یکی از خبرهایی که در میان اخبار ریز و درشت گم شد خبر سفر هیئت انصارالله یمنی به عراق بود . قرار است این هیئت دولت تازه یمن بعد از عراق به لبنان و ایران هم بروند . نمی دانم به دمشق هم خواهند رفت یا خیر . 
این سفر اغاز خوب و مبارکی برای یک شروع همکاری و تعاون منطقه ای بین متحدان در محور مقاومت است که افزایش و استمرار ان انعکاس جهانی مهمی خواهد داشت . 
از جمله عللی که باعث شد غرب در برابر ما در مذاکرات هسته ای سر فرود اورد همین است که غرب و سیاسیون غربی می بینند که صداهای واحد  و ارکستر هماهنگی از تهران و دمشق و بغداد و صنعا و بیروت خارج می شود .همانطور که می دانید غرب همواره با طرف قویتر و هماهنگ تر مذاکره می کند و ضعیف در ذهن تصمیم سازان غربی جایگاهی ندارد .این نکته از جمله علل بی میلی و بی توجهی غرب به محور تکفیری است ولو انکه محور صلیبی صهیونی تکفیری متحد هم هستند و سیاست هماهنگ با هم در قضایای منطقه ای دارند ولکن وقتی پای منافع کلان و منافع مادی پیش می اید خیلی زود متحدان خود را قربانی می کنند .
از این جهت محور تکفیری از این موضوع به شدت عصبانی و ناراحت است و مدتهاست در این زمینه اه و ناله سر می دهد .لذا سفر هیئت انصار الله حوثی به بغداد و پایتخت های مقاومت پیام مهم و ذی قیمتی به غرب فرستاده خاصه انکه مثلا در عراق دیگر مثل سابق (حتی تا دوران نوری المالکی) اهمیتی به روابط خود با عربهای سنی نمی دهند و از محافظه کاری دست برداشته اند  .مواضع حید العبادی نخست وزیر عراق حائز اهمیت است در این رابطه .
این مسئه فتح بابی است برای اینده همکاری های منطقه ای بین این کشورها و انشاالله با سقوط اخرین پایگاه تکفیر در شبه جزیره حجاز شاهد یک منطقه عظیم چند صد میلیونی متصل به هم با روابط دوستانه و برادرانه باشیم .بزودی با فروپاشی امپراتوری تکفیر و یکپارچه شدن کشورهای عضو در این مناطق شاهد پیشرفت ابادانی و ازادی حقیقی ساکنان این نقطه جهان باشیم و برای همیشه نزاع و درگیری که توسط استعمارگران و مزدوران منطقه ای بر ما تحمیل شده رخت ببندد .در این صورت اسرائیل حتی بدون جنگ هم از صحنه روزگار محو خواهد شد. 
اسناد و مدارک افشا شده اخیر عمق نقشه های دشمنان را برای این منطقه نشان می دهد و دیگر هیچ شکی وجود ندارد که داعش و القاعده و النصره و غیره توسط حاکمان جهان ایجاد شده اند برای یک هدف و ان استیلای صهیونیزم بر منابع ثروت منطقه و حتی ایجاد اسرائیل بزرگ .حال که می بینیم به دست بوسی افتاده اند نه به خاطر لطف انهاست بلکه به خاطر وحدت ما در جغرافیای سیاسی منطقه است .معروف است که کری به مسئولان کشورهای عربی تکفیری می گوید که از تهران و بغداد و لبنان و دمشق و یمن یک صدا و یک نغمه واحد می شنویم ولی از شما به تعداد کشورهایتان مواضع ضد و نقیض و متضاد 
لذا ما سفر انصارالله یمن را یک پلتفرم بسیار خوب برای اینده همکاری های منطقه ای می بینم .ای کاش رسانه ها توجه بیشتری به ان می نمودند