محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا

تحلیل و بررسی اظهارات اخیر هنری کسینجر استراتژیست امریکائی درباره ایران و علل نگرانی وی از پایان کار داعش . در ذهن کسینجر چه می گذرد؟ حاکمان جهان به چه می اندیشند ؟

سردبیروبلاگ :امیر
تاریخ:نوزدهم مرداد 96-03:46 ق.ظ

اظهارات اخیر هنری کسینجر استراتژیست بزرگ ایالات متحده درباره داعش بسیار پرمعنا و دارای اهمیت خاصی است .او با اشاره به پایان کار داعش گفته است که ایران بزودی بر مهمترین بخش کره زمین سلطه پیدا خواهد نمود .هنری کسینجر گفته (به نقل از مشرق نیوز):

"ایالات متحده آمریکا باید آماده تعامل و همکاری با ایران باشد. واشنگتن باید ضمن حمایت از متحدان عرب خود، به تعامل با ایران بپردازد. ما در منطقه خاورمیانه با پارادوکس‌هایی رو به رو هستیم. ایران قوی ترین  ظرفیت اقتصادی و نظامی را در خاورمیانه  دارد. نباید فرض کنیم که سرنگونی نظام فعلی ایران هدف سیاست خارجی آمریکاست."پ

هر چند که کسینجر از تعامل صحبت کرده و از دپارتمان ایالات متحده خواسته راه تعامل با ایران در پیش بگیرد ولی کیست که نداند یک شرور در کاخ سفید نشسته است .ترامپ قواعد بازی مخصوصا در خاورمیانه را نمی فهمد و درک نمی کند .او حتی زبان امثال کسینجر و برژینسکی را نمی فهمد .امثال کسینجر می دانند که معنای تعامل با ایران چیست و چرا لفظ تعامل را بکار می برند و نه تقابل 
کسینجر می داند که همزمان دو اتفاق در حال افتادن است یکی افول قدرت امریکا و دومی تقویت قدرت ایران و متحدانش 
کسینجر تاریخ را می شناسد و می داند که در استانه یک تغییر بزرگ تاریخی هستیم . او می خواهد گلیم امریکا را از اب گل الود جهان خارج کند .اما مشکل کسینجر این است که اول ، ترامپ در کاخ سفید است و دوم ، اقتصاد امریکا رو به زوال است و  حتما نیاز مبرم به یک جنگ بزرگ حتی در ابعاد جهانی دارد .جنگ طلبان در حتمیت جنگ متفقند فقط مشکل انها یک چیز است و ان این است که مثل جنگ اول و دوم جهانی می خواهند خاک امریکا را مصون نگاه دارند برای همین است که همزمان بر کره شمالی و روسیه و ایران فشار می اورند و تهدید اخیر کره ش توسط ترامپ را همه دیدند که از چه نوع کلماتی استفاده نمود.

ادامه سخنان کسینجر اهمیت بیشتری دارد او گفت :(به نقل از انتخاب)

"اکثر قدرت های غیر داعش، شامل ایران شیعه و دولت های سنی پیشرو بر نابودی داعش به توافق و اجماع رسیده اند. اما کدام دسته این منطقه را به میراث خواهد برد؟ ائتلاف سنی ها؟ یا حوزه تحت نفوذ ایران؟
به اعتقاد کیسینجر پاسخ به این سوال پیچیده است. چراکه ناتو و روسیه هر کدام یک سر این جدال را حمایت می کنند. اگر منطقه تحت هدایت ایران و نیروهای شیعه وابسته به آن قرار گیرد نتیجه، دستیابی به یک کمربند منطقه ای (شیعه) از تهران تا بیروت خواهد بود که در نهایت منجر به ظهور امپراطوری رادیکال ایرانی خواهد شد.  

به گفته کیسینجر بزرگترین تهدید پیش روی خاورمیانه، تسلط بالقوه ایران بر منطقه خواهد بود که جنس حکومت برآمده از آن، هم امپراطوری خواهد بود و هم جهادگرایی!"
پ

به تک تک کلمات دقت کنید 
کسینجر می گوید داعش که از بین رفته ، پس چه کسی می خواهد جای داعش و خلاء انرا پر کند ؟
یک توضیح قبل از ادامه بحث
داعش که ایجاد شد ما در این وبلاگ همان زمان گفتیم هدف اصلی ایجاد قطع ارتباط سرزمینی بین اجزای مقاومت با راس ان است و برای همین افزون بر 100 میلیارد دلار توسط غرب و اعراب هزینه شد تا یک کیان جعلی به نام داعش ایجاد کنند .که تمام سران اصلی و حتی میانه ان نیروهای اطلاعاتی و امنیتی غربی عربی و حتی اسرائیلی بودند.

کسینجر می داند که دولتهای سنی قادر به جایگزینی نیستند پس تنها ایران و محور مقاومت می ماند که برای اولین بار به این شکل و سیاق وحدت سرزمینی ایجاد می کند .

یک توضیح دیگر 

نزدیکی ال سعود به گروههای شیعه و باز کردن اغوشش برای مقتدی صدر و حیدر العبادی و غیره را مجسم کنید؟ 
عربستان حاضر نبود حتی سفارت در عراق ایجاد کند چطور شده که اینقدر گروه های شیعه برایش اهمیت پیدا کرده اند ؟ جواب را کسینجر داد و ان  از بین بردن ارتباط سرزمینی که احتمال موفق شدنشان هم کم نیست ، یعنی این احتمال قائم است .امیدوارم عراقی ها بصیرتشان را حفظ کنند و فکر نکنند کار تمام است و انها راحت شدند و خطری تهدیدشان نمی کند .

در نهایت کسینجر حرف اصلی اش را زد و گفت هر کشوری بر این نقطه از جهان مسلط شود ، بشود ، فقط ایران و انصار و اعوان مورد اعتمادش تسلط پیدا نکند و خودش هم  علت را جواب داده و گفته : یکی امپراتوری ایران {از افغانستان تا ساحل مدیترانه }و دیگری جهادگرائی {واقعی }.البته انها دارند رد گم می کنند چرا که می دانند داستان به امپراتوری و این افسانه ها مربوط نیست و کار خیلی اساسی تری در پیش است و ان هم امپراتوری شیعیان و نه فقط ایران فعلا در خاورمیانه تا بعد

کسینجر می داند جهادگرایان جعلی داعشی تهدیدی برای انها نیست چون خودشان انرا ایجاد کردند ، انها از جهادگرائی حقیقی که می تواند مناسبات فعلی حاکم بر جهان را تغییر ماهوی بدهد ترس دارند .
انها می دانند اتفاقات امروز و قدرت گیری ایران و محورش خیلی هم عادی و براساس دو دو تا چهار تا و محاسبه گری صرف نیست .او می داند که قدرتی فرا فیزیکی هم در ایجاد این اتفاق دخیل است برای همین است که کسینجر تقریبا تسلیم است . او می گوید : اقایان بروند با ایران تعامل کنند ، شاید سهم ما را بدهد !؟
علت العلل التماس اوباما و جان کری برای مذاکره همین بود که انها قطع یقین می دانند تغییر دارد در می زند .برای همین فرصت البته گرانبهائی گرفتند و 3 سال ناب دستشان امد .ایا نشستن بیش از 17 روزه جان کری فقط برای این بود که مثلا ایران دست از غنی سازی بکشد ؟ انها مگر از بمب اتم می ترسند ؟ خودشان که دهها هزار از انرا دارند .

برای همین است که ترامپ را علم کردند چون دیدند که با مذاکره هم چیزی دستشان را نگرفت ، دوباره به تهدید روی اوردند.برای همین است که ترامپ هر روز می گوید برجام بدترین قراردارد تاریخ است و هر روز می خواهد انرا پاره کند.

مطلب به درازا کشید و عذرخواهی می کنم از اطاله کلام 
قبلا هم گفتم که تمام دعوا بر سر همین یک وجب خاک بیابانی و گرم و بی اب و علف و گرد وخاکی است .متاسفم که نمی توانیم واضح تر ورود کنیم و فاش تر سخن بگوئیم .
می دانید که کسینجر یکی از سخنگویان حاکمان جهان است و می داند چه می گوید .
کسینجر نه از گروههای میانه رو سنی و نه از تندروهای سنی می ترسد و نه حتی از میانه روهای شیعه هم ترسی دارد .
انها نه از طالبان نه از داعش نه النصره نه وهابیت و نه ترکیه و نه روسیه و غیره و ذلک اصلا نمی ترسند .از جهادگرائی امثال داعش نمی ترسند .از شیعه ای که امتیاز بدهد و اهل بده بستان باشد هم نمی ترسد.از شیعه با استراتژی برد _برد  هم اصلا نگرانی زیادی ندارد .
ترس اصلی و مزاحم اصلی انها برای سلطه  هزار ساله دیگر برجهان ، جهادگرائی خالصانه و مدبرانه و هوشیارانه و اتفاقا عاقلانه شیعیان است .
کسینجر می داند قرار است تغییرات بسیار نزدیک دنیا در همین محدوده اتفاق بیفتد .برای همین غرب همه جای این محدوده ، مثل مور و ملخ پادگان نظامی و پایگاه جاسوسی و غیره ایجاد کرده اند .برای همین مکه و مدینه و قدس و عراق را قرق کرده اند .
مومنان هر روزتان با امیدی تازه تر و بیشتر اغاز کنید . هرگز هرگز هرگز حتی یک لحظه نومید و خسته نشوید و نگوئید که اتفاقی نخواهد افتاد ، چرا دقیقا و حتما اتفاق در راه است و نزدیک هم هست ، اصلا اتفاق عملا اغاز شده .کسی نتواند وارد قلب یک منتظر که دژ و قلعه امید و نور  دل و مایه امیدواری شبهای سخت و طاقت فرسای امام زمان عج است بشود و انرا تسخیر کند .بدانید که هر روزمان باید جشن باشد چون رویاهایمان در حال تحقق است ان شاء الله 
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین 

نظرات() 
بیست و نهم مرداد 96 05:59 ب.ظ
به گزارش تیک به نقل از ایسنااحمد الاسدی، سخنگوی حشدالشعبی تأکید کرده که نبرد در تلعفر و آزادسازی آن زمانبر نیست و تنها چند هفته کافی است تا تلعفر آزاد شود. الاسدی درگفتگو با شبکه خبر المیادین گفت 20 هزار رزمند حشدالشعبی در آزادسازی تلعفر شرکت خواهند کرد.
س ت
بیست و نهم مرداد 96 04:10 ب.ظ
در حالی که فرمانده حشدالشعبی میگوید عملیات تلعفر بیشتر از یک ماه طول نخواهد کشید که میزان حضور نیورهای حشدالشعبی در هاله ای از ابهام است و هیچ خبری از حضور حشد در تلعفر مخابره نمیشودیا تعداد ان به اندازه دوگردان گفته میشود
که ناظرین میدانند این تعداد فقط برای خالی نبودن عریضه است
ان هم تلعفر که شهری شیعه نشین است

امان از دخالتها و امان از بندگیها
عباس منصوری
بیست و نهم مرداد 96 07:27 ق.ظ
آغاز عملیات آزاد سازی تلعفر از امروز صبح
عباس منصوری
بیست و نهم مرداد 96 01:09 ق.ظ
افزایش مرگهای ناگهانی و مشکوک آل سعود:
۱۷ مرداد: مرگ ناگهانی «سلمان بن سعد بن عبدالله بن ترکی آل سعود» یکی از شاهزاده های این کشور در سن ۲۶ سالگی
۲۶ مرداد:مرگ شاهزاده بندر بن فهد بن سعد بن عبدالرحمن آل سعود
ابوریحان
بیست و هشتم مرداد 96 03:01 ب.ظ
تشكیل دولت با تشكیل حكومت فرق داره
عباس منصوری
بیست و هشتم مرداد 96 11:24 ق.ظ
سلام
فکر می کنم بحث داره به حاشیه کشیده میشه اصلاً موضوع بحث این نیست که کی دین رو از سیاست جدا می دونه کی نمی دونه؟ هرچند حوثی های یمن در صنعا دولت مستقل تشکیل دادند و منصور هادی هم در تعز دولت دیگری داره! در لبنان هم سیدحسن نصرالله با وجودی که در اقلیت هستند در مجلس لبنان نماینده دارند و چه بسا اگر مثل حوثی های یمن اکثریت داشتند حکومت لبنان رو هم در دست می گرفتند اما آنچه مهم هست اینکه شیعیان کشورهای مختلف چه ایران چه عراق و لبنان و یمن و ... بازیگر نقشه دشمن نشن و خودمون به جون هم نیفتیم ما مقتدی صدر رو تخریب نکنیم اون هم علیه ما واکنش نشون نده با وجود سلایق سیاسی مختلف به جون هم نیفتیم حتی این احتمال هم هست که آمریکا و کشورهای عربی سنی به رهبری عربستان قصد اختلاف بین ما شیعیان رو داشته باشند وقتی ما با مقتدی صدر زاویه پیدا کردیم و علیه هم موضع گرفتیم دشمنان مشترک ما مقتدی صدر رو ترور کنند و ما رو مقصر جلوه بدن و مثلاً طرفداران مقتدی صدر به جون حشدالشعبی بیفتند و عربستان و اسرائیل و آمریکا و داعش و ... بهره برداری کنند. تمام حرف من اینه ما شیعیان حتی اگه باهم اختلاف هم داشته باشیم دشمن هم نیستیم دشمنان ما کسانی دیگه هستند مراقب باشیم فریب بازی جدیدشون رو نخوریم
ابوریحان
بیست و هشتم مرداد 96 09:57 ق.ظ
با سلام
با اینكه بنده گوشه نشینی بعضی از علمای داخلی و خارجی رو به بهانه های مختلف نمیپسندم ولی اینكه آیت الله سیستانی تشكیل حكومت اسلامی نمیده ربطی به جدا دونستن دین از سیاست از سوی ایشون نداره . اگر عدم تشكیل حكومت ملاك بود پس سید حسن نصرالله و الحوثی هم دین رو از سیاست جدا میدونن . نه بلكه رهبران شیعه در همه جای دنیا قائل به حكومت اسلامی واحد در دنیا به رهبری حضرت امام خامنه ای به نیابت از امام زمان عجل الله هستن .
شاید بشه ایراد كم كاری به آیت الله سیستانی گرفت ولی همین هم متاثر از جو حاكم در عراقه . حتی امام خمینی هم در زمان تبعید به كشور عراق بعد از ده سال زمینه سازی موفق به مبارزه علنی شد.
ضمن اینكه ایشون تقریبا اونجا تنهاست .این كم كاری و گوشه نشینی و سكوت رو ما متاسفانه در بین بعضی علمای داخلی در موارد متعدد از جمله فتنه 88 بیشتر میبینیم
امیر
بیست و هشتم مرداد 96 02:35 ق.ظ
سلام
از مدیر وبلاگ تقاضا دارم تحلیلشون رو در یک پست جداگانه در مورد ترامپ که این روزها کارهاش جنجالی شده و بعضا میگن باید استیضاح بشه و ... ارائه بدن، آیا می توان گفت کارهای ترامپ(نمونه ش شاخ و شونه کشیدن برای کره شمالی و ...) آمریکا رو به ورطه ی نابودی خواهد کشاند و ازین حیث از سختی های ظهور و حکومت حضرت کاسته خواهد شد؟ آیا اصلا لزومی به این تضعیف شدن آمریکا هست؟
عباس منصوری
بیست و هفتم مرداد 96 10:27 ب.ظ
سلام
امشب در خبرها اومده بود مردم عوامبه در صدمین روز محاصره این شهر فریاد "یا صاحب الزمان ادرکنا" سر دادند. لطفاً در شبکه های مجازی با هشتک های #الحرب_علی_شیعة_العوامیة
#عوامیه
از شیعیان مظلوم عربستان حمایت کنید
بی نام
بیست و هفتم مرداد 96 08:39 ب.ظ
سلام علیکم.
لطفاْ میشه بیشتر در مورد عملیات ترکیه ایران و روسیه در ادلب توضیح دهید. همینطور در مورد عجیب بودن این اقدام. با تشکر
س ت
بیست و هفتم مرداد 96 04:14 ب.ظ
خبرها از بادیه الشام سوریه

لشکر فاطمیون همراه با ارتش سوریه در حال دروکردن داعشیان هستند
از شرق حمص تا السخنه در حال محاصره و پاکسازی است
در صورتی که خط تماس از معدان تا السخنه برقرار شود و داعش فقط در محدوده عقیربات محدود شود
در چنین شرایطی موقعیت لازم برای حمله همه جانبه به داعش مخصوصا حومه شهر دیرالزور فراهم میشود .

نقشه انلاین تحولات شام و سوریه:

isis.liveuamap.com

همزمان در خبری عجیب روزنامه اذربایجانی مدعی شد ترکیه با ایران و روسیه توافق کرده تا عملیاتی در ادلب انجام دهد.
سادات
بیست و ششم مرداد 96 08:42 ب.ظ

‍ السَّلامُ عَلَیْكَ یا بَقِیَّةَ اللَّهِ فى اَرْضِهِ

وقت است که از چهره‌ی خود پرده گشایی
«تا با تو بگویم غم شب‌های جدایی»

اسپندم و در تاب و تب از آتش هجران
«چون عودم و از سوختنم نیست رهایی»

«من در قفس بال و پر خویش اسیرم»
ای کاش تو یکبار به بالین من آیی

در بنده‌نوازی و بزرگی تو شک نیست
من خوب نیاموختم آداب گدایی

عمری‌ست که ما منتظر آمدنت، نه
تو منتظر لحظه‌ی برگشتن مایی

می‌خواستم از ماتم دل با تو بگویم
از یاد رود ماتم و دل چون تو بیایی

امشب شده‌ای زائر آن تربت پنهان؟
یا زائر دلسوخته‌ی کرب‌و‌بلایی

ای پرسشِ بی‌پاسخِ هر جمعه‌ی عشّاق
آقا تو کجایی؟ تو کجایی؟ تو کجایی؟
پاسخ مدیر وبلاگ : تشکر از شما
اللهم عجل لولیک الفرج
ج.ک
بیست و ششم مرداد 96 05:17 ب.ظ
سلام دوست عزیز شرمنده اگه نارحتتون کردم ولی واقعیت این است که شما میخواهید قسمت پر لیوان رو ببینید در صورتی که لیوان کلا خالی است توجه داشته باشید که شاید ها کم کار دست شیعه نداده است
همه ما میدانیم که نفوذ عربستان در عراق یعنی تضعیف جبهه مقاومت وحتی در حالتهای نا امن مرزی خودمان
عباس منصوری
بیست و ششم مرداد 96 04:52 ب.ظ
دوست عزیز ج.ک
لطفاً کامنت را با دقت بخونید و مطلبی رو که بنده نگفتم به من نسبت ندهید. نوشته اید دلیل تون در مورد پایان جنگ یمن کاملا اشتباهه من هیچ دلیلی نیاوردم که جنگ یمن قراره خاتمه پیدا کنه لطفاً دوباره بخونید گفتم عربستان داره به عراق نزدیک میشه و ادعا میکنه میخواد جنگ یمن رو تموم کنه و حتی تاکید کردم که عربستان راست یا دروغ داره ادعا میکنه میخواد جنگ یمن رو تموم کنه چرا این فرصت از ملت یمن گرفته بشه شاید واقعاً قصد خاتمه جنگ رو داشته باشند. باز تاکید میکنم شاید ... من هیچ دلیلی نیاوردم که به این دلیل عربستان میخواد جنگ یمن رو تموم کنه هرچند امیدوارم سرعقل بیاد و زودتر خودش رو از باتلاق یمن نجات بده تا مردم یمن هم بتونند نفس راحتی بکشند.
یاعلی
ج.ک
بیست و ششم مرداد 96 01:46 ب.ظ
سلام خدمت دوستان در جواب اقای منصوری
علت دخالت نکردن ایت الله سیستانی نبود آمادگی و پذیرش مردم عراق است.
ودلیلتون مبنی بر نیت عربستان و خاتمه دادن به جنگ یمن کاملا اشتباه است
دوما دلیل دخالت نکردن ایران در جنگ یمن
1 آمادگی افکار عمومی وجود ندارد همه مثل ما فکر نمیکنند عزم ملی وجود ندارد
2سیاست دولت اقای روحانی
3شاید با جمع بندی مواردی که ما نمیدانیم ممکن است با ورود مستقیم ایران معادله شیعه بهم بخورد
در پایان دوستان فقط گوش به فرمان ولایت فقیه باشید باتشکر
عباس منصوری
بیست و ششم مرداد 96 11:21 ق.ظ
در مورد نظر آبت الله سیستانی هم پیشنهاد میکنم یه تحقیق کنید ایشون برخلاف نظر امام سیاست رو از دیانت جدا دونستند و آنطور که اطلاع دارم حتی در مورد قانون اساسی عراق هم نظر خاصی ندادند چه برسه به تشکیل حکومت و ... اما زمانی که داعش قصد داشت بغداد رو تصرف کنه حکم جهاد داد. تعریف سیاست از نظر شما و ایشون متفاوت هست. ایشون شخصاً اقدام به تاسیس دولت اسلامی نکردند و این کار رو به جامعه و خود مردم واگذار کردند اما در زمان لازم از حکم جهاد هم استفاده کردند. ببخشید طولانی شد التماس دعا
یاعلی
عباس منصوری
بیست و ششم مرداد 96 11:21 ق.ظ
یکی اینکه مرتب مقتدی صدر رو متهم کنیم و تخریبش کنیم و بهش بگیم خائن و ... که نتیجه اش این میشه مقتدی صدر روز به روز بیشتر از ما فاصله بگیره یکی دیگه اینکه در عین اختلاف سلیقه بهش احترام بذاریم و استقلالش رو به رسمیت بشناسیم و سعی کنیم از او برای کمک به حل مسائل منطقه مثل جنگ یمن کمک بگیریم اینکه شما فرمودید جنگ یمن باید سریعاً پایان یابد آرزوی من هم هست اما اگر با گفتن شما درست میشد تو دو سال گذشته این اتفاق می افتاد.بهتره واقع بین باشید بیش از ۲ ساله مردم یمن دارن قتل عام میشن ایران چه کمکی تونسته بهشون بکنه؟ حتی وقتی ایران متهم به ارسال سلاح به یمن میشه تکذیب میکنه خودتون رو تو یمن تصور کنید که هرروز دارید به جرم اینکه شیعه هستید و طرفدار ایران بمباران میشید اما ایران کار خاصی براتون نمیکنه اینکه ما تو ایران بگیم جنگ یمن باید سریعاً خاتمه پیدا کنه اتفاقی نمیفته حالا عربستان راست یا دروغ به مقتدی صدر پیشنهاد پایان جنگ یمن رو داده آیا عقل حکم نمیکنه این فرصت رو از ملت یمن نگیریم و اجازه بدیم شاید واقعاً جنگ این ملت مظلوم فروکش کنه؟ باز تاکید میکنم ما چه بپسندیم چه نپسندیم مقتدی صدر به عربستان نزدیک شده پس اولاً باید سعی کنیم از خودمون طردش نکنیم ثانیاً از رابطه ایجاد شده برای کاهش رنج ملت یمن استفاده کنیم
عباس منصوری
بیست و ششم مرداد 96 11:20 ق.ظ
سلام مجدد به همه دوستان
جناب رهگذر خدمتتون عرض کنم من به هیچ وجه خوش بینانه یا شادمانه به قضایا نگاه نمی کنم دید من کاملاً واقع بینانه هست چون مقتدی صدر مستقل از ایران عمل می کند و چه ما خوشمان بیاد چه بدمان واقعیت اینه که این اتفاق افتاده و ما نمی تونیم مقتدی صدر رو مجبور به انجام کاری کنیم که خودمان می پسندیم اتفاقاً نگاه واقع بینانه همینه که ما بر اساس واقعیتهای موجود عمل کنیم من هم ترجیح می دادم مقتدی صدر مثل سیدعمار حکیم برای سفر به عربستان شرط میگذاشت اما برخلاف آرزوی من و شما مقتدی صدر به عربستان نزدیک شده حالا براساس این واقعیت جدید ما باید تصمیم و استراتژی جدید تعریف کنیم ۲ تا کار میتونیم بکنیم
رهگذر
بیست و پنجم مرداد 96 11:43 ب.ظ
جناب عباس منصوری، نگاه خوشبینانه و شادمانه به همه موضوعات به نوبه خودش جالبه و مزیت های خودش را البته داره ولی لزوما واقع بینانه نیست

در صحبتهای شما پیش فرضهای غلطی هست كه در نتیجه گیری شما را به اشتباه انداخته مثل اینكه تصور میكنید آیت الله سیستانی دین را از سیاست جدا میدونند و ظاهرا تاثیرگذاری های متعدد ایشان را در فضای سیاسی اجتماعی عراق توجه ندارید

شاید بشود همیشه تهدید را به فرصت تبدیل كرد اما روش اینكار لزوما آنطور كه شما تصور میكنید نیست، مثلا چه بسا همزمان با انتقاد كردن از مقتدی صدر بشود این تهدید را به فرصتی بهتر تبدیل كرد و با یك تیر دو نشان زد، هر چیزی باید جایگاه خودش را داشته باشد. حرف درست را باید با قاطعیت دنبال كرد و سیاسی كاری و لبخند و اتحاد نباید مانع این كار شود.

جنگ یمن باید سریعا پایان یابد و همزمان باید عاملان آن جریمه این جنایت را پردازند و نباید بگذاریم آن را زیر فرش بلاهت بعضی مخفی كنند
ج.ک
بیست و پنجم مرداد 96 03:38 ب.ظ
با سلام در جواب نظر اقای منصوری
عربستان در تلاش است با نزدیک شدن به عراق راه را
برای گروه بعدی که احتمالا سفیانی باشد باز کند و نقش ایران رو در منطقه ضعیف کند که این نیت شوم جز با ایجاد اختلاف بین لایه های نظام عراق ممکن نیست امیدواریم که دوباره عراقی ها بازی نخورند.
س ت
بیست و پنجم مرداد 96 01:59 ب.ظ
این روزها مداوم برنامه هایی درباره انچه در مشروطه رخ داد و انچه مشروطه خواهان بر سر شیخ فضل اله دراوردند و سایر علمایی که با سکوتشان موجبات ان را فراهم اوردند پخش میشود .راوی و ناقد داستان هم رهبری است .

همین چند وقت پیش روز تحلیف ریاست جمهوری در واقع صد و یازدهمین سالگرد مشروطه بود . این عدد در عددشناسی مثل بازگشت به خانه اول است و اغاز دوباره همه چیز . یا تکرار واقعه ای که قبلا هم رخ داده.
طرح 2020 که کنار این موضوع می اید و حرکات برخی

ادم را به صرافت میاندازد تا بیشتر حواسش را جمع کند مواظب باشیم
عباس منصوری
بیست و پنجم مرداد 96 12:56 ب.ظ
وزیر نفت عراق:
عربستان در بصره و بغداد بیمارستان می سازد به عراقی ها بورس تحصیلی می دهد گذرگاه های مرزی را می گشاید و مناطق آزاد تجاری ایجاد می کند.
در جریان دیدار مقتدی صدر هم قول گشایش کنسولگری عربستان در نجف داده شده بود.
خدا رو شکر ظاهراً میانه اعراب داره خوب میشه خدا کنه عربستان همین طور اقدامات بشردوستانه خودش رو توسعه بده ان شاءالله که خیره ما که بخیل نیستیم. یک وقت فکر نکنید در رقابت با ایران دارند تلاش می کنند به عراق نزدیک بشن ان شاءالله نیت شون خیره
خدا فرموده ومکروا و مکرالله والله خیرالماکرین
امیدوارم به جای اینکه وارد بازی دشمن بشیم و رابطه مون رو با عراق خراب کنیم از جنبه های مثبت رابطه عربستان با عراق استفاده کنیم و تهدید رو تبدیل به فرصت کنیم. رابطه خوب عراق و عربستان نمی تونه به منافع ما ضرر بزنه تو بدترین حالت نفوذ ایران تو عراق کمتر میشه که باتوجه به اینکه ما که وابسته به عراق نیستیم لطمه ای به ما نمیخوره و اگر عاقلانه رفتار کنیم می تونیم حتی از این رابطه خوب عراق و عربستان بهره برداری هم بکنیم ان شاءالله
عباس منصوری
بیست و پنجم مرداد 96 12:32 ب.ظ
خبرگزاری تسنیم :
سخنگوی صدر اعلام کرد خواهان انحلال حشدالشعبی نیستیم این نیرو نماد آزاد سازی عراق هستند خواهان تدوین وضعیتی قانونی برای آنها هستیم
عباس منصوری
بیست و پنجم مرداد 96 10:31 ق.ظ
سلام
استنباط بنده از تحولات خاورمیانه اینه که کشورهای عربی به رهبری عربستان با توصیه مقامات آمریکایی نظیر کسینجر تلاش می کنند خلاء قدرت داعش رو خودشون به دست بگیرند و اجازه ندن ایران قدرت جایگزین داعش بشه برای همین به تکاپو افتادند تا خودشون رو به عراق نزدیک کنند و شاید حتی در آینده در جنگهای عراق علیه داعش هم شرکت کنند و به نابودی داعش هم کمک کنند تا در آینده عراق سهم داشته باشند چون به این نتیجه رسیدند که تاریخ مصرف داعش سر اومده و عملاً تبدیل به مهره سوخته شدند. با این فرضیه نزدیکی عربستان و سایر کشورهای عربی به گروههای مختلف عراقی حتی شیعیان با تاکید بر محوریت عرب بودن همه اونها قابل توجیه هست. اگرچه ممکن هست مکز و حیله های زیادی در سر داشته باشند از جمله اختلاف و دو دستگی بین شیعیان که قطعاً یکی از اهدافشون میتونه همین هم باشه اما امیدوارم ما شیعیان از این تهدید جدید به عنوان فرصت استفاده کنیم و به جای اینکه امثال مقتدی صدر رو متهم کنیم میشه از نزدیکی اونها به عربستان برای اهداف خودمون نظیر کمک به خاتمه جنگ در یمن و شاید هم سوریه (که البته بعید میدونم جنگ سوریه خاتمه پیدا کنه) استفاده کنیم. اگر بن سلمان قصد داره با نزدیک شدن به مقتدی صدر خودش رو از باتلاق یمن خارج کنه چرا استقبال نکنیم؟
ما می تونیم هر تهدیدی رو به فرصت تبدیل کنیم اگر شروع کنیم به تخریب مقتدی صدر ناخواسته آب به آسیاب دشمن ریختیم و اختلاف بین شیعیان رو تشدید کردیم ما می تونیم با پذیرفتن دیدگاههای گروههای مختلف شیعی وحدت خودمون رو حفظ کنیم همون طور که آیت الله سیستانی ظاهراً دین رو از سیاست جدا می دونند ولی با وجود این اختلاف وزنه بزرگی در انسجام شیعیان هستند. پیشنهاد میکنم با رعایت تقوا از اتهام زنی به برادر دینی خودمون مقتدی صدر جلوگیری کنیم و تا زمانی که خطای فاحشی از او سر نزده به او خوش بین باشیم حتی امام رضا(ع) هم که ولایت عهدی مامون رو با اجبار پذیرفت نیت خیر داشت اما برخی شیعیان به امام شون هم بدبین شدند و حتی عده ای از بیعت با او خارج شدند و او رو امام ندونستند. بیشتر فکر کنیم و زود قضاوت نکنیم
رهگذر
بیست و پنجم مرداد 96 12:34 ق.ظ
انتقاد مقتدی صدر از انقلابیون یمن كه گفت آنها باید خودداری میكردند و نباید مقاومت میكردند نشان میدهد مقتدی صدر واقعا از جبهه مقاومت رویگردان شده و حرفهایی كه علیه او در رسانه ها گفته میشود گزاف نیست
پاسخ مدیر وبلاگ : سخنان مقتدی صدر تاسف بار بود .ایشان در لباس روحانیت شیعه به ان شکل توهین امیز حاضر شدند از اصول خود عدول کنند و چنین سخنانی شنیدنش تلخ گزنده و سخت است .به هر حال همانطور که قبلا گفتم نباید فریب لباس و قیافه را بخوریم .در همین کشور ما هم افرادی با ظاهر موجه بزرگترین ضربه ها را که دشمن نمی توانست بزند ، به کشور وارد کردند که نمونه هازیاد است مثل ایت الله شریعتمداری ایت الله منتظری حاج اقای کروبی و مهندس موسوی و غیره و ذلک مگر ضرباتشان کم بود ؟ مگر در برابر ولی فقیه زمان خود نایستادند؟
لذا ضمن انکه اصرار دارم مواظب باشیم دشمن می خواهد بین صفوف شیعه رخنه ایجاد کند و این اخرین تیر ترکش دشمن قبل از خروج سفیانی است .باید ضمن نقد افراد و گروه ها اجازه ندهیم همه رشته پیوندها بگسلد
مقتدی صدر در روزهای گذشته بیشتر اعتبار خود را حتی در شهرک صدر بغداد از دست داده و اگر ادامه دهد به لحاظ سیاسی از صحنه حذف خواهد شد .
س ت
بیست و چهارم مرداد 96 03:00 ب.ظ
مقتدی صدر پس از عربستان و امارات به دیدار مصر خواهند رفت

پاسخ مدیر وبلاگ : دوران اخرالزمان زمانی است که بیشترین سقوط افراد حتی افراد موجه و انقلابی رخ خواهد داد .متاسفانه صدر هم فریب خورد و از دو حیث ضربه خورد
اول به لحاظ حسادت و احساس برتری بیش از اندازه خود و نرسیدن به جایگاه مورد نظر
دومم متاسفانه پول هم در این میان نقش مهمی ایفا کرد
لکن باید در انتقاد حد نگه داریم و تمام پل های پشت سر صدر را خراب نکنیم .ممکن است برگردد
محمد رضا
بیست و سوم مرداد 96 05:08 ب.ظ
من از منابع انگلیسی جستجو میکردم. تاریخ بیان شده از طرف من مربوط به آمریکای جنوبی بود. عرض پوزش.
احسان
بیست و سوم مرداد 96 04:35 ب.ظ
سلام
خدمت آقا محمد رضا عرض كنم كه آخرین خورشید گرفتگی كامل در آمریكاسال 1979 بوده و الان بعد از 4دهه دوباره رخ داده
به سایت زیر رجوع كنید
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/05/31/836471
محمد رضا
بیست و سوم مرداد 96 02:09 ب.ظ
با سلام
برخلاف نظر آقا احسان، آخرین خورشید گرفتگی کلی در آمریکا سال 1998 ، 26 ام فوریه بوده
عباس منصوری
بیست و سوم مرداد 96 01:28 ق.ظ
استقبال ولیعهد امارات از مقتدی صدر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30