1397/05/9  ساعت 18 و 11 دقیقه و 03 ثانیه    ویرایش: 1397/05/9 ساعت 18 و 47 دقیقه و 29 ثانیه
توسط:

در روزهایی که التهاب فضای بازارها را گرفته و لحظه به لحظه قدرت خرید مردم کاهش می یابد هیچ کدام از حضرات مسئولان به مردم گزارش نمی دهند که علت این التهاب و بالا رفتن ساعتی قیمت کالا و بی ارزش شدن پول مردم و فرو رفتن مردم به فقر و فلاکت بیشتر چیست .معیشت مردم شوخی بردار نیست و مسئولی که نمی تواند کار را درست انجام دهد استعفا دهد .متاسفانه همه دو دستی به میزهای خود چسبیده اند و مردم را در اقیانوس مشکلات و ناکارامدی محض رها نموده اند.اگر اتفاقی بیفتد و در این میان مردم تحریک شوند چه کسی پاسخ و مسئولیت انرا قبول می کند؟ حتما مثل همه این هفته های اخیر با سکوت و عدم تقبل مسئولیت و حواله دادن آن به دیگران ، باز هم سکوت ترجیح داده می شود .مسلم است که چنین شرایطی باعث ایجاد سوء ظن نسبت به اهداف کارگردانان گرانی های نجومی و بی سابقه می شود.با توجه به تحولات این چند هفته و افزایش قیمت ها تقریبا از دو روز پیش در محافل غیر رسمی سخن از ارتباط گرفتن با امریکا و دیدار و میانجیگری شد بلافاصله از دیشب و امروز روند قیمت کاهشی شد .هدف این اقدامات مشروعیت بخشیدن و سوار شدن بر امواج افکار عمومی است که همه بگویند هیچ راهی جز کوتاه امدن در برابر امریکا نیست .برنامه بعدی و اولویت اول امریکا هم به عنون پیش شرط هر مذاکره ای خروج نیروهای ایرانی از سوریه است .حال فلش فشارها تحت عناوین مختلف به این سمت کشیده خواهد شد .
پشت پرده اقدامات اخیر این است که برای راضی شدن اسرائیل و کم شدن حساسیت انها در سوریه و جولان باید نیروهای مستشار ایرانی از سوریه خارج شوند .لذا تمام لفاظی های اخیر دروغین است و فقط دنبال یک عبارت باید باشیم "خروج ایران از سوریه"این شاه بیت همه فشارهای اخیر است .تکمله ان هم این است که هم ایران و هم حزب الله از سوریه خارج شوند .هدف نهایی این کار اسقاط نظام سوریه و روی کار اوردن نظام نزدیک به غرب ، محاصره حزب الله در چند هکتار زمین و حرکت به سمت اخراج ایران از عراق و بقیه ماجراهاست.
این تحولات اصل فتنه حتی از زمان اوباماست و ترامپ با حساسیت ، وقت بیشتری به ان اختصاص داده و با توجه به ترس اسرائیل از اینده خود ، یهودیان با تمام توان به میدان اقتصادی و جنگ تجاری مالی با ایران وارد شده اند .لذا تحولات اخیر قیمت ها و ارزها و طلا ناشی از اول بی کفایتی اشراف و نجیب زادگان لیبرال مسلک حاکم بر قوه مجریه و دوم فشارهای امریکا و دخالت سعودی در بازار ایران است .سکوت و بی عملی حضرات هم برای روغن کاری و تسهیل و بدرقه ایران از سوریه است .
این  اصل فتنه یا اغاز فتنه سالهای اینده است و باید با همین خط سیر تحولات را رصد و دنبال کرد.ضد انقلاب هم به دنبال بر هم زدن تمرکز تصمیم سازان و تصمیم گیران کشور در مسائل کلان است و این کار را به خیابان اوردن مردم و ایجاد فتنه معیشت و با ظاهری مردم پسند دنبال خواهد نمود.
متاسفانه مسئولان زمانی که اقدام و عمل کنند یا خوابند یا در حال پر کردن خزانه هستند.الان همه هم و غم بعضی ها این است که با فروش دلار خزانه پر شود و در برابر گرسنگی مردم سیستم فشل و ناکارامد تامین اجتماعی هر از گاهی سبد کالایی پرداخت کند و بدین صورت شانه از بار مسئولیت خالی نماید.این در حالی است که دولت باید به داد طبقات ضعیف و زیر خط فقر رفته برسد و به اشکال مختلف قدرت خرید انها را بالا ببرد حتی اگر خزانه کذائی یک مقداری دچار چالش بشود .

   


نظرات()  
سیدمحسن
1397/05/15 ساعت 00 و 52 دقیقه و 47 ثانیه
شنیده های حاکی از این است که بزودی ولی فقیه شیعیان جهان، امام خامنه ای پس از بازگشت از مشهدالرضا سخنرانی پیرامون وضعیت معیشتی مردم و اوضاع اقتصادی کشور خواهند داشت.
ان شاءالله
بی صبرانه منتظر سخنان حضرت اقا هستیم تا راه را نشان مان دهند و ار فیوضات این سفر معنوی ایشان هم بهره ببریم.
دلمان برای تحدید اسرائیل و الصعود تنگ شده.
اقا دلمان برای تان تنگ است.
پاسخ : با عرض احترام خدمت دوستان
پست تازه منتشر شد
ابوریحان
1397/05/14 ساعت 12 و 43 دقیقه و 12 ثانیه
ملک سلمان و میهمان ناخوانده در «نئوم» ؛ ترفند بن‌سلمان برای برکناری پدر
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/05/14/1794213/
سعید
1397/05/13 ساعت 23 و 28 دقیقه و 30 ثانیه
امروز در خبرها بود که معاون ارزی بانک مرکزی برکنار شد. اما آیا میدانید ایشان که بهنگام انتصاب فقط 36 سال داشته و شاید در نگاه اول انتصابش نمونه ای قابل تحسین از جوانگرایی تلقی شود، کسی نبوده است جز احمد عراقچی برادرزاده جناب عباس عراقچی (معاون وزیر خارجه و گفتگو کننده اصلی مذاکرات برجام)!!!
خوب عموی بزرگوارش برای حل مشکلات مملکت خیلی زحمت کشیده بود و بالاخره بایستی یک سهم حداقلی از مدیریت کلان مملکت به این خانواده دارای ژن برتر تعلق میگرفت؟!
آیا امیدی برای اصلاح و نجات هست؟ خدایا مگر تو به داد برسی ...
م زارع
1397/05/13 ساعت 22 و 12 دقیقه و 00 ثانیه
سلام

کلیپ کوتاه جنگ ارزی پورمسعود در آّپارات
رحیمی
1397/05/13 ساعت 14 و 31 دقیقه و 04 ثانیه
درباره غیبت تقریبا طولانی ملک عبد ا... دوم نظرتان راهم بفرمایید
رحیمی
1397/05/13 ساعت 14 و 17 دقیقه و 32 ثانیه
سلام جناب امیر علی پست جدید منتشر نمیکنید در باره اتفاقات این چند روز واینکه در اینده دامنه این اتفاقات به کجا خواهد کشید وسوال دیگه در کامنت قبلی پرسیده بودم شما جواب ندادید واینکه سید حسن نصرا... در سخنرانی نوزده خرداد گفتن جنگ بزرگی در پیش است ایا ما به این جنگ بزرگ نزدیک شدیم
س. ا. ف
1397/05/12 ساعت 19 و 23 دقیقه و 41 ثانیه
بنظرم در توضیح آشفتگی اقتصادی چند ماه اخیر تحلیل صحیح این است که این وضعیت را معلول رفتار متعمدانه دولت (برای فشار بر رهبری جهت انجام مذاکرات جدید با آمریکا و یا حتی سناریوهایی بسیار خطرناکتر) بدانیم که هماهنگ با جنگ روانی کم سابقه دشمن و عوامل آن باعث شده پیش از آنکه اتفاق واقعی در صحنه اقتصاد بیافتد (مانند قطع درآمدهای نفتی آنگونه که آمریکا بدنبال آن است) یک بحران واقعی در اقتصاد را شاهد باشیم.
اما نباید ناکارآمدی مدیریتی مزمن در ساختار دولت (و فراتر از آن) را نیز نادیده گرفت. برای نمونه آشفتگی تقریبا مشابهی را در سال 91 (انتهای دولت احمدینژاد) داشتیم که در آنجا این بحث موضوعیت نداشت. البته اینبار وضعیت حقیقتاً اسفبار و در طول 40 سال بعد از انقلاب بیسابقه است!
این نکته که دولت بدنبال کسب درآمد از گرانی دلار و طلا است، خیلی منطقی بنظر نمیرسد. سابقه نشان داده که سهم بزرگ دولت در اقتصاد، تورم به همان اندازه که به مردم فشار وارد میآورد نهایتا به ضرر دولت نیز هست. اما ماهیگیری بانکها و شرکتهای بزرگ دولتی از این آب گل آلود یک واقعیت روشن است.
پاسخ : اشفتگی زمان دولت دهم باز هم به خاطر همین نوع هوی و هوس ها بود .انها هم در دو سال اخر برای خودشان شان نزولی قائل شدند و فکر کردند کسی هستند و نیازی به ولایت ندارند و خودشان به اصطلاح مستقل هستند .پس ان بحران هم اتفاقا برای فشار بر ولی فقیه بود و فرق زیادی نکرده فقط افراد عوض شده اند
حسین
1397/05/12 ساعت 16 و 16 دقیقه و 22 ثانیه
سلام مدیر محترم چرا پیام رو حذف کردی؟؟
گفتم یا این عبدالله پادشاه عربستان عبدالله روایات نیست یا در مدت پادشاهی پادشاهان بعد از عبدالله بدائی حاصل شده
پاسخ : سلام و عرض معذرت
شهید ثالث
1397/05/11 ساعت 21 و 51 دقیقه و 07 ثانیه
پادشاه اردن پس از یك غیبت طولانی و سفر مرموز یك ماهه از آمریكا برگشت
در طول این مدت مردم اردن نمیدانستند پادشاه كجاست و چرا به كشور برنمیگردد
رحیمی
1397/05/11 ساعت 14 و 50 دقیقه و 44 ثانیه
سلام به نظر شما ایا طرح سوال از رئیس جمهور ممکن است نمایندگان را راضی نکند وایشون رو استیضاح کنند؟؟؟
ابوریحان
1397/05/11 ساعت 11 و 36 دقیقه و 49 ثانیه
دشمنان از ما عصبانی باشند و از این عصبانیت بمیرند !
مجید
1397/05/11 ساعت 02 و 04 دقیقه و 59 ثانیه
توافق اسرائیل و روسیه برای عقب نشینی ایران از جولان
سادات
1397/05/10 ساعت 18 و 01 دقیقه و 44 ثانیه
سلام
به نظرم اصلا این جریانات ربطی به پر کردن خزانه نداره ....کاش لااقل اگه فشار سهمگینی که به ملت وارد کردن دلیلش پر کردن خزانه وآینده ی کشور باشه ....من به نظرم این فشار سنگین کشاندن قشر محروم جامعه به کف خیابان هاست در سال ۹۲ دیدن کسانی به خیابان آمدند برای اعتراض که بیشترشون از قشر سرمایه دار و مرفه بودند ایندفعه با برنامه جلو آمدند اگه فتنه ای بشه که احتمالش خیلی زیاده این دفعه افرادی کف خیابان هستند از قشر محروم و خیلی فتنه ی عظیمتری خواهد بود واین فتنه ها دست دولت رو بازتر میکنه که بتواند پیگیر مذاکرات با غرب باشد متاسفانه بد جوری نظام رو هدف گرفتن بالاخص با نزدیک بودن به محرم ....ظاهرا هم منافقان و سلطنت طلبان هم دست بکار شدن این فتنه مدتیه که شروع شده اعتصاب کامیون دارا ....نرسیدن سوخت ومواد به شهرها و حمله به مناطق مرزی وشهادت نیروی مرزی خدا بخیر کنه واقعا قصدشون بستن دست سپاه قدس و خارج کردنشون از سوریه وعراق و ضربه به حزب الله و نتیجه ی نهاییش هم تکه تکه کردن وتجریه ی ایرانه اتفاقی که سال ۱۹۹۰ در یوگسلاوی سابق رخ داد .....ان شالله امام عصر خودشون کمک خواهند کرد وراه برون رفت از این مشکل رو بما نشان خواهند داد
پاسخ : سلام
پاسخ شما را درباره خزانه با نقل قولی از اقای خضری نماینده مجلس می نویسم که امروز بیان شد:رسول خضری
(این نماینده مجلس دهم ضمن بیان این که امروز ارزش پول سوریه، عراق و افغانستان از ارزش پول ما بیشتر است در حالی که ذخایر ارزی ما چندین برابر این کشورها است، گفت: به اعتقاد من مشکل از مدیریت ناصحیح است و حواله دادن نابسامانی ها به دشمن خارجی، شانه خالی کردن از مسئولیت است؛ هنوز تحریمی شروع نشده که ما همه چیز را گردن دشمن خارجی می اندازیم.

وی تصریح کرد: من متاسفم بگویم در جریان نوسانات ارزی در کشور دولت بالای 200 هزار میلیارد تومان از جیب مردم درآمد زایی کرد. در مقابل ارزش پول مردم یک سوم شد و حداقل سه برابر فقیر تر شدند و نیمی از جامعه به زیر خط فقر سقوط کردند.)

با اخبار دقیق اعلام کردم که دولت در حال پر کردن خزانه است .توجه کنید این 200 هزار میلیارد در عرض 50 روز به اندازه بودجه عمومی کل کشور در سال جاری است یا رقمی نزدیک ان است .
تشکر از شما
رحیمی
1397/05/10 ساعت 17 و 21 دقیقه و 27 ثانیه
هارتص نوشت بشار اسد گفته ما به زودی پیروزی تام خود را اعلام میکنیم این میتواند همان ندای پیروزی از دمش باشد؟؟؟
مشکلات اقتصادی در ایران هم شاید باعث نا ارامی داخلی شود وایران از سوریه عقب بکشد
فاضل
1397/05/10 ساعت 09 و 19 دقیقه و 53 ثانیه
با سلام
همه می دانیم طبق روایات ایران در جنگ قرقیسیا نخواهد بود.و تا ایران در سوریه است هرگز بشار اسد سقوط نمیکنه.پس باید ایران خارج بشه.سپس سوریه میشه صید و غرب میشه صیاد و به تیکه پاره کردن سوریه مشغول میشن و جنگ قرقیسیا رخ میده.روسیه هم به این نتیجه رسیده تنها راه خارج شدن ایران از سوریه فشار از درون و به اختیار خود ایران است.برای منتظران این نوید امید و موعود رو میده.ببینیم چی پیش میاد.اینده چه اتفاقاتی میفته.مقام معظم رهبری هدایت میشه از طرف آقا و مولا.نگران نباشید.این فتنه هم میگذره.پیروزی نزدیک است
مدیر وبلاگ صبح قریب
1397/05/10 ساعت 01 و 06 دقیقه و 48 ثانیه
دوستانی که کامنت می نویسند لطفا کامنت را صریح و شفاف بنویسند و از زدن حرفهای دو پهلو خوداری کنند .چنین کامنت هایی درصورتی که برای خواننده مبهم و غیر شفاف باشد حذف می شوند.امیدوارم دوستان ناراحت نشوند .برای ما حذف کردن کامنت بدترین و سخت ترین قسمت کار ماست .
خواهشمند است دوستان خودشان رعایت کنند و تا حد امکان از ورود به بحث هایی که کمکی به مطالب ما نمی کنند خوداری کنند
با تشکر
احسان
1397/05/9 ساعت 22 و 59 دقیقه و 09 ثانیه
سلام فقط یه چیزو میدونم اونم اینكهفتنه به اوج خودش رسیده و رهبری و سپاه ایران اجازه هیچ گونه مذاكراتی به دولت نمیدهند چرا كه مفاد این مذاكرات خلع سلاح موشكی ما و عقب روندن نیروهای سپاه از منطقه هست
خب با این شرایط تنها چیزی كه دست نشانده های دشمن دركشور انجام میدن فشار بیشتر اقتصادی به مردم و راه حل رو فقط مذاكره میبینن و چون اینبار مذاكره امكان پذیر نیست پس به سمت ولایت فقیه نشانه میرن و احتمال كناره گیری اونها از مسولیت زیاده!
هر چه كه هست دشمن میدونه كه این انقلاب نباید به 40سالگی خودش برسه و این افزایش فشار ها درست در این زمان نشان از همین امر میده
ماه های آینده نه سال های پیش رو!آبستن حوادث زیادیست
این فقط یه تحلیل شخصی بود دوستان اگر نظری دارند بفرمایند كه استفاده كنیم
پاسخ : سلام و تشکر از نظرتان
با پارگراف اولتان خیلی موافق نیستم .امر سیاست در ایران به علت تعدد مراکز تصمیم گیری پیچیدگی خاصی دارد و نمی شود گفت به این شکل می توان مسئله را ساده کرد .
سعید
1397/05/9 ساعت 22 و 00 دقیقه و 29 ثانیه
مسئله حضور نظامی ایران در سوریه را نباید مهمتر از آنچه که واقعاً هست، جلوه داد. این درست است که اسراییل از این مسئله بیمناک است (بنظرم بیش از هر چیز از تبدیل جولان اشغالی به یک جنوب لبنان جدید) و از تمام قدرت و نفوذ خود برای رفع این خطر استفاده خواهد کرد، اما واقعیت اینستکه که حضور یا عدم حضور ایران در سوریه تأثیر راهبردی اساسی در موازنه قوا در خاورمیانه ندارد.
بی شک هدف اصلی دشمن اسقاط نظام جمهوری اسلامی و حتی بالاتر از آن انهدام موجودیت کشور و ملت ایران است. آحاد مردم ایران (موافق، منتقد یا مخالف بخشی یا کل نظام) باید از این خطر آگاه شوند که در شرایط کنونی جهان و منطقه فروپاشی نظام جمهوری اسلامی نه به تغییر حاکمیت بلکه به تجزیه کشور منجر خواهد شد.
البته انشاالله خواب سرنگونی نظام جمهوری اسلامی تعبیر نخواهد شد و شاید فرصتی برای پالایش ساختار نظام از جریان نفاق و رفع برخی مشکلات بنیادی کشور فراهم آید.
ظهور نزدیک
1397/05/9 ساعت 22 و 00 دقیقه و 26 ثانیه
نیروهای ایرانی هرگز از سوریه خارج نمیشن وبشار اسد(این مرد بزرگ مبارز مسلمان) هرگز سقوط نخواهد کرد...در ثانی قاسم سلیمانی گفت من احتیاجی به ارتش ولشگر ندارم با همین مدافعان حرم افغانی،پاکستانی،عراقی و....آمریکا رو حریف هستم.
پاسخ : اقای سلیمانی چنین حرفی نزد و گفت من با سپاه قدس امریکا را حریفم .در سپاه قدس 95 درصد ایران اند .
ظاهرا شما بدنبال تحریف سخنان مسئولان و بزرگان هستید و مرتب با اسامی مختلف این کار را تکرار می کنید.مجددا تذکر می دهم از این رویه دوری کنید
محمد
1397/05/9 ساعت 19 و 55 دقیقه و 34 ثانیه
این همه به نعل کوبیدی یکی هم به میخ بکوب امیر علی!
اگر قوه مجریه وا داده است قوه قضایی باید برخورد کند.
ولی حکایت کفگیر و آبکش شده حکایت این دو قوه... هر دو تهشان سوراخ است...
پاسخ : درباره عدم قاطعیت درباره برخورد با جرایم کلاه سفیدها قصور قوه قضائیه محرز است ولی از انجا که اقتصاد کشور و امور مالی و مدیریتی دست دولت است قصور دولت بیشتر است .در ثانی ما می ترسیم از قوه قضائیه انتقاد کنیم

صبح قریب

با ما باشید ، با تابش اولین اشعه های خورشید یوسف زهرا عج