبلاگ _صبح قریب هیچ گونه حساب تلگرام اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی ندارد و هرگونه انتسابی به این وبلاگ تکذیب می شود و تشابه اسمی است . با تشکر مدیر وبلاگ صبح قریب


چیست این دلشوره های بیكران؟
پشت كاشی های سبز جمكران

كشتی امیددر گل تا به كی؟
بانگ اللهم عجل تا به كی؟

تا به كی از داغ هجران تو صبر؟
جلوه كن ای آفتاب پشت ابرمرحوم حاج ملاآقاجان می فرمودند که تمام علایم ظهور به وقوع پیوسته است به غیر چند علامت حتمی که مقارن ظهور است و همواره می گفتند: منتظر علایم ظهور نباشد بلکه منتظر ظهور حضرت ولی عصر اروحنافداه باشید.
بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ ، وَعَلٰى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ ، وَعَلىٰ اَوْلادِ الْحُسَیْنِ ، وَعَلىٰ اَصْحٰابِ الْحُسَیْن اَللّٰهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَابْدَاءْ بِهِ اَوَّلاً ، ثُمَّ الثّانِىَ وَالثّالِثَ وَالرّابِعَ اَللّهُمَّ الْعَنْ یَزیدَ خامِساً ، وَالْعَنْ عُبَیْدَ اللهِ بْنَ زِیٰادٍ وَابْنَ مَرْجٰانَةَ وَعُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَشِمْراً وَآلَ اَبى سُفْیانَ وَآلَ زِیادٍ وَآلَ مَرْوانَ اِلى یَوْمِ الْقِیمَةِآمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نویسندگان