لطفا در نظرسنجی وبلاگ شرکت فرمائید

از پیروزی های محور مقاومت در سال 96 تا تجمع جبهه باطل ، سال 97 جهان چه حوادثی را انتظار می کشد ؟ بررسی تحلیلی برخی از مهم ترین مسائل جهانی

سردبیروبلاگ :امیر
تاریخ:بیست و هفتم اسفند 96-12:56 ق.ظ

جهان در سال 97 شاهد چه حوادثی خواهد بود؟ ایا روند مسلح شدن ها و ائتلافات گسترش خواهد یافت ؟ایا جنگ طلبان در واشنگتن و تل اویو و ریاض و سایر مراکز جنگ افروز دنیا به سیم اخر خواهند زد ؟ یا هنوز شرایط را از هر جهت اماده قمار اخر خود نمی بینند ؟ انها نیاز خواهند داشت که بر دامنه ائتلافات و یارگیری های خود بیافزایند ؟ ترامپ در امریکا بن سلمان در ریاض نتانیاهو در تل اویو و حتی مکرون در پاریس و تیرزا می در لندن به دنبال افرینش هرمجدون هستند؟ .ترامپ با حذف تلیرسون که به اندازه کافی جنگ طلب نبود چه فکری در سر دارد ؟ جمع کردن این مقدار افراد تندرو افراطی چه معنایی دارد ؟ نقش اردن و مصر در این میان چه خواهد بود ؟ گروههای تکفیری همگی در حال تجمیع در جنوب و شرق سوریه هستند و دارند با هزینه گزاف مسلح می شوند ، چرا 
ترکیه با همه فراز و فرود ها در نهایت به کدام اردوگاه خواهد پیوست ؟ 

در جانب دیگر ماجرا جبهه مقاومت است .ایا این محور به امادگی کافی رسیده است ؟ ایا روسیه تا اخر با این محور باقی خواهد ماند ؟ ایا حزب الله لبنان به امادگی کامل رسیده است ؟ یمن چطور ؟ ایا بن سلمان می خواهد با انصار الله موقتا صلح کند تا از پشت جبهه اش مطمئن باشد ؟ همان کاری که صدام قبل از حمله به کویت کرد و اختلافاتش با ایران را حل و فصل نمود ایا ال سعود بطور موقت جنگ را در یمن متوقف می کنند حتی اگر بخواهند خسارت میلیاردی به حوثی ها بدهند ؟ ایا این کار برای بی طرف نمودن انصار الله است ؟ این پرسش ها و جز انها برای سال اینده مطرح هستند و حقیقتا سال اینده را حساس نموده اند.نکته مبهم این است که تاریک اندیشان ایا یک جبهه را خواهند گشود یا چند جبهه ؟ همه این پاسخها مهم اند و حیاتی .به نظر من دشمن حداقل دو یا سه جبهه را خواهد گشود با این هدف که خیلی سریع به اهدافش برسد و برای مثال اینکه بتواند حزب الله لبنان را فلج کند .اینجا حساسیت ماجرا بالاست .
در اینکه حاکمان دنیا تصمیم به جنگی عظیم گرفته اند شکی نیست فقط کسی زمان ان را نمی داند و ساعت صفر این حمله هنوز مبهم است اما از تحرکات دشمن چنین بر می اید که نباید زیاد دور باشد و همین ماههای در پیش رو حوادث مهمی را شاهد خواهیم بود.ایران زیر بار فشارهای تاریک اندیشان قرار دارد اما ابدیده و مهیاست هر چند هنوز ناخالصی هایی در برخی عناصر وجود دارد .تحرکاتی که همین دیروز و چند روز گذشته چشمه هایی از انرا شاهد بودیم .این تحرکات با هر بهانه ای باشند بازی در زمین دشمن است .وقتی در برابر سفارت دشمن انگلیسی انگونه ارکان کشور را متهم می کنیم به گونه ای که انگار در عصر قاجار به سر می بریم هر چقدر خوش بین باشیم نمی توان از خیانت اصحاب قدرت که دیروز همه مقدرات کشور دستشان بود صرف نظر کنیم و اتفاقا چنین کارهایی خدمت به عدو لندنی است .یا متهم کردن سردار پاکباز جبهه مقاومت درست در بدترین شرایط کار یک عنصر نادان نیست و پشت ان طراحی جهان خواران قرار دارند تا مالک اشتر که به خیمه معاویه رسیده است ، برگردد .این کار خیانت عظما بود بلاشک .صندلی قدرت را می خواهند حتی به بهای تخریب بزرگترین امال و ارزوهای شیعیان ، حتی به بهای تخریب مهدویت و انتظار که زمانی ورد زبانشان بود !! از کجا به کجا رسیده اند ؟ 
یا اینکه در این روزهای حساس بحث کاهش بودجه توان نظامی و ناله کردن از نبود بودجه و توقف برخی توسعه ها چه کسی فکر می کند اتفاقی است ؟ ابدا اتفاقی نیست و همه این کارها در ارتباط با حوادث مهم و تغییرات استراتژیکی است که در بالا اشاره نمودم و دشمن تمام سواره نظام خود در خارج و پیاده نظام و ستون پنجمش در داخل را جمع کرده است و بعید نیست فتنه ای انگیخته شود که  بیرون و درون را به کام خود فرو ببرد تا از این راه دشمنان به اهداف خود برسند .
پیشرفت های شگفت انگیز و معجزه اسای جبهه مقاومت در سال 96 و شکست طرحهای استکباری در منطقه اب در لانه مورچگان ریخته و همه شکست خوردگان را دور هم جمع کرده است و باید همه جبهه مقاومت با هم افزایی و اتحاد حرکت کنند دشمن در حال تکمیل پازل خود است .همان کاری که عربستان این روزها در عراق دنبال ان است و متاسفانه برخی سیاسیون عراقی کم بصیرتی عجیبی نشان می دهند که انسان انگشت به دهان می ماند. 
با همه این اوصاف سال اینده سال حساسی خواهد بود از هر جهت .سالی است  پر از اتفاقات تعیین کننده .پیروزی ها در سوریه و عراق و یمن برای دشمن قابل هضم نیست و انها را به شدت اچمز نموده و انها در تلاشند از لاک دفاعی و انفعالی خود خارج شوند .برای همین ابتدا بن سلمان و تکفیری ها را جلو می اندازند و در نهایت خودشان وارد عمل می شوند .
در سال اینده ان شاء الله و در ایام عید به بررسی این مسائل خواهم پرداخت .نظرات() 
سادات
بیست و نهم اسفند 96 03:46 ب.ظ

شیعه ایم از حضرت صادق اطاعت میکنیم
یفرحون و یحزنون را رمزعزت میکنیم
روز سوگ حضرت هادی ست اول روز سال
حرمت روز شهادت را رعایت میکنیم...

سال جدید رابه همه بزرگواران تبریک عرض میکنم ان شالله سال جدید سال پر باری برای همه ی شیعیان باشد سالی که شاهد ظهور و حضور مولا وآقایمان باشیم ان شالله خداوند اآخرین ذخیره ی الهی را از گزند وآسیب های احتمالی محفوظ وظهورش را نزدیک گرداند.

س ت
بیست و نهم اسفند 96 08:29 ق.ظ
همانگونه که پیش بینی میشد ابوعلی شیبانی عامل اسراییلی در صدد ارایه امام زمان قلابی است .
او در جدیدترین پیش گویی سازی اش مدعی شد روایات جعلی است و امام زمان از مکه ظهور نخواهد کرد و بلکه از عراق خارج خواهد شد

پیش از این گفته بودیم احتمالا او مجری فتنه ای با حضور کذاب بصره و برخی عوامل فتنه گر مثل الصرخی و رایات البضا خواهند بود
پاسخ مدیر وبلاگ : نظر شما را رد نمی کنم و از مدتها قبل به ایشان مشکوک بودم به صورت جدی ولی اینکه قطعا اینطور باشد را نمی دانم
تشکر از شما
پست تازه منتشر شد
افشین
بیست و هشتم اسفند 96 11:54 ق.ظ
ع وتشکر بابت پست جدید و تبریک وتهنیت بابت میلاد امام محمد باقر شکافنده علم و دانش
جهان در یک مرحله پوست اندازی داره سیر میکنه و در سال جدید بسیاری افراد چه در داخل و چه در خارج هویت اصلیشان را به مرحله ظهور خواهند رساند و خود را برای فتنه اعظم که در سال 98 اتفاق میافتد اماده میکنند و به دوستان میگویم هراتفاقی که بیوفته نباید پشت ولایت را خای کرد وتا آخرین قطره خون حامی ولایت باقی بمانیم وگول حرفهای سخیف جا ماندگان از منصب را نخوریم .
پیشاپیش هم سال جدید را به اعضای گروه تبریک میگویم وسال پر خیر وبرکتی برای تمامی دوستان ارزومندم
پاسخ مدیر وبلاگ : سلام و تشکر از شما و تبریک متقابل میلاد امام باقر ع
سال نو و بهار طبیعت را به شما و همه منتظران تبریک می گویم
جعفر
بیست و هفتم اسفند 96 11:24 ب.ظ
حلول ماه رجب رو تبریک عرض میکنم خدمت دوستان . التماس دعا دارم
پاسخ مدیر وبلاگ : تشکر از شما و تبریک متقابل ماه رجب
سادات
بیست و هفتم اسفند 96 08:43 ب.ظ


در این هوای بهاری شدم دوباره هوایی
بهار می رسد اما بهار من! تو کجایی؟

چه برکتی، چه نویدی، چه سبزه ای و چه عیدی؟
به سال نو چه امیدی؟ اگر دوباره نیایی

مقلّبانه به قلبم، هوای تازه بنوشان
محوّلانه به حالم اشاره کن به دعایی

مقدرست به فالم مدبّرانه بتابی
خوش است لیل و نهارم اگر نظر بنمایی

اگر قرار چنین شد، تو را بهار نبیند
چنین نکو ز چه رویی؟ چنین خجسته چرایی؟

اگر چه حُسن فروشان به جلوه آمده باشند
تو آبروی جهانی، تو روی ماه خدایی

دل از امیر سواران گرفته است بشارت
از آسمان خراسان شنیده است ندایی

خودت مگر که به زهرا(س) توسلی کنی امشب
نمی رسد گل نرگس! دعای ما که به جایی

اللهم عجل لولیک الفرج


س ت
بیست و هفتم اسفند 96 06:14 ب.ظ
امروز در اخرین روز اسفند ترکیه عفرین را گرفت و رسما دیگر چیزی به نام کانتون کردنشین عفرین وجود ندارد

گفت بودیم ترکیه تا انتهای سال کار کردهای این قسمت را تمام میکند و حالا باید منتظر کانتون های دیگر بود
منبج تل ابیض قامشلی

شاید در اردیبهشت ماه ترکیه برای روژاوا اقدام کند
بستگی به مذاکرات ترکیه و امریکا دارد

درباره ترامپ و تیم فوق جنگی که در حال گرداوردن دور خود است ظاهرا او قصد دارد در 12می از برجام خارج شود و شرط عدم خروجش را توافق با کشورهای اروپایی بر سر تحت فشار گذاشتن ایران درباره برجام و موارد موردنیاز قرارداده.

برجام تمام شده است
منتظر صحبتهای حضرت اقا در روز اول عید هستیم که در جلسه با خبرگان تاکید کردند به زودی با مردم صحبتهای مهمی درباره اداره کشور خواهند داشت
م زارع
بیست و هفتم اسفند 96 03:47 ب.ظ
بنده از این به پس با نام- م زارع- نظر میدهم.
جبهه باطل بدجوری به سراسیمه افتاده . حرکات سران عربستان، آمریکا ،اردن ،اسراییل و... بوی جنګ جهانی میدهد.
فاصله حوادث مرتبط با ظهور کمتر شده است
محمد بن سلمان چقدر سریع دنبال اصلاحاته انګار یکی دارد توی ګوشش میخواند که عجله کن 2 سال دیګه سوت پایان بازی زده میشود
بنظرم در یمن و عراق اوضاع خوب پیش نمیرود.
در ایران دستاوردهای منطقه ای خوشحال کننده است ولی داخلی ...
وقتی اوضاع 5 سال پیش را که هنوز پیروزی ارزشمند مقاوت بدست نیامده بود ، هنوز عبداله نمرده بود وشاهزاده ها به اندازه الان اختلاف نداشتن ، ترامپی در کار نبود ،عربستان به یمن حمله نکرده بود ،اردن این همه رزمایش و رونمایی از پرچم سرخ و سفید را نداشت ،ایران اینهمه بیحجابی و مشکلات ...نبود و برکات انقلاب به اندازه الان در جهان فراګیر نشده بود، اینهمه شهید ورزمنده مدافع حرم نداشتیم ، اینهمه مشکلات روحی وجسمی در جهان نبود ، سران غرب به اندازه الان از جبه حق نمی ترسیدند و عربستان اینقدر دشمنی خود را با ایران رو نکرده بود را با زمان حال مقایسه میکنم می بینم که در چند سال آینده با حوادث بزرګی رو به رو میشویم و ان شا الله ظهور امام زمان را شاهد باشیم
فاضل
بیست و هفتم اسفند 96 01:52 ب.ظ
چقدر شرایط برای ظهور مهیاست.....همه چیز طبق روایات پیش میرود.فتنه داخل و خارج ...یا مهدی ادرکنی
پیمان
بیست و هفتم اسفند 96 01:22 ب.ظ
عجل ا... تعالی فرچه الشریف
سیدمحسن
بیست و هفتم اسفند 96 12:17 ب.ظ
سالم سایر عالی جناب امیرعلی
همونظور که فرمودین سال آینده سالی پر از اتفاقات گوناگون هست.
بیست و هفتم اسفند 96 07:27 ق.ظ
تشکر
بیست و هفتم اسفند 96 02:07 ق.ظ
در مورد کاتسا یک تحقیقی بکنید بد نیست. اینکه می فرمایید بحث کاهش بودجه نظامی فقط ظاهر ماجرا هست.
الان سپاه پاسداران به دلیل تحریم کاتسا در بدترین وضعیت ممکنه قرار دارد و حتی دولت ایران نمی تواند به آن بودجه بدهد و اگر این کار را انجام بدهد حتی همین مقدار نفتی هم که بعد از برجام دارد می فروشد از اون نمی خرند.
فشارها خیلی زیاد هست و سال 97 بسیار سال حساسی خواهد بود.

الهم عجل لولیک الفرج.