1397/04/21  ساعت 03 و 44 دقیقه و 06 ثانیه    ویرایش: 1397/04/21 ساعت 04 و 25 دقیقه و 30 ثانیه
توسط:

دیدارهای مکرر و پشت سر هم بنیامین نتانیاهو با پوتین علامت سوال و تعجب را توامان ایجاد نموده است.نخست وزیر اسرائیل در مسکو به دنبال چیست ؟ چرا نتانیاهو هر روز بار سفر به روسیه می بندد؟ ایا از پنج شش دیدار قبلی که با فاصله کم از همدیگر انجام شده نتایجی بدست اورده است که لازم می بیند حتما حضوری این دیدارها را تکرار کند؟ ایا بالاخره مقاومت پوتین در گرفتن جانب یکی از طرفین شکسته خواهد شد ؟ اگر پوتین بخواهد انتخاب کند کدام کشور را انتخاب خواهد نمود؟ در سایه التهاب منطقه خاورمیانه و فشارهای شدید ترامپ برای افزایش تحریم ها علیه ایران و وضعیت خاص اقتصاد روسیه و لابی قوی یهودیان در ساختار سیاسی و اقتصادی روسیه کار برای پوتین خیلی سخت شده است.اگر پوتن جانب اسرائیل را بگیرد باید از نفوذ در منطقه خداحافظی کند ، حتی اگر در سوریه نیرو داشته باشد.اگر هم جانب ایران و مقاومت را بگیرد قدرتش متزلزل خواهد شد .این دو طرف ماجرا ، کار را برای پوتین دشوار کرده و وی سیاست صبر و انتظار و نیز دادن امتیازات محدود به اسرائیل را پیش گرفته و باز کردن اسمان سوریه و به سلامت در رفتن جنگنده های اسرائیلی و حتی موفقیت در هدف قرار دادن برخی اهداف خاص نظامی ،اشتهای اسرائیل را بیشتر کرده است.کاری که برای باقی ماندن تفوق و برتری اسرائیل در اطراف این کشور از نان شب هم برای یهودیان واجب تر است .
با ازادسازی بخش مهم و قابل توجهی از سوریه که حدود 80 درصد قبل از اعتراضات 2001 را شامل می شود به نظر می رسد طناب بر گردن اسرائیل تنگ تر شده و با تغییرات مهم در ساختار جبهه مقاومت و نفوذ نیروهای کارامد و ورزیده این جبهه ارامش 40 ساله جولان و شمال اسرائیل به ماه های پایانی اش نزدیک می شود و البته عملا شکسته شده است .در عین حال میدان مانور اسرائیل در این منطقه به شدت کاهش یافته است .اسرائیل خود را در مقامی می دید که کسی نمی توانست از او سوال کند .به خطر افتادن این تئوری نگرانی یهودیان اشغالگر را افزایش داده است .
نتانیاهو به دنبال این است که یک جمله شفاهی از ایران دریافت کند و کمی خاطرش ارام شود ولی پوتین به رغم بازی دادن نتانیاهو خودش هم می داند در مقامی نیست که بتواند از طرف ایران یا حزب الله چنین جمله ای را بیان کند ، پس ، تا حد امکان وقت کشی می کند.رمز و راز این مسائل اینقدر جالب است که نتانیاهو حتی مسئله کم شدن شدت تحریم ها علیه ایران را مطرح کرده است .او به پوتین گفته امریکای ترامپ در مشت اوست و اگر جبهه مقاومت عدم تغییر وضع موجود را تضمین ولو شفاهی کند او هم در مقابل از نفوذش بر ترامپ استفاده خواهد کرد .این خواب ابلیش برای رفتن به بهشت اما تعبیر نخواهد شد .در اینجا سوالی مطرح می شود که نتانیاهو نگران چیست ؟ پاسخ این است که نگران دو چیز است که اصطلاحا عمق استراتژیک هر کشوری است اول جمعیت دوم سرزمین .
نتانیاهو برای راضی کردن مردم جمع شده در فلسطین اشغالی مخصوصا در شمال به شدت نیاز به خبرهای ارامش بخش دارد چرا که فشار مردم این مناطق و حتی کل اسرائیل به دولتشان افزایش یافته و جمعیت ها در شمال اسرائیل اماده بازگشت به اروپا و امریکا و غیره است .تثبیت جمعیت در این مناطق اولین چالش سالهای اینده نتانیاهوست ، گو اینکه همین حالا هم مهاجرت معکوس به شدت زیاد شده است .50 هزار ساکن جولان و  یک میلیون و دویست هزار ساکنان الجلیل و مناطق شمال اسرائیل حاضر نیستند حتی یک لحظه هم بدون وجود تضمین کافی در این مناطق باقی بمانند.
نکته دوم سرزمین است .اسرائیل مساحت محدودی دارد در استان مرکز اسرائیل عرض این کشور 40 کیلومتر و حتی کمتر است .اگر جولان و الجلیل و بخشی از مناطق شمالی از دست اسرائیل خارج یا منطقه جنگی بشود تقریبا می توان گفت کار اسرائیل تمام است چرا که بعد از استان شمال و حیفا نوبت قطب جمعیتی اسرائیل یعنی تل اویو و اورشلیم می شود که رسیدن جنگ به انها به معنای فرار قطعی و بی بازگشت 90 درصد جمعیت اسرائیل خواهد بود و این یعنی خودکشی و مرگ رژیم صهیونی .
جبهه مقاومت برای ازاد سازی جولان و شمال اسرائیل هیچ مشکلی ندارد و زمینه این کار کاملا فراهم است .مسئولان این کشور جعلی هم به اصطلاح شیر فهم شده اند که قضیه از چه قرار است .لذا با شکست تروریست های وهابی سلفی ، خط مقدم جنگ به سرزمین فلسطین رسیده است .تمام هول و هراس نتانیاهو در این ماههای اخیر در نکاتی که بالا گفتم مستتر است .
اینجاست که سخن سید مقاومت معنا می یابد که گفت " اسرائیل از خانه عنکبوت هم سست تر است" والله ان اسرائیل اوهن من بیت العنکبوت 

   


نظرات()  
س ت
1397/04/27 ساعت 22 و 40 دقیقه و 31 ثانیه
در توافقی جدید ساکنان تو شهرک شیعه نشین فوعه و کفریا با 1500 مسلح شورشی معاوضه شدند

این معاوضه به حمله راحتتر مقاومت به ادلبستان کمک خواهد کردهرچند بازهم میگوییم نگرانی اصلی مصالحه هایی است که در جنوب در حالانجام است و خدا میداند چه اتشی زیر این خاکستر است
پاسخ : با تشکر از نظرات خوب همه عزیزانی که در پست قبلی با ما همراه بودند و کامنت های خوبشان باعث بارش باران معارف مهدوی و انتظار بود .دست همه مومنان منتظر و با اخلاص و پاک صفت و نجیب را می بوسم .
پست تازه منتشر شد
س ت
1397/04/27 ساعت 22 و 36 دقیقه و 57 ثانیه
بالاخره انصاراله به قلب تپنده دشمن جرار زد

هدف گرفتن پایگاه نفتی ارامکو در ریاض با استفاده از پهباد های دوربرد

پیام مهمتری هم داشت:
"تنها گزینه بستن #تنگه_هرمز نیست"
س. ا. ف
1397/04/27 ساعت 21 و 54 دقیقه و 54 ثانیه
ظاهرا کار مخالفان در جنوب سوریه تا چند هفته آینده یکسره میشود. این گمان که مناطق تحت اشغال مخالفان اسد در جنوب زمینه ظهور سفیانی (با پشتیبانی اسراییل، آمریکا و برخی اعراب) است، در حال رنگ باختن است. دوستان چه تحلیلی از این مسئله دارند؟
یمن
1397/04/27 ساعت 02 و 45 دقیقه و 41 ثانیه
رئیس تقریب مذاهب اسلامی گفت سید حسن نصرالله گفته،مقاله اش در خبرگزاری فارس،تسنیم،باشگاه خبرنگاران و....است.
اتفاقا من مثلا انجمن حجتیه ای ها واحمدی نژادی های فکر نمی کنم که با سقوط سوریه ظهور اتفاق می افتد بلکه معتقدم با تقویت وقدرتمند تر شدن سوریه ظهور اتفاق خواهد افتاد.
تشخیص صحیح وضعیف بودن روایات برعهده عالمانی مثل آیت الله بهجت و...است وما نمی توانیم بر حسب ظاهر حوادث رو دنبال کنیم همچنانکه اوضاع عربستان برخلاف ظاهر بوده اما باطنش درست است.
از مدیر گرامی بابت تحمل بنده تشکر میکنم...ومن الله توفیق
یمن
1397/04/27 ساعت 01 و 25 دقیقه و 11 ثانیه
سید حسن نصرالله به نقل از مقام معظم رهبری امسال گفتند که نابودی اسرائیل قبل از سال 2022 میلادی است.
دیگه به ظاهر روایات نباید توجه داشت چون حکومت یک ساله ویک ماهه وچند روزه بنی عباس وخاندان سعودی درست از آب در نیامد،باید تنها گوشمان به دهان مقام معظم رهبری،سردار قاسم سلیمانی و...باشد.
خیلی بعید است روسیه از سوریه بخواهد که نیروهای ایرانی وحزب الله را اخراج کند،شاید بعضی از دوستان فکر می کنند شرط ظهور سقوط سوریه وکشته شدن بشار اسد است در صورتی که اینطور نیست وزلزله شام هم به احتمال زیاد در فلسطین اشغالی است نه در سوریه
پاسخ : اگر بخواهیم به میل خودمان ظهور خلق کنیم پس حرف زدن اسان است و جابه جا کردن وقایع و پریدن از روی خوادث ممکن می شود .ظهور دست خداست و خدوند قواعد و زمانش را تعیین می کند .
سید حسن هم به هیچ وجه از رهبری نقل ننمودند که اسرائیل قبل از 2022 نابود می شود .دوست عزیز از نوشتن چنین کامنتهایی در وبلاگ خوداری کن
1
1397/04/26 ساعت 23 و 00 دقیقه و 52 ثانیه
در ناارامیهای اخیر عراق علاوه بر دست داشتن سعودی و اسراییل دست ناپیدای دیگری وجود دارد که از سالهاپیش برای چنین روزی نقشه ای کاملا دقیق داشته و اینک در حال چیدن میوه ان خیانت بزرگ و برنامه ریزی شده هستند.
قطع برق

کمبود اب

زدن خاکریز و عمق استراتژیک بهمین سادگی..

شاید رگ گردنی باد کنه و بگه خودمون نداریم....

برنامه ریزی برای نداشتن ها بهانه ای برای چنین روزی بوده
مگر ساخت چند نیروگاه و ابشیرینکن و سپس اجاره یا فروش محصول ان در این سالها چکار داشت که نکردند حتی بیفکری العبادی در این مورد و تکیه بر
دیوار روحانی نشان از یکی بودن ابشخور انهاست.
افشین
1397/04/26 ساعت 20 و 04 دقیقه و 31 ثانیه
سلام
ناپدید شدن ملک عبدالله الثانی پس از دیدار با ترامپ
پادشاه اردن پس از ملاقات با ترامپ ناپدید شد
رحیمی
1397/04/26 ساعت 13 و 46 دقیقه و 41 ثانیه
جناب امیر علی لطفا نظرتان را درباره نا ارامی های اخیرعراق ببفرمایید ایا این سر اغاز دودستگیها در عراق وبه تبع اون اسان شدن راه برای اهداف پیش روی امریکا وعربستان نیست
پاسخ : درباره اعتراضات در عراق نگرانی اصلی این است که اختلافات به جنگ مسلحانه کشیده شود .اگر این اتفاق که مورد نظر سعودی و امریکا و اسرائیل است با برخی حوادث در سوریه همراه شود نگران کننده است .در روایات از یک حکومت ضعیف و سست در استانه حوادث مهم سخن گفته شده و دولت دراین کشور ضعیف و ناامنی فراگیر است که همین الان هم کمابیش در حال رسیدن به ان هستیم و دولت عراق یک دولت تصمیم گیر قوی نیست .
منتظر
1397/04/26 ساعت 12 و 18 دقیقه و 45 ثانیه
من فکر میکنم ما نباید مسئله خروج ایران از سوریه را اینقدر حیاتی کنیم .ما باید ببینیم هدف دشمنان چه بوده و هدف ما چه بوده .هدف انها براندازی اسد بود و روی کار اوردن حکومت دست نشانده بود خوشبختانه نتونستند .پس ما تا حالا موفق شدیم حالا اگر شد انجا پایگاه دائمی داشته باشیم چه بهتر اگر نشد که هیچ.شما ببینید امریکا طالبان را با هزینه زیاد سرنگون کرد و خوشبختانه یک حکومت موافق ما سر کار امد یا در عراق بهمین شکل .انها باید چه بگن که اینهمه هزینه کردن. پس در سیاست باید انعطاف پذیر بودهمیشه دو دو تا چهار تا نمیشه مخصوصا در رابطه با ما که دنیا با ما مشکل داره و دوست ندارند ما کوچکترین موفقیتی داشت باشیم
1397/04/26 ساعت 11 و 06 دقیقه و 10 ثانیه
سلام علیکم
جناب مجتبی، ایران به تکلیفش (حمایت از جبهه مقاومت در راستای ظهور)عمل میکنه، و نتیجه‌اش را انشاءالله در ماههای آینده خواهد دید.
سید
1397/04/25 ساعت 21 و 24 دقیقه و 29 ثانیه
سلام دوستان
همونجوری که پیش بینی کرده بودم (پست های ‍پایین تاریخ 22 تیر) پوتین و ترامپ درباره خروج ایران از سوریه و امنیت اسرادیل توافق کردند.
احتمالا به زودی درخواست رسمی یا محرمانه دولت سوریه از ایران برای خروج نیروها صورت خواهد گرفت.
با این مشکلات اقتصادی داخلی دیگر کشور نیز تحمل هزینه های سوریه را نخواهد داشت
با خلا نیروهای مقاومت در سوریه این کشور را آبستن اتفاقات آینده خواهد بود سیاست خنجر از پشت روسیه به متحدینش همچون همیشه در طول تاریخ معاصرش در قبال معاملات اقتصادی و سیاسی تکرار می شود
ادمین محترم سایت پیشنهاد میکنم مقاله بعدی سایت در خصوص طرح تقسیم سوریه بین آمریکا و رژیم های مرتجع عربی و روسیه و همچنین سهم خواهی ترک ها (شاید جنگ معروف قرقیسیا اشاره شده در روایات) باشد
ایران علیرغم هزینه های بسیار در آینده جاری سوریه نقشی نخواهد داشت
پاسخ : سلام
متاسفانه اینطور است و ظاهرا پوتین منتظر بود تا با بزرگتر نتانیاهو حرف بزند و توافق کند .البته این را هم بگویم سرنوشت ما در سوریه دست خودمان است و دست امثال پوتین نیست ولی مشکل ما این است که مسئولان ارشد سوریه ممکن است حرف شنوی بیشتری از پوتین داشته باشند .در این حالت باید منتظر باشیم که بشار اسد به ایران سفر کند و از ایران بخواهد مستشاران نظامی خود را بیرون ببرد.چنین فرضی هرچند فرضیه و نظریه است و ممکن است اتفاق بیفتد و ممکن است اینطور نشود .
نکته ای اینجا باید بگویم و ان این است که سرنوشت ما در سوریه دست خودمان است و اگر سوریه از ما بخواهد خارج شویم این خود اوست که ضرر می کند و اسرائیل وغرب بلافاصله او را با یک ارتش عربی مجهز و حمایت شده ساقط خواهند کرد .در این تردید نکنید که اگر ان شود این اتفاق خواهد افتاد انهم خیلی زود و سریع
باز در این صورت هم ایران و حزب الله ضرر نمی کنند و اتفاقا در نهایت به نفع ما خواهد بود .در این مورد در اینده حرف خواهیم زد
محسن
1397/04/25 ساعت 21 و 01 دقیقه و 45 ثانیه
سلام
امیر علی مردم کوچه و بازار خیلی از اقتصاد و معیشت خود شکایت دارند بیشتر از همه تبعیض مردم را ناراضی کرده چه راهکاری برای این مشکل دارید
؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ : سلام
مشکلات مردم عیان است و کسی شک ندارد که اکثریت قاطع مردم مخصوصا طبقات فرودست مثل کارگران بیکاران معلمان و کارمندان دون پایه همیشه هشتشان گره نه شان است و زندگی برایشان سخت می گذرد.متاسفانه علت این مصیبت بی عدالتی و تبعیض و اشرافی گری مفرط و بی سابقه است .اگر اغنیای کشورمان را با اغنیای غرب مقایسه کنیم می بینیم اغنیای ما اشرافی تر و با زرق و برق بیشتر زندگی می کنند .علت اینکار متاسفانه در اشراف زدگی برخی مسئولان ما نهفته است .مسئولانی که چند هزار میلیارد تومان ثروتشان است هرگز نمی توانند حس کنند مردم چگونه زندگی می کنند.همین افراد باعث ایجاد رانت و ثروت اندوزی یک شبه اطرافیان خود می شوند و اکثریت مردم در فقر و فلاکت زندگی می کنند.شاخص فلاکت در ایران خیلی بالاست و بالای 50 درصد مردم را شامل میشود.جامعه افت زده و فقیری مثل جامعه ما امروز گرفتار اولیات خود است جامعه ای که فقط مردم فقیر و مستضعفش سختی بکشند و شهید بدهند و موقع استفاده از منابع و ثروتها که می رسد از ما بهتران می ایند و صاحب همه چیز می شوند .همین ثروتمندان تا اتفاقی بیفتد سریع از کشور فرار می کنند و فقرا مجبور می شوند از کشور و ناموس ان دفاع کنند.
هیچ راهی جز عدالت و گرفتن ثروت مردم از حلقوم رانت خوران و ثروت اندوزان حرام خوار نیست .و گرنه با تصویب مصوبه و احضار و وثیقه و این جور چیزها تا ابد در بر همین پاشنه خواهد چرخید.
مهدی م
1397/04/25 ساعت 09 و 28 دقیقه و 53 ثانیه
شادی روح رئیس هیئت امناء مسجد مقدس جمکران (حاج قدرت الله لطیفی نسب) صلوات بفرستید.
به دوستان سفارش می کنم زندگینامه این یار واقعی امام زمان ارواحنا فداه رو مطالعه داشته باشن تا هم در این راه ثابت قدم تر بشیم و هم حال و هواتون بهتر بشه.
مطالعه زندگی این افراد که در عصر خودمون زندگی می کردن می تونه امید مضاغفی بهمون بده
پاسخ : اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
خداوند درجات حاج اقای لطیفی را متعالی تر گرداند
تشکر از این تذکر خوبتان اقا مهدی
افشین
1397/04/25 ساعت 03 و 21 دقیقه و 24 ثانیه
سلام درادامه مطالب آقای زارع این مو ضوع مطرح میشود که فرود حضرت عیسی علیه السلام ا ز روایات ابنطور برداشت میشود پس از گرفتن اسراییل بدست مسلمانان غرببان درصدد حمله به مسلمانان خواهند شد یعنی همان سال 2022 که حضرت عیسی فرود میاید و باعث صلحی بین مسلمانان و غربی ها میشود اما نکته دبگر فاصله زمانی بین ظهور امام زمان و فرود حضرت عیسی علیه السلام است که از روایات فاصله ای حدود 18الی 24 ماه برداشت میشود الله اعلم
پاسخ : سلام
از عزیزان درخواست می کنم به هیچ وجه چیزی را با تاکید و اطمینان اعلام نکنند
جمله اقا افشین که گفت " همان سال 2022 که حضرت عیسی ع فرود می ایند " این جمله را باید با کلمه مشروط می کردند .دوستان توجه کنند برغم انکه سال ذکر شده اهمیت زیادی دارد ولی هنوز هیچ چیز صددرصد و حتمی نشده و ما باید همچنان کلمه ان شا الله یا احتمالا یا ممکن است را استفاده کنیم .
تشکر از همه عزیزان
س ت
1397/04/24 ساعت 21 و 46 دقیقه و 16 ثانیه
رژیم صهیوونیستی آماده حمله به غزه میشود

آیا حمله برای اشغال کامل غزه است یا صرفا برای پایان دادن به حمله با بادبادکهای اتشین و توقف راهپیمایی بازگشت


مهدیس
1397/04/24 ساعت 21 و 21 دقیقه و 31 ثانیه
دوستان توصیه میکنم کتاب انسان 250 ساله رو بخونید . شاید به همه سوالاتون پیرامون نوع رفتار و برخورد رهبری به مسایل کشور برسید.
من خودم تازه شروع به خوندنش کردم ، اگه نخوندیدش توصیه میکنم بخونید حتما . فرمت پی دی اف این کتاب در اینترنت موجوده
پاسخ : تشکر از توصیه خوبتان
مهدیس
1397/04/24 ساعت 21 و 17 دقیقه و 08 ثانیه
سلام
ممنون از نکته سنجی بجاتون قبول دارم که نباید از عبارت ... خیلی از ما ... استفاده میکردم .

میخوام از دوستان مهدوی خواهش کنم از عبارت 4 سال خیلی سخت و تعیین تاریخ از فلان ماه اجتناب کنید همه که ایمان قوی ندارن بجای شوق ظهور ممکنه ترس به دلشون بیوفته .
ضمن اینکه جایی خوندم که خیلی ها وقتی خبر ظهور امام عج رو میشنون میگن چقدر ناگهانی رخ داد ما منتظرش نبودیم این یعنی شاید سختی و فتنه ها رو کسانی درک کنن که به صورت حرفه ای درگیر و پیگیر حوادث ظهور هستن شایدم من بد فهمیدم.
از اونطرف ایت الله بهجت رحمه الله میگفتن شرایط ظهور انقدر سخت هست که نمیدونیم دعا کنیم باشیم یا نه. وقتی واسه چنین عالمی اینطور باشه برای منه آدم معمولیه ترسو چی قراره بشه؟!
پاسخ : سلام
تشکر از شما
تعجب انسان ها از ناگهانی بودن ظهور حجت عج به این معنا نیست که این ظهور اسان و بدون امتحانات و ابتلائات باشد .با توجه به بی توجهی مردم به ضرورت ظهور به نظر من حوادث ظهور سخت حداکثری و با شدت هر چه تمام تر اتفاق خواهند افتاد .
م زارع
1397/04/24 ساعت 20 و 13 دقیقه و 20 ثانیه
اگر فلسطین قبل از ظهور آزاد میشود پس حرکت پس از ظهور برای آزادی چیست ؟ آیا دوباره قدس از دست میرود ؟

اسراییل مهره هایش را قبل از نابودی خود خارج میکند

اسراییل قبل از استفاده از آخرین مهره خود انقلاب ایران را بچاللل میشد

اشتباه نکرده باشم 4 سال سخت داریم مخصوصا از دی ماه

پاسخ : هنوز این مسائل جزو ابهامات هستند و هنوز مشخص نیست که ایا قدس ازاد خواهد شد یا تفاوت هست بین قدس و فلسطین و اینجور چیزا
م زارع
1397/04/24 ساعت 19 و 45 دقیقه و 32 ثانیه
سلام

اگر فرص کنیم 2022 اهل قم بر مسجد در فلسطین وارد شوند و اسراییلی هارا از فلسطین بیرون کنند می توان نتیجه گرفت که جبهه استکبار برای ایران 4 سال فرصت دارد همچنین احتمالا سال 2022 سال آغاز شورش سفیانی نیست چون سال ظهور ایران بیشتر درگیر اوصاع داخلی و مبارزه با سفیانی است نه ورود به فلسطین . احتمالا قبل از 2022 ایرانی ها و مقاومت از سد سفیانی گذشته اند و در 2022 خود را به فلسطین اشغالی رسانده اند

انقلاب ایران تا آن موقع 44 ساله شده هرچند در این 4 سال با حوادث زیادی روبرو میشود . فکر نمی کنم قبل ظهور وارد قدس شوندهرچندبتوان شکستهایی شبیه جنگ 33 روزه بر اسراییل وارد کردپاسخ : سلام
تشکر از شما
یمن
1397/04/22 ساعت 21 و 34 دقیقه و 55 ثانیه
فوری/سید بدرالدین الحوثی:آمریکا در آینده با ده ها هزار نیروی عربی به جنگ مسلمان می آید
سید
1397/04/22 ساعت 14 و 37 دقیقه و 44 ثانیه
به هر حال ما وظیفه انسانی خود در سوریه را انجام داده ایم (در قبال پشتیبانی سوریه از ایران در خلال جنگ 8 ساله تحمیلی ایران و عراق) و حال در صورت درخواست بشار اسد برای خروج نیروهای مقاومت تحت کنترل و فشار روس ها، احتمالا وی به سمت خودکشی نهایی پیش خواهد رفت و البته به یاری خدا نیروهای مقاومت پس از سربلندی در ماموریت اخیر و کسب آمادگی های لازم پس از جنگ پیچیده در سوریه برای ماموریت نهایی حفظ شده و آماده خواهند بود.
بسیاری از مسائل هستند که از نظر ما شاید در ابتدا مطلوب به نظر نرسد ولی چه بسا مصلحت خدا و توفیق نهایی در پس آن برای مومنین باشد.
انشا الله
سید
1397/04/22 ساعت 14 و 30 دقیقه و 08 ثانیه
ولیکن اگر ما در شرایط آخرالزمانی و قبل از خروج سفیانی ملعون باشیم! منطقی است که قدرت مقاومت در منطقه شام به هر دلیلی مثلا همین دلالیل سیاسی کم شده باشد و پس از یک اتفاق طبیعی (زلزله شام بنا به روایات) منطقه شام با صرف هزینه کم و به سرعت اشغال خواهد شد.
چه کسی می تواند تصور کند با حضور نیروهای قدرتمند و شجاع مقاومت در جولان و قنیطره سفیانی به سرعت بتواند دمشق را تصرف نماید و به نظر می رسد در یک بازه زمانی خلا نیرو بوجود آمده و باعث قدرت گیری مجدد تکفیری ها شود.
سید
1397/04/22 ساعت 14 و 23 دقیقه و 26 ثانیه
روس ها مثل نیروهای مقاومت نگاه ایدئولوژیک، انسان دوستانه و ضد اشغالگری به سوریه ندارند و هدف آنها استفاده ابزاری از شرایط موجود برای بهره برداری سیاسی و اقتصادی می باشد همچنین روسیه قدرتمند شدن ایران و مقاومت را به عنوان بازیگری جدید در منطقه نخواهد پذیرفت و طبق عادت عهد شکنی در سابقه تاریخی خود عمل خواهد نمود.
سید
1397/04/22 ساعت 14 و 19 دقیقه و 28 ثانیه
با سلام و عرض ادب
تنها هدف روسیه از مشارکت در جنگ سوریه حفظ تنها پایگاه های نظامی ایشان در دریای مدیترانه یعنی لاذقیه و طرطوس است و سایر نقاط سوریه و نیروهای مقاومت در آن برای ایشان وجه المعامله خواهد بود. البته پوتین آنرا در برابر فردی چون ناتانیاهو هزینه نخواهد کرد و او را در حد فردی که با توافق ژئوپولیتیک در منطقه داشته باشد نمی داند و احتمالا به دنبال مذاکره و توافق با آمریکاست
با این نکته شما موافقم که پوتین کنترل فرماندهی روی نیروهای مقاومت ندارد که بخواهد تصمیم بگیرد آنها از سوریه خارج شوند ولی کنترل کاملی بر روی بشار اسد دارد و نیروهای مقاومت بارها اعلام کرده اند به درخواست دولت قانونی سوریه حضور دارند بنابراین با درخواست دولت سوریه برای حضور دیگر دستاویز سیاسی برای این امر وجود نخواهد داشت
مهدیس
1397/04/22 ساعت 01 و 45 دقیقه و 44 ثانیه
پیام قبل ز من بود
1397/04/22 ساعت 01 و 45 دقیقه و 04 ثانیه
سلام و ممنون از پست جدید
عقیده ی من این هست که اسرائیل از خیلی از ما شیعه نماها بیشتر به آخرالزمان و ظهور اعتقاد داره هم براساس پیشگویی های خودشون هم حوادثی که داره الان به چشم میبینه .
ابرقدرتها در جنگ ایران و الان هم سوریه و یمن ظاهرا شکست خوردن اونم از یک کشوری که ۴۰ سال تحریمه و حزب الله ی که به ظاهر از نظر نظامی تجربیات اونها رو نداره و یمن هم که همه داریم میبینیم . یعنی جبهه ی مقاومت که مثل یک نهال هست به ظاهر جلوی یه گردباد سهمگین همچنان پرقدرت پابرجاس و این یعنی یه خبرهایی هست پس دلیل سر درگرمی اسراییل و نگرانی هاش طبیعیه .
ضمن اینکه سخنان رهبرمون و سید مقاومت هم کدهایی داره که دشمن خوب میگیره و همه ی اینها باعث این تحرکات اخیر هست .
انقدر ذلیل شدن که پیاده نظامهاشون رو برای جنگ روانی به کار گرفتن.
امیدواریم هرچه زودتر وعده ی الهی محقق بشه و اهل حق و آزادی خواهان جهان از نجات یافتگان باشن و سایه رهبرمون بر سر امت اسلام مستدام باشه با دعای مهدی موعود عج.
پاسخ : سلام و تشکر از شما
تعبیر خیلی در کلمه شیعه نما را نپسندیدم لکن با حرفت موافقم که دشمنان بشریت دقیقا تعلیماتی که دارند و به دست انها از کتب عهد قدیم رسیده را در حال اجرا هستند و از این نظر از ما جلوتر هستند و حتی دارند برای خودشان مشروعیت سازی می کنند و جای حق و باطل را عوض می کنند.
دشمنان ما مجهز به تبلیغات و استفاده در جهت منافعشان از ان هستند .انوقت صداسیمای ما می اید فیلم اعترافات ان دختر بچه گناهکار را به این شکل وسیع پخش می کند و ابروی خودش را می برد .اگر به جای ان برنامه های بی ارزش و سخیف 10 درصد توانش را برای مهدویت و تولید برنامه های جذاب و خوب در رابطه با مهدویت صرف می کرد الان جریان مهدویت در کشور اینقدر غریب نبود .
مهدیس
1397/04/22 ساعت 01 و 33 دقیقه و 39 ثانیه
منظورم از شخص اول ریس جمهور بود

درمورد امام زمان و حکومت مهدوی اگه کسی واقعا منتظر باشه از منابع واقعی اطلاعات بدست میاره و با ۴ تا حرف اینو اون نمیگه اگه حکومتش فلان و بهمان هست ما نخواستیم .

مهدیس
1397/04/22 ساعت 01 و 24 دقیقه و 20 ثانیه
آقا مجتبی
شما دلسوزی حرفات هم درست اما علت این مشکلات نتیجه حکومت ۳۰ ساله ی لیبرالهاس همونایی که من و شما بهشون رای دادیم . پسر مطهری ها رو فرستادیم مجلس چون پسر مطهری ها بودن با خودمون نگفتیم گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل.
اگه بگیم خب چرا تایید شدن . اگه نمیشدن همین مردم و خواص نمیگفتن چرا یه عده رو از قطار انقلاب پیاده کردین حرفی که بعد از فتنه گری ها و حصر شخص اول مملکت گفت پس از مردم عادی چه توقعی میشه داشت؟
اونایی که بخاطر مشکلات اقتصادی دیگه هیئت نمیگیرن و به قرآن توهین میکنن از خودشون نپرسیدن مگه ایران چکار کرده که تحریمه که پول نفت و سایر اقلام صادراتیش بلوکه میشه و با هزار بدبختی یک صدمش باید بیاد تو کشور.اما گوشی برند آمریکایی تحریم نیست و وارد میشه . منو شما از اقتصاد درونزای برونگرا اگه حمایت میکردیم الان وضع این نبود.بگذریم که با وجود تحریم ۴۰ ساله به لطف خدا خیلی پیشرفتها داشتیم.
در مورد مشکلات فرهنگی و تجاوز و ... مشکل اول خانواده است بعد جامعه.
1397/04/22 ساعت 01 و 10 دقیقه و 43 ثانیه
بنی عباس در اسلام شرط بندی در اسب دوانی مشکل نداره پس شرط بندی در کل حرام نیست.
شرط بندی هم یعنی هردو طرف یه پول بزارن وسط هرکی برد همه پولها رو بگیره که در غیر اسب دوانی مشکل دار میشه .
این پیش بینی ها شما یه حدس میزنی یا درسته یا غلط اگه درست باشه میری تو گردونه شانس اگه برنده بشی که هیچ اگه نشدی هم اندازه یه پیامک پول گذاشتی اگه اپلیکیشن باشه که رایگانه پس تو پولی وسط نذاشتی که هست و نیستت به باد بره پس حسابش از شرط بندی جداست.
ضمن اینکه این حرفی که زدی رو یه کارگردان زن معلوموالحال انداخته تو دهنتون که دلش برا دین مردم نسوخته و هدفش چیزه دیگه اس هم تو میدونی هم مردم پس لجن پراکنی ممنوع
مهدیس
1397/04/22 ساعت 01 و 03 دقیقه و 59 ثانیه
آقای حسین از پدر بزرگ مادربزگاتون بپرسین زمان شاه چطوری بوده . مردم توو خونه هاشون برق نداشتن جاده نداشتن در صورتی که غرب هواپیما میساخت و فضانورد میفرستاد فضا مگه ایران متحدشون نبود مگه نفت نداشتیم معدن نداشتیم ؟ تحریمم نبودیم یعنی چی یعنی هرچی میفروختیم پولش باید میومد تو کشور اما کجا خرج میشد ؟
خانواده ها از همه چی محروم به هیچ امکاناتی هم دسترسی نداشتن پدر و مادر دینی که از پدر و مادرهاشون یاد گرفته بودن به نسل بعد به درستی منتقل میکردن و تقریبا کار دیگه یی جز تربیت فرزند نداشتن و نتیجه شد امثال همت ها و چمران ها و باکری ها و ....
بعد از انقلاب امکانات رو ببین هوا فضا . هسته ای . اینترنت که دیگه تو دورافتاذه ترین روستاها هم هست . اشتغال خانوم ها و هزارویک سرگرمی و دلمشغولی . رفاه بیش از صدبرابر شده و پدر و مادر در امر تربیت بچه ها کوتاهی کردن و نتیجه اش شده نسل امروز پس کوتاهی خانواده رو پای دین و نظام نزار . پیشرفت اومد توجه به خانواده کم شد . البته با وجود همین پیشرفت و دلمشغولی ها بازم بودن پدرمادرهایی که وظیفه اشون رو درست انجام دادن و حججی ها و حدادیان ها رو به ثمر رسوندن .
نمایش نظرات 1 تا 30

صبح قریب

با ما باشید ، با تابش اولین اشعه های خورشید یوسف زهرا عج