وبلاگ عاشقان و دلسوختگان امام زمان عج

روز بعد از حمله عربستان به ایران : بررسی تحلیلی احتمالات اغاز جنگ بین ایران و عربستان

سردبیروبلاگ :امیر
تاریخ:چهارم اردیبهشت 97-11:34 ب.ظ

در این مطلب می خواهم با توجه به تهدیدات مکرر ولیعهد سعودی و دیگر مقامات و نزدیکان به دایره قدرت سعودی مبنی بر اینکه ایران اصلا حریف عربستان نیست و ایران توان ایستادن در برابر نیروی هوایی این کشور را ندارد .او قبلا گفته بود ما جنگ را به زمین ایران می کشانیم و از این قبیل ، موضوع حمله احتمالی و فرضی عربستان به ایران را از چند بعد مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهم.در این مطلب روز بعد از شام حمله ال سعود به ایران را بررسی خواهم نمود.
نمی دانم عربستان و خاندان حاکم بر آن و استراتژیست ها و مشاوران داخلی و خارجی انچه تصوری از جنگ با ایران دارند .عربستان صدها هواپیمای امریکایی فرانسوی انگلیسی و هزاران تانک و هیلیکوپتر و موشک و انواع و اقسام سلاحهای جدید و اخرین سیستم پاتریوت را در زرادخانه های خود دارد و روزانه محموله های سلاح های تازه خریداری شده بدون توقف به سمت این پادشاهی روان است .برخی قیمت تسلیحات موجود در انبارهای سلاح این کشور را بیش از هزار میلیارد دلار تخمین می زنند.تصمیم گیران این قبیله بر روی کاغذ خود را برتر و تکنولوژی خود را روز دنیا و مجهز به اخرین فناوری ها می دانند.این تجهیزات انها را به این تصور می رساند که انها دست برتر را در جدال احتمالی با ایران خصوصا و جبهه مقاومت عموما دارد .شخص محمد بن سلمان ولیعهد واقعا فکر می کند توان رویاروئی و حتی پیروزی بر ایران را دارد و با فرض اینکه ایران به صورت باز عمل می کند ، عقیده دارد می تواند ضربات کاری را به ارتش ایران وارد کند. 

اگر بخواهیم براساس منطق و علم و بدون وارد نمودن تمایلات وطنی و به صورت حرفه ای اگر بخواهم این جدال را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهم باید بگویم که اگر عربستان به مصاف ایران بیاید بدون شک و تردید بعد از یک هفته دست هایش را به نشانه تسلیم بالا خواهد اورد چرا که حملات مرگبار ارتش ایران تمام  زیر ساخت های نظامی استراتژیک و اقتصادی و حتی اجتماعی و سیاسی این کشور را در همان 4 الی 5 روز اول تقریبا به طور کامل از بین خواهد برد و ال سعود محبور خواهند شد برای پایان دادن به حملات ایران کشورهای دوست ایران مثل پاکستان یا هند یا چین یا امثال انها را میانجی کند .این جنگ بدون ضربه قابل ذکر به زیر ساختهای ایران در بازه زمانی یک و حداکثر دو هفته پایان خواهد یافت .
عربستان به امریکا و اسرائیل هم نمی تواند امید داشته باشد چرا که امریکا و اسرائیل با این تصور که این حمله به نبرد مذهبی بزرگی در منطقه تبدیل خواهد شد و فرصت برای خلاصی از هر دو گروه مهیا می شود ، به ندای استفاثه بن سلمان جواب نخواهند داد و تازه بعد از دو سه روز اگر امکانش فراهم بود با مسئولان سعودی تماس خواهند گرفت و حملات ایران را محکوم خواهند کرد و خواستار جلسه شورای امنیت سازمان ملل می شوند.

بعد از حمله ایران در عربستان و شهرهای مهم ان(به جز مکه و مدینه) چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ ایا نظام حکم سعودی باقی خواهد ماند ؟ اینجا نکته ای است که حتی استراتژیست های غربی هم به ال سعود تذکر داده اند .اختلافات داخلی و درگیری و کشت و کشتاری سخت و خونین اندک رمق باقی مانده این نظام را نیز از بین خواهد برد.نکته ای که می خواهم ذکر کنم این است که عربستان فکر نکند بعد از جنگ با ایران نبرد مذهبی بزرگی اتفاق خواهد افتاد اتفاقا این رویای سعودی صهیونی تعبیر نخواهد شد .

مشکلات عربستان به اینجا ختم نخواهد شد چرا که انصار الله یمن که همین الان شیرازه ارتش سعودی را از هم پاشیده با دیدن اوضاع به هم ریخته عربستان به راحتی وارد مرزهای این کشور خواهد شد و تا خیلی جاها پیش خواهد رفت البته به طرف ریاض نخواهند رفت.

در درون عربستان دو درگیری اتفاق خواهد افتاد که ناشی است از ایجاد بی نظمی و نبود نیروی تامین کننده امنیت .یکی بین شاهزادگان و دیگری بین جریان وهابی با خاندان ال سعود که در ماههای اخیر تمام قدرت علمای وهابی را از انها گرفته اند و توافقات گذشته عبدالعزیز و فرزندانش که پادشاه شدند زیر پا گذاشته شده است و تمام صلاحیت ها و حتی بخش عمده ای از بودجه بخش دینی وهابی از انها سلب شده است .

لازم به ذکر است که بن سلمان واقعا و نه فقط در حد حرف دلش می خواهد با ایران سر شاخ شود ولی فعلا پدرش جلوی او را گرفته چون می داند با چه دردسری عظیمی روبرو خواهد شد که دیگر حتی پاسور بازی کردن برای ملک سلمان و دوستانش امکان پذیر نخواهد بود .افراد هم نشین سلمان مکررا به او از درد سرهای جنگ با ایران حرف می زنند.

البته ما در این تحلیل وارد برخی مسائل جزئی که در مطبوعات غربی بولد هم می شود نمی شوم .مثل حمله به اب شیرین کن ها یا حمله به مراکز استخراج نفت و شبکه انتقال نفت و پل ارتباطی بین عربستان و بحرین و از این قبیل نشدم چرا که ممکن است برخی مسائل جنبه انسانی و برخی جنبه محرمانه داشته باشد یا من اطلاعی از انها نداشته باشم.
عربستان بزودی نا ارام خواهد شد و دو متغیر مستقل باعث می شوند که این اختلافات سقوط این خاندان را اسانتر کنند .اول حمله زمینی یمنی ها یا حمله ایران .یکی از این دو یا هر دوی انها می تواند اتفاق بیفتد .در اینجا ال سعود قدرت انتخاب دارند .
نظرات() 
شهید ثالث
هشتم اردیبهشت 97 11:14 ب.ظ

هركدام از احتمالات كه باشد، قطعا مستكبرین دنیا سرنوشت كره شمالی را مثال و عبرتی برای جمهوری اسلامی ایران قرار خواهند داد كه ایران هم در نهایت باید همین راه را انتخاب كند. كره شمالی كه سلاح هسته ای داشت تسلیم شد، ایران بدون سلاح هسته ای كه جای خود دارد. باید در این خصوص منتظر حجم زیاد بازی با روان مردم ایران در ماه ها و سالهای آینده باشیم.

البته هنوز معلوم نیست چه خواهد شد و آیا آمریكا از مواضع ضد كره شمالی عقب خواهد نشست یا درس عبرتی به كره شمالی خواهد داد كه هیچ كس فراموش نكند.

اما اهل تفكر و بینش از همان اول هم كه كره شمالی در حال رجز خوانی علیه آمریكا بود هشدار میدادند كه كره شمالی نباید هیچ وقت الگوی جمهوری اسلامی باشد، و آمریكا ممكن است به كره شمالی حمله و آن را نابود كند ولی نمیتواند این كار را با ایران اسلامی انجام دهد. رهبر عزیز ما هم چند ماه پیش این موضوع را اعلام كردند كه حتی اگر همه دنیا هم در مقابل آمریكا تسلیم شوند جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت از مواضع اسلامی و عزت مدارانه خود كوتاه نخواهد آمد.
پاسخ مدیر وبلاگ : تشکر از زحمات همه دوستان بزرگوار

پست تازه منتشر شد
شهید ثالث
هشتم اردیبهشت 97 11:11 ب.ظ
كره شمالی در اقدامی عجیب و ناگهانی با چرخش ١٨٠ درجه ای از مواضع قبلی اعلام كرد كه طالب صلح است و آزمایشهای هسته ای را متوقف میكند و سایت هسته ای را تعطیل میكند و با كره جنوبی دست دوستی داد.

تحلیلهای متعددی دراین باره میتواند وجود داشته باشد، شاید:
١) كره شمالی پس از چند آزمایش اتمی و برآورد قدرت خود و مقایسه با قدرت اتمی آمریكا و ملاحظه تهدیدات و اقدامات ترامپ به این نتیجه رسیده كه این روند درنهایت به ضرر اوست و در مواجهه اتمی با آمریكا بازنده خواهدبود فلذا تسلیم شده و خواهان صلح شده است.

٢) نوع دیگر تحلیل فوق میگوید كه كره شمالی ملاحظه كرد كه پیشرف اتمی او بیش از این میسر نیست فلذا در اوج قدرت كنار كشید تا اوضاع بدتر نشود.

٣) شاید رهبر كره شمالی از روشهای گذشته خود پشیمان شده و به اصطلاح توبه كرده است.

٤) شاید رهبر كره شمالی كه در سنین جوانی به این مقام رسید با گذشت زمان عقیده و آرمانش تغییر كرده و دیگر مقابله با آمریكا و روشهای قبلی را قبول ندارد و به دموكراسی علاقه مند شده است، شاهد این احتمال حرفی است كه از او نقل میكنند كه گفته نمیخواهد صدام یا قذافی دومی باشد.

٥) شاید قول های مساعد آبداری از طرف آمریكا به آقای اون داده شده است كه نتوانسته رد كند، بخصوص كه این تغییر دكترین بلافاصله پس از سفر رئیس سیا به كره شمالی صورت گرفت.

٦) شاید كره شمالی رفتار كاملا مستقل نداشته بلكه قدرتهای شرقی مانند چین و روسیه بازی گردان كره شمالی بوده اند و حالا آنها تغییر استراتژی داده اند و این باعث تغییر رفتار كره شمالی شده است.
ادامه دارد..
رضا
هشتم اردیبهشت 97 09:37 ب.ظ
ترامپ اول گفت ما میخوایم نیروهامونو از سوریه خارج کنیم بعد با کش و قوس هایی همراه بود بعد 5 شنبه هفته قبل وزیر دفاع ماتیس گفته ما عملیاتمون رو به عراق گسترش میدیم و نیازی نیست در سوریه بمونیم ...و در عراق و مدیترانه مستقر میشیم

در چند مطلب قبلی هم گفتم امریکایی ها نیروهاشونو داره به سمت مرزهای روسیه واسه رزمایش گسیل میکنه که البته نوع ارایششون مشکوک بوده

به نظرتون ه رابطه ای بین این اتفاقات هست؟ایا امریکا مسئول مهار روسیه در حین درگیری اسرائیل و ایران هست؟ایا امریکا میخواد از جرکت نیروهای مقاومت در عراق به سمت سوریه جلوگیری کنه و به مرزهای شمال شرق کردستان اضافه کنه؟من دقیقا نوع تجهیزات جنگی که قرار هست مستقر کنه رو نمیدونم ولی مطمئنم تمام تحرکاتشون باهم ارتباط داره..
رحیمی
هشتم اردیبهشت 97 08:50 ب.ظ
سلام خدمت دوستان ایا سلمان خودش از روز حادثه تیراندازی جلوی دوربین حاضر شده یا خیر ممنون
سیدمحسن
هشتم اردیبهشت 97 11:13 ق.ظ
بسیار عالی
در باب نبردهای آخرالزمان بنده حدیثی من باب جنگ مستقیم ایران با خاندان حاکم بر عربستان و جزیره العرب ندیدیم(البته بسیار از احادیث دارای رمزنگاری هایی هست که از علم امثال بنده به دور است). اما در هر صورت امکانش هست، اما خیلی ضعیف.
خیلی بعیده بن سلمان که مترسک خیمه شب بازی جبهه کفر در منطقه است بدون اجازه آنها چنین کاری بکنند.
چون قطعا طبق گفته نظر حضرت آقا حفظه الله اگر حتی یک گلوله اشتباهی به خاک ایران بیفتد ایران ابتدا به ساکن، حیفا و تلاویو را با خاک یکسان می کند.(لازم بذکر است ایران الان در شرایط بسیار خوبی از نظر استراتژیک در منطقه هست، مناطق بسیار حساس منطقه که اشراف کامل به جبهه کفر منطقه یعنی اسرائیل و عربستان و شهرهای مهم ان هست، دارد)
این وعده قطیعیست.
پس علاوه بر حمله به خاندان آل صعود مطمئنا ایران جنگ را فرا منطقه ای می کند(کیست که نداند بن سلمان و حاکمان منافقش که به ظاهر مسلمان و به باطن کافر تر از هر کافی هستند، مهره ی آل صهیون هستند)
پس مطمئنا الان که به نظر تحلیل گران غربی نه تنها بازوان قدرتمند ایران در منطقه فلج نشده(که با حمله به سویه قصد قطع کردن آن را داشتند) بلکه با حمله به سوریه قوی و قوی تر شده اند در انواع نبردهای زمینی و هوائی و حتی جنگ داخل شهری بسیار خبره شده اند.
بسیار بعید است با شرایط حال دست به چنین حرکت احمقانه ای بزنند.
اما در هر صورت خوب است استراتژیست های منطقه بدانند و به بن سلمان که مست قدرت ظاهری شده است تذکر بدهند حتی در حالت مستی هم فکر حمله به ایران از مخیله و ذهن نادان خود بیرون کند.
رضا
هفتم اردیبهشت 97 01:07 ق.ظ
نیروهای نظامی امریکا برای یک رزمایش جدیدی در نزدیک مرزهای روسیه ارایش های نظامی جدیدی گرفتن
مایک پمپئو هم در اولین سفرش برای حضور در اجلاس ناتو قرار هست با نمایندگان اردن، عربستان و اسرائیل ملاقات کنه
2 بار محموله جدید هم که به از طرف ایران به سمت سوریه رفته واسه امریکایی ها جالب توجه بوده..
رضا
ششم اردیبهشت 97 02:49 ب.ظ
آقای امیرعلی و دیگر دوستان اگر تحلیل های بنده اشتباه هست یا مطلب زیاد میذارم لطفا به بنده اطلاع بدید
رضا
ششم اردیبهشت 97 02:36 ب.ظ
همینطوری که پیش بینی میشد قیمت نفت افزایش پیدا کرد و این به ضرر چین، اتحادیه اروپا و امریکا هست ولی امریکا قطعا ضرر کمتری میکنه
سردار سلامی هم گفته ما با دشمنانمون در یمن، سوریه...داریم میجنگیم و راه مهار اونها(امریکایی ها) در دریا رو بلدیم، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هم با روزنامه ایلاف مصاحبه کرده و تهدید تل اویو رو با تهدید حمله به تهران پاسخ داده...حالا بالاید ببینیم بالاخره عربستان موفق میشه اسرائیل رو به سمت نابودی زودتر توسط ایران سوق بده یا اسرائیل عربستان رو هل میده!
رضا
ششم اردیبهشت 97 12:38 ب.ظ
یکی دیگر از کارهایی که امریکایی ها برای افزایش تنش دارند انجام میدن حرکت دادن احمق های داعشی به سمت افغانستان و درگیر کردن 3 مرز روسیه ایران و چین به صورت همزمان هست..روسیه و چین اگر الان جلوی امریکا رو سد نکنن قطعا به زودی در مرزهاشون با نیروهای نیابتی غرب باید بجنگن
رضا
ششم اردیبهشت 97 12:02 ب.ظ
امریکا هدفش اینه خودش رو بخاطر جنگ هایی که در اینده درست میکنه ایزوله کنه، امریکا چندتا کار داره انجام میده، باتوجه به وابستگی خیلی از کشورها به نفت خاورمیانه و کالای چینی، امریکا تصیمیم داره بعد از دوشیدن عربستان اونو قربانی کنه و تنش زیادی در قیمت نفت ایجاد کنه و عربستان رو به سمت تنش با جبهه مقاومت ببره و از این طریق قیمت نفت افزایش پیدا میکنه و اولین کشوری که ضرر میکنه بزرگترین وارد کننده نفت چین هست و این وضعیت باعث میشه اقتصاد چین تضعیف بشه و چین در زمینه های نظامی ...نتونه سرمایه گذاری بکنه و به مرور بر شرق اسیا غلبه پیدا کنه
و اگر هر اتفاقی هم بیفته امریکا مرزها و تمام مسیرهاشو برای جلوگیری از ورود تنش به سمت ایالات متحده بسته..
س ت
ششم اردیبهشت 97 06:34 ق.ظ
برخی اکانتهای توییتری خاص از اتفاق بزرگ در یکشنبه اینده در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر میدهند ظاهرا کشور موردنظر بحرین است ببینیم باز چه نقشه ای در سر دارند
رضا
پنجم اردیبهشت 97 09:03 ب.ظ
امروز جهانگیری اعلام کرد هیچگونه مشکلی در تامین دارو و کالاهای اساسی نداریم
مثل اینکه قرار هست ایران از برجام در صورت خروج امریکا خارج بشه...
رضا
پنجم اردیبهشت 97 06:05 ب.ظ
ممنون از اینکه مطالبم رو میخونید
جری درست هست ولی جریحه دارم درسته ولی معنای جمله منو که جسورتر قرار بود بگم نمیرسونه
پنجم اردیبهشت 97 05:46 ب.ظ
سلام علیكم
جناب آقارضا، جریحه دار (غلطه)، جری تر. لطفا یه كم دقت بفرمایید.
رضا
پنجم اردیبهشت 97 05:36 ب.ظ
امریکا در قضیه حمله به سوریه از سد تهدیدات روسیه گذشت و این میتونه ترامپ رو جریحه دار تر بکنه و در موضوع برجام هم قرار هست در حوزه سیاسی از سد چین روسیه، ایران و حتی اتحادیه اروپا بگذره که اگر عبور کرد و ایران و حتی چین و روسیه جواب دندان شکنی ندادن مطمئن باشید از خط قرمزهای بیشتری عبور خواهد کرد...
ترامپ داره یکی یکی لایه های دفاعی رو در سطوح مختلفی(منطقه ای، جهانی) و در ابعاد مختلف(سیاسی، نظامی، اقتصادی..)میشکنه و به قول خودش قصد داره امریکا رو اقای اول جهان تبدیل کنه
این اتفاق نشون میده امریکا از نقظه ضعف شدیدی برای ابراز وجود برخوردار هست و همین عملیات جهشی به حول قوه الهی کمر امریکا را خواهد شکست
پنجم اردیبهشت 97 02:26 ب.ظ
به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین نیروهای مسلح یمن اعلام کردند کاخها و مراکز مهم عربستان هدف حمله قرار خواهند گرفت همچنین از شهروندان عربستانی خواستند از نزدیک شدن به ساختمانهای وزارتخانه و مقرهای دولتی خودداری کنند
رضا
پنجم اردیبهشت 97 01:02 ب.ظ
اتفاقات ماه اردیبهشت
12-1 اردیبهتشت: روز ولادت حضرت بقیه الله
2- 22اردیبهتشت :تصمیم گیری ترامپ در مورد برجام
23-3 اردیبهشت:روز یکپارچه سازی قدس
24-4 اردیبهشت: انتقال سفارت امریکا به قدس
25-5 اردیبهشت: بزرگداشت سالروز نکبت
26-6 اردیبهشت: انتقال سفارت گواتمالا به قدس
2-7 اردیبهشت: اولین نماز جمعه ماه رمضان
مهدی م
پنجم اردیبهشت 97 10:20 ق.ظ
این که نوشتین "شخص محمد بن سلمان واقعا فکر میکند توان رویارویی و حتی پیروزی بر ایران را دارد"
آیا واقعا این جوان ابله همچین عقیده ای داره؟!!؟
مجید
پنجم اردیبهشت 97 12:43 ق.ظ
خود عربستان می‌دونه که نمیتونه بطور مستقیم جنگ نظامی با ایران انجام بده، چون ایران دستش برای جواب دادن خیلی بازه، عربستان در مقابل یمن که یکی از فقیرترین کشورهای عربی هست سه ساله داره میکوبه و به نتیجه ای نرسیدن
جعفر
پنجم اردیبهشت 97 12:34 ق.ظ
سلام . با توجه به حرفهایی که ترامپ در دیدار امروزش با ماکرون گفته اگه اتفاق خاصی نیفته و فشار روی ایران زیاد بشه عملا برخورد نظامی اجتناب ناپذیر بلکه تنها راه حل برون رفت خواهد بود اینکه ابعاد این برخورد در چه حدودی خواهد بود را تنها شرایط حاکم بر لحظه تعیین خواهد کرد. جنگ اجتناب ناپذیره. برجام یک خطای راهبردی بود که به نظام تحمیل شد . ولی من از این زاویه به ماجرا نگاه میکنم که لابد مصلحت در این بوده و مشیت الهی از این مسیر جاری خواهد شد . الخیر فی ماوقع
الهم العجل لولیک الفرج
رضا
چهارم اردیبهشت 97 11:56 ب.ظ
امروز بعد از اینکه ترامپ گفت کشورهای ثروتمند خاورمیانه باید پول حضور در سوریه رو بعد عربستان موضع گرفته و گفته اون کشور ثروتمند قطر هست و اون باید بده...حالا ببینید چطوری ترامپ کشوری که حاضر نباشه دوشیده بشه رو سلاخی میکنه
به نظرم اقا امیر علی بعید هست حمله و درگیری مستقیمی بین ایران و عربستان رخ بده
عربستان فعلا درگیر جنگ با یمنی هاست و در عمل توان مانور نداره، ارتش عربستان خیلی کوچکتر از این حرفاست که در دو جبهه به اضافه جبهه ای که ترامپ گفته بتونه همزمان بجنگه، امریکاشم نمیتونه حالا چه برسه به این فسقلی!!
این تهدیدات بیشتر برای خودی نشان دادن و برای در دست گرفتن قدرت در عربستان توسط بن سلمان هست و میخواد شرایط عربستان رو در وضعیتی امنیتی مشغول نگه داره تا هم اختلافات داخلی رو به این بهانه سرکوب کنه و اگر زمانی هم پادشاه شد راحت تر مخالف ها رو از بین ببره