1398/04/13  ساعت 21 و 32 دقیقه و 22 ثانیه    ویرایش: 1398/04/13 ساعت 22 و 23 دقیقه و 43 ثانیه
توسط:

حسن روحانی دیروز مجددا خطوط قرمز و سخنان قاطعانه ای بیان کرد که امیدواریم ایشان واقعا به این سحنان پایبند باشند و در زمان اعلام شده قاطعیت ایران را به همه نشان دهد .اگر رئیس جمهور در روز یکشنبه به بعد اقدامی حداقلی در حد غنی سازی 20 درصد انجام ندهد ، امریکا انرا علامت ضعف تلقی خواهد نمود.هر چند بهترین اقدام غنی سازی 56 درصدی است تا امریکای ترامپ بین دو راه جنگ یا پایان دادن به تحریم ها و مزاحمت برای اقتصاد ایران یکی را انتخاب کند .اقای روحانی از سال 94 تاکنون هر بار به دلایل مختلف خطوط قرمزی که خودشان ایجاد کردند را زیر پا گذاشتند و هر بار به روزمرگی روی اوردند و ضررهای جبران ناپذیری به کشور وارد نمودند.

در روزهای ملتهب کنونی فرستادن پالس مذاکره به امریکا حقیقتا به تعبیر حضرت آقا سم مضاعف است و محاصره اقتصادی را تنگ تر خواهد کرد.امریکا به طور عام و امریکای ترامپ به طور خاص جز با زبان زور و اقدام عملی قاطعانه عقب نخواهد نشست و بازی با کلمات تاثیری ندارد.

این اقدام علاوه بر رها کردن مدیریت امور اقتصادی  و معیشت مردم است که متاسفانه با سر کار اوردن افراد ضعیفی چون رحمانی وزیر صمت یا اسلامی وزیر راه یا انتخاب شریعتمداری به عنوان وزیر کار و رفاه این وضعیت به شکل عجیبی در امده است .براساس پیش بینی اقتصاد دانان جهانی و ایرانی حداقل 70 درصد مشکلات اقتصاد کشور داخلی است و ربطی به تحریم ها ندارد.اگر ایجاد مشکلات اقتصادی برای تحت فشار قرار دادن نظام برای موافقت برای مذاکره باشد باید با تمعن خاصی به ان نگاه کنیم .
به نظر می رسد با نگاه به فعل و انفعالات فعلی  به سمت یک دور دیگر مذاکره باید مشکوک بشویم و ممکن است به این سمت در حال حرکت باشیم.یکی از دلایل این حرف ، عدم اماده سازی اقتصاد مقاومتی و اماده کردن مردم و افکار عمومی برای شرایط اینده اقتصادی کشور باشد.

درباره جنگ باید بگویم بعید است امریکا و اسرائیل به سمت یک جنگ مستقیم حرکت کنند و جنگ با این دو در حال حاضر بعید است ولی اماده کردن 50 هزار نفر از عناصر داعشی در سوریه و عراق که متصل به هم هستند نشان می دهد غرب نقشه دیگری برای منطقه دارند و فشار روز افزون بر ایران به این خاطر است که جلوی تقویت عناصر مختلف جبهه مقاومت گرفته شود.اگر گروه های تروریستی به مرز 100 هزار نفر برسند و به لحاظ لجستیک کاملا اماده شدند به این گروه جدید -قدیم اجازه خروج خواهند داد.دلیل دوم فشار بر اردن و ملک عبدالله است که در حال تفویض یک ماموریت به وی هستند که عبدالله اردنی تاکنون انرا قبول نکرده است .

این موضوع را اگر در کنار فشار به یمن و نسل کشی عجیب در این کشور در سایه سکوت بین المللی قرار دهیم می بینیم که نقشه دشمنان به موازات هم در حال پیش رفتن است .با یک نگاه ساده به صحنه منطقه می بینیم که دقیقا منطقه ظهور به طور دائم زیر فشار تمام نشدنی جبهه مقابل قرار گرفته و این فشار حتی یک لحظه هم برداشته نمی شود و بطور واضحی صبغه ایدئولوژیک به خود گرفته است.فشار اقتصادی بر ایران ، تخریب سوریه ،وضعیت عراق ،نسل کشی در یمن ، حمایت همه جانبه از خاندان حاکم بر حجاز و جلوگیری از هر گونه تضعیف ان و دیگر مسائل همگی نشان می دهد که غرب یک برنامه واحد و متحد الاضلاع را دنبال می کنند .حتی باقی ماندن اروپائی ها و بازی دادن دولت روحانی توسط انها هم حساب شده است و این وحشی ها بزودی چنگال خون الودشان را به ما نشان خواهند داد.ماندن اروپا در برجامی که از مردن سیر شده به شدت مشکوک است و برای جلوگیری از اقدامات دفاعی اقتصادی ایران است که در زمان مورد نظر میوه خود را از این وضعیت در تعلیق دولت خواهند چید.
همین امروز نوبخت گفت ترامپ به دنبال گرفتن عکس یادگاری است .این حرف نوبخت به لحاظ سیاسی معنا دارد و ترجمه ان این است که حال که ترامپ می خواهد فقط یک عکس با ما بگیرد با او عکس  گرفته و بهانه اش را از دستش خارج کنیم.
این پالس ها به خارج نگران کننده است و باید جلوی ان گرفته شود.دولت کمی هم به فقر و فلاکت مردم هم فکر کند و به وظایف ذاتی اش در قبال مردم عمل کند .مردم در تنگنای اقتصادی و سوء مدیریت معیشت هستند و تصمیمات دولت کند است و نوعی تعمد از ان برداشت می شود.دولت خسته و پیر هرگز نمی تواند دوره فعلی را مدیریت کند و کاملا بریده است.

   


نظرات()  
1398/04/20 ساعت 11 و 08 دقیقه و 21 ثانیه
این کارهایی که رئیس جمهور خبیث فرانسه می کند، باید در مدت 60 روز انجام می شد نه بعد از 60 روز.

اولتیماتوم اسمش با خودش است. اگر قاطع و سر وقت نباشد کلاً ارزش خودش را از دست می دهد.

دولت اولتیماتوم را در ضعیف ترین شکل ممکن با بدترین نتیجه که بی عملی و مذاکره بازی با خبیث ترین دشمن اروپایی ایران یعنی فرانسهاست رابه پایان برد و از حیّز انتفاع خارج کرد.

به عبارت بهتر، فرانسه با حیله گری و زیرکی هر چه تمامتر، اولتیماتوم را بی اثر، انجام اقدامات آن را کنسل و در مقابل بدون هیچ اقدامی در لغو تحریم ها و انجام تعهدات خود، فقط ایران را با مذاکره بازی سرکار گذاشتند.

البته اجرای یک نقشه خطرناک هم از جانب آمریکا و فرانسه دور از انتظار نیست. فریب دادن ایران با عمل حداقلی به تعهدات خودشان و منصرف کردن ایران از احقاق حقوق قانونی ضایع شده خود در NPT به وسیله دیکته برجام برای سوء استفاده جریان غربگرای داخل برای انتخابات مجلس و سپس دوباره روز از نو و روزی از نو... و تلاش های گسترده و فشارهای همه جانبه برای گرفتن امتیازات خطرناک از دولت و مجلس مثلاً غربگرای بعدی. مجلس فعلی هم با وادادگی اکثریت برجامی آن عرضه و جربزه خاصی برای دفاع از منافع ملی را ندارد.
پاسخ : ضمن تشکر از نظرات خوب و مفید و کارشناسی دوستان عزیز در پست فعلی

به اطلاع می رسانم

پست تازه منتشر شد

منتظر نظرات دوستان و خوانندگان وبلاگ هستیم
ابوریحان
1398/04/20 ساعت 10 و 13 دقیقه و 05 ثانیه
یك دروغ دیگر دولت به مردم !
از غنی سازی 5 درصد هم خبری نیست فرصت دو ماهه گذشته به اروپا فقط برای 0.83 دهم درصد بوده !
ارتقای سطح غنی‌سازی اورانیوم در ایران به ۴.۵درصد تأیید شد
یعنی این روحانی حتی دو روز هم روی حرفش نمی ایسته
یک رهگذر
1398/04/18 ساعت 18 و 59 دقیقه و 51 ثانیه
اگر واقع بینانه نگاه کنیم باید گفت که کار از بنیاد خراب است! آیا 40 سال زمان برای اصلاح برخی مشکلات و معضلات اساسی جامعه کافی نبوده است؟
مثلاً از قبل از انقلاب بزرگترین مشکل ما در بخش اقتصاد و تولید، وابستگی شدید اقتصاد به سیستم بانکی بوده است. سیستم بانکی ایران نه تنها بشدت ربوی است (بلاشک یکی از ربوی ترینها در تمام دنیا)، بلکه در سالهای اخیر عملاً وارد یک پروسه کلاهبرداری عمومی با ایجاد نقدینگی کاذب و تزریق آن به بخش غیرمولد و سوداگرانه، شده است. نتیجه خیلی روشن است خالی کردن جیب اکثریت و ریختن آن در جیب اقلیت غارتگر و صاحب رانت. دولتها نیز بجای اصلاح یا حذف این جرثومه فساد، کاری نمیکنند جز اتلاف منابع بیت المال برای ماستمالی کردن خرابکاریهای آن. نمونه اش تخصیص دهها هزار میلیارد تومان (در حقیقت چاپ پول بدون پشتوانه!) برای پرداخت سپرده های غارت شده مردم در برخی از این بانکها فقط در چند سال اخیر!
جز با یک همت بلند و انقلابی برای جراحی عمیق و دردناک، هیچ امیدی به اصلاح نیست ...
پاسخ : از ابتدای انقلاب نوعی نظرات لیبرالی با شدت و ضعف بر دولت ها حاکم بوده و این افراد با وابستگی مختلف چه عملی چه نظری اجازه از بین رفتن مشکلات را به نیروهای مومن و حزب اللهی نمی دادند.دولت مهندس موسوی دولت اقای خاتمی دولت اقای هاشمی دولت دوم اقای احمدی نژاد دولت حسن روحانی با شدت و ضعف تحت تاثیر اقتصاد لیبرالی بودند و له شدن فقرا از اصول این اقتصاد است وجود یک طبقه اشراف از اولیات این فکر است .وابستگی به غرب از افتخارات انهاست
تاکنون به جز دو سال اول دولت احمدی نژاد نیروهای حزب اللهی قدرت اجرائی را در دست نداشتند
منتظر
1398/04/18 ساعت 12 و 44 دقیقه و 51 ثانیه
مقدار زیادی از مشکلات جامعه ما با برخی تمهیدات قابل اصلاح است که قطعا قوه قضائیه و مجلس بسیار موثر میتوانند باشند .در اخبار میشنویم که مثلا کسی ده هزار سکه خریداری کرده یا کسی در کلیپی که جدیدا در صدا و سیما ضبط شده یک مسئول اعلام میکنه ما کسی داریم که حدود 2000واحد اپارتمان داره من میخوام عرض کنم این اگر شکلی از احتکار نیست پی چیه ایا در این شرایط که مستاجرها بخاطر گرانی خانه به فلاکت افتادن درست اسب عده ای چون پول دارند هر طور میخواهند جامعه را به فلاکت میکشند یک بار هم قبلا گفتم که بهتر است مراجع ااظهار نظری بکنند .حال میگویم بهتره قوه قضائیه لایحه ای به مجلس ببره که همه اینها مصداق احتکار باشه و منجر به مصادره اموال بشه .تاشاهد نوسانات شدید در جامعه نباشیم
ابوریحان
1398/04/18 ساعت 12 و 30 دقیقه و 56 ثانیه
سلام به دوستان
با دوستمون احمد موافقم بر خلاف نظر عوام كه اروپا در حال خرید زمانه به نظر بنده این دولت ماست كه داره زمان میخره ولی نه به نفع خودش بلكه به نفع دشمن !
دو ماه اولتیماتوم به اروپا برای (1.33)درصد غنی سازی بیشتر ؟! با این زمان بندی ها فقط مردم رو سر كار گذاشتند . ماجرا وقتی جالبتر میشه كه عراقچی میگه اگر اروپا تحریم ها رو متوقف كنه (نه لغو!) ما همه این تغییرات رو به حالت اول بر میگردونیم . آیا مردم سر كار نیستن ؟ دوستان این بازی های دولت نابلدی نیست.. این خیانته
اصلاحات رضا .. اصلاحات محمد .. بنی صدر .. خاتمی .. كروبی .. موسوی .. گنجی .. مهاجرانی .. غریق شاه .. شاه كلید .. گلستان.تركمنچای.پاریس.سنپترزبورگ.رویتر.دارسی.بحرین.قفقاز.كنسرسیوم.كاپیتولاسیون.پانصد و نود و هشت.برجام.بیست سی.سی اف تی.اف ای تی اف.پالرمو.ایستكس و متاسفانه داستان اصلاحات و خیانت ادامه داره
پاسخ : سلام
قطعا دولت در حال خرید زمان برای پایان دوره اش است
احمد
1398/04/17 ساعت 13 و 01 دقیقه و 43 ثانیه
با سلام
در جواب یکی از دوستان که گفتند چرا برجام را آتش نزدیم: برگردیم و نگاهی به عقب بیندازیم، مرور کنیم یک سال گذشته را. پس از کنار گذاشتن برجام توسط آمریکایی ها، دیپلماسی ایران اقدام متقابل خاصی نداشت. ببینید یک سال گذشته تا الان چه دستاوردی داشتیم؟ اگر همزمان اقدام جدی تری انجام می دادیم بهتر نبود؟ مجری سیاست خارجه قطعا وزارت خارجه هست که تاخیر وحشتناکی در اقدام متقابل داشت.در برجام چیزی به نام یک سال صبر راهبردی قید نشده و این تاخیر حاصل فرار رو به جلو برای گذراندن زمان تا انتخابات و خدا خدا کردن که ترامپ نیاید دیگر می باشد.این اسن هنر مردان دیپلماسی ما.شاید هدف این هست که خروج از برجام را آنقدر کش بدهند تا اوباما دوباره بیاید. بیایید فرض بگیریم همین کارهایی که اکنون انجام می دهیم سال گذشته انجام می دادیم بنظرتان بهتر نبود؟ می بینید که بعد از یک سال انتظارات اینگونه شده که در هر صورت ایران باید در برجام بماند، اینگونه نیست؟ کی به این توجه می کند که ما یک سال صبر کردیم؟ در طول یک سال تحریم ها چند برابر شد، نشد؟ از زمان شروع دولت یازدهم تاکنون کشور ما درگیر برجام هست و لحظه ای نبوده که در این باره حرفی زده نشود، کشور به برجام گره زده شده، آب خوردن مردم به برجام گره زده شده مگر غیر از این هست؟ دشمنان حتی برای سیب زمینی و گوجه این کشور برنامه داشتند اونوقت صبز راهبردی چه فایده ای داشت؟ بنظرم تاخیر اشتباه بود.
پاسخ : سلام
درباره تاخیر در برجام بارها در این وبلاگ صحبت کردیم و این تاخیرها دهها میلارد دلار ضرر وارد کرد و عدم اقدام دولت و روزمرگی دولت طرفدار غرب فرصت ها را از بین برد حالا هم همین است و فرقی ندارد .ان شا الله بزودی مطلبی در اینباره خواهم نوشت
1398/04/17 ساعت 08 و 32 دقیقه و 49 ثانیه
مسئله دقیقاً همین است که مسئول یا مسئولینی که سر سوزنی ولایت پذیری و التزام عملی به ولایت فقیه ندارند نباید بر سر کار بمانند و به بازی خودشان و دوستانشان با مستکبران عالم ادامه دهند و به اسلام، انقلاب، کشور، راه امام و خون شهدا این همه خیانت کنند!
1398/04/17 ساعت 04 و 55 دقیقه و 13 ثانیه
سلام به دوستان گرامی
من یه مسئله ای توی ذهنم هست که جوابشو نمی‌دونم!!
رهبری قبلاً گفته بودند که اگه امریکا برجام رو پاره کنه ، ما برجام رو آتش میزنیم.
ایا این اتفاق افتاد؟
1398/04/16 ساعت 20 و 36 دقیقه و 13 ثانیه
علی رغم نهی آشکار رهبری به رئیس جمهور، وزیر خارجه و مجموعه تابعه آن، عراقچی امروز خودسرانه از بازگشت احتمالی آمریکا به مذاکرات خفت بار برجامی با اروپا مثلاً با توقف یا لغو کاغذی تحریم ها خبر داد.

حال سؤال اینجاست: عراقچی و ظریف مثلاً در چه موردی و موضوعی می خواهند دوباره و خودسرانه با آمریکا مذاکره کنند؟

طرح افزودن بندهای جدید و فلاکت بار به برجام با حیله گری ماکرون مو به مو در حال اجراست.

جریان غربگرا با فریب افکار عمومی در اولتیماتوم ساختگی که پایانش فقط انتشار بوی تعفن مذاکره با آمریکا بود باز هم منافع ملی را قربانی برجام بازی با استکبار کرد.

جریان و رسانه های انقلابی فریب نخورند.
1398/04/16 ساعت 19 و 04 دقیقه و 32 ثانیه
دولت پیره؟ شورای نگهبان و خبرگان رهبری چیه دیگه پس؟؟؟؟ :))))))
پاسخ : شورای نگهبان یا خبرگان کارهای اجرائی نیستند که نیاز به شادابی و جوانی داشته باشند .خبرگان که توسط مردم انتخاب می شود و قید اجتهاد به هر حال باعث می شود افراد جا افتاده حوزه علمیه وارد ان بشوند .رهبری در انتصاب های اخیرشان به سوی جوان گرائی حرکت کرده اند و بزودی جوان گرائی بیشتر خودش را نشان خواهد داد
1398/04/14 ساعت 23 و 39 دقیقه و 24 ثانیه
در مورد بخش آخر مقاله در مورد حماقت یک غربزده خودباخت...:

اینها تا کشور را به دست اربابان خائن آمریکائی شان ندهند کوتاه نمی آیند. کاش حماقت آنها در حد همین نفهمی عکس گرفتن با اربان کاخ سفیدشان خلاصه می شد!!

هر مسئول غربزده یک نفوذی در خدمت اهداف استکبار است.
یوسف خ. خ.
1398/04/14 ساعت 14 و 30 دقیقه و 35 ثانیه
عربستان یک نفت کش ایرانی را در جده توقیف کرده و انگلیس در جبل الطارق اشغالی خود (بین اسپانیا و مراکش) یک نفت کش دیگر ما را توقیف کرده است.

تنها راه مقابله عملی و مقابله با مثل با کشتی های این دو کشور در خلیج فارس و دریای عمان است. انگلیس و عربستان مثلاً می خواهند ایران را امتحان کنند. باید پاسخ قاطع و کوبنده ای دریافت کنند.

بی عملی، ضعف و وادادگی در مقابل دشمنان بس است.

برجام و اینستکس هم جز خواری، ذلّت و بدبختی چیزی برای ایران ندارند و ان شاء الله هر دو معدوم و امحاء و نابود شوند و کشور از زیر سلطه جهنمی آمریکا و اروپا نجات یابد.

باید ایران به هر قیمتی در اقتصاد و صنعت و سیاست خارجه اش صد در صد مستقل شود.

جریان فاسد غربگرا هم بدون چون و چرا و ماست مالی باید از مسئولیت های کشور خلع شود، خون شهدا و اهداف بلند انقلاب اسلامی شوخی بردار نیست. این خائنین هر حرفی می زنند آخرش یک تبصره برای مذاکره خائنانه و رذیلانه خود با آمریکا مطرح می کنند.


مسئولین غیر غربگرا اما ضعیف النفس و ترسو هم باید جای خود را به انقلابیون شجاع و کارآمد بدهند.

مسئولین غربزده و یا ترسو و بی انگیزه، توانی برای دفاع از منافع اسلام، انقلاب و کشور ندارند.

"اللهم عجّل لولیّک الفرج"


افتخاری
1398/04/14 ساعت 04 و 53 دقیقه و 50 ثانیه
در دهه کرامت بسر می بریم ، خدا را قسم می دهیم به امام رئوف و خواهر بزرگوارشان حضرت فاطمه معصومه (س) که کوتاهی ما را در انتخاب چنین مسئولان ضعیف النفسی جبران کند.
انشاءالله با دعای امام زمان(عج) بزودی این ملت با قیام دوم خود تمام مسئولین دون شان زمینه سازان ظهور را به زباله دان تاریخ خواهد انداخت.

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا