1397/07/8  ساعت 00 و 02 دقیقه و 47 ثانیه    ویرایش: 1397/07/8 ساعت 00 و 57 دقیقه و 13 ثانیه
توسط:

اقای ولایتی مصاحبه ای کرده و ضمن انکه حرفهای خوبی زده ، یک جمله ای بر زبان اورده که در شرایط فعلی و مشکلات اقتصادی و نابودی معیشت مردم خیلی به ذوق می زد و باعث این شود که بر خلاف قصد گوینده به ضد منظور تبدیل می شود .ولایتی گفته به یمن نگاه کنیم که مردم به جای لباس لنگ می پوشند و با نان خشک شکم خود را سیر می کنند(نقل به مضمون) حرف اقای ولایتی خیلی خوب است و دعوت به مقاومت برابر گردن کلفتی مستکبران است و همه ما موافق نص ان هستیم ولی بهتر بود ایشان قبل از توصیه به مردم ابتدا از خودشان شروع می کرد.خود اقای ولایتی چطور زندگی می کنند؟ چطور لباس می پوشند؟ایا خود ایشان حاضر است و می تواند با نان خشک شکم خودشان را سیر کنند؟ ایشان در این مصاحبه از امام علی ع صحبت کرده،بسیار خوب امام چگونه زندگی میکردند و سیره عملیشان چطور بود؟اقای ولایتی بفرمایند کت و شلوار ایشان سالی چند بار عوض می شود؟ فرزندان وی چگونه زندگی می کنند .اینکه فقط انتظار داشته باشیم مردم اینکار را بکنند و فلان کار را یاد بگیرند نوعی اهانت به مردم  و بیشتر نشانه سو مدیریت است .اقای ولایتی با ان زندگی در مقامی نیست که چنین توصیه هایی به مردم بنماید هر وقت یک روز در سال نان خشک خوردند انوقت بیایند به مردم توصیه کنند .ایا ایشان با این اندیشه می خواست سال ۹۲ رئیس جمهور شود؟در عصر انفجار اطلاعات نمی شود با حرفهای دوره ی قاجار مردم را سرگرم کرد.هر کسی به مردم چنین توصیه ای می کند ابتدا خودش پیشقدم شود .ایشان طوری حرف می زنند که انگار مردم یک چیزی بدهکار هم شده اند.
ایشان کشور را به سمت چین و روسیه توصیه می کند ولی ایا این دو کشور در مواقع سخت مثل سال ۹۱ ایا غیر استعماری و منصفانه با ما رفتار می کنند یا دست سرمایه سالاران غربی را از پشت می بندند و خنجر زهراگین شان را بیشتر در بدن ما فرو خواهند کرد و با اندیشه مغولی و وحشیانه با ما تعامل خواهند نمود؟
مدتی قبل مسئول دیگری که خانه اش فقط بالای ۳۰۰میلبارد تومان است گفته همه مردم با هم مشکلات را تحمل کنند حرفی که سهم گوینده را مشخص نمی کند.
در این وانفسای مشکلات و به فلاکت رسیدن مردم این گونه حرف زدن نمک به زخم مردم می پاشد .مردم انتظار دارند میزان مشکلات حداقل متوقف شود.
چند ماه است تورم سر به فلک زده دریغ از اینکه یک نفر با مردم همدردی کند .معلوم نیست که اینها در ایران مسئولیت دارند یا در مریخ ؟
هیچ اقدامی برای کم شدن بار مشکلات اتخاذ نمی شود .همه چیز در تعلیق است و انگار زمان متوقف شده است .فکر می کنند با تهدید صرف و مفسد فی الارض و قطاع الطریق خواندن دیگران همه مشکل حل می شود.
دولت کنار کشیده و کار را رها کرده و احساس مسئولیتی در قبال مشکلات ندارند.کارگران بازنشستگان کارمندان جز و مستمری بگیران و بیکاران زندگیشان کاملا فرو پاشیده و دولت به رغم درامدهای کهکشانی بی نظیر و بی سابقه در تاریخ ایران حاضر نیست از ۱۰٪ این درامد چشم پوشی کند و دستی به مشکلات بکشند .
لذا چنین صحبت هایی داغ مردم را بیشتر و انها را عصبی تر می کند .ما در قرن ۲۱ هستیم و در قرن ۱۷ نیستیم .اظهار تاسف می کنیم.

   


نظرات()  
1397/07/9 ساعت 22 و 05 دقیقه و 56 ثانیه
گوش مالی اصلی در راه است .ان شاءالله این هفته منتظر امر رهبریم .لبیک یا خامنه ای
پاسخ : ان شاء الله
یاداشت روز تازه منتشر شد
علی ر
1397/07/9 ساعت 14 و 33 دقیقه و 30 ثانیه
از آقای امیرعلی می خوام نظرشون رو درباره fatf بگن. خیلی مهمه.
چون بعضی ها می گن با تصویب این لایحه ننگین سردار سلیمانی و سپاه قدس به عنوان گروه تروریستی شناخته میشن.
پاسخ : این قوانین چون توسط خارجی ها تدوین می شوند همیشه به نفع طرف مقابل و جهت کمک به تروریسم صهیونی نوشته می شوند ولی به علت رباخوار بودن بانکهای ایران چاره ای جز پیوستن به انها ندارند و قطعا به انها هم می پیوندند
علی ر
1397/07/9 ساعت 14 و 27 دقیقه و 06 ثانیه
اگر آقای ولایتی رای کمی آورد حتما باید ایشان مشکل داشته باشند!! آقای جلیلی هم که من خیلی قبولش دارم رای کمی آورد. این دلیل نمی شود که آقای ولایتی را به خاطر حرفی که زده مواخذه کنیم.
اختلاف نظرات بین جلیلی و ولایتی هم کاملا طبیعی است.
منتها مردم ایران به جای اینکه به باطن فرد در انتخابات توجه داشته باشند به ظاهر فرد و نحوه صحبت کردنش نگاه می کنند.
پاسخ : وی را به خاطر حرفی که زده مواخذه نکردیم و موضوع این نبود .همه چیز واضح است و مردم نیاز به الگوی عملی دارند و مسئولی که از مردم می خواهد نان خشک بخورند خودش اول نان خشک بخورد و سطح زندگی خود را مثل متوسط مردم بکندبعد بیاید از نان خشکه حرف بزند و با عصبانیت با مردم حرف نزند .اینها یاد گرفته اند با غرور و تکبر با مردم حرف بزنند و نگاه از بالا داشته باشند و نوعی استعلا بر مردم دارند .حرف ما این است اول خودشان پیش قدم شوند بعد مردم به دنباله روی انها خواهند رفت
جعفر
1397/07/9 ساعت 14 و 19 دقیقه و 28 ثانیه
اسمم درج نشده بود . ارادتمند
1397/07/9 ساعت 14 و 17 دقیقه و 02 ثانیه
سلام . اینکه آقای ولایتی اهلیت گفتن آن سخنان را با توجه به روش و منش زندگی خود و خانواده اش نداشته به احتمال بسیار زیاد سخن درستیست اما نحوه حمله به ایشان گاها شک برانگیز است . این استدلال که کسی که رای مردم را ندارد باید خاموش باشد جای بحث دارد واقعا. باید یادآور شد بخش عمده ای از شرایط فعلی ما ناشی از انتخاب و رای مردم زمانه ماست !
پاسخ : سلام
نگفتم کسی که رای مردم را نداشته باشد خاموش باشد بلکه گفتم نباید از طرف کل مردم حرف بزند .پاسخ کامنت در دسترس است .جنس انتقاد ما هم از ان نوع نیست که با اقای ولایتی بر سر دانشگاه ازاد اختلاف دارند و خود انها و فرزندان شان مورد انتقاد هستند
علی ر
1397/07/9 ساعت 14 و 15 دقیقه و 41 ثانیه
اون دو نفری که در مناظرات سال ۹۶ می گفتن به ما رای بدین تا جنگ نشه و قیمت دلار وسکه بالا نره.
ولی در این سه حمله موشکی سپاه دیدیم هر وقت سپاه موشک می زنه قیمت سکه و دلار افت می کنه. اقتدار به این میگن.
علی ر
1397/07/9 ساعت 13 و 41 دقیقه و 59 ثانیه
حرف آقای ولایتی کاملا درست است. به نظر من شما از حرف ایشان اشتباه برداشت کرده اید. ایشان انسان بزرگی است و
خدمات زیادی به انقلاب کرده است.
به علاوه این را هم یادآور می شوم که ایشان مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل هستند.
اوایل که جنگ سوریه آغاز شد آقای ولایتی پیام رهبر را به
بشار اسد رساند و اعلام کرد ما از شما حمایت می کنیم.
در آخر دشمن هدفش خراب کردن مسئولان رده بالای نظام است. پس هشیار باشیم که در این دام نیفتیم.
بهتر است علیه کسانی صحبت کنیم که به نمایندگی از آقای
رفسنجانی مرحوم با نماینده رژیم صهیونیستی دیدار کردند.
دنبال بنی صدر زمان خودمان باشیم.
پاسخ : مردم به ایشان نمایندگی نداده اند که از طرفشان صحبت کند .بهتر بود اول از خودشان شروع می کردند مثل سیره ائمه اطهار ع
در ثانی ایشان هرگز تاکنون در طول عمر خود حتی یکبار هم نتوانسته رای مردم را بدست اورد و در اخرین انتخابات فقط حدود یک میلیون رای اورده و نمی تواند از جانب کل مردم حرف بزند .
هر که می خواهد مردم را به سختی کشیدن دعوت کند خود او اول باید طعم سختی ها را بچشد .امام علی و پیامبر صلوات الله علیهم در جنگ ها و شعب ابیطالب ها جلودار بودند .فرماندهان ما اهل گفتن برو نیستند بلکه می گویند بیا
ابوریحان
1397/07/9 ساعت 13 و 34 دقیقه و 29 ثانیه
پس نوش جانشون به هر جا رسیدن حقشونه ... خود فرزند شهید بودن هم لیاقت میخواد
علی ر
1397/07/9 ساعت 13 و 32 دقیقه و 39 ثانیه
این حمله تمرینی بود برای حمله اصلی و سرنوشت ساز.
آقای رضایی گفتند گوشمالی اصلی در راه است.
علی ر
1397/07/9 ساعت 13 و 31 دقیقه و 51 ثانیه
حمله موشکی و پهبادی صاعقه مانند سپاه به تروریست ها را به همه تبریک می گم.
علی
1397/07/9 ساعت 12 و 59 دقیقه و 02 ثانیه
ابوریحان جان
دایی ها می شدند فرزند خود شهید
ابوریحان
1397/07/9 ساعت 12 و 33 دقیقه و 42 ثانیه
بنده بحثم فقط روی فرزند و همسر شهیده . خلط مبحث نكنید .
علی
1397/07/9 ساعت 11 و 34 دقیقه و 21 ثانیه
برادر محترم که امیر علی را شماتت می کنی
به نظر من ایشان حرف بی راهی نگفته
حرف که حق باشه به دل می نشینه
من خودم پدربزرگ همسرم شهید شده و دیدم دایی های اون چه استفاده های کردن و بدون لیاقت به کجا ها رسیدن
پاسخ : دوستان به این بحث خاتمه دهید .اصلا بحث ما در رابطه با خانواده معظم شهدا و ایثارگران عزیز نبود و تغییر جهت مطالب به نحو سهوی اتفاق افتاد
همه ما مدیون شهدا و خانواده انها هستیم
رحیمی
1397/07/9 ساعت 09 و 41 دقیقه و 34 ثانیه
مادر بزرگ من هم مادر شهید است که هنوز امید دارد جسد فرزندش برگردد همین چند روز پیش از امتیازاتی که به عنوان مادر شهید بر خوردار بود استفاده کرد یک کپسول اکسیژن رایگان
ابوریحان
1397/07/9 ساعت 07 و 38 دقیقه و 16 ثانیه
جناب یك رهگذر سلام . بنده خودم آشنای درد این تبعیض ها هستم . ولی نباید این موضوع رو تعمیم بدیم . بین شهید و جانباز فرق هست . بین فرزند شهید و جانباز فرق هست . الان در قوانین بنیاد شهید تقریبا همه امكانات برای جانبازان و خانوادهایشان در نظر گرفته میشه از قبیل وام و تسهیلات و طرح ترافیك و سفر و اشتغال و غیره تا حدی كه گویا خانواده شهید پرونده ای در بنیاد نداره !
همین اندك تسهیلاتی كه قانونا برای خانواده شهدا در نظر گرفته شده هم به طور نا عادلانه و بین نور چشمی ها تقسیم میشه . ولی الان بحث بنده اینه كه خصوصا در رابطه با خانواده شهدا هم در قانون و هم در تفكرات جامعه ، در حقشون ظلم میشه . مثلا در همین كامنت بی نام و نشان در مورد كنكور .. مردم فكر میكنن در دانشگاه ها چند صندلی از حق اونها كم شده و به فرزند شهید داده شده در حالی كه اصلا این طور نیست بلكه چند صندلی اضافه شده كه در اختیار فرزندان شهدا قرار گرفته كه اینها چشم دیدن همین رو هم ندارند ..
حالا بماند كه اگر ایثار رزمنده ها نبود اصلا شاید الان دانشگاهی نبود كه مردم بخوان به چند تا سهمیه فرزندان شهدا گیر بدن . پدر خانواده معمولا وسایل رفاه و امنیت و امكان تحصیل و اشتغال و ازدواج رو برای فرزندانش تامین میكنه حالا این تامین كننده ، خانواده خودش رو رها میكنه و در راه اسلام و تامین امنیت جامعه جون خودش رو میده . این كجاش ناعادلانست كه قانون بخش كوچكی از نیاز های اون خانواده رو تامین كنه ؟ اصلا اگر همه امكانات دنیا رو به فرزند شهید بدن آیا جای خالی پدر رو پر میكنه ؟
بلیط نیم بهای باغ وحش ؟؟؟!!!....
حساب خانواده شهدا رو جدا كنید . اگر چند مسئول رانت خوار بی ش... بی ن... به اسم جانبازی و رزمندگی مردم رو میچاپن این به شهید و خانواده شهدا چه ربطی داره ؟
شكر خدا كه شهید و خانواده شهدا نزد خدا عزت و آبرو دارن و نظر و نیش و كنایه های مردم این عزت و آبرو رو بیشتر میكنه ...
منتظر
1397/07/9 ساعت 07 و 19 دقیقه و 14 ثانیه
دوستان رزمند ه های واقعی در دانشگاه هم کولاک میکردند من خودم به شخصه جزو سه نفر اول بودم دکترا رو با معدل الف و بالای 17 گرفتم .و بقیه بچه ها هم خوب تلاش میکردند روزی یکی از بچه های مناطق از دانشگاه شهید بهشتی که نمیدانست من سهمیه داشتم داشت تعریف میکرد که فلانی این بچه های رزمنده بعضی هایشان چه عجوبه هایی هستند .اری برادر متاسفانه الان با این قوانین ایثار گری بروی همه را بردن . طرف با رتبه بیست هزار میاد پزشکی و مهندسی های را در تهران میخونه این ظلم مضاعف است هم به مردم هم به اون جوان با استعداد. متاسفانه از احساسات مردم استفاده میکنند و هر روز قانون ظالمانه ای تصویب میکنند ما نباید خوشحال باشیم از این قوانین چون شهدا و ایثار گران واقعی بخاطر مبارزه با ظلم جنگیدند چطور میتوانند راضی به این ظلم مضاعف در حق ان جوان هیجده ساله ای بشوندکه با هزار امید و ارزو وارد جامعه شده وقتی میگم زمان ظهور زمین پر از ظلم میشه این شامل مملکت ما هم میشه
منتظر
1397/07/9 ساعت 07 و 06 دقیقه و 33 ثانیه
چون اینجا عمدتا بچه های انقلابی حضور پیدا میکنند بد نیست کمی راست و حسینی صحبت کنیم قضیه حمایت از مدافعین کشور خاص ایران نیست ما میبینیم که پس از جنگ جهانی ملل اروپایی سهمیه ای برای انها در نظر گرفتند .در کشور ما هم اواخر جنگ با این نیت که رزمندگان چون بخاطر دفاع از وطن نمیتوانند در کلاس درس و زیر نظر معلم اموزش ببینند لذا سهمیه ای در نظر گرفتند که فرد باید 90 درصد خداقل نمره قبولی را در سهمیه مناطق می اورد ابتدا سهمیه 6 در صد بود سپس 15 درصد شد و متاسفانه سالهای بعد تا 40 درصد افزایش یافت و حالا دیگه شورشو در اوردند .دوستان چون اینجا فضای مجازی است لذا ریا معنا ندارد پس بنده راحتتر صحبت میکنم .بنده خودم در زمان جنگ مدتها در جبهه بودم و فقط برای دانشگاه از سهمیه 15 درصد استفاده کردم انهم به دلیل اینکه حتی سالی که کنکور هم دادم تقریبا 5 ماهش منطقه بودم .ولی الان متاسفانه بعلت اینکه شاید اکثر نماینده ها خودشان به شکلی ایثار گر هستند چپ و راست قانون تصویب میکنند. و متاسفانه باعث ظلم مضاعف میشوند دوستان خدا شاهد است پسرم سرباز است ولی از یک روز منطقه ام براش استفاده نکردم .دو تا از دخترانم دانشجو هستند ولی گذاشتم ازاد شرکت کنند و از سهمیه استفاده نکردم یکیشان با معدل 19ونیم بخاطر این قانون جدید فرزندان ایثار گر نتوانسته در رشته مورد علاقه اش قبول بشه.وشاید ته دلش به من ناسزا بگه چرا پدرم ازسهمیه خودش برام استفاده نمیکنه .
رحیمی
1397/07/9 ساعت 06 و 21 دقیقه و 11 ثانیه
سلام خدمت جناب امیر علی لطفا در باره اوضاع سوریه ومنطقه تحلیل بفرمایید وبشارتهایی که گاهی مرحم دل میشود
پاسخ : سلام خدمت شما
در حال اماده نمودن مطلبی در این رابطه و دیگر مسائل هستم
تشکر از شما
یک رهگذر
1397/07/9 ساعت 02 و 20 دقیقه و 12 ثانیه
جناب ابوریحان. برادر چرا چنین برآشفته میشوی؟ موضوع برخورداری خانواده ایثارگران از امتیازات تبعیض آمیز را فقط بعنوان یک مثال بارز از نحوه قانونگذاری نادرست و تطبیق آن با سیاستهای نادرست صدر اسلام بیان کردم.
سوای ارزشها و وظایف اسلامی، در همه جای دنیا کسی که برای وطن فداکاری میکند شایسته تقدیر و حمایت است. مگر میشود نان آور خانواده ای جانش را فدای جامعه کند و خانواده او بحال خود رها شود؟! البته پرواضح است که هیچ امتیاز و حمایتی جبران کننده عزیز از دست رفته برای خانواده او نیست.
اما عزیز دل هر انسان آزاداندیشی فرق حمایت منصفانه با امتیازاتی که بر مدار بیعدالتی و تبعیض میچرخد را میداند.
در بین جامعه ایثارگران انقلاب اسلامی انسانهایی بسیار ارزشمند وجود دارند که چه بسا یک نفسشان از تمام عمر چون منی برتر و مفیدتر است. اما در همین جامعه هستند کسانی که با برخورداری از رانت برخی قوانین و شبه قوانین چه کارها که نکرده و چه خسارتها که ببار نیاورده اند! و این ویژگی انسان و هر گروه انسانی است. شاهد مثال اخیرش مدیرانی هستند که در ماجرای همین قانون اشاره شده برای افزایش درصد جانبازی جهت باقی ماندن در پست ریاست به بنیاد شهید هجوم آورده اند! آیا چنین جانبازی را شما پیرو عباس ابن علی (ع) بشمار میآورید یا پیرو شمر ابن زی الجوشن (جانباز جنگ صفین)!
در پایان عرض میکنم که اصل سخن من در کامنتی که گذاشتم، معطوف به شباهت قانونگذاری و حکومتداری بسیاری از آقایان مسئول در این 4 دهه، به قانونگذاری و حکومتداری جنابان خلیفه دوم و سوم بود وگرنه موضوع امتیازات جامعه عزیز ایثارگران بحثی فرعی است که در شرایط فعلی جامعه ما موضوعیت مهمی ندارد.
بنده میتوانم لیستی بالا بلند از قوانین و آیین نامه های وضع شده را برایتان بشمارش آورم که وقتی انسان به آنها دقیق میشود، از شباهتش به قانونگذاریهای بدعت آمیز خلیفه دوم در صدر اسلام انگشت به دهان میماند!
1397/07/8 ساعت 23 و 58 دقیقه و 30 ثانیه
آقای مهربان سعداباد صحیحه، نه (سعادت‌آباد).
شهید ثالث
1397/07/8 ساعت 22 و 32 دقیقه و 24 ثانیه
واقعا كه این كه فرمودند پرچم یمانی هدایتگرترین است چقدر دقیق بوده
در شرایطی كه از همه طرفهای داخل و خارج اخبار بد و مایوس كننده می آید ولی اخبار خوب را از سمت یمن میشنویم

امیدوارم حملات هوایی و موشكی به امارات ادامه پیدا كند و روز به روز دقیقتر و موثرتر شود
پاسخ : یمن تا ماه های اینده ان شا الله یکی از اتفاقات بزرگ و جاویدان را رقم خواهند زد
1397/07/8 ساعت 21 و 01 دقیقه و 32 ثانیه
سلام.
اولا اینجا ایران سرزمین آب و‌خاک و طلا و نفت و‌گاز و معادن .....است اینجا یمن نیست. بعدش هم ابوالمشاغل ایران خودش اول لنگ بپوشه بیاد بیرون تا ما یاد بگیریم.
چند سال پیش مرغ یهویی گرون شد امام جمعه مشهد گفتند مردم مرغ نخرند مگه چی میشه خب حالا می خواند چی بگن.
اما جناب ۱۴۴۰ اینقدر با اعداد بازی نکن چون سوتی میدی بعد مدیر وبلاگ‌ غلط هات رو میگیره.
اما در رابطه با شهیدان. جناب ابوریحان یک کلام ختم کلام شهدا و جانبازان با خدا معامله کردند و این حرف مدیر وبلاگ که میگند باید موقتا تامین بشند درسته مثلا یکی از نظر مالی تامین بشه تا درس بخونه ولی اگه بعد بیان تو‌ کنکور به خاطر اینکه فرزند شهید یا جانبازه مثلا از هزار نفر بیفته جلو این دیگه تامین مالی نیست این تبعیض و کار شیطانی ایست این پایمال کردن حق دیگران است. شهدا نجنگیدند تا فرزنداشون به شغل و مزایای تحصیلی برسند این حرف تو توهینی بیش نیست. شهدا و جانبازان جهاد رو واجب می دونستند انگیزه اونها این چیزا نیست اگه فردی با این انگیزه که فرمودی به جنگ برند همون بهتر که نرن.
پاسخ : سلام
نظر ابوربحان را هم از ان جهت که از سر دلسوزی است باید مورد توجه قرار داد.در نهایت هر کدام از ما نظری دارد و فصل الخطاب قانون است .
اینکه شهدا با خدا معامله کردند هم نظر قابل توجهی است و نشان می دهد شهدای ما برای امتیاز به جنگ نمی رفتند و تمام صحنه های جبهه اخلاص و جاودانه بود .جان هم بالاتر از هر امتیاز مادی است ولی به نظر من باید قیودی ایجاد شود
تشکر از نظر همه دوستان در این زمینه
1397/07/8 ساعت 14 و 23 دقیقه و 10 ثانیه
سلام علیکم
واقعاً برای مردم محتکری که به قول معروف دستشان به دهنشان میرسد متأسفم. این جماعت خواسته یا ناخواسته دارند نقش سربازان دشمن رو برای تیشه زدن به ریشه انقلاب بازی میکنند، متأسفانه در فروشگاهها هیچ نظارتی نیست، و برخی از مردم مثل قحطی‌زده‌ها به طرز عجیبی در حال خرید کردن هستند و صحنه‌های ناراحت‌کننده‌ای را به وجود می‌آورند، بعضیها میلیونها تومان پول برای خرید پوشک بچه و روغن و... پرداخت میکنند، و در بعضی فروشگاهها در حال غارت کردن مواد غذایبی از جمله رب و... هستند و همین خرید بی‌حساب باعث بالارفتن قیمت اقلام ضروری شده. دولت هم دست روی دست گذاشته و فقط نظاره‌گره. بهترین کار اینه که تمامی فروشگاهها سهمیه‌بندی بشه، و به کسی اجازه خرید نامتعارف داده نشه. واقعاً از ماست که بر ماست!!!!!
پاسخ : سلام علیکم
حرفتان درست است شایعات نقش مهمی در این کار دارند و شایعات قحطی مرتب در افواه می چرخد و باعث هجوم مردم به فروشگاه ها و تخلیه انها از کالا می شه .این اخلاق شکم پرستی و شکم بارگی متاسفانه اخلاقی اموی است که در جامعه رفاه زده ما اتفاق افتاده مقصر این کم حوصلگی کسانی هستند که مانور رفاه را راه انداختند و انرا تئوریزه کردند .ببینید ظرف کمتر از 20 سال از کجا به کجا رسیدیدم .زمانی مردم طلاهای خود را به جبهه می دادند ولی الان شهوت جمع کردن طلا و دلار فراگیر شده مقصر این اتفاقات کیست
ابوریحان
1397/07/8 ساعت 14 و 12 دقیقه و 38 ثانیه
امیر علی میشه یك نمونه از این اكثریت قریب به اتفاق امتیازات خانواده ایثارگران رو كه غیر عادلانه باشه نام ببری ما هم بدونیم ؟
خانواده ای كه سرپرستش رو به خاطر حفظ امنیت شما از دست داده چه كسی باید حمایت كنه ؟ فرزند شهیدی كه پدر نداره رو كی باید تامین كنه ؟ با كدوم پارتی باید استخدام بشه ؟ خرج تحصیلش رو از كجا باید در بیاره ؟ مگه قراره هر كس در راه خدا جهاد كرد و شهید شد خانواده اش هم نابود بشه ؟ خوب شد شما ها هنندی نیستین كه بگین خانواده اش هم باید با جنازه شهید سوزونده بشن بلكه جا برای ماها بیشتر باز شه ...
واقعا از گفتن این حرف ها از امام زمان خجالت نمیشكید ؟ بله با خدا معامله كردن . خود خدا هم فرموده خانواده ای كه در راه من سرپرستش رو از دست بده خود من سرپرست اون خانواده خواهم بود . خدا به واسطه رهبر جامعه اسلامی به اونها عنایت ویژه میكنه شما هم اگر میخواهید میتونید برید جونتونو.. نه.. یك چشم .. نه.. یك پاتون رو در راه خدا بدید و از مزایای تحصیل و اشتغال بهره مند بشید . حاضرید ؟
پاسخ : اینکه انهایی که ایثارگری کرده اند از بعضی مزایای موقتی برخوردار باشند حرف درستی است و غیر عادلانه نیست .به هر حال در کامنت قبل نظر خودم را گفتم ولی الان که به ان فکر می کنم می بینم به هر حال فرزندان شهدا باید تامین شوند ولی این کار نباید احساس تبعیض در بقیه مردم ایجاد کند و نفوس مردم عادی از امتیازات ناراحت شود.
سادات
1397/07/8 ساعت 08 و 54 دقیقه و 01 ثانیه
سلام
حرفتون حرف حسابه ....جناب ولایتی در انتخابات ۹۲ با زیر سوال بردن زحمات دکتر جلیلی به روی کار آمدن این دولت کمک کرد ....ایشون اگه مردم یمن رو مثال میزنن بد نیست رهبرشون رو هم ببینن ، اگه عکس چند سال پیش آقای حوثی رو با عکس امسالشون مقایسه کنن خیلی چیزا دستشون میاد متاسفانه مسولین ما یه مشت مرفه بی دردند اگه بنا به تحمل و استقامت هست اول باید از خودشون شروع کنن اونوقت ببینن مردم هم پای کار خواهند بود ....شما نمی توانید بیش از سی شغل دولتی داشته باشی و پزشک هم باشی و ویزیت کلان بگیرید وبچه ها و خانواده تون تو کشور های دیگه لذت ببرن و بعد فقط توقع داشته باشین مردم پای کار بایستند به آقای ولایتی پیشنهاد میکنم اگه میشه اول خودشون از مطب شروع کنن ویزیتشون رو نگیرن برای کمک به محرومین و درد مندا ....مردم همون مردمند ولی متاسفانه مسولین ما عوض شدن
ابوریحان
1397/07/8 ساعت 08 و 28 دقیقه و 17 ثانیه
معلومه كه خانواده شهدا و جانبازان حسابشون از این رانت خوار ها و بیت المال خور ها جداست . خانواده شهید الان داره تو خونه 60 -70 متری اون هم با قسط و وام زندگی میكنه تازه اگر مستاجر نباشه نه تو زمین هزار متری تو نیاوران ... خانواده شهید و جانباز خودشون میرن مبارز و مجاهد میشن نه دیگران رو توصیه كنن كه مثل مجاهدین باشید
ابوریحان
1397/07/8 ساعت 08 و 18 دقیقه و 34 ثانیه
جناب یك رهگذر اگر شهدا و جانبازان و خانوادهایشان نبودند شما به این راحتی نمیتونستی بیای اینجا و این جملات سخیف رو بنویسی. شما امنیت و سلامتی و راحتی و زندگی و شرف و مردانگیت رو مدیون این خانواده ها هستی . این تحصیل و اشتغال و خدمات عمومی كه شما ازش دم میزنی حاصل تلاش و غیرت و ایثار همین شهدا و جانبازانه . حالا شما میگید چیز هایی رو كه این خانواده ها خودشون به مملكت هدیه كردن نباید خودشون در اولویت باشن . معلومه كه خانواده شهید و جانبازی كه زندگیش رو برای اسلام و امنیت مملكت اسلامی داده صاحب همه چیز این مملكته . این شمایید كه به اونها بده كارید نه اونها به شما !
اون وقتی كه جوونهایی كه الان بهشون میگیم شهید و جانباز از كار و خونه و زندگی و زن جوونشون و بچه نوزادشون و همه دلخوشی هاشون گذشتن ، رفتن تو بیابون برای اسلام و امنیت شما جنگیدن خیلیها تو شهرها داشتن مال و منال جمع میكردن . اگر رسیدگی به خانواده اونها رو بی عدالتی میدونی منتظر باش ببین وقتی امام زمان ظهور كنه این خانواده ها چه عذت و ارج و قربی خواهنند داشت ولی مواظب باش اون موقع حسادت كار دستت نده . در ضمن اگر شما خودت تفكر جهادی داشتی و منتظر واقعی امام زمان بودی قطعا این حرف ها رو نمیزدی چون ممكنه یك روز تو رزمنده بشی و خانوادت دچار همین مساله بشن و دیگران همین سركوفت ها رو بهشون بزنن و بگن شما حق ندارید از امكانات و تسهیلات این مملكت استفاده كنید . هر چند بعید میدونم ...
م زارع
1397/07/8 ساعت 08 و 05 دقیقه و 32 ثانیه
سلام
ممنون
یک رهگذر
1397/07/8 ساعت 02 و 51 دقیقه و 11 ثانیه
40 سال است که آقای ولایتی و امثال ایشان از امام علی (ع) زیاد حرف میزنند، اما عملا ثابت کرده اند که در حکومتداری پیرو عمر و عثمان هستند. برای نمونه بنده در حد سواد اندکم سراغ ندارم که مولا (ع) در جهت دلجویی از مجاهدین و خانواده آنها اقدام به دادن امتیازات خاص به آنان کرده باشد.
بنده مخلص همه ایثارگران و خانواده های آنها هستم، اما حق آنستکه بگوییم اعطای امتیازات خاص (در تحصیل, اشتغال، خدمات عمومی و ...) به این عزیران نه با سیره حکومت نبوی و علوی، بلکه با روش حکومتداری خلیفه دوم شباهت دارد. عمر بود که میزان برخورداری از سهم بیت المال را ثابع مواردی چون سابقه اسلام آوردن، سابقه جهاد، خویشاوندی با پیامبر، وابشتگی با قریش و ... نمود و راه کجی را بنیان نهاد که فقط یکی از نتایج فاجعه بار آن کمک به سقوط بزرگانی چون زبیر و طلحه در ورطه دنیاطلبی و حرامخواری بود.
عین این ماجرا در نظام جمهوری اسلامی اتفاق افتاده است. همین روزهای اخیر قانون منع بکارگیری بازنشتگان در مشاغل دولتی تصویب شد که متأسفانه در آن استثناعاتی شامل جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان با سابقه اسارت بیش از 3 سال و فرزندان شهدا گنجانده شده است. شما را بخدا آیا فرزند شهید بودن یا جانباز 70 درصد بودن چه ویژگی به یک مدیر اضافه میکند که او را شایسته ماندن پشت میز مدیریت در سالهای کهنسالی میسازد؟!
آری ما دروغ میگوییم که شیعه علی (ع) هستیم...
پاسخ : اکثریت قریب به اتفاق این امتیازات غیر عادلانه و تبعیض امیز است و باعث شکاف بین مردم و خانواده ایثارگران می کند.انها که شهید شدند و جانباز شدند با خدا معامله کردند و امتیاز دادن به انها اخلاقا و شرعا درست نیست
سعید
1397/07/8 ساعت 02 و 22 دقیقه و 47 ثانیه
کاملا صحیح فرموده اید. اینکه این سخنان آقای ولایتی توی ذوق میزند بیش از آنکه از چینش نامناسب کلمات ناشی شود، ریشه در احساس عدم صداقت گوینده در پسزمینه ذهنی شنوندگان دارد.
بله نیکوست که مردم را به ساده زیستی دعوت کنیم اما نه وقتی که مردم بشکل رقتباری از احساس تبعیض و فساد در رنج اند.
نیکوست که مردم را به مقاومت در برابر زورگویی آمریکا دعوت کنیم اما نه وقتی نشان داده ایم که توان کمترین ایستادگی در مقابل وسوسه دنیاطلبی و سوئ استفاده از قدرت را نداریم.
نمایش نظرات 1 تا 30

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا