1398/05/13  ساعت 22 و 15 دقیقه و 35 ثانیه    ویرایش: 1398/05/13 ساعت 23 و 01 دقیقه و 40 ثانیه
توسط:

پشت پرده وضعیت منطقه خاورمیانه ، یک حادثه بزرگ را متبادر می کند.امروز برای تمام اضلاع محور مقابل جبهه مقابل یک نتیجه مشترک است .بن بست ، این کلمه می تواند به خوبی حالت انها را توصیف کند.هم امریکا در بن بستی گرفتار است که به نظر من حتی زمان اوباما هم اینقدر امریکا در بن بست نبوده و اینک با هزینه تمام گزینه های غیر نظامی مستقیمش تنها یک راه دارد .اسرائیل که وضعیتش از امریکا بدتر است و بن بست یهودیان به یک بن بست تمام عیار است .اسرائیل در محاصره کامل قرار دارد و هیچ گزینه ای حتی نظامی ندارد.البته این حالت اسرائیل برابر ایران است ولی در برابر دشمنان اطرافش ممکن است برای اخرین بار یک اقدامی داشته باشد و تیری در تاریکی بیاندازد که اتفاقا اگر این اتفاق بیفتد در حالت فلج تام قرار خواهد گرفت.به این وضعیت باید کشورهای عربستان و امارات را هم اضافه کنیم که این دو وضعشان از اولی و دومی هم بدتر و اینده انها تاریک تر است.ال سعود بزودی واردی مسلخی تلخ بی سابقه و زهراگین می شود که کام تلخ امروزشان برابر ان شیرین می نماید.

شیعیان منطقه در یک وضعیت بی سابقه در تمام طول تاریخ 1400 ساله خود قرار گرفته اند و تمام مقومات یک حرکت عظیم و بدون بازگشت را در اختیار دارند.پذیرش این وضع برای حاکمان و مستکبران منطقه و جهان سخت است و انها حتما به اقدامی بزرگ در حد و اندازه انچه تهدیدشان می کند نیاز مبرم دارند و فرصت زیادی هم برای اجرای ان ندارند.همانطور که حضرت آقا مقام معظم رهبری حفظه الله فرمودند جنگ نخواهد شد .منظور حضرتشان این نیست که هیچ جنگی نخواهد شد بلکه جنگ مستقیم امریکا با محور مقاومت اتفاق نخواهد افتاد.

به مومنان می گویم مدتهاست تمام اهتمام و نیروی دشمنان صرف ایجاد نیرویی منطقه ای و به اصطلاح مسلمان ولی متحد بی چون و چرای غرب شده و انها در استانه انجام یک رویداد منحصر به فرد قرار دارند و اتفاقا نباید انرا دست کم گرفت چرا که کارشان محکم و دقیق است و ایثارگری عظیم و تاریخی را می طلبد.انها از سال 2010 به بعد خطر را درک کردند ولی امروز تمام استخوانهایشان خطر بزرگتر را احساس نموده است و می دانند سقوط و نابودی به یک قدمی انها رسیده است .این مطلب را هم با خبر و هم تحلیل به مومنان عرض می کنم که شرایط ما از هر زمان حساس تر است .

نکته مهم در این میان که چالش برانگیز است اینکه دشمن در هر کدام از کشورهای محور مقاومت یک پاشنه اشیل قرار داده که مبارزه قوی و هوشمندانه با این معضلات وظیفه عناصر مختلف در جبهه مقاومت است.این چالش ها در ایران یک شکل در عراق یک شکل و در سوریه و لبنان و یمن به گونه ها و اشکال مختلف کاشته شده است و از دیرباز برای حفظ ان شب و روز کار کرده اند.وجود بن بست به این معنا نیست که دست انها از هر گونه اقدامی خالی باشد بلکه بر عکس امروز خطر دشمنان از گذشته بیشتر شده است.
در حاضر باید دو تاکتیک جبهه مقابل را در نظر بگیریم .یکی تحرکات تازه امارات و دیگری تحرکات اینده نزدیک ترکیه .این دو تحول نگاه های بسیاری به خود جلب خواهند نمود.در موضوع یمن نباید فریب امارات را خورد .امارات و ترکیه در حرکات مرموزانه و حرکت در لایه های پیچیده سیاست منطقه ای بسیار زیرک هستند و این موضوع را باید با جدیت دنبال کنیم.
از تاخیر ایجاد شده در انتشار مطلب پوزش می خواهم متاسفانه اخیرا بیماری شدیدی داشتم و تقربا زمین گیر بودم.الحمد لله الان حالم خوب است امیدوارم بتوانم همچنان یک عنصر کوچک در جبهه انتظار باشم.

   


نظرات()  
1398/05/26 ساعت 11 و 33 دقیقه و 27 ثانیه
این که بگوییم سفیانی به شخض اشاره ندارد و جریان است، به نظر اشتباه می آید.
_______

احمد
1398/05/17 ساعت 23 و 04 دقیقه و 08 ثانیه
سلام و درود بر یار گرامی جناب حسین
اولا ممنون که دعا کردید برای هدایت ما
در ثانی دوست عزیز خودتان فرمودید که تشخیص حق و باطل از هم مشکل شده و بنابراین دجال وجود خواهد داشت. اضافه کنم که دجال خود گمراه کننده است و حق و باطل به واسطه گفتار و کردار دجال قابل تمایز نیستند.نکته دیگر اینکه یاران امام صبور هستند و اگر قرار است کسی اشتباهی بکند وقت گذاشته و با متانت و بیان زیبا آن اشتباه را تصحیح می کند و اگر نتوانست تصحیح کند بر او اشکالی نیست چون آنچه وظیفه بوده را انجام داده.
مستحضر هستید که در زمان جنگ همین خانواده بی حجاب در برابر دشمن به ما کمک کردند و در آن برهه کمک خوبی کردند به چنین یاری می توان یار گفت یا نه؟
به نظر شما آقای اسد دیکتاتور هست؟ حرفی نیست، کلمه دیکتاتور را برای سلمان و ترامپ هم می توانی بکار ببری؟ یمن را به یاد بیاور که مردمش در چه وضعی به سر می برند. اگر بشار اسد کشور را رها کرده بود به نظر شما وضع کشورش از یمن بدتر نمی شد؟ شما اسرائیل را در دو قدمی سوریه نمی بینید که منتظر فرصت هست تا خاکش را تصاحب کند؟ سوریه بخشی از سرزمین مقاومت هست و بشار اسد با این مخالف است؟ اگر بشار نباشد قطعا تصمیم گیرنده برای کشور درگیر جنگ سوریه سعودی ها خواهند بود و آرزوی گروه B چیزی این نخواهد بود. بنابراین اسد خدمت بزرگی به مقاومت کرده و با آل سعود همرامی نکرد بنابراین ایشان از خیلی از یاران یارتر هست.
خوب بیایید خردورزی پیشه کرده و همدیگر را احمق ننامیم. نظر شخص بنده این هست که یار سیاسی بودن الزاما به معنی داشتن اعتقادات یکسان نیست، اگر اینطور بود برقرای هیچ گونه ارتباطی با هیچ کشوری امکان پذیر نبود. توصیه می کنم از صبور بودن لذت ببریم و نظرات را بشکافیم و دقت کنیم اگر اشتباهی شد باز هم آن اشتباه را بشکافیم و عیب یابی کنیم و مهارت عیب یابی را در همین بحث ها به دست بیاوریم تا خود و دیگران را ارتقا دهیم. با این روش نه تنها خاطر کسی را مکدر نمی کنیم بلکه تقویت کننده و سینرژیست هم خواهیم بود انشالله.
ممنون از شما و همه دوستان
پاسخ : با سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک عید قربان و روز عرفه
پست تازه منتشر شد
منتظر
1398/05/16 ساعت 22 و 05 دقیقه و 06 ثانیه
بشار اسد جزو یاران امام است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ : بشار اسد از این جهت که مقابل یکی از شریرترین اقوام تاریخ ایستاد و انها را شکست داده شایسته ستایش است ولی اینکه بگوئیم از یاران امام عج هست یا نیست اهمیتی ندارد .این سوال اساسا دارای اشکال است چرا که خود امام عصر عج یارانش را انتخاب می کنند
1398/05/16 ساعت 12 و 10 دقیقه و 29 ثانیه
با سلام به همه دوستان
دولت ترامپ را می دانید که با سیاست و دیپلماسی بیگانه هست و موفقیت هایی که تاکنون به دست آورده به احتمال زیاد در آینده با موضع گیری کشورهای هم پیمان و یا غیر هم پیمان روند موفقیت هایش متوقف خواهد شد زیرا دولت ترامپ پختگی کافی در سیاست را ندارد همچنانکه دیدید آنها به راحتی پهپادشان را در شرایط بحرانی از دست دادند و باعث سرخوردگی آنها شد. همین سرخوردگی مبنای تصمیم گیری بعدی آنها شد و گفتار و رفتار دولتمردان آمریکا تحت تاثیر این شکست بد در عرصه سیاسی قرار گرفت که احتمالا هنوز ادامه دارد. اینها زخم خورده اند و دست به هر کاری ممکن است بزنند تا آبروی رفته را بازگردانند ولی همه می دانند که ترامپ تاکنون در عرصه سیاسی تصمیم عاقلانه ای نگرفته. لذا آنها برای تسکین درد شکست، تحریم مقامات مانند آقای ظریف را در پیش بگیرد.آقای ظریف سخنور خوبیست، ایشان را باید شخص اول دولت و دولت یک نفره نامید چرا که دولتی ها تمام امورات مملکت را به سیاست خارجه ارتباط دادند. وزارت خارجه در زمینه برجام خوب فعالیت کرد و وقت گذاشت ولی اشتباهاتی هم که در انعقاد برحام داشتند به نظر می آید حاصل فعالیت همان هایی باشد که تبلیغ می کردند انرژی هسته ای نمی خواهیم، همانهایی که شدیدا در پی محدود کردن و برجیدن نهاد انقلابی سپاه پاسداران عزیز بودند و برای تصویب لوایح اف ای تی اف استخوان خورد کردند و اقتصاد کشور را در هم کوبیدند.
نکته دیگر حضور اصولگراها و اراده آنها برای نگه داشتن دولت و البته نظارت کامل بر رفتار دولت هست که افرادی دلسوز بدون هیچ گونه چشم داشتی و فقط برای حفظ حرمت مردم و ایمان مردم کار می کنند. آنها هیچ زمانی به دشمن باج نداده و حضورشان در کنار هر دولتی در این کشور لازم هست تا اشتباه مسامحه کنندگان در قبال مستکبران را یاداوری کرده و از افتادن کشور در چنگ استعمارگران جلوگیری کنند اگرچه در این راه زخم زبان های زیاد و آزار و اذیت های فراوان را متحمل شدند خداوند کمک کند و دستشان را بگیرد و وعده خداوند برای یاری مومنان همین کمک و نجات هست، وعده نصرت خداوند که انتظارش را داریم در مورد این اشخاص تحقق می یابد. یاری خداوند شامل همه ما باد تا زمانی که در مسیر خوبی و مقاومت کنندگان هستیم.

ظهور ناگهانی
1398/05/16 ساعت 01 و 29 دقیقه و 53 ثانیه
بشاراسد هرگز سقوط نخواهد کرد وجز سرداران امام زمان ع هست که قدس را فتح میکند
پاسخ : این موضوع اصولا لزومی به پرداختن به ان نیست و نباید محل اختلاف باشد . بشار اسد هم دارای نقاط مثبت و منفی و در مجموع برایند کلی اش مفید بوده و ایستادگی تاریخی نشان داد .مقابله با نیروهای وحشی وهابی که دارای انگیزه روحی و مادی بودند کار مهمی بود که اسد و متحدانش انجام دادند .حمایت از پیوستگی محور مقاومت کار کمی نیست .به نظر من کاری که محور مقاومت از جمله اسد با وهابیون و اوباش جمع شده از انحای دنیا انجام دادند یک کار پر افتخار ثبت شده و ما به اسد افتخار می کنیم ولی جز سرداران امام عج را نمیدانم .می دانید که تمام سرداران امام عج ایرانی اند ولی به هر حال هر کدام از عناصر مقاومت در جای خود وظیفه ای دارد که اگر انجامش دهد مورد تجلیل قرار میگیرد
علی از تهران
1398/05/15 ساعت 11 و 02 دقیقه و 14 ثانیه
سلام
من دراین وبلاگ و در دوران انتخابات از روحانی دفاع می کردم و مخالف رئیسی بودم و اشتباه کردم از تمام دوستانی که با هم بحث داشتیم معذرت می خواهم راهیک از راه های نجات الان فقط رئیسی هست
پاسخ : سلام
ما در انزمان به تکلیف خودمان عمل کردیم و انچه پارسال و امسال از هر نظر در کشور صورت گرفت را پیش بینی کردیم و گفتیم روحانی مرد روزهای سخت نیست .این موضوع امروز ثابت شده و همه می دانند روحانی دیگر سخنگوی نظام و کشور نیست
ابوریحان
1398/05/15 ساعت 07 و 44 دقیقه و 13 ثانیه
ملاك ارزش گذاری و افتخار برای یك فرد صرفا عصبانیت دشمن از او نیست بلكه مومنان بیش و پیش از دشمن از جناب ظریف عصبانی هستند . چرا شما این را نمیبینید ؟
پاسخ : حرف شما درست است .انچه من به ان حساسیت دارم بیش از همه جمله ای بود که ظریف گفته بود امریکا می تواند با یک بمب همه نیروی دفاعی ما را ناکارمد کند.درباره اش زیاد نوشتم و امروز ان حرف همچنان خنجری در بدن ایران است و بیش از همه نشان مقدار فهمشان از قدرت و بازدارندگی ایران است . این حرف ظریف ضربه جبران ناشدنی وارد کرد و نماد وادادگی و مرعوب بودن جناح اصلاح طلب و اعتدالگرای تکنوکرات است.این حرف ظریف خیلی بر مومنان و امت حزب الله گران امد .ساقط نمودن پهباد توانست کوته فکری امثال ظریف را نشان دهد
آریستوتل
1398/05/14 ساعت 21 و 51 دقیقه و 35 ثانیه
جناب یوسف خ خ باید در نظر داشته باشید همینكه آقای ظریف را تحریم كردند یك ارزش و افتخار برای ایشان است چیزی كه خود شما هنوز مستقیما افتخار آن را نداشته اید و نشان میدهد كه رفتار آقای ظریف هرچند كاملا منطبق بر روش صحیح نیست ولی منجر به عصبانیت دشمن شده است و پاداش این عصبانیت در نزد خداوند محفوظ است
یوسف خ.خ.
1398/05/14 ساعت 08 و 53 دقیقه و 36 ثانیه
با سلام و آرزوی بهبودی کامل خدمت مدیر محترم وبلاگ برادر امیر علی عزیز و تشکر از زحمات و مقاله جدید سایت.

نکته خوبی که در مقاله به درستی به آن اشاره شده است بیکار ننشستن جبهه استکبار و مزدوران منطقه ای و سینه چاکان غرب است که هر لحظه مترصد زدن ضربه به محور مقاومت در همه ارکان آن هستند.

در ایران می بینیم که علی رغم نهی صریح مقام معظم رهبری، بساط مذاکره با آمریکای مستکبر در نیویورک خراب شده پهن شده است به قول "سناتور رند پال" از نوع مافوق محرمانه اش....!

نمایندگان مجلس و هیئت رئیسه محترم هم به خاطر دیدار غیرقانونی ظریف با نمایندگان کنگره آمریکا به جای بازخواست و برخورد قاطع با او سوال انحرافی از زیر بستر دریای خزر می پرسند!؟ و او را دوباره برای نگهبانی از برجام به وزارت خارجه می فرستند.

تحریم ظریف که ظاهرا برای فشار بر او برای مذاکره با اروپا و پذیرش ادامه خفت بار یکطرفه برجام و یا اختلاف افکنی در ایران و کمک به ادامه حیات جریان غربگرا می باشد، خود دستاویز جدیدی برای فراموشی هر چه بیشتر منافع به تاراج رفته ملت در برجام و ماست مالی هر چه بیشر اولتیماتوم های فاقد ارزش 60 روزه در راستای برجام بازی و مذاکره بازی با اروپا و فرانسه شده است.


در مورد تحریم ظریف چند نکته مهم وجود دارد:

- این تحریم مثل بقیه تحریم های آمریکا، بی اعتبار و محکوم است.

- ظریف در مدت شش سال تصدی وزارت خارجه اشتباهات و خطاهای بزرگ و کوچکی داشته و دارد که نمی توان از نظر دور نگه داشت.

- نمایندگان مجلس مثل علی مطهری و مسعود پزشکیان که در تحریم ظریف برای او سنگ تمام می گذارند و مثلا او انقلابی تر از دیگران می دانند وظیفه داشتند دیدار خائنانه او با نمایندگان کنگره آمریکا را نیز محکوم کنند و او را در مجلس بازخواست می کردند!


دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی و تلاش برای کمک به حل مشکلات کشور و رونق بازار و تولید داخل در حال فعالیت است امیدواریم این روند با ادامه وادادگی برجامی و حاشیه سازی های ظریف به انحراف نرود و سرعت آن کم یا متوقف نشود.


"اللهم عجل لولیک الفرج"
پاسخ : با سلام و تشکر از شما برادر گرامی و نظرات خوبتان
افتخاری
1398/05/14 ساعت 07 و 34 دقیقه و 18 ثانیه
الحمدلله ، به امید شفای کامل برای شما مدیر بزرگوار وبلاگ
باید قدر این نصرت الهی برای جبهه مقاومت را بدانیم و بیشتر خود را محیا کنیم .
امام خامنه ای فرمود: ان معی ربی ( خدا با من است )
عزیزان منتظر باور داشته باشیم که خدا با ماست و به راهمان استوار تا پیروزی نهایی ادامه دهیم .
پاسخ : تشکر از شما دوست گرامی

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا