با عرض سلام و ادای احترام محضر همه عزیزان و عرض تسلیت ایام فاطمیه س 
خبرهای مختلفی در خاورمیانه نشان از ان دارد برغم انکه ظاهرا قدرتهای استکباری و استعماری مثل امریکا و روسیه می خواهند با ارام کردن سوریه به ارام نمودن کل خاورمیانه بپردازند در جریان است در حالی که دقیقا عکس این موضوع دارد دنبال می شود.
۱_ اتش بس در سوریه در زمان بسیار بدی اتفاق افتاد .ارتش سوریه داشت همه مناطق از دست رفته را باز می گرداند پس اعلام عجولانه اتش بس معنا نداشت و تروریست ها را نجات داد و فرصت ریکاوری برایشان فراهم کرد.نقش روسها در این اتش بس چیست.ایا صرف گسیل نیرو توسط اعراب و ترکیه می تواند توجیه اتش بس در چنین شرایطی و در استانه فتح حلب باشد.
دکتر ولایتی هم گفت اتش بس برای اسقاط اسد است و هیچ هدفی ندارد.
۲_ موافقت ضمنی روسها با تقسیم فدرالی سوریه در کدام پازل قابل قرائت است . فدرالی شدن سوریه یعنی تقسیم عملی ان .ایا روسیه با اعزام چند هواپیما توسط عربستان به انحرلیک چنین تغییری در مواضع داد یا مسایل پشت پرده هم دخیل هستند و توافقات عام با امریکا برای روسها حد و مرز قائل شده است.ایا روسها موافق ایجاد دولت سنی در عراق و سوریه هستند .ایا با تقسیم سوریه به پنج بخش موافقند .مسائل راهبردی روسها ایا در این سطح دنبال می ش وند؟
۳_ کشورهای حامی تروریست ها ی تکفیری موسوم به شورای همکاری حزب الله را در فهرست گروههای تروریستی قرار دادند .این اتفاق اخرین پل های پشت سر انها را خراب کرده و رسما به شیعیان اعلام جنگ داده اند .نزدیکی به یهودیان صهیونیست و تروریست نامیدن حزب الله لبنان از عجایب روزگار ماست و نشان داد که همه مردم منطقه و کشورهای خاورمیانه موضع نهایی خود در برابر شیعیان را اعلام کرده اند و عربستان و سایر کشورهای شورای همکاری با عجله عجیبی فضا را به سمت نبرد بزرگ اماده می کنند .ایا عربستان فکر می کند با این استعجال فایده می برد.چرا برغم انکه همه چیز را می دانند اینگونه بی پروا به پیش می تازند .اگر یک ساعت تفکر می کردندبدون شک به سیاست لاک پشتی خود بر می گشتند و اینقدر به سمت هاویه با سرعت نمی رفتند .
ایا روسها نمی دانند ایجاد کشورها یا فدارلیسم چندگانه در سوریه به معنای قطع ارتباط شیعیان با هم و به سمت زاویه رینگ رفتن و تنها ماندن حزب الله لبنان و علوی ها خواهد شد؟  ایا نمی دانند حتی علوی های سوریه و حزب الله لبنان از هم فاصله خواهند داشت و خطرناک می شود؟
۴_ منظور جان کری از پلان B چه بود . الان دارند دمشق را محاصره می کنند و سقوط دمشق  هرگز نباید اتفاق افتد . لشکر کشی ها و مانور رعد شمال عربها و اجرای ماکت اشغال دمشق نشانه های مهمی هستند که باید هوشیار بود .با توجه به اوضاع میدانی قبول اتش بس توسط روسها  خیانت بود .حال که اتش بس با مخالفان  موسوم به میانه رو بود چرا روسیه دیگر مواضع داعش و النصره را بمباران نمی کند .حتی مرغ پخته هم از این موضوع می خندد که اتش بس ٬ جنگ را که به شکست داعش می انجامید متوقف نمود و فرصت گاوبندی و تغییر شکل به تروریست ها و رنگ عوض کردن داد.اگر روزی خدای نکرده اسد سقوط کند ٬ اتش بس او را ساقط کرده نه چیز دیگری
۵_  بازی عجیب غرب با ما برای بیطرف کردن ماست و مثل روز روشن است که عجله برای مذاکرات و رفع ظاهری تحریم برای خرید زمان و به حاشیه راندن ماست .ما نباید یک ذره هم از اجرای دستورات رهبری غفلت کنیم و گرنه وای بر ما 
۶_احتمال تخریب سد موصل هم جزو خبرهای مهم بود که شایسته توجه است و در صورت تخریب عمدی یا به خاطر عدم تعمیر بخش عمده ای از عراق زیر اب خواهد رفت .زیر اب رفتن بخشی از عراق در روایات هم مذکور است.
به هر حال
حاکمان جهان بازی چند وجهی عجیب و گیج کننده ای را انجام می دهند ولی همه این قبض و بسط ها با حساب و کتاب است و انها خیر ما را نمی خواهند و می خواهند که ما نباشیم.
دوستان و مومنان بزرگوار 
در وضعیت حساس و مهمی قرار گرفته ایم یا این حوادث همان اتفاقات مورد انتظار ما هستند که فبها و یا مثل همه حوادث و خونریزی های انسانی اند که می ایند و می روند .اگر گزینه اول باشند باید بزودی اولین نشانه ها و ظرف کوتاه مدت اتفاق بیفتند و گرنه گزینه دومند و الله اعلم