با ما باشید ، با تابش اولین اشعه های خورشید یوسف زهرا عجل الله تعالی فرجه الشریف

مشاور سابق امنیت ملی اسرائیل : اسرائیل جای امریکارا در دفاع از دولت های عربی خواهد گرفت

سردبیروبلاگ :امیر
تاریخ:شانزدهم مرداد 95-02:45 ب.ظ

ژنرال عمیدرور مشاور سابق امنیت ملی اسرائیل ضمن تمجید از روابط رو به تزاید دولت های عربی سنی این موضوع را یک فرصت تاریخی برای یهود و اعراب سنی قلمداد کرد . 
عمیدرور هم چنین از این هم فراتر رفت و گفت : امریکا در حال عقب نشینی از مسئولیت تاریخی خود در حمایت از دولت های سنی عربی است و باید اسرائیل فرصت را غنیمت بشمارد و به عنوان مدافع  اصلی کشورهای سنی عمل کند .
دیدارهای اشکار و نهان کشورهای عربی مخصوصا سعودی در ماههای اخیر به شدت افزایش پیدا کرده و به حالتی عادی تبدیل شده است .
دوستان می دانند سفیانی به عنوان دشمن بزرگ بشریت توسط  چند گروه از جمله یهودیان و بخش عمده ای از اعراب حمایت و پشتیبانی می شود و اوست که در نهایت سوریه را در دست خواهد گرفت (البته نه تمام سوریه را ) و به عراق لشکر خواهد کشید و برای حمایت از نظام حاکم بر حجاز نیروی کمکی خواهد فرستاد(بیدا) لذاست که به دقت مقدمات این اتفاقات را از همین الان رصد کنیم .نظرات() 
جعفر
چهارم شهریور 95 01:13 ق.ظ
بعد از سفر اردوغان به مسکو و مذاکرات راهبردی اش با پوتین، احتمال شروع تحرکات جدید ترکیه در سوریه پیش بینی می شد. اولین نشانه از این تحرکات شروع شد و نیروهای ویژه ارتش ترکیه با تجهیزات سنگین به همراه 1500 نفر از نیروهای ارتش آازاد سوریه (از گردان هایی چون فیلق‌الشام، صقورالجبل، جبهه شامیه و ...) و با هماهنگی ائتلاف موسوم به «ضد داعش» (به رهبری آمریکا) برای بیرون راندن داعش از شهر جرابلس در استان حلب از مرز گذشته و وارد خاک سوریه شدند. چند ساعت بعد از شروع عملیات، شهر جرابلس به طور کامل به کنترل ارتش آزاد درآمد

این حمله دقیقا در روز 24 آگوست شروع شد، روزی که مصادف با پانصدمین سالگرد نبرد تاریخی «مرج دابق» است. جنگی که در آن امپراطوری عثمانی به رهبری سلطان سلیم یکم در شمال حلب سپاه سلطنت مملوکان را شکست داد و سوریه را ضمیمه امپراطوری خود کرد.

گفتنی است که مملوکان، سلسله ای از فرمانروایان ترک بودند که به مدت 300 سال بر مصر و شامات حکم راندند و این یکی از طلایی ترین دوره های تاریخ مصر و شام در دوران بعد از اسلام محسوب می شود. اسم نبرد هم خیلی جالب هست یعنی «مرج دابق». ، «دابق» اسم یک روستایی در استان حلب هست. که داعش اهمیت فوق العاده ای برای ان قایل است. داعش، براساس یک حدیث، معتقد است که نبرد آخرالزمان در این نقطه انجام خواهد شد. داعش برای حفظ این نقطه، تاکنون هزینه های زیادی داده است. و اسم نشریه و ارگان رسمی داعش هم «دابق» نام دارد. آیا زمان سقوط دابق فرارسیده است؟

پاسخ مدیر وبلاگ : سلام
تحلیل خوبی بود
تشکر از شما
دوستان پست نو منتشر شد
لطفا نظر خود را در رابطه با ان بنویسید
با فعالیت خود ما را دلگرم کنید
سهیل
یکم شهریور 95 11:05 ب.ظ
سلام
در رابطه با پرچم های زرد بله حق با شماست عجله کردم و اشتباه کردم پوزش میخوام .
دو پرچم زرد خواهد بود .پرچم زردی که در دمشق با پرچمهای سیاه روبرو میشود و کمک مشرقی ها رادارد (شاید حزب الله) و دیگری پرچم زردی که در دستان مغربیهایی است که با استرهایی تندرو به رنگ سیاه و سفید از مغرب وارد شام میشوند و این همزمان با خسف شام خواهد بود .
بله رنگ پرچم ی پ گ یگان عمل کننده کردها در سوریه زرد رنگه.
امروز دوباره مظلومیت جبهه مقاومت ثابت شد .کردها علاوه بر حمله به حسکه و به شهادت رساندن نفرات ارتش سوریه و مقاومت امروز به نیروهای حلب در شمال شرق نیز حمله کردند . دقیقا عکس چیزی که توقع داشتیم و ساده دل بودیم که با گرفتن الباب پشت مقاومت به جای داعش به کردها و متحدشان خواهد بود ولی افسوس که کردها هم خام برنامه های امریکا شده اند . هر چند که انها هم ضرر خواهند کرد و مسیر حرکت سفیانی روی نقشه هم نشان میدهد انها هم طعم تلخ طمع و بلا را خواهند چشید . در همین راستا شاید بتوان سفر رییس اطلاعات ترکیه به دمشق را جهت همکاری با سوریه به منظور ضربه زدن به کردها ارزیابی کرد . که نشانه های ان با درگیری ارتش ازاد و کردها بر سر جرابلس پدیدار شده
پاسخ مدیر وبلاگ : سلام
تشکر از شما
پرچم های زرد مختص حزب الله اند برادر
Ma.da.ze
یکم شهریور 95 10:16 ق.ظ
یا الله
گفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم
چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی
.
.
یا مولا دیگر آتش در دستانمان نیست دیگر نگهداری دین جدت رسول الله آتش نیست در دست
اتشیست در دل
در قلب
در جان
در روح
همچون سخت است انچنان سخت نیست اتش دوزخ
مگر دوزخ نبود ولای علیست؟؟؟
اما اکنون نبودن عشق اهل بیت اتشمان میزند
پودرمان میکند
یک لحظه تفکر بدون ولای علی بودن نابودمان میکند ،،، اکنون بر دلهایمان خمپاره دشمن میریزد قلب هایی که از درد هجرانت گریان میشود
دیگر کارهایشان دارد نتیجه میدهد اخر
خمپاره ها را بر دلهایمان بر عقلهایمان زدند
کشتند بردند صفای ایمانش را
انچه مانده خرابه ای بیش نیست
با خرابه هایش کلبه فقیرانه ای خواهیم ساخت
انچنان مراقبش باشیم تا تو بیایی غم این دل با تو بگوییم!!!
ای غریب ترین غریبان!

دلم جز هوایت هوایی ندارد
دلم جز ذکر نامت نوایی ندارد
یا ابا صالح مددی .
#جایی_که_نام_مهدی_نیست_قرارنه_فراربایدکرد
پاسخ مدیر وبلاگ : سلام و تشکر از شما
خیر ببینی
بی نام
سی ام مرداد 95 11:35 ق.ظ
سلام. جناب آقای سهیل مگر پرچم کردها زردرنگه؟
سهیل
سی ام مرداد 95 10:29 ق.ظ
سلام
خبرها حاکی از اتفاقات جدید و تحولات تازه و بعضا عجیب خبر میدهد وقتی اردوغان از پوتین عذرخواهی کرد و قول همکاری داد و ایلدریم صحبت از تغییرات ظرف شش ماه اینده در سوریه داد باور نکردیم اما حالا با امدن هواپیماهای روسی به ایران این پیام به ترکیه رسید که دست مقاومت باز است و اردوغان نمیتواند انها را بازی دهد و باید قرص و محکم وارد جبهه مقاومت شود شاید پایگاه اینجرلیک به روسیه داده شود به خصوص با سفر قریب الوقوع اردوغان در این هفته به ایران .
البته ناتو هم بیکار نبوده و برای جلب ترکیه دادن هواپیماهای مدرن به ترکها را جلو انداخته .
اردوغان در سراشیبی است که راه بازگشت ندارد چرا که در طرح امریکا ترکیه دیگر کارایی ندارد و در طرحvso که به منظور فرسایشی کردن نبرد علیه بشار اسد طراحی شده نیروهای کرد به عنوان نیروهای مورد اعتماد شناخته شده و از هر جهت به سایر نیروهای منطقه برتری داده شده . بنابراین ترکیه راهی به جز همراهی با مقاومت ندارد مگر انکه بخواهد همچنان با حمایت از ارتش ازاد و تسلیح انها در برابر کردها مرزهایش را حفظ کند که بسیار بی فایده است .
در گزارشی که منتشر شده امده در امریکا طرح واحدی برای سوریه وجود ندارد اما دو طرح بیش از همه موردنظر است یکی موافقت با روسیه و رفتن بشار و دولت انتقالی یکی هم طرح vso و فرسایشی کردن نبردها با به قول خودشان نیروهای امتحان پس داده . شاید منظور از پرچمهایی زرد در شام نه حزب الله بلکه پرچم نیروهای کرد باشد باید منتظر بود
خبری نیز اکنون امد که اردوغان گفته نیاز باشد به سوریه حمله میکنیم باید دید با توجهبه حمله کردها در حسکه به ارتش سوریه و دور برداشتن انها چه تصمیمی در جبهه مقاومت اتخاذ خواهد شد .
پاسخ مدیر وبلاگ : سلام
پرچم های زرد به کردها مربوط نمیشود . و بعید است چنین باشد .
سهیل
بیست و ششم مرداد 95 12:11 ق.ظ
روسیه از حمله قریب الوقوع همراه با امریکا به حلب میگوید حال انکه ارتش ازاد و تروریستهای ساکن ادلب زیرنظر امریکا و انگلیس هستند به صورت مستقیم و حتی تصاویری نیز فاش شد از کمک نیروهای نظامی انگلیسی .
از طرفی ایلدریم نخست وزیر ترکیه در بیاناتی عجیب صحبت از تغییراتی در مواضع ترکیه در قبال سوریه میکند و از خبرنگاران میخواهد شش ماه اینده از اتفاقات سوریه تعجب نکنند .
کردها با امریکا در حال گسترش نفوذ در سوریه هستند و منبج را گرفته اند و به سمت الباب میروند که هم مزایا و هم معایبی برای جبهه مقاومت دارد . در جبهه جنوب به شدت مقاومت در حال پیشروی است و مناطق مختلف در حومه پایتخت در حال پاکسازی است و جناح مقابل هم به شدت به دنبال شکست محاصره و تهدید دمشق و هر روز عملیاتی با اسم جدید که تا کنون موفق نبوده اند . باید دید ایا ترکیه در سیاست جدید خود متحدی برای روسیه خواهد بود و بنابه نظر برخی ترکان حاضر در قرقیسیا ترکیه و روس هستند یا باز هم بازی دیگری در جریان است
جعفر
بیست و سوم مرداد 95 11:39 ب.ظ
سلام
میلاد سلطان علی ابن موسی الرضا را خدمت دوستان تبریک عرض میکنم . التماس دعا از همه دوستان به خصوص عزیزانی که این روزها به زیارت امام رضا مشرف میشوند دارم.
پاسخ مدیر وبلاگ : سلام
تبریک متقابل ولادت امام رضاع
التماس دعای فرج از دوستانی که اکنون مشرف اند
سادات،
بیست و سوم مرداد 95 10:49 ب.ظ
گویندجوازكربلا دست رضاست
شاهی كه تجلی گه الطاف خداست
جایی كه برات كربلا میگیرند
آنجا به یقین پنجره فولاد رضاست
میلاد امام رئوف مبارک

اللهم عجل لولیک الفَرَج
پاسخ مدیر وبلاگ : به نوبه خودم ولادت حضرت امام رضا ع را به دوستان عزیز و مهدوی تبریک میگویم
تشکر از شما
نیما
بیست و دوم مرداد 95 09:50 ق.ظ
سلام.

بنده بعد از چند ماه امروز از وبلاگ بازدید کردم و اکثر نظرات را خواندم.

از نظر بنده پادشاه اردن سفیانی هستش. بنده قبلا هم اینو اعلام کردم ولی یه سری از دوستان قبول نمیکردند و حدیث می اوردند چون لپاش قرمز نیست و ریش نداره و یه سری دلایل عجیب و غریب دیگه... سفیانی نیست.

متاسفانه کاربران این وبلاگ فکر میکنند سفیانی از بین تکفیری ها میاد و اردن و ... رو میگیره.

در صورتی که همچین چیزی امکان نداره . چون سفیانی کلا باید خارج از بازی سوریه بیاد. و کسی باشه که حالت نرمال داشته باشه و تا حالا خون ریزی نکرده باشه.

چرا نرمال ؟ چون سفیانی باید 90 % اهل سنت رو با خودش همراه کند و بتونه در دل مردم منطقه و اهل سنت نفوذ کنه.

چون به صحبت ها و حرکات پادشاه اردن در 3 - 4 سال اخیر توجه کنید .

تمام کشور های عربی به هم ریخت اما اردن نه.

از پرچمی خاص و قرمز رو نمایی کرد اونم در مراسمی عجیب.

اولین کسی بود که تهدید شیعه در منطقه رو مطرح کرد .


هفت سال پشت سر هم در بیابانی در نزدیکی سوریه با 20 کشور اروپایی عربی رزمایش خاص برگزار کرده.

مادرش یهودی و در انگلیس اموزش نظامی دیده و تحصیل کرده.

کشورش کمربند امنیتی اسرائیل هستش. به دلیل موقعیت جغرافیایی.

و هر جایی هم میره حرف از جنگ جهانی سوم میزنه.

نظر شخصی بنده اینه که او خود سفیانی هستش.

بنده رابطه هایی در مورد پرچم قرمزش با القاعده و پرچم یزیدی ها پیدا کردم که 100 % نشان میده خودشه.
سهیل
بیستم مرداد 95 09:45 ق.ظ
حماقت بعدی ال سعود
شایعه اماده سازی ارتش هفت هزار نفری برای هجوم از مرز اردن جهت محاصره دمشق و فشار بر اسد برای دست کشیدن از محاصره حلب
ابوریحان
بیستم مرداد 95 08:38 ق.ظ
حماقت جدید آل‌سعود؛ درگیری با قبایل داخلی کلید خورد
هادی
هجدهم مرداد 95 01:48 ق.ظ
امیدوارم که دیگر کافیمان باشد درد انتظار از یکطرف میترسم انسان گناهکاری باشم اگه یک طرف میترسم امام زمان حالا حالا تشریف نیاورند از یک طرف میترسم این درد انتظار سالها بر دلم بنشیند و من از زندگی خود عقب بیافتم از یک طرف میترسم نتوانم تحمل کنم درد انتظار را خلاصه زندگیم برایم کمی دشوار شده و مجبورم تا چند ماه آینده کمی مسیر زندگی خود را تغییر دهم و میترسم نتوانم....
هادی
هجدهم مرداد 95 01:40 ق.ظ
یکی از سنت های ثابت الهی، آزمایش بندگان و انتخاب صالحان و گزینش پاکان است. صحنه زندگی همواره صحنه آزمایش است تا بندگان از این راه در پرتو ایمان و صبر و تسلیم خویش در پیروی از اوامر خداوند، تربیت یافته و به کمال برسند و استعدادهای نهفته آنها شکوفا گردد. در اثر غیبت حضرت مهدی(ع) ، مردم آزمایش می شوند: گروهی که ایمان استواری ندارند، باطنشان ظاهر می شود و دستخوش شک و تردید می شوند و کسانی که ایمان در اعماق قلبشان ریشه دوانده است به سبب انتظار ظهور آن حضرت و ایستادگی در برابر شداید، پخته تر و شایسته تر می گردند و به درجات بلندی از اجر و پاداش الهی نائل می شوند.
امام موسی بن جعفر(ع) فرمود: هنگامی که پنجمین فرزندم غائب شد، مواظب دین خود باشید، مبادا کسی شما را از دین خارج کند. او ناگزیر غیبتی خواهد داشت بطوریکه گروهی از مومنان از عقیده خویش برمی گردند. خداوند به وسیله غیبت، بندگان خویش را آزمایش می کند...
کلام
هجدهم مرداد 95 12:16 ق.ظ
باسلام خدمت مدیر وبلاگ و دوستان . خواستم بگم اوضاع چقد شبیه به سال قبل از ...پشیمون شدم نمیگم چون میگن داری توقیت میکنی . من یکی که دل تو دلم نیست انشاءالله که همه ی اینا یه شبه فراهم بشه و هممون به مراد دلمون برسیم ب
پاسخ مدیر وبلاگ : سلام به شما
انچه در دل دارید را بیان کنید اشکالی ندارد
چیزی یک شبه فراهم نمیشه و نباید انتظار سهل و ساده بودن ظهور داشته باشیم برعکس باید منتظر سختی و شدت باشیم برای عموم جهان .اما هنوز افق نامعلوم است و چیزی که دل را شاد کند نمیبینیم . روزها و ماهها سخت می گذرند
امروز تصاویر تعطیلات شاه سعودی و قطری را نگاه میکردم انرا با زندگی رقت بار مردم یمن مقایسه کردم با زندگی مردم عراق سوریه مقایسه کردم واقعا دردناک است خنده های این دو جلاد را با گریه های کودکان زیر اوار یمنی را کنار هم بگذاریم
سهیل
هفدهم مرداد 95 06:53 ب.ظ
سلام
کردها را فراموش نکردم . خود دولت سوریه هم با کردها فعلا مشکلی ندارد . داعش هم تمام نخواهد شد . موصل پس گرفته میشود و همه در رقه تجمع خواهند کرد نیروهای خارج شده در لیبی مستقر میشوند از فیلمهای اخیر با موضوع لیبی هم میتوان فهمید برنامه ویژه ای دارند برای لیبی.
مبتنی بر احادیث گفتم که دو بار از پرچمهای سه گانه صحبت کرده یکبار ابقع و اصهب و سفیانی و پیش از ان حسنی اموی و قیسی
بله جنگ حلب را فرسایشی کرده اند تا فرصت کار برای جبهه جنوب فراهم شود .ایمیلهای افشا شده نقش کلینتون را به خوبی درباره اینده شام افشا کرده .
درباره مناف طلاس بگویم او در حد سفیانی نیست و سفیانی تا لحظه خروج از نظر رسانه ای ناشناخته خواهد ماند . طلاس نهایتا مسیول دولت انتقالی باشد .
بله اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد باید کشورهای منطقه به خصوص مصر و عراق و عربستان کن فیکون شوند .
پاسخ مدیر وبلاگ : دولت سوریه عاشق چشموابروی کردها نیست فعلا باانها کارندارد ولی کردها بالاخره پرچم دراوذده اند و گفته اند که ما خودمختاریم اتفاقا میدان عمل بازتری دارند .
داعش به معنای فکر تکفیری وهابی بله تمام نمیشود ولی بازتولید میشود و لکن منظورم سازمان داعش است که تقریبا تمام شده است و هشتاد درصد زمینهایش ازدستش رفته
قطعا طلاس سفیانی نیست و اوردن مصداق برای اینگونه موارد خطاست
کن فیکون نه ولی اوضاعشان حسابی به هم خواهد ریخت
تشکر ازشما
شاید منتظر
هفدهم مرداد 95 04:03 ب.ظ
میدانید لقب مصطفی طلاس سفیانی است؟
پیگیری در ویکی پدیا
سهیل
هفدهم مرداد 95 02:54 ب.ظ
متن خبر منتشر شده
سهیل
هفدهم مرداد 95 02:53 ب.ظ
سلام
چند هفته قبل خبری منتشر شد که سران مخالف بشاراسد بخوانید تروریستها در انکارا جلسه گذاشته اند ولی از متن جلسه خبری در دست نبود ان هم در شرایطی که مثلا در ترکیه کودتا شده و اینها با خیال راحت جلسه گذاشته اند
خبر امروز مفاد جلسه را مشخص کرده خبر از اتحاد شومی در شام می آید که قرار است همه تروریستها را زیر یک پرچم اورد
اگر قرار باشه واقعا همچین اتحاد فراگیری باشه که حتی جبهه النصره (جبهه فتح شام ) رو در خودش جا بده (که شواهد امر به خصوص حضور جبهه النصره در نبرد شکست حصر حلب اون رو تایید میکنه ) این یعنی سه پرچم در سوریه
1. داعش
2. اتحاد مخالفین بشاراسد و احتمالا مناف طلاس
3. بشار اسد و حزب الله
حالا باید دید ایا این وضعیت رو دوباره کش میدن و جنگهای فرسایشی سوریه ادامه پیدامیکنه و یا این بار با ضربه ای کاری به قلب پایتخت اوضاع رو اماده نفر اصلی میکنن
...........
باید دید ظرف دو ماه اینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد
پاسخ مدیر وبلاگ : سلام
پرچم کردها را فراموش کردی ذکر کنی
در کل چنین تقسیم هایی در سوریه وجود دارند و درست است
به جز این
داعش تقریبا تمام شده و حتی در ذهن تصمیم گیران غربی عربی هم دیگر داعش تمام شده
خبرهای روزهای اخیر را اگر خوانده باشند دوستان از فرار عناصر داعش به صورت گسترده خبر می دهند که اینها کجا میروند؟ قطعا به سمت گروهی که تعیین شده می روند
به نظرم هنوز سازمان لشکر گزینه بعدی کاملا متشکل نشده به دو علت
اولا اجازه ازادی موصل را به عراق نمیدهند
دوما معرکه حلب را فرسایشی کرده اند تا فضا و فرصت را برای خروج گزینه بعدی که هنوز مشخص نیست که چه تغییراتی نسبت به تکفیری های فعلی دارد خیلی فراهم نمی بینند
یکی از ویژگی های سفیانی این است که یکدفعه بدون اعلام قبلی خروج می کند تعبیر مثل ابی که ز زمین میجوشد امده ولکن اینکه خیلی نزدیک باشند نه هنوز معلوم نیست هنوز عربستان ارام است اسراییل را خطری تهدید نمی کند جریان اقتصاد جهانی کجدار و مریز ادامه دارد و بقیه مسائل
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر