1398/04/20  ساعت 15 و 31 دقیقه و 40 ثانیه    ویرایش: 1398/04/20 ساعت 16 و 29 دقیقه و 41 ثانیه
توسط:

انچه در پایان 60 روز اولتیماتوم اتفاق افتاد به هیچ وجه مورد انتظار مردم نبود و دولت تقریبا هیچ پاسخی نداد .درجه غنی سازی همانطور که دوستان در کامنت ها گفتند فقط 83 صدم درصد افزایش یافت و مقدار اورانیوم غنی شده هم فعلا فقط حدود 211 کیلوگرم است وبالای 300 کیلو نشده است .اب سنگین هم تاکنون حرکتی نکرده و وضعیتش تغییری ننموده است.همانطور که دوستان در نظرات به درستی نوشتند این ضعف و جرات نداشتن برای اقدام مناسب توسط دولت از عجایب روزگار ماست .کار به جائی رسیده که انگلیس اقدام به توقیف کشتی می کند و باز هم حسن روحانی به صدور کلمات و بیان تهدیدات تو خالی اقدام می کند.این کارها فقط دشمنان را جری تر و عزم انها را برای پیش روی بیشتر می کند.

همانطور که مطلب قبل و پیش از اولتیماتوم 60 روزه اول دولت نوشتیم متاسفانه همان راهی را رفت که قبلا رفته بود .این وضعیت به لحاط امنیت ملی و بازدارندگی خطر ساز است و پیام جدی نبودن ایران و تحت فشار بودن او را به دنیا مخابره می کند.وقتی موشک ایرانی سینه گلوبال را در 56 هزار پائی می شکافد و ترامپ را در انتخاب بین بد و بدتر قرار می دهد ایا پاسخ به دزدی دریایی انگلیس ها اینقدر سخت است ؟ اگر دولت امروز اقدام نکند فردا هر روز شاهد توقیف کشتی و اموال و دارائی های ایران در نقاط مختلف خواهیم بود.

این اقدامات را در کنار تاخیر 14 ماهه در برخورد با خروج امریکا از برجام وقتی قرار می دهیم هیچ معنی و مفهومی در حد و اندازه انقلاب اسلامی و ایستادن همواره مردانه ان در برابر زورگوئی ها نمی بینیم.ایران در دوران عسرت و سختی اواخر جنگ انگونه به امریکا در خلیج فارس پاسخ می داد .امروز که از لحاظ قدرت قابل مقایسه با ان دوران نیست .دولت چه منافعی از اینگونه اقدامات دارد ؟ ایا ما به ازای اقتصادی دارد ؟ قطعا خیر 

اتفاق نظر داریم که وضعیت حساس و دقیق است ولی پاسخ ندادن به جباران انگلیسی انها را حریص تر می کند و اقدات اخیر نیروی دریایی کشور باید بیشتر شود و اقای روحانی به شورای عالی امنیت ملی اجازه اقدامات بیشتر را بدهد.وی دست و بال نیروهای مومن کشور را برای پاسخ دادن به متجاوز را باز بگذارد .از لحاظ اقتصادی هم کشتی توقیف شده بیش از 200 میلیون دلار قیمت داشت ، دولت بگوید اگر محتویات انرا به فروش بگذارند چه خواهد کرد ؟

متحدان امریکا در منطقه امروز در ضعف مطلق و ترس و هراس بی سابقه از اینده هستند و با کمترین تحرکی فرو خواهند پاشید .دعوت سعودی و امارات از دشمنان برای محاصره نمودن ایران و گرسنه کردن مردم اعلام جنگ و حتی بالاتر از ان است و در حال قطع رزق و روزی 82 میلیون نفر هستند .امروز بهترین زمان برای وارد کردن ضربه کاری به انان است و نباید فرصت را از دست داد.دست روی دست گذاشتن حضرات باعث شده که دشمن برای تحریم متحدان ایران هم اقدام کند .ایا دولت می داند اگر مقابل غرب عقب نشینی را شروع کند ، دشمن هیچ حد یقفی ندارند و تا هر جا لازم باشد جلو خواهند امد.

موضوعیت و شان نزول دولت روحانی از بین رفته و اقای روحانی باید برای انکه نامش در تاریخ کشور بیش از این خاکستری نشود خود اقدام کند و بیش از این معطل نکند.فرصت دادن های 60 روزه برای چیست؟ چرا 60 روز ؟ چرا مثلا 30 روز نه ؟کجای برجام امده به کسی که انرا نقض کند فرصت داده شود؟ ایا روحانی نمی داند مستکبران اهل تعهد و قول و قرار نیست ؟ به چه دلیلی با یک تماس تلفنی یک هفته مهلت داده می شود؟ ایا روحانی می خواهد به هر شکلی دوره اش را تمام کند.این راه درستی برای تعامل با منافع ملی است .در 12 ماه از (اردیبهشت سال قبل تا امسال) چه اتفاقی افتاد؟همان مقدار نفتی را هم که اروپا می خرید درست پیش از اعلام ترامپ قطع کردند .در 60 روز اول از اردیبهشت تا تیر ماه چه اتفاقی افتاد ؟ هیچ .بنا به گفته دکتر ظریف 
ایا هدف دولت این است که دولت را به هر طریقی وارد سال 99 کند؟ پس منافع ملی چه می شود 
تمام دلسوزان کشور خواستار پاسخ به توقیف شده اند حتی خبرگان هم واکنش نشان داده است 
ترس بریتانیا از توقیف کشتی هایش را به چشم خود دیدیم .اسکورت نفت کشی که روز قبل از هرمز گذشت بهترین دلیل رعب و ترس دشمن انگلیسی است و باید پاسخ قاطعانه هر چه سریعتر صورت بگیرد.

   


نظرات()  
1398/04/29 ساعت 23 و 36 دقیقه و 30 ثانیه
جناب یوسف خ خ

منبع این گفته آقای ظریف همگی رسانه های غربی مانند گاردین، نیویورك تایمز، بی بی سی و رادیوفردا هستند. باید ببینیم آیا خود آقای ظریف هم این خبر را تایید میكند یا خیر. البته ایشان یك دیدار با یك سناتور داشته است كه محتوای آن را افشا نكرد.
یوسف خ. خ.
1398/04/29 ساعت 15 و 48 دقیقه و 58 ثانیه
با تشکر از اقدام شجاعانه نیروی قهرمان دریایی سپاه.

مطلقا تا آزادی کشتی حامل نفت ایران و محموله نفتی آن و خدمه اش از منطقه اشغالی جبل الطارق, این نفت کش انگلیسی از سواحل ایران نباید تکان هم بخورد.


هشدار شدید به مسئولان عالی نظام و دلاورمردان نیروهای مسلح در مورد پیشنهاد. بسیار خطرناک ظریف به آمریکا در مورد پذیرش خفت بار و ننگین پروتکل الحاقی که خود دادن سند نابودی کشور به آمریکا است در برابر مثلا لغو تحریم ها......!!!!!!!

" اللهم نصر الاسلام و اهله و اخذل النفاق و اهله"

,اللهم عجل لولیک الفرج"
سعید
1398/04/29 ساعت 15 و 20 دقیقه و 01 ثانیه
بالاخره انتظار پاسخ به انگلیسیها با توقیف نفتکش انگلیسی senta impero محقق شد. ظاهرا این نفتکش عصر جمعه با اتهام آلوده سازی محیط زیست (!) توقیف شده است.
انسان از این عدم توازن باور نکردنی بین رفتار زبونانه و عصر قجری دولت و وزارت خارجه با رفتار شجاعانه سپاه پاسداران در شگفت میماند!
شهید ثالث
1398/04/28 ساعت 22 و 47 دقیقه و 55 ثانیه
خبر جالبتر اینكه یك نفت كش انگلیسی هم عصر جمعه در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شد
چگونگی واكنش انگلیس و غرب به حوادث اخیر شناخت مردم ما را نسبت به غرب بخصوص انگلیس و آمریكا تقویت خواهد كرد
س ت
1398/04/28 ساعت 09 و 35 دقیقه و 36 ثانیه
با سلام
پس از توقیف کشتی ایرانی در جبل الطارق اقدام ایران توقیف کشتی انگلیسی حامل نفت قاچاق ایران در خلیج فارس بود
در پی این تحول امریکا مدعی سرنگونی پهبادایرانی در فاصله نهصد متری ناو جنگی خود شد (هنوز لاشه پهباد یا حضور ناو امریکایی در خلیج فارس اثبات نشده)
همزمان اخباری از گفتگوی موفق و مثبت بین دولت جبل الطارق و مقامات ایرانی درباره سرنوشت کشتی ایرانی منتشر میشود

اما قسمت جالب ماجرا : همزمان با این تحولات خبری غیر رسمی منشتر شده با این مضمون:
پیشنهاد ظریف برای مذاکره با ترامپ بر سر رفع تمام تحریمهای امریکا و در عوض امضای پیمان الحاقی هسته ای

بی شک در صورت صحت این موضوع بی ارتباط با گفتگوی تلفنی ماکرون و روحانی و واسطه شدن فرانسه برای مذاکره نیست
فرانسه که خود به تعهداتش در قالب برجام عمل نکرده
شهید ثالث
1398/04/26 ساعت 00 و 25 دقیقه و 00 ثانیه
فوكویاما، صاحب نظریه پایان تاریخ در نظریه خود به تناقض رسیده است. او میگوید در داخل لیبرال دموكراسی اتفاقاتی افتاده كه انتظار آن نمیرفت
او میگوید دوست ندارم بگویم ولی آمریكا هم در این مساله مشترك است، و ترامپ یكی از عوامل آن است
ابوریحان
1398/04/25 ساعت 18 و 03 دقیقه و 53 ثانیه
انشاالله
پاسخ : دوست عزیزم ابوریحان
ضمن تشکر از نظرات خوب و موثرت در وبلاگ پیشنهاد میکنم خاطرت را از پاسخ به برخی افراد مغرض و منافق مکدر نکنید .
به اطلاع کلیه خوانندگان وبلاگ
تا ساعات اینده پست تازه وبلاگ در تحلیل سخنان امروز حضرت آقا حفظه الله و سخنان سید حسن نصرالله و برخی مسائل مرتبط منتشر خواهد شد
1398/04/25 ساعت 15 و 11 دقیقه و 46 ثانیه
عاقبت شوم اولتیماتوم سرکاری و بچه گانه و بی عملی دولت به اروپا در پایان آن و سکوت تأمّل برانگیز مجلس در پایمال شدن حقوق ملت بزرگ ایران در برجام:

موگرینی خائن و شیاد نقشه تجزیه ایران را در توئیتر منتشر کرد!

موگرینی ملعون:

"اروپا قادر به جبران تبعات خروج آمریکا از برجام برای ایران نمی باشد"

"کاهش تعهدات ایران ناچیز و برگشت پذیر است"

ایران باید!! به تعهدات برجامی پایبند باشد!!


چرا دولت با ماکرون و فرانسه خود را سرکار گذاشته است؟؟

آیا واداده های برجامی دولت و مجلس عرصه برگرداندن حقوق پایمال شده هسته ای کشور را در ننگنامه برجام تحمیلی خود به کشور دارند!!؟؟

امام راحل (رضوان الله تعالی علیه):

"مابین شما باشم یا نباشم، نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد".
پاسخ : دوست گرامی ضمن تشکر از نظرتان
لطفا نام کاربری انتخاب و ایمیل خودتان را بنویسید
ابوریحان
1398/04/25 ساعت 11 و 40 دقیقه و 05 ثانیه
آدرس لینك سهوا وارد شد . از كامنت قبلی جا مونده بود
ابوریحان
1398/04/25 ساعت 11 و 38 دقیقه و 02 ثانیه
چرا پیر پاتال های خرفت لیبرتی دست از سر ما بر نمیدارن ؟ لابد شما بنی فاطمه اید ؟ شما بنی مریمید . بنی مسعود ایدزی ...
پاسخ : تشکر از نظرت
نشانه
1398/04/24 ساعت 18 و 14 دقیقه و 57 ثانیه
سلام ، اگه خاطرتون باشه یه دوره ای خیلی روی بسته شدن حج به روی ایرانیها به عنوان نشانه سال ظهور مانور میدادید . چرا دبگه صحببتی در این رابطه نمیکنید ؟ از لیست نشانه ها خارج شده یا علت دیگه ای هست ؟
رهگذر
1398/04/24 ساعت 00 و 39 دقیقه و 18 ثانیه
احمد الحسنی ها در ایران چه میكنند؟
مقاله جالبی درباره تاریخچه این گروهك در ایران و عراق:
https://www.yjc.ir/fa/news/7000040/
پاسخ : به نظرم نباید به این مزدور مخابرات غربی عربی اهمیت دهیم
1398/04/22 ساعت 00 و 52 دقیقه و 29 ثانیه
دوستانی دیگر بحثی به نام اصولگرا و اصلاح طلب نداریم.

خیلی از اصولگرانماهای قلابی و یا واقعی ولی توبه کرده از انقلاب و پناهنده شده به باند فاسد خاتمی و اصلاح طلبان هستند و برای رسیدن به پست و مقام و زخارف دنیا، تن به هر خفت و خواری در مقابل جریان غربگرای داخل و استکبار داده اند.


الان هر مسئولی انقلابی و ولایی نباشد به درد کشور و نظام نمی خورد و قطعاً اگر بازیچه غرب و غربزده ها نباشد، حداقل رفیق و دوست آنها و شریک در خیانت هایشان است.
سعید
1398/04/21 ساعت 23 و 52 دقیقه و 32 ثانیه
در مورد تهدیدات توخالی حسن روحانی و بی عملی محض دولت وی در مقابل خباثت غربیها، بد نیست شباهت عجیب رفتار وی با یک مورد تاریخی را یادآوری شود:
در یکی از فرازهای جنگهای ایران روس در عصر قاجار، وقتی قشون روس با فرماندهی ژنرال پاسکویچ تبریز را اشغال و قصد پیشروی بسمت میانه نموده بود، در درباز فتحعلیشاه جلسه ای تشکیل گردید. شاه با غضب کلماتی در تهدید روسیه بیان نمود و از جمله این دو بیت را فی الجمله سرود (!):
کشم شمشیر مینایی / که شیر از بیشه برخیزد
زنم بر فرق پاسکویچ / که دود از پطر برخیزد
اما در ادامه غضب ملوکانه با همین چند تهدید فرونشست (!) و امر به مذاکره و مصالحه صادر شد.
حسن آقای ما هم گویی شباهت مزاجی عجیبی با فتحعلیشاه قاجار دارد و خشمش از بدعهدی و بدقولی غربیها با چند جمله آتشین در جلسه هیئت دولت یا یک تریبون دیگر کاملا خالی میشود!
یک رهگذر
1398/04/21 ساعت 23 و 31 دقیقه و 40 ثانیه
این امید که با پایان این مجلس و دولت، راه جدیدی بر روی کشور باز خواهد شد، با تحول مبتنی بر انتخابات (اقلاً با ساختار فعلی) چندان واقع بینانه نیست!
واقعیت آنستکه بجز مورد استثنایی 84 آقایان توانسته اند، همه انتخاباتها را بنحو دلخواهشان مهندسی نمایند. بازی با ابزار دوقطبی اصولگرایی - اصلاح طلبی متناسب با شرایط داخلی و خارجی کشور و نیازهای اقتصادی و فرهنگی مردم در هر برهه، این امکان را فراهم اورده که گروه خاص صاحب قدرت غالبا بتواند مکانیسم انتخابات را در جهت حفظ منافع خود بکار گیرد.
در مورد استثنایی احمدینژاد هم اولا تا جایی که توانستند مهره های خود را در دولت وی جای دادند (مثلا پرویز کاظمی رییس هیئت مدیره بانک سرمایه که در پرونده فساد مالی بزرگ این بانک محاکمه و محکوم شد، در دولت اول احمدینژاد وزیر بوده است!)، ثانیا متاسفانه خود وی یک اصولگرای واقعی و ولایتمدار و همچنین مدیر لایق و دانایی نبود و هر چه گذشت نقاب نفاق و بیکفایتی بیشتر از چهره وی افتاد.
در انتخابات آتی نیز اگر بتوانند با پرجم اصولگرایی و ابزار بزرگان جناح راست، نیروهای انقلابی را کنترل نمایند، قطعا حتی اگر مجلس و دولت بظاهر اصولگرا سر کار آید، بازهم در بر همین پاشنه خواهد چرخید و در عمل تغییرات اساسی و مهمی را شاهد نخواهیم بود.
پاسخ : ساختار اشکال چندانی ندارد و چارچوب اصلی ان قوی است ولی افرادی که وارد میشوند و بعضا با اصول اساسی ان زاویه دارند باعث ایجاد دردسر و مشکلات هستند وگرنه ساختار ما ساختار خوبی است
شهید ثالث
1398/04/21 ساعت 23 و 11 دقیقه و 12 ثانیه
پخش مستقیم مصاحبه سیدحسن نصرالله در شبكه خبر

سوال خبرنگار درخصوص وعده های پیروزی كه سید حسن می دهد:
چه كسی در مسجدالاقصی نماز خواهد خواند؟ خود شما، یا پسر شما، یا نوه شما؟! (كنایه از اینكه این وعده ها چقدر طول خواهد كشید؟)
پاسخ سید حسن: البته عمر دست خدا است ولی فكر میكنم خودم در آنجا نماز خواهم خواند

انشاالله این وعده سید حسن نصرالله بزودی محقق شود
مجید
1398/04/21 ساعت 14 و 52 دقیقه و 55 ثانیه
این روزا باید صبر کنیم تا بگذرد از این دولت و مجلس هیچ انتظاری نیست دوسال دیگه هم تا پایان این دولت مونده و متاسفانه فقط داریم زمان رو از دست میدیم
1398/04/21 ساعت 13 و 53 دقیقه و 08 ثانیه
ایران قوی است و استکبار هم این را می داند و تهدیدات آنها بلوف و توخالی است.

در برجام غربزده ها خیانت کردند و انقلابی ها هم دست روی دست گذاشتند و کشور در مشکل بزرگ خودساخته فرو رفته است که چاره آن هم نابودی این قرارداد ننگین استعماری است که این دولت و مجلس فعلی هم توان و عرضه و جسارتی برای این کار ندارند.
احسان
1398/04/21 ساعت 00 و 17 دقیقه و 32 ثانیه
سلام
تا این دولت و كابینه اش بر سر كار است انتظار درست شدن اوضاع رو نداشته باشیدماهمون سال 96 فاتحه ای خواندیم و آماده دیدن این روزها شدیم حالا دیگر حجت بر مردم تمام شده و در آینده نزدیك فرصت هیچ اشتباهی از طرف مردم نداریم امیدوارم قشر خاكستری از این اتفاقات درس گرفته باشند و در نهایت این مردم هستند كه انتخاب میكنند به سمت فنا حركت كنیم یا به سمت سعادت و خوشبختی
زمانی مردانی بودند كه با وجود امام معصوم مولی علی ع راه فنا رو انتخاب كردند و امروز مردم ما در كنار سید علی در آزمون پایانی و سخت خودشون كدام راه را انتخاب میكنند؟؟؟
یوسف خ. خ.
1398/04/20 ساعت 17 و 52 دقیقه و 27 ثانیه
اولتیماتوم کلاً سرکاری بود و 60 روز دوم هم سرکاری تر و بی خاصیت تر از 60 روز اول.

خود این تعداد روز بسیار زیاد و کاملاً بی خاصیت مثلاً به اسم اولتیماتوم، نوعی فرستادن سیگنال ضعف و زبونی به اروپاست که به خوبی هم اروپایی ها این پیام ضعف و زبونی را دریافت و طبق آن هم عمل کردند.

انگلیس و فرانسه عملاً ایران را به تمسخر و بازیچه گرفته اند!!

مجلس هم در تعطیلات تابستانی است و دولت کوچکترین واهمه ای از برخورد مجلس با خودش در این وادادگی برجامی جدید به اروپا ندارد.

اینکه بعد از جمله خطرناک شماره 3 ظریف در مورد امنیت ملی، رکن هیئت رئیسه مجلس با او در یک همایش اقتصادی خوش و بش می کند یعنی مجلس حتی اگر در تعطیلات هم نباشد تعطیل است و اثری از آثار نظارت مجلس بر دولت باقی نمانده است.


آنچه که در رسانه های غربی از مذاکرات محرمانه فرانسه با دولت منتشر کرده اند توقف در برابر توقف است که کلاً کلاه جدیدی برای سرکار ماندن ایران و ادامه ذلیلانه و یک طرفه برجامی است که حتی به فرض محال و در صورت اجرای کامل آن توسط غربی ها نیز فقط استثمار نوین ایران است چه برسد به وضع فلاکت بار فعلی!


برجام و سوء استفاده انتخاباتی آن برای جریان غربگرا و بعداً باز هم نوای مذاکره و مذاکره و وادادگی و وادادگی...این سریال بی انتها و ویرانگر جریان غربگرا و بازی با امنیت ملی و منافع و مصالح نظام است...و نتیجه گیری خبیثانه اینکه فقط با پذیرش شروط اربابان اروپایی و آمریکایی مشکلات کشور مثلاً قابل حل است...!!؟؟

آری ماجرا فقط همین است...

نظام و نهادهای انقلابی و بالا دستی و جریان انقلابی و امت حزب الله تا کی باید این وضعیت فلاکت بار را تحمل کنند...!!!؟؟؟

"اللهم انصر اسلام و اهله و اخذل النفاق و اهله"

اللم عجّل لولیّک الفرج"


صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا