1397/10/13  ساعت 17 و 12 دقیقه و 22 ثانیه    ویرایش: 1397/10/16 ساعت 00 و 46 دقیقه و 00 ثانیه
توسط:

فتح سفارتخانه دولت امارات در دمشق اهمیت نمادین زیادی دارد و یکی از مهم ترین انها ، گردن نهادن به تفوق و برتری محور مقاومت در منطقه است.کاری که باید 8 سال زودتر انجام می دادند و بیخود و بی جهت در برابر محوری که قدرت نظامی و جمعیتی منطقه را بر عهده دارد ، پهلوان بازی در نمی اوردند .امدن امارات و بدنبال ان بحرین نمی تواند بدون چراغ سبز سعودی انجام شده باشد چرا که این دو کشور مخصوصا بحرین ال سعود را به عنوان مرجعیت منطقه ای خود نگاه می کنند .با فتح این سفارات باید منتظر بازگشت عربستان و بقیه عربها و حتی اروپا و امریکا هم باشیم .این تغییرات سیاست خارجی چیزی جز گردن نهادن به اقتدار منطقه ای محور مقاومت نیست .اما ایا با این بازگشت فتنه های این کشورها هم تمام می شود ؟ پاسخ خیر است این کشورها عادت کرده اند انچه با زور نمی توانند تصرف کنند را با سیاست و صلح بدست اورند .نحوه مواجهه دولت سوریه در این میان اهمیت دارد و باید بدانند این کشورها چنگال خون الود خود را که باعث کشتن و اوارگی میلیونها انسان سوری شد را زیر دستکش مخملی پنهان می کنند.

با بررسی مسائل روزهای اخیر از این تغییرات دو هدف عمده دنبال می شود.اول نزدیکی به سوریه برای دور کردن ان از محور مقاومت و خاصه ایران به لطایف الحیل و دوم ایجاد جای پا برای هر گونه اقدام احتمالی اینده مثل کودتا یا تقویت مجدد گروههای تندرو و معتدل به مسمیات گوناگون.دولت سوریه امروز با این بازگشت ها باید حتی از دوران جنگ جهانی که علیه این کشور انجام شد هم باید نگران تر باشد چرا که هرگز به این مارهای خوش خط و خال نمی توان اطمینان کرد.سوریه باید تلاشهای ایران و حزب الله لبنان را سرلوجه کار خود بداند و هرگز اشتباه تاریخی عراقی ها در اطمینان به امریکا و غرب و متحدان انها را تکرار نکند چرا که اگر اینطور شود حتی همین ارامش نیم بند را نخواهند یافت.

نکته اخر اینکه به نظر می رسد حاکمان دنیا در اینده برای ایران برنامه ای داشته باشند و نزدیکی به سوریه فقط تله ای باشد برای زدن دست های قدرتمند تهران و برای این باشد که از پشت جبهه اینده خود اطمینان حاصل نمایند و سوریه را به سمت خویشتن داری یا بی طرفی با هدف ایجاد فاصله بین اجزای مقاومت با راس این جبهه وادار نمایند.دولت سوریه باید بداند اولین متضرر این اقدام خودشان خواهند بود چرا که قلعه ایران در هر حالتی فتح نخواهد شد و این قطعی و بی تردید است .جبهه مقاومت و انتظار باید یک پیکر واحد باشد از مزارشریف تا سواحل دریای مدیترانه تا یمن و غیره باید در راستای همدیگر عمل کنند و اصول کار فراموش نشود.

   


نظرات()  
س ت
1397/10/20 ساعت 18 و 17 دقیقه و 41 ثانیه
1111 پست وبلاگ درباره چه موضوعی خواهد بود ؟؟؟؟؟؟
ان شا الله به باد دادن خاکستر گوساله سامری.
پاسخ : با سلام و تشکر بابت نظرات دوستان عزیز به اطلاع می رساند

پست تازه وبلاگ منتشرشد
لطفا نظر بدهید
1397/10/20 ساعت 17 و 36 دقیقه و 19 ثانیه
امیر علی بازدیدای وبلاگ داره 3 میلیون می شه
پاسخ : این یک افتخار بزرگ و باقیات صالحات برای همه ماست که توانسته ایم مورد عنایت منتظران مومن قرار بگیریم .از همه کسانی که ما را یاری دادند تشکر می کنم از همه دوستانی که در گذشته فعال بودند و امروز ظاهرا در کنار ما نیستند متشکرم از همه عزیزانی که هم اکنون مرا مورد دستگیری قرار می دهند تشکر وافر دارم .امیدوارم این قلیل مورد قبول واقع بشود .
سلطانی
1397/10/20 ساعت 01 و 31 دقیقه و 42 ثانیه
سوپر ویژه

هرکس مژده‌ی پاره و خاکستر شدن توافق جامع اقدام مشترک (برجام) را بیاورد، به او مژده بازگشت دوباره انقلاب به ریل اصلی و فرج و خلاصی ملت ایران از قفل و زنجیر شیطان را بشارت خواهم داد!

اللهم عجل لولیک الفرج....
علی
1397/10/20 ساعت 00 و 23 دقیقه و 20 ثانیه

یک مقام آگاه در شورای امنیت ملی از خروج ایران از برجام خبر داد.
در این خبر آمده است: با تصمیم شورای عالی امنیت ملّی و کسب نظر از رهبری، جمهوری اسلامی ایران با توجه به عدم پایبندی و خروج ایالات متحده از برجام و بازگشت تحریم های آمریکا و اکثر تحریم های بین المللی، همچنین نظر به عدم اجرای تعهدات اتحادیه اروپا و۵کشور اروپایی به این توافقنامه وتصویب تحریم هاو رفتار خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، بمنظور حفظ منافع ملی کشور و دستاورهای هسته ای از این توافق نامه خارج خواهد شد!!

گفته شد: تصمیم گیری برای نحوه و شرایط و جزییات اعلام این خبر با دستگاه دیپلماسی و شخص رییس جمهور است.

این منبع آگاه افزود: سازمان انرژی اتمی کشور متعهد شده است که دستاوردهای کشور در حوزه هسته ای را به قبل از این توافق برگردانده و برنامه های توسعه و پیشرفت در این حوزه را دنبال نماید.
پاسخ : شایعه است و صحت ندارد
علی
1397/10/20 ساعت 00 و 19 دقیقه و 33 ثانیه
فوری!!!!!!!
همزمان با انتشار اخباری مبنی بر تصویب خروج ایران از برجام در شورای عالی امنیت ملی، شایعه استعفای محمدجواد ظریف به گوش می‌رسد!

هنوز این خبر تایید نشده است.


پاسخ : این خبر تکذیب شد و صحت ندارد
م زارع
1397/10/18 ساعت 23 و 23 دقیقه و 45 ثانیه
سلام
اگر امکانش هست لطفا یک چشم انداز کلی مشخص کنید این فینال حوادث که قبلا اشاره نمودید احتمالش قبل از 1400 زیاده یا بعد از 1400
جدای از این بحث که ظهور باذن خداوند در هر زمانی احتمال وقوعش هست نباید فراموش کنیم که در روایات مراتبی تعیین شده که باید رصد کنیم .
قبلا یکسری نکات کلیدی اشاره کردید که درست از آب در آمد وبرخی درحال وقوع است (کم شدن حجمه آتش بر سر یمن - جنگهاییکه باعث صعیف شدن اسراییل قبل از ظهور یا قبل از نابودی کامل میشود و...)
اگر قرار باشد که ظهور طبق برنامه ای که در روایات بیان شده اتفاق بیفتد بنظرم برخی شرایط آمادست ولی برخی حوادث تا حد اقل دو سال آینده فراههم نیست . بنظرم یکسری اتفاقات لازم بود که همین سال یا سال بعد ظهور باشد ولی متاسفانه نشد که نشد
شرایط در مناطق استراتژیک مربوط به حوادث ظهور از جمله عربستان در شرایط نفسگیر و حساسیست اما فعلا روی ریل حوادث پایانی قرار نمی گیرد . سوریه هم همینطور است (حدیث تمهید مباشر)
مدیر وبلاگ صبح قریب
1397/10/18 ساعت 19 و 02 دقیقه و 27 ثانیه
با سلام خدمت منتظران عزیزم
دوستان مهدوی را به ادامه امید و توکل بر پروردگار دعوت می کنم و به انها اطمینان می دهم سکون و سکون و یخ زدگی کنونی موقتی خواهد بود.مومنان هرگز امیدشان را از دست ندهند و به اینده نزدیک امیدوار باشند .وعده الهی بسیار نزدیک است نزدیک تر از هر زمان دیگری
رحیمی
1397/10/18 ساعت 16 و 52 دقیقه و 27 ثانیه
سلام خدمت جناب امیر علی با توجه به اقدامات امریکا یعنی انتقال نیروهایش به مرز عراق وسوریه واقدامات ترکیه وباز شدن سفارتخانه بعضی کشورهای عربی که حکم اسب تروا را دارد باید رجب نود هشت احتمالا منتظر ان اتفاق مهم بود البته نظر شخصی بنده است
رهگذر
1397/10/15 ساعت 23 و 18 دقیقه و 43 ثانیه
جناب داتان، نقل قول ها از ترامپ و دیگران را برای اطلاع رسانی به برادران و خواهران مهدوی انجام میدهیم، ولی افق راهبردی خودمان را فراموش نمیكنیم و آن این است كه ما در اتفاقات سوریه دچار سردرگمی نخواهیم شد و حتی اگر به دلایلی لازم شد كه از آنجا خارج شویم ولی آن طرفی كه در جریان این ماجراها دچار غافلگیری استراتژیك و بلكه استراتژیك ترین غافلگیری تاریخ خواهد شد آمریكا و اسرائیل خواهند بود
داتان
1397/10/14 ساعت 20 و 50 دقیقه و 20 ثانیه
جناب رهگذر به قولتان ترامپ چنین نیز گفته:....ولی آنها هم بزودی از سوریه و یمن خارج خواهند شد چون اكنون باید برای بقای خودشان فكری بكنند.


وازاین سخن ترامپ در قمردر عقرب دیماه رونمایی خواهد شد.
رهگذر
1397/10/14 ساعت 00 و 13 دقیقه و 41 ثانیه
در دو روز گذشته ٥٠٠ نفر تروریست در درگیری با یكدیگر در سوریه كشته شدند
رهگذز
1397/10/14 ساعت 00 و 09 دقیقه و 52 ثانیه
صحبتهای امروز ترامپ:

سوریه خیلی وقت پیش از دست رفته است. ما درباره یک ثروت عظیم حرف نمی‌زنیم. ما درباره خاک و مرگ حرف می‌زنیم. ما در حال خروج از سوریه هستیم. ما سوریه را نمی‌خواهیم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین ضمن تكذیب فرصت چهارماه برای خروج، مدعی شد که او هیچگاه برنامه زمانی چهارماهه را برای خروج نظامیان این کشور از سوریه مشخص نکرده است، ولی درهرصورت این خروج در یك دوره زمانی انجام خواهد شد

وی در پاسخ به یک خبرنگار که از او درباره تبعات خروج نیروهای آمریکایی از سوریه با توجه به حضور ایران در این کشور سوال کرد، گفت: «صادقانه بگویم، آنها (ایرانی‌ها) هر کاری که بخواهند می‌توانند در سوریه انجام دهند.»( یعنی من سوریه را به آنها دادم هركاری دوست دارند انجام دهند، مال خودشان) ولی آنها هم بزودی از سوریه و یمن خارج خواهند شد چون اكنون باید برای بقای خودشان فكری بكنند

این حرف ترامپ باعث ناراحتی اسرائیل شده است
یوسف خوش خبر
1397/10/13 ساعت 18 و 59 دقیقه و 02 ثانیه
در عین وقوف به توانمندی محور مقاومت منطقه، ارتش و بسیج مردمی سوریه و شکست خفت بار داعش و دیگر گروههای تروریستی در ناارامی های هشت ساله سوریه، یک نکته را نباید از نظر دور داشت و آن حیله گری شیطان بزرگ و مزدوران منطقه ای آن است.

- خروج مشکوک و ابهام آمیز نظامیان متجاوز آمریکا از سوریه البته تا 4 ماه دیگر...

- امارات و بحرین که دو نوکر اجیره ای سعودی ها که خود برده آمریکا و صهیونیست ها هستند در توطئه علیه محور مقاومت و شرکت در ائتلاف سعودی در یمن هستند بازگشایی سفارت خانه های آنها با این عجله در دمشق دارای شک و تردیدهایی می باشد...

به هر حال ارکان محور مقاومت اسلامی منطقه از ایران تا لبنان و یمن و سوریه تمام تحولات سیاسی و نظامی غرب اسیا را باید هوشمندانه رصد و هرگونه توطئه های عمرعاص گونه بین المللی و منطقه ای را در نطفه خفه نمایند.

"اللهم عجل لولیک الفرج"
1397/10/13 ساعت 18 و 56 دقیقه و 06 ثانیه
با تشکر از تحلیل درست اوضاع سوریه ؛ بنظرم خطر این مرحله از خطر دوران چندساله جنگ هم برای محور مقاومت بخصوص کشور سوریه بیشتر است. امیدوارم محور مقاومت همچون گذشته پشت سر علمدار این جبهه امام خامنه ای منسجم عمل کنند تا آخرین توطئه های شیاطین مثل گذشته خنثی و زمینه برای بیداری کامل منطقه وکیل جهان محیا گردد.
انشاءالله به امید فرج آقا(عج)

صبح قریب

با ما باشید ، با تابش اولین اشعه های خورشید یوسف زهرا عج