1396/09/17  ساعت 09 و 04 دقیقه و 14 ثانیه    ویرایش: 1396/09/16 ساعت 21 و 23 دقیقه و 37 ثانیه
توسط:


در ضرورت وجود امام در همه عصرها و زمانها همین بس که قران فرموده "انما انت منذر و لکل قوم هاد "  و همچنین "و لقد وصلنا لهم القول لعلهم یذکرون " و از ابی عبدالله امده "لو کان الناس رجلین لکان احدهما الامام " همچنین از ابو جعفر ع امده است "لو بقیه الارض یوما بلا امام منا لساخت  باهلها و لعذبهم الله باشد العذاب ان الله تعالی جعلنا حجه فی ارضه و امانا فی الارض لاهل الارض لن یزالو فی امان من ان تسیخ بهم الارض ما دمنا بین اظهرهم و اذا اراد الله یهلکهم و لا ینظرهم ذهب بنا من بینهم ورفعنا الله ثم یفعل ما یشاء و احب "
عن الامام علی ع " لا تخلو الارض من القائم بحجته الله اما ظاهر مشهور و اما خائف مغمور لئلا تبطل حجج الله و بیناته " 
خداوند از زمان حضرت ادم ع زمانی که موعد وفاتش فرا رسید از وی خواست ملزومات پیامبری مانند اسم اعظم و علم نبوت و مهر پیفمبری را به جانشینش منتقل کند و از انزمان تاکنون این سنت الهی پابرجا مانده است و حتی یک روز هم زمین بدون حجت خدا باقی نمانده است چه برسد به افزون بر هزار سال .چگونه ممکن است خداوند دهها قرن بشر را بدون حجت و راهنما باقی گذارد ؟ چنین کاری با مصلحت و علم الهی سازگار نیست .
پیامبر اعظم فرموده "ان مثل اهل بیتی فی هذه الامه کمثل النجوم کل ما غاب نجم ظهر نجم "و عن ابی جعفر ع " والله ما ترک الله ارضا منذ قبض علی ادم الا و فیها اماما یهتدی به الله عز و جل و هو حجته علی عباده و لا تبقی الارض بغیر امام "
لذا این یک حقیقت است که زمین هرگز از حجج الهی خالی نمی شود و هر ستاره ای از این جهان رخت بربندد ستاره ی فروزان دیگری در امتداد انوار ان چشمک می زند و متولد می گردد.
امام هم امام و جلودار و راهنما و روشنی بخش است و هم امان است به این معنا که زمین را از محو شدن و نابود شدن باز می دارد و این فیض امام و لطف امام به تمام ساکنان زمین است لعلهم یهتدون شاید هدایت یابند .فیض الهی برای پیروان ائمه ع این است که انها را در دنیا و اخرت از نابودی و سقوط در گرداب جهل و کفر و شرک نجات می دهد.

در این وانفسای خیانت و نفاق که جهان را در بر گرفته مسلمانان عامه و مومنان خاصه ضرورت دارد به وجود این امام عج باور عملی و واقعی پیدا کنند.دوای دردهای مظلومان و له شدگان تنها ایمان به وی و تلاش برای امدنش است .او با خواست ما و با باور واقعی عمیق مان است که می اید .نباید به وضع موجودی که جهان مخصوصا جهان اسلام به ان مبتلاست عادت کنیم و تن دهیم .مسلمان نزد خدا عزیزتر از ان است که اینگونه زیر چکمه های صلیبیون و بنی صهیون از بین برود.مسلمان مقامی عظیم نزد خدا دارد نه اینکه صهیون زادگان وهابی نمای سعودی اینگونه چپ و راست مردم یمن را اماج حملاتشان قرار دهند .ایا ما به اضطرار رسیده ایم ؟ ایا باید لازم باشد به اضطرار برسیم تا اماممان را طلب کنیم ؟

منبع: الزام الناصب فی اثبات الحجه الغائب عج

   


نظرات()  
مدیر وبلاگ صبح قریب
1396/09/22 ساعت 21 و 24 دقیقه و 27 ثانیه

با سلام به مومنان منتظر
پست تازه منتشر شد
پست طولانی است نسبتا با دقت و تامل انرا قرائت کنید و حتما نظر دهید
منتظرم
پاسخ : مطلب تازه دو قسمت است به ادامه مطلب هم بروید
سعید
1396/09/21 ساعت 19 و 22 دقیقه و 36 ثانیه
سلام امیرعلی عزیز،
امیدوارم سرت خلوت بشه تا بیشتر بتونی برامون مطلب بذاری و استفاده کنیم. همونطور که تو پست قبلیتم گفتی چاره ی کار ما امام شناسیه و ما تو این زمینه ضعیفیم. درواقع وقتی بنیه ی اعتقادی ما ضعیف باشه انگیزه و توانی هم برای تحلیل درست اخبار نخواهیم داشت. از خدا میخوام تو این مسیر کمکت کنه و ان شا الله تا قبل از ظهور به اون مرحله از بینش و اون سطح از اعتقاد و امام شناسی رسیده باشیم که اگر بعد از طلوع خورشید از خواب بیدار شیم نمازمون قضا شده.
پاسخ : سلام
ان شا الله اگر مطلبی به ذهنم رسید یا ضرورتی احساس شد حتما مطلب منتشر می شود .از حوصله دوستان تشکر می کنم و از اینکه 5 روز است مطلبی منتشر نشده ناخرسندم
دوستان اگر تمایل به انتشار مطالبی از سنخ همین مطلب فعلی دارند اعلام کنند و اگر نظر انها تحلیل خبرها با ذائقه مهدویت است هم اعلام کنند.به نظرم هر مدتی چنین مطالبی لزومشان احساس می شود و لازم است انها را مرور کنیم
تشکر از شما
رحیمی
1396/09/21 ساعت 19 و 15 دقیقه و 59 ثانیه
جناب امیر علی پست جدید منتشر نمیکنید؟
پاسخ : سلام
ان شا الله در اولین فرصت
تشکر از شما
1396/09/21 ساعت 00 و 08 دقیقه و 22 ثانیه
نیروهای انصارالله موفق شدند با بیرون راندن نیروهای هادی و اماراتی از “حیس”، از سقوط مناطق بیشتر در استان الحدیده جلوگیری کنند
در روزهای گذشته خبرهای نگران كننده ای در این باره میرسید
1396/09/20 ساعت 08 و 18 دقیقه و 43 ثانیه
انسان باید قادر باشد وضعیت های بین بد و بدتر را لحظه به لحظه به درستی تشخیص دهد، چاه اعتدال در عین بدبویی از دره احمدی نژاد و احمدی نژادیسم قابل تحمل تر است
1396/09/20 ساعت 05 و 01 دقیقه و 57 ثانیه
کفاره ناشکری نسبت به احمدینژاد، سقوط در چاه اعتدال بود؛ بد نیست یادآور شوم که خاندان امویان ۹۰ سال و پس از آن سلسله عباسیان بیش از ۵۰۰ سال بر اریکه فرمانروایی تکیه زدند! /لازمه اصلاحِ فرایندِ در افتادن از "چاه امویان به دره عباسیان"، یک عزم همگانی برای تغییر است، وگرنه این زمستان، ظرفیت تبدیل شدن به عصر یخبندان را داراست!
جعفر
1396/09/18 ساعت 20 و 30 دقیقه و 50 ثانیه
جناب آقای امیرعلی عزیز نزدیک به 5 سال است تقریبا هر روز و گاه روزی چند بار به وبلاگ شما سر میزنم و از مطالب شما و سایر دوستان استفاده میکنم و تقریبا همیشه یک خواننده صرف هستم چون خود را در حدی که بخواهم اظهار نظری کنم نیافته ام ولی بسیار برایم جالب است که چرا در برابر یک سوال از فردی که اگر خدا بخواهد منتظر آمدن حضرت قائم است اینگونه واکنش نشان میدهید اگر این سوال اساسا محلی از اعراب جهت مطرح شدن ندارد بفرمایید اگر دلیل دیگری دارد باز گوش بنده ان شا ا... شنواست .چرا بی جهت دلخوری ایجاد میکنید برادر بزرگوار من!
در هر حال ممنونم چون اینجا حال خوبی دارم و همین هم در این وانفسا کافیست
عطر حضور
1396/09/18 ساعت 02 و 40 دقیقه و 47 ثانیه
دوست عزیز مقاله ی نگاهی متفاوت به مخالفت غرب با برنامه ی هسته ای ایران رو در سایت رجانیوز بخش مهدویت بخونید جواب سوالاتون رو میگیرید
اللهم عجل لولیک الفرج
عطر حضور
1396/09/18 ساعت 00 و 44 دقیقه و 53 ثانیه
سلام
کامنتتون قابل تامل بود اما خداوند فرموده اند ... ومکروا و مکرالله والله خیر الماکرین و همچنین بشارت داده اند که پیرزوی نهایی برای جبه ی حق هست بزارین هر مکری میخوان بکنن ما خدا رو داریم و صد البته باید ظرفیتمون رو ببریم بالا که لیاقت سربازی اقامون رو داشته باشیم
خدایا ما رو از یاران باوفای اقا امام زمان عج قرا بده امین
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر
محمد حسین نجاتی
1396/09/17 ساعت 15 و 37 دقیقه و 38 ثانیه
بازدید وبلاگ هم خیلی پرفکته
عالیه
داره به 3 میلیون بازدید نردیک می شه


محشره حاج امیر
ارزوی موفقیت برای وبلاگی که متعلق به همه مهدویون است و تو یک مدیر موفقی
پاسخ : هدف تعمیق فضائل مهدویت است و همیشه گفته ام کیفیت از کمیت بهتر است و اثر گذارتر است
همانطور که گفتی ما یک مجموعه تکمیل کننده هم هستیم
تشکر از شما
محمد حسین نجاتی
1396/09/17 ساعت 15 و 32 دقیقه و 44 ثانیه
سلام حاج امیر
پستهایت در کلاس جهانی است در پست قبل از هماهنگ بودن ترامپ با عربستان سعودی و مصر نوشتی الان تمام گزارشهای روزنامه ها و سایت های جهانی همین را می گویند .
یک تذکر دیگرنوشته هایت را به انگلیسی ترجمه کن تا وبلاگ جهانی تر شود
پاسخ : سلام محمد حسین
تشکر از شما

صبح قریب

با ما باشید ، با تابش اولین اشعه های خورشید یوسف زهرا عج