1397/07/3  ساعت 18 و 52 دقیقه و 01 ثانیه    ویرایش: 1397/07/4 ساعت 23 و 29 دقیقه و 48 ثانیه
توسط:

یکی از دوستان عزیز دو روز قبل که درباره جنایت اهواز یاداشتی منتشر نمودم و در ان خواستار حمله به ابوظبی یا دبی به عنوان مرحله اول شدم ، اعتراض ضمنی نمود و اعلام کرد که از این جمله نویسنده وبلاگ متعجب شده ام .قبل از توضیح پست قبل ، امروز در سایت فارس ویدیویی منتشر شد که در ان اعلام شده که اولا دوران بزن و در رو تمام شده و دوما موشک ها برای گوشمالی اماده اند و نقشه یکی دو شهر کشورهای عربی را هم نشان داد که ابوظبی اگر اشتباه نکنم یکی از انها بود .
حتما دوستان این خبر را خوانده اند و اگر نخوانده اند به این ادرس بروند اینجا 
بعضی دوستان استدلال هایی اوردند که به نظرم درست نبودند .در یازده سپتامبر 15 سعودی دو اماراتی و یک مصری و افغانی به وسیله هواپیما به برج های نیویورک حمله کردند و امریکا بلافاصله به افغانستان حمله کرد چرا که گروه طالبان مسئولیتش را به عهده گرفت .کاری به درست و غلط بودنش ندارم ولی وقتی یک کشور به این شکل بی سابقه لجستیک و اطلاعات و پول و سلاح و نقشه به تروریست ها می دهد ، حتما در جرم انها شریک است و این اعلام جنگ قطعی است و می شود به خاطر ان اعلام جنگ کرد.وقتی بن سلمان و مسئول اماراتی از کشاندن جنگ به داخل ایران حرف می زنند چه عکس العملی باید داشت ؟
البته در کشور ما اعلام جنگ و صلح به عهده مقام رهبری است .
شرایط منطقه ما به گونه ای است که هر گونه کنش یا واکنشی درباره حوادث مختلف می تواند بر روی روند کلی اوضاع تاثیر زیادی بگذارد .مثال پنهان شدن هواپیمای اسرائیلی پشت ایلیوشین روسی بهترین دلیل است .دیدیم که جنگنده اسرائیل پشت ایلیوشین پنهان شد و باعث شد دفاع ضد هوایی به اشتباه هواپیمای روس را ساقط کند و همین اتفاق باعث تغییر در موازنه قوا شد.روسها مرزهای هوایی سوریه را تقریبا بستند، اسرائیل را مقصر اصلی دانستند و نیز اس 300 را هم اعلام کردند تا دو هفته اینده قطعا به سوریه ارسال خواهند نمود و این اسلحه می تواند موازنه قوا بین سوریه و اسرائیل که در حال حاضر در هوا به نفع اسرائیل است را حداقل متعادل کند.
خبرگزاری فارس امروز یک ویدیویی پرمعنا منتشر نمود و در ابتدای ان بیانات حضرت آقا حفظه الله را اورد که ایشان فرمودند دوران بزن و در رو تمام شده است .
لذا حرف ما تندروی نبود بلکه ما میزان جلو امدن دشمن را سنجیدیم و قطعا کاری که 31 شهریور در اهواز اتفاق افتاد قطعا یک کار خطرناک درجه یک بود و به نظر من با توجه به ناامنی که ایجاد کرد هیچ چیز جز حمله به ابوظبی یا ریاض یا دمام یا یکی از مراکز نفتی عربستان و یا امارات و کشتن حداقل 260 نفر از طرف مقابل هم نمی تواند داغ ما را التیام ببخشد .
در اخرالزمان تصمیمات سخت را با شجاعت باید اتخاذ و اجرا نمود و جایی برای سیاست بازی و انفعال وجود ندارد و متاسفانه مصاحبه رئیس جمهور قبل از رفتن به نیویورک خیلی خوب نبود.انجا که وی گفت تصمیمات ما طبق قانون و بر حسب مصلحت یا حکمت باشد .خوب این دو کلمه معنای خاصی دارند و نوعی انفعال را متبادر می کنند.در حالی که مقام معظم رهبری واکنش مهمی داشتند و فرمودند گوشمالی سخت باید ببینند .
حضرت امام اخیرا فرمودند اگر یک ضربه بزنند ده ضربه خواهند خورد .
امیدوارم اگر برخی دوستان ابهامی داشته اند را برطرف نموده باشم 
و اخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین و العاقیه للمتقین 
اللهم عجل لمولانا صاحب العصر و الزمان الفرج و اجعلنا من اعوانه و انصاره

   


نظرات()  
رهگذر
1397/07/7 ساعت 23 و 05 دقیقه و 14 ثانیه
چند خبر:

مادورو هم كم آورد و فكر میكند شاید با مذاكره با ترامپ از زیر فشار خارج شود، غافل از اینكه بدبخت خواهد شد:
http://www.beytoote.com/news/international/tnews11009390.html

آمریكا كنسولگری خود در بصره را تعطیل كرد، و این شاید نشانه ای از وضعیت بصره باشد كه در روایات درباره آنجا چیزهایی گفته شده است:
http://vananews.com/fa/news/200402/

اتحاد استراتژیك خاورمیانه یا میسا یا همان ناتوی عربی امروز شروع شد و اول سال آینده میلادی رسما اعلام خواهد شد. دراین باره عطوان میگوید این اتحاد خطرناک یادآور پیمان بدنام بغداد است اما این اتحاد جدید از یک طرف با حمایت و تبلیغ فعالانه مواجه است و از طرف دیگر کسی از مردم عرب به آن واکنشی نشان نمی‌دهد. "این یک اتحاد نظامی و امنیتی بسیار خطرناک است که برای منطقه و ملت‌های ما نتایج ویرانگری خواهد داشت. از ضعف و شبه‌فروپاشی امت‌مان برای تاسیس آن استفاده شد. با ۴۰۰ میلیون عرب به گونه‌ای رفتار شد که انگار عددی نیستند. بیش از این نمی‌خواهم چیزی بگویم"

http://sedayiran.com/fa/news/201430/

پاسخ : ضمن تشکر از همه دوستان به خاطر نظرات خوبشان
پست تازه منتشر شد
1397/07/7 ساعت 20 و 53 دقیقه و 45 ثانیه
اقای ۱۴.۴۰
می خوای بیا عدد ۴۰ رو من محاسبه کن.
جناب فلانی در چهل سالگی خندید مرد در رفت نوشید پوشید جوشید خروشید و.... ههههههه
جعفر
1397/07/7 ساعت 19 و 46 دقیقه و 17 ثانیه
پیشنهاد شرایط موجود و مدیریت فعلی اقتصاد از طرف دولت به سایر ارکان حکومتی داده شده و روی کارگشا بودن آن اصرار شده و در نهایت موافقت آنها جلب شده . غیر از این بود مسلما واکنش های بسیار تندی دیده میشد و شاید در عمل نیز فعل و انفعلاتی رخ میداد . در هماهنگ بودن اقدامات دولت که به زعم خود پیشگیرانه هست نمی توان تردید کرد . مسلما شرط موافقت با چنین طرحی امکان کشیدن ترمز دستی این ماشین به ظاهر ترمز بریده بوده . مجموعه نظام به لطف الهی گول نخواهند خورد . بزرگانی که تن به برنامه دولت داده اند حتما پلان بی هم دارند . درست مثل بازی شطرنج میمونه و متاسفانه مردم عادی سربازان این صفحه هستند ؛ به شرط پیروزی میشه از سربازها صرف نظر کرد ، هر چند هیچ شطرنج بازی به فنا رفتن سربازانش رو هم دوست نداره! شرایط داخلی و خارجی فوق العاده ویژه و خطیره . اگه گردنه رو رد کنیم تمومه و گرنه ... . به ما وعده عبور از گردنه داده شده.
این برداشت حقیر از اوضاع موجوده . التماس دعا
الهم عجل لولیک الفرج
علی ر
1397/07/7 ساعت 15 و 05 دقیقه و 11 ثانیه
فرمانده کل سپاه در پیامی به پدر شهید «طاها اقدامی»: سپاه هرگز نخواهند گذاشت خون‌ها‌ی مطهر شهدای اهواز به هَدر رود و به فضل الهی مصمم هستند همچون صاعقه‌ای ویرانگر بر سر آنان فرود آیند

علی ر
1397/07/7 ساعت 14 و 16 دقیقه و 17 ثانیه
توییت گستاخانه و وقیحانه مشاور ولیعهد ‎ابوظبی:
حمله نظامی به هدف نظامی، اقدام تروریستی نیست!
پس منتظر حمله نظامی مشابه به هدف های نظامی در کشورت باش...اما بجای گلوله موشک می آید.

ابوریحان
1397/07/7 ساعت 11 و 12 دقیقه و 38 ثانیه
سردار همدانی در 69 سالگی شهید شد ..
1397/07/7 ساعت 10 و 53 دقیقه و 01 ثانیه
یکی از خبرهای این روزها کلاهبرداری سایت سکه و طلای ثامن و فرار مدیران آن بود. بنابر اظهار آقای محسنی اژه ای در این پروندهمبلغ کلاهبرداری حدود 1000 میلیارد تومان و تعداد مالباختگان حدود 3000 نفر است.
یعنی 3000 نفر از هموطنان بطور متوسط هر کدام حدود 300 میلیون تومان در این باصطلاح سرمایه گذاری و کسب و کار حلال (!) با این سایت کذایی که معلوم نیست کسب و کارش مبنای قانونی داشته یا نه، مشارکت داشته اند.
جالب است بدانیم که برمبنای سرشماری 1395 از هر 10 نفر ثروتمند (سه دهک درآمدی بالا) فقط 2 نفر تحصیلات دانشگاهی دارد و 2 نفر هم کاملا بیسواد است!

افشین
1397/07/7 ساعت 09 و 58 دقیقه و 11 ثانیه
سلام دوستان
خواهشا ازخریدن وسایل غیر ضروریی خود داری کنید
بیشتر از وضعیت همسایه ها جویا باشید
باور کنید روز به روز به کسانی که حتی هزینه یک قرص نان را ندارند اضافه میشه
همدبگر را دریابیم حتی با دادن یک قرص نان خالی
اما کسانی که درصدد ذخیره سازی هستند
حداقل تا رمضان امسا ل از ذخیره سازی دست نگهدارید که موجب خسران است
پاسخ : سلام
تذکر درست و بجائی است و بهتر است از التهاب در بازارها با افزایش اگاهی رسانی به مردم جلوی نقشه و فتنه دشمن گرفته شود
شهید ثالث
1397/07/7 ساعت 06 و 56 دقیقه و 21 ثانیه
اعتصاب اجباری!

یكی از فتنه هایی كه دشمن اسرائیلی/عربی قصد دارد در كشور به وجود آورد اعتصاب اجباری است

یك نمونه آن همین اعتصاب اجباری كامیون داران است، به این صورت كه در فضای مجازی كامیون داران را تهدید میكنند و در عمل نیز از طریق مزدورانشان كامیون های كه در راه های كشور تردد میكنند را مورد تهاجم قرار میدهند

به تیترهای زیر كه در اخبار آمده دقت كنید:

دستگیری ٤ نفر از عوامل حمله به كامیون ها در نهاوند
دستگیری ٧ نفر از عوامل تعرض به كامیونها در البرز
دستگیری ١٥ نفر از عوامل اختلال حركت كامیونها در قزوین
پرتاب مواد آتشزا به سمت كامیونها در فارس
تیراندازی به كامیونها در جهرم

درواقع دشمن تلاش میكند به زور تهدید و بصورت مصنوعی در كشور اعتراضات درست كند، مشابه همین كار را در بازار تهران داشته و دارند و مثلا بازار طلافروشان را تهدید كرده اند و از آنها اعتصاب اجباری خواسته اند!
شهید ثالث
1397/07/7 ساعت 00 و 28 دقیقه و 18 ثانیه
آمریكا مجبور شده كنسولگری خود در بصره را تعطیل كند
1397/07/6 ساعت 19 و 52 دقیقه و 48 ثانیه
یعنی تو هم آزادی اندیشه می فهمی . اصلا ایران می فهمه. خود. خود تو اونی که فکر می کنی ما هستیم
1397/07/6 ساعت 00 و 19 دقیقه و 34 ثانیه
منتظر ظهور یه جوری حرف می زنی که انگار کنار مدافعین حرمی. بعدش هم. شما غلط می کنی که به روایات ائمه توهین بکنی
سعید
1397/07/5 ساعت 23 و 17 دقیقه و 15 ثانیه
داستان زندگی ما ایرانیان شیعه مذهب در این عصر شباهت زیادی داستان زندگی بنی اسراییل در عهد موسی (ع) دارد. دلیل اصلی آن مردم در کجرویها و نافرمانیهایشان نسبت به پیامبر خدا، شیفتگیشان نسبت به تمدن مصر بوده است. یعنی با آنکه مصریان را در مقام ظلم و تعدی نسبت به خود میدیدند اما یک علاقه و دلبستگی نسبت با مظاهر تمدن مصر داشته اند. ما نیز اگرچه در زورگویی و استکبار غرب تردید نداریم اما عمیقا شیفته مظاهر تمدن غرب هستیم.
اینگونه است که بعد از 40 سال جامعه ما عملاً دستاورد زیادی در راه تحقق شعارهای اساسی انقلاب اسلامی در بسیاری از حوزه ها نداشته است و غالبا نسخه های دست چندم غربی را برای حل مشکلاتمان بکار میبندیم که البته نتیجه ای جز سرگردانی و سرخوردگی نداشته و نخواهد داشت.
پاسخ : اگر اینطور نبود که خداوند خیلی وقت پیش برای ما فرقان را می فرستاد
شهید ثالث
1397/07/5 ساعت 22 و 37 دقیقه و 58 ثانیه
نكته دیگر اینكه بدانید ما هرجور سیستم دیگه ای هم بجای سیستم فعلی میداشتیم باز هم اگر دفاع از ارزشها و مقاومت اسلامی در دنیا جزء اون سیستم بود اوضاع ما دوباره همینطوری میشد،
یعنی این وضع ما سرنوشت هر ملتی هست كه در این جهان پر از ظلم بخواهد پرچم مخالفت و مقاومت در برابر امثال اسرائیل و آمریكا را بلند كند، و راه فراری از این وضع نبوده

اگر میخواهیم به بهشت ظهور برسیم باید از جهنمی كه مستكبرین و طاغوتیان عالم درست میكنند عبور كنیم چاره ای نیست و این پروژه بزرگ هم كار هر ملتی نبوده و نیست

هان همتی گامی دگر، آن سوی این كوه و كمر،
باغ شقایق میدمد، دشت شهیدان میرسد
پاسخ : همه می دانند مشکل امریکا ذات نظام اسلامی انهم با رویکرد مهدوی عج است و گرنه کشورهای اسلامی زیادی هستند و امریکا با انها مشکلی ندارد فقط با ما مشکل دارند چون می دانند دیر یا زود امپراتوری انها را از بین می بریم .
در اسنادی که دارند بطور واضح امده که یهودیان در نزدیک فلان حوادث توسط قوم اشور از بین خواهند رفت هر چه جلوتر امدیم فهمیدند منظور قوم اشور ایران فعلی است
شهید ثالث
1397/07/5 ساعت 22 و 25 دقیقه و 29 ثانیه
دوستان متاسفانه گاهی با كوته نظری و بدون جامع نگری بحث میكنند

این سیستم حكومتی كه در انقلاب اسلامی بعنوان جمهوری اسلامی بناكردیم حاصل فكر بسیاری از متفكرین از جمله بسیاری از شهدای انقلاب هست، و البته مشكلاتی هم داره ولی این سیستم را همه با هم انتخاب كردیم و همه باید مثل جان و ناموس خود ازش دفاع كنیم و به وقتش ترمیم هم كنیم

معلوم هم نبود اگر سیستم بجای جمهوری ، حكومتی میبود اوضاع بهتر از این باشه، مثلا به قوه قضائیه دقت كنید اونجا كه دیگه رای مردم و دموكراسی نیست و مقام معظم رهبری مستقیم و بدون هیج فشاری انتخاب میكنند اونجا دیگه چرا اوضاع خرابه؟ هم زمان امام عزیز اینطور بود هم زمان رهبر عزیز فعلی ما. پس فكر نكنیم اگر سیستم ولایتی میبود مشكل نمیداشتیم

از طرفی هم احمدی نژاد و هم روحانی را مردم رای داده اند، یعنی بقول آقای مهدی، همون شیطان دوستانی كه به آقای روحانی رای دادند به آقای احمدی نژاد هم رای دادند، و همون مومنینی كه به احمدی نژاد رای دادند به روحانی هم رای دادند

بنابراین باید با دقت و مطالعه نظر داد و دوستان خود را به بی دینی متهم نكرد و به آنها توهین نكرد
پاسخ : نظر کلی بعضی دوستان که در اسلام حاکم اسلامی یا به وسیله خدا یا به وسیله کشف توسط مجتهدان و فقهای عصر خودشان باید انتخاب شوند نظریه درست و متکاملی است .در انتخابات اخیر ارای رقبای اصلی تقریبا مساوی بود اقای روحانی کمی بالاتر بود ولی روحانی چگونه توانست رای جمع کند ؟ ایا با وسایل مشروع؟ قطعا خیر .شروع کرد به ترساندن مردم و زد به جاده خاکی و گفت دلار 7 هزار تومان میشه دیوار می کشن و خیلی حرفهای دشمن شاد کن دیگر
لذا چنین انتخابی اگر در ان عمیق شویم و به کنه ان برویم مشروعیت کاملی ندارد .در مجموع فعلا چیز بیشتری در اختیار بشر نیست و انتخابات بیشتر سمت و سوی عادلانه نسبی دارد و نه مشروعیت .
البته در نظام ما با امضای ولی فقیه مشروعیت هم ایجاد می شود
کلا این بحث چون وارد مسائلی می شویم که ابهام زیادی دارد خیلی جای بحث ندارد
تشکر از نظرات همه دوستان
منتظر
1397/07/5 ساعت 21 و 44 دقیقه و 05 ثانیه
ان تتقواالله یجعل لکم فرقانا -اگر تقوا داشته باشید خداوند قوه جدا کننده حق و باطل را به شما میدهد .حال ببینیم در چه مقطعی در گذشته اشتباه کردیم بدانیم در ان مقطع بر طبق تقوا عمل نکردیم .
پاسخ : بزرگترین مشکل امروز کشور همین یک کلمه است تقوا
مهدی
1397/07/5 ساعت 20 و 47 دقیقه و 38 ثانیه
حسین خان حیف اون اسمی که برای تو گذاشتن.
دوره احمدی‌نژاد ده برابر بدتر تحریم شدیم و اوضاع به وخامت امروز نبود. بشین با خودت فکر کن معجزه رای مردم چه بلایی سر مملکت شیعه آورده که کم مونده همدیگه رو بخورند. اوضاع طوری شده که همه به دلار پنجاه تومنی راضی هستن. اگر دین نداری حداقل آزاده باش، کجای دولت احمدی نژاد اینطوری بود. کجای دولت احمدی نژاد بیلبورد سریازان خونخوار اسرائیلی در وسط شهر شیعه نشین کشور مرکز شیعه بالا اومد؟
انتخاب مردم همونی بود که براش ریختن توی خیابون و باهاش رقصیدن، همونی که برجام رو آورد.
مردم منحطی که به خاطر دست دادن با شیطان ناموسشون رو برای رقص به خیابون آوردن مستحق خیلی بدتر از اینها هستن. مردم شیطان دوست شیطان پرست که عاشق ظهور باشند و چه نباشند سرنوشتشان معلوم است.
پاسخ : دوستان وقتی به بعضی کامنت ها جواب می دهند از ورود به مسائل شخصی افراد خوداری کنند .ممکن است فلانی اسمش حسین و علی باشد و ابهام داشته باشد .وارد موضوعی که نوشته بشویم نه اسم و رسمش
باید قدرت تحمل خودمان را بالا ببریم .در جامعه توحیدی و عادلانه مهدوی عج هم توحید هست و هم کثرت گرائی و هم عدالت
ما هم بلطبع باید قدرت تحمل و ازادی اندیشه و ازادی بیان را محترم بشماریم
تشکر از شما
روح الله
1397/07/5 ساعت 13 و 01 دقیقه و 33 ثانیه
ابوریحان دمت گرم حرف دل ما را زدی
ابوریحان
1397/07/5 ساعت 12 و 08 دقیقه و 05 ثانیه
این ها درد دلهای مومنینٍ در اقلیت قرار گرفته ی مظلومٍ آخر الزمانه كه در دورانی زندگی میكنند كه به قول شهید آوینی همه در اینجا آزادند جز مومنین
همه مشكل ما سر همین پز دمكراسی و مردم سالاریه . در حكومت دینی مردم را چه به نصب ؟! مگر انتصاب پیامبر و امام و نایب امام از سوی خدا نیست ؟ مگر پیامبر برای انتخاب حضرت علی (ع) برای جانشینی خود از مردم نظر گرفت ؟ نه بلكه انتخاب خدا بود . مگر امامان ما با انتخابات مردم امام شدند ؟ نه ، انتخاب خدا بود . مگر امام علی برای انتخاب والی مصر و دیگر جاها نظر مردم را میگرفت ؟ مشكل ما انتخابات مردمیه . چند بار از انتخاب اشتباه مردم ضربه خوردیم ؟ حكومت اسلامی یعنی حكومت الله به واسطه ولی الله بر مردم . مقام ریاست جمهوری با این همه قدرت كجای اسلام جا میگیره ؟ قدرت باید دست ولی فقیه باشه و بس . انتخاب والی هم باید دست خود ولی باشه نه مردم .
اگر قرار باشه امام زمان هم با رای اكثریت مردم دنیا انتخاب بشه خب رای نمیاره به همین راحتی. فاتحه اسلام دموكراتیك را باید خواند ...
پاسخ : تشکر از ابوریحان عزیز
البته من از ان جهت که سازوکارها در کشور ما انتخابی است مسئله ارا را پیش کشیدم و گرنه در مجموع معتقد به ولایت فقیه و ایجاد بازوهای اجرایی و قضائی و تقنینی برای ان هستم .در این رابطه هم باید گفت ایا حضرت امام ره یا حضرت آقا خودشان چنین چیزهایی را می پذیرند ؟
فاضل
1397/07/5 ساعت 11 و 42 دقیقه و 53 ثانیه
برادر بزرگوار و ارجمندم خسته نباشید.شما می فرمائید به رای مردم باید احترام گذاشت.ولی الان وضعیت از احترام گذشته.تعدادی اشتباه کردند و خودشون و بقیه را گرفتار این مشکلات.نباید بیخیال شد.فشار روحی و جسمی و ...... به کنار،مردم دارن ایمانشونو و آخرتشونو از دست میدن.فقر بیاد ایمان میره....به نظرم وقته برخورد و جهاده.فرصت 1 ماهه جهت حل مشکلات و در غیر این صورت این دولت و تمام تحفه هاش باید پاکسازی بشه و دولت جدیدی سر کار بیاد. ؟؟؟؟=23-80
مدیر وبلاگ صبح قریب
1397/07/5 ساعت 01 و 42 دقیقه و 28 ثانیه
جهت اطلاع دوستان که ممکن است این اخبار را مشاهده نکرده باشند دو خبر را لینک می کنم
خبر اول نظر غلامرضا تاجگردون عضو اصلاح طلب مجلس:
برخی ارکان دولت مثل بانک مرکزی عمدا مامور خراب کردن اوضاع و ازار و اذیت مردم هستند .تابناک شماره 837261

خبر دوم سخنان کوهکن نماینده اصولگرای مجلس:
مردم بدانند دست هایی درکارند که همچون منافقین که در ابتدای انقلاب درصد ترور مسئولان بودند امروز صحنه گردا مسائل اقتصادی و ایجاد یاس و نومیدی هستند.
خبرهایی از این قبیل فراوان است و در این زمینه در حال ایجاد اجماع بین مسئولان و مردم در تائید نوعی خیانت یا شبیه ان می باشند
پاسخ : برای خواندن مشروح سخنان این نمایندگان به این لینک بروید
http://www.tabnak.ir/fa/news/837261/دولت-به-مردم-بگوید-در-ازای-این-افزایش-قیمت-ارز-می‌خواهد-برای-افراد-ضعیف-چه-کند-به-برخی-از-صحبت‌ها-و-اقدامات-مشکوک-هستیم
جعفر
1397/07/5 ساعت 00 و 36 دقیقه و 58 ثانیه
آقای امیرعلی شما از یک طرف می فرمایید دولت عامدا در حال ایجاد تنگنا برای امتیاز گرفتن از نهادهای تصمیم ساز است و از سوی دیگر احترام به رای اکثریت را مطرح میکنید . در فرض اول مسئله خیانت است . اگر نهادهای ذی ربط میدانند این خیانت است چون رای آورده باید بدون واکنش نظاره کنند که دودمانمان را به باد دهد یا ما دچار شک بی جا شده ایم و ایشان نیتی جز بر فنا دادن انقلاب و ایران دارد . این پارادوکس یعنی چه ؟
پاسخ : ممکن است عامدانه باشد و ممکن است واقعا ندانند چه کاری باید انجام دهند ما از انگیزه های درونی مطلع نیستیم ولی از روی اتفاقات می بینیم صدای همه مراجع نماینده ها مردم از مشکلات اقتصادی بالا رفته و مردم در نگرانی به سر می برند و خوف ایجاد فتنه می رود .
دوستان سعی کنند اززدن حرفهای تند خوداری نمایند .انتقاد اشکالی ندارد ولی خطوط قرمز حتما مدنظر باشد .
اینکه خیانت باشد یا نباشد را ما نمی توانیم تشخیص دهیم
یک رهگذر
1397/07/5 ساعت 00 و 26 دقیقه و 47 ثانیه
با سلام. به چند گزاره زیر دقت فرمایید:
1- بدهی دولت و بانکها با دلار 3500 تومانی پارسال چیزی بیش از 600 میلیارد دلار بوده است.
2- دلار به مرز 20 هزار تومان نزدیک میشود.
3- با دلار 20 هزار تومانی کل بدهی دولت و بانکها به مردم و شرکتها کمتر از 120 ملیارد دلار است.
خیلی روشن است که برنده سقوط ارزش ریال کیست! دولت که کل بدهیهایش را با کمتر از یک سال درآمد نفتی پرداخت میکند و بانکها که در حقیقت ورشکسته هستند ولی بیکباره ارزش بدهیهایشان به مردم به کمتر از یک پنجم (حدود 80 میلیارد دلار) کاهش مییابد.
بله دلار 20 هزار تومانی (یا حتی گرانتر) راه حل آقایان برای مهار نقدینگی عظیم دست مردم و بدهیهای بزرگ خودشان است. یک سیاست (در واقع کلاهبرداری آشکار) بیرحمانه که فشار زیادی را بر مردم تحمیل میکند. اما سوای صدای شکستن استخوانهای قشر مستضعف، آیا این سیاست به فرجام مدنظر خواهد انجامید یا آنچه شاهدش هستیم سراشیبی منجر به فروپاشی اقتصادی (و نتیجتاً اجتماعی و سیاسی) است؟
بنظرم از یک منظر جامعه ما بهای سکوت و رضا در مقابل
40 سال محاربه با خدا را میپردازد. بقول آن برادر منبری اگر بانک اسلامی میخواهی تشریف ببر آمریکا (بهره یک درصد، نیم درصد یا حتی صفر درصد!) و اگر بانک صهیونیستی میخواهی بانکهای جمهوری اسلامی که روی همه جهودهای رباخوار تاریخ را سفید کرده اند!
تا زمانی که این سیستم بانکی بشکل ریشه ای تطهیر و اصلاح نشود (از جمله خود بانک مرکزی که سیاستهای پولی کلان را اعمال میکند) هیچ امیدی به اصلاح اقتصاد ایران اسلامی نیست...
جعفر
1397/07/4 ساعت 23 و 31 دقیقه و 26 ثانیه
آقای امیرعلی مگه این مملکت نهاد ناظر و دادگاه و بازرسی و هزار دنگ وفنگ دیگه نداره . مگه سپاه وظیفه سازمانیش حفاظت از انقلاب نیست . دولت بی عمله و مشکوکه یعنی چی؟ یعنی بقیه کجان پس . منتظرن چی بشه که وارد عمل شن . اگه ما داریم بی جهت به روحانی مشکوک میشیم بگید و ما رو از گناه شک خلاص کنید. برادر من کشور در خطره . چرا کسی جوابگو نیست . اگه کسی چیزی میدونه بگه ، پوکیدیم از غصه
پاسخ : حرفتان را به طور کلی قبول ندارم درباره دولت نظام به عنوان یک مجموعه به هم پیوسته به رای مردم و مردم سالاری دینی احترام می گذارد .این دولت را رای 23 میلیونی مردم انتخاب کرده و سال قبل دوتفکر مقاومت و تفکر مذاکره با کدخدا به رای گذاشته شدند و اکثر مردم تفکر دوم را بیشتر به حال خود مفید دیدند حالا کاری به چگونگی به رای رساندن مردم را نداریم ولی به قول وزیر بهداشت وضع همین هست و خودتان رای دادید
اگر انصاف به خرج دهیم بخش مهمی از مشکلات نتیجه مدیریت ناکارامد فعلی و بخشی نتیجه جهت کلی دنیاست که به سمت اینده سخت و نامعلوم و نا مشخصی در حرکت است و این هم موثر است .
1397/07/4 ساعت 21 و 19 دقیقه و 06 ثانیه
سلام علیکم
سایت انتخاب دو فیلم جدید از حادثه تروریستی را گذاشته، که حتماً حتماً نگاه کنید، بسیار وحشتناک.
همینطور صحبتهای نقوی حسینی را هم حتماً ببینید (در همون سایت).
1397/07/4 ساعت 20 و 11 دقیقه و 00 ثانیه
https://www.aparat.com/v/bGP4H
حاج حسین یکتا:امسال سال اتفاقات مهم است،اربعین امسال دیدنی خواهد بود،امسال سال بعثت ورجعت انقلاب است،جوونها آماده باشید
مهدی
1397/07/4 ساعت 19 و 47 دقیقه و 15 ثانیه
بایکی از دوستان سپاهی ام داشتیم راجع به اوضاع عراق و سوریه بحث میکردیم که بهم گفت نزدیک به 60هزار داعشی در عراق هستند وسکوت کردند منتظر دستور هستند
پاسخ : هم در عراق هم در جنوب سوریه و هم در ادلب نیروی بزرگی با ماموریت های مختلف اماده اجرای دستور هستند و اگرفشارهای فعلی جواب نداد و اوضاع اسرائیل و سعودی بهم خورد از اینها استفاده حداکثری خواهند کرد .این نیروها اماده اموزش دیده و مسلح به جدیدترین اسلحه هستند و نقطه قوتی برای غرب و اسرائیل محسوب می شوند
جعفر
1397/07/4 ساعت 19 و 40 دقیقه و 34 ثانیه
هر کسی به سطوح بالا دسترسی داره جواب منو بده . این وضع اقتصادی و یا بهتر بگم فروپاشی ساختگی اقتصاد ایران دست پخته کیه ؟ من جدا احساس خطر میکنم و به ولای علی اگر اعتقاد به رهبری حضرت آقا نبود دیوانه میشدم. این ها دارند دین و دنیای ملت رو تاراج میکنند . اسلام و ایران در خطره نابودیه . علما قم علمای نجف ایها الناس به فریاد برسید . این آدم داره وقت تلف میکنه و برنامه کثیف خودش رو پیش میبره . مگه یک چهارم شدن ارزش پول ملی تو این زمان کوتاه قابل توجیه . به وا... ربط مستقیمی به آمریکا و تحریم نداره . کرم از خوده درخته . آتیش گرفتیم به خدا . یا صاحب الزمان ادرکنا
پاسخ : رها شدن کارها چیزی است که از روز اول انرا اعلام کردیم و به شدت مشکوک بود و هست .الان مطمئنیم این کارها برای گرفتن امتیاز است و برای تحت فشار قرار دادن نهادهای تصمیم ساز
متاسفانه وضع اقتصاد مردم حساس و دقیق و خطر بروز فلاکت و گرسنگی عمومی به شدت وجود دارد .از همه بدتر بی عملی و بی خیالی دولتمردان است .مرفهین بی درد متاسفانه درد مردم را حس نمی کنند
علی ر
1397/07/4 ساعت 18 و 44 دقیقه و 51 ثانیه
دلار آزاد امروز شده ۱۸ هزار و شصد و قیمت سکه بالای
۵ میلیون رفته.
یه عده ای از مردم هم دارن از این راه یعنی خرید دلار
و فروشش پول در میارن.
خدا می داند این وضع تاسف بار تا کی ادامه پیدا می کند.
اروپایی هم که دولت روحانی بهش دخیل بسته روساش
میان اعلام میکنن ما امیدواریم از طریق مذاکره بحث موشکی
ایران را حل کنیم.
پاسخ : حضور موقت اروپا در برجام در هماهنگی کامل با حاکمان دنیاست و در سطحی بالاتر از ترامپ و دولت جمهوری خواه چنین تصمیمی گرفته شده و متاسفانه ماندن اروپا فقط برای خریدن زمان و اتلاف وقت است .این تحریم ها جز با تصمیم انقلابی و فراگیر شکسته نخواهد شد .
همانطور که اوباما با غنای 20 درصد سر خم کرد ترامپ هم با غنای 56 درصد تسلیم خواهد شد و این موضوع را دوستان در ذهن نگهدارند
مهدی
1397/07/4 ساعت 18 و 39 دقیقه و 58 ثانیه
رفقا ظهور داره نزدیک میشه ب خدا نزدیکه دعا کنید امسال باشه دیگه خسته شدیم مردم دربدترین شرایط اقتصادی هستند الله اکبر ب خدا الان دارم با گریه این پیامو مینویسم خدایا ظهور اقا رو برسون دیگه ما از بچگی با یاد امام زمان بزرگ شدیم صبحا تو صف مدرسه با دستای کوچکمون دعای سلامتی امام زمان و میخوندیم و تا الان با دلی خون یاد امام زمانمون هستیم

خدایا انگار دیگ وقتشه اجازه ظهور اقارو بدی
نمایش نظرات 1 تا 30

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا