1398/06/3  ساعت 20 و 03 دقیقه و 01 ثانیه    ویرایش: 1398/06/3 ساعت 20 و 37 دقیقه و 33 ثانیه
توسط:

در فضای ملتهب و حساس خاورمیانه ، پرواز با عجله و فوری محمد جواد ظریف به جنوب فرانسه و شهر بیاریتز به عنوان خبر فوری خبرگزاری های دنیا مخابره گردید و تعجب بسیاری را برانگیخت .این سفر از ان جهت عجیب بود که در این شهر فرانسه سران 7 کشور اقتصادی بزرگ جهان گردهم امده بودند.ظاهرا بخش عمده ای از این مذاکرات به ایران و خاورمیانه و وضعیت ملتهب ان اختصاص داشت.
ترامپ بعد از افزون بر یکسال فشار حداکثری به ایران تا حدی شیر فهم شده که ایران با این فشارها تسلیم نمی شود و قدرت مقاومت در برابر رژیم تروریستی امریکا ، حتی برای 6 سال اینده را هم دارد.اقتصاد ایران برغم تورم در ارامش به سر می برد و بازارها پر از کالا و خدمات هستند و وضعیت به سمت بهتر شدن پیش می رود.الان زمانی است که به مکرون ماموریت بدهند ادای پلیس خوب بازی را در بیاورد ، بر عکس نقش کشورش در سال 2015 که نقش پلیس بد را بازی کرد.

ایران موضعش مشخص است و رهبری عالی ان اعلام کرده با این فرد مذاکره نخواهیم کرد .این موضع را حضرت آقا حفظه الله بارها اعلام فرموده اند و ایشان سیاست گذار اصلی کشور هستند و دولت باید سیاست کلی را اجرائی کند.

ما هنوز منتظر اخبار بیشتری خواهیم بود ولی عجالتا باید بگویم ظاهرا مکرون طرحی با این مضمون که ایران 700 هزار تا یک میلیون بشکه به دو سه کشور بفروشد و ایران غنی سازی را معلق کند اماده نموده  .یعنی غنی سازی 4 و نیم درصد فعلی را ایران باید معلق کند یا جلوی گام بعدی ایران گرفته شود.طرح مکرون درباره انتقال پول بشکه های ذکر شده در بالا حرفی نزده و مشخص نیست ایران می تواند انرا منتقل کند یا خیر 

به هر حال همانطور که قبلا گفتیم این دولت به دنبال مذاکره است و می خواهد فقط دوره اش را با یک نیمچه توافق بد فرجام دیگر به پایان برساند و کاری به تقویت ساختارهای اقتصادی و مالی و تقویت تولید ملی ندارد.این دولت اعتقادی به خودکفائی و غیره ندارد و انچه به او محول شده است را دارد اجرا می کند.
اگر ظریف با امریکا مذاکره مستقیم کند خیانت عظما مرتکب شده و اگر غیر مستقیم و از طریق فرانسه مذاکره کند این بهانه در دست ترامپ خواهد بود که هر وقت خواست دوباره با یک امضا و حتی بدون ان ، زیر هر چه قول شفاهی داده بزند و دوباره کارزار حداکثری به قول خودشان علیه ایران راه بیاندازد.

در این میان مشخص نیست که وضعیت عناصر محور مقاومت چگونه خواهد بود و ایا برای یمن و لبنان قول هائی گرفته اند یا خیر؟
قبلا هم گفته ام براساس روایات ایران دو بار با غرب نوعی معاهده امضا خواهد نمود و هر دو بار غرب به توافقش پایبند نخواهد ماند تا اینکه بعد از توافق دوم که حدود دو سال طول خواهد کشید ایرانیان با خلف وعده و پیمان شکنی مجدد غرب ، سلاح بر دوش خواهند انداخت و حق خود را با زور دنبال می کند و بقیه ماجرا .

ایا توافق احتمالی اگر صورت بگیرد ، همان توافق دوم ایران و غرب است ؟ ایا ترامپ با انتخاب احتمالی مجددش بعد از چند ماه و با فشار یهودیان دوباره عهدش را خواهد شکست؟ در این زمان وضعیت یهودیان جمع شده در سرزمین مقدس چگونه خواهد بود ؟ و انها در انروز چه سرنوشتی پیدا کرده اند؟
پاسخ به این سوالات را در مطلب قبلی داده ام و باید منتظر بمانیم و ببینیم که ایا دوباره توافقی صورت خواهد گرفت؟ ایا عناصر داخلی غرب مجددا ظهور را به تاخیر خواهند انداخت ؟ ایا بزودی باید منتظر ایجاد یک فتنه سیاسی داخلی باشیم؟ ایا در خلال حدود دو سال توافق اوضاع اسرائیل بحرانی تر از هر زمانی شده است ؟ 
پاسخ این سوالات را به اینده نزدیک موکول می کنیم و منتظر ظریف خواهیم ماند تا در پیاریتز دوباره چه آشی خواهد پخت .

   


نظرات()  
احمد
1398/06/9 ساعت 11 و 55 دقیقه و 45 ثانیه
زنده باد جناب پناهیان
هر بشارت دهنده ای برای منتظران عزیز هست. منتظران معنی آن چیزی که دوستان می گویند را می فهمند. آیا نبایستی قوانین در خدمت استاد بودن را بلد باشیم؟ آیا نبایستی آماده باشیم تا حضرت از ما آسیب نبیند؟ منتظر آماده انتظار نمی کشد. منتظر آماده خسته نمی شود، کار می کند. آیا منتظر هستید که امام بیاید بساط دزدها و فحشا را برچیند؟ به تنهایی؟ کاری نباید بکنیم؟ همه یا هیچ؟ مگر می شود اینجوری. تصمیم را گرفته ایم؟ تصور کنیم که ظهور شده حالا باید چکار کرد؟ اقدام لازم هست. هر کس هر کاری که لازم می بیند برای بهتر شدن وضع انجام دهد.خدا کمک کند، امید داشته باشیم زیرا جو ناامیدی خیلی سنگینه. جان تازه ای باید در کالبدها دمید.مواظب یاران باشیم تا شیاطین اذیتشان نکنند. ما جمع واحدی هستیم و هر کدام از این جمع برایمان ارزشمند هست.جمع ما خوبی ها را گسترش می دهد تا فعل گمراه شده ها را بی اثر کند. نگذاریم کارهای خوب فراموش شوند تا ما و دوستان فراموش نشویم، شیاطین می خواهند ما نباشیم، می خواهند ما را منزوی کنند. هر چقدر لازم هست خوبی کنیم، به امید خدای مهربان.
پاسخ : با تشکر از نظرات خوب دوستان عزیز و همراهان گرامی

به اطلاع می رساند پست تازه داریم
لطفا نظر دهید
1398/06/9 ساعت 11 و 54 دقیقه و 29 ثانیه
غربی ها با توجه به اطمینانی که از سکولار بودن و بی دینی جریان خائن و غربگرای فاسد داخلی ایران دارند، در یک حرکت صهیونیستی با استخدام مزدوران اروپایی خود و علم به نادانی و وادادگی غربگرایان داخلی و سرکار گذاشتن آنها با اسباب بازی برجام، قصد دارند با توجه به حرکات جدید تجاوزکارانه اسرائیل در کشورهای محور مقاومت، علی الظّاهر با روحیه دادن به تروریست های پراکنده خود...

سرانجام مزدور اصلی را برای سر و سامان دادن به گروهک های شکست خورده و پراکنده تروریستی در کشورهای منطقه رو کرده و دقیقاً جنبش سفیانی ملعون و وعده داده شده در روایات را عیان کنند.

چیزی که این فرض را تقویت می کند، شکست سعودی در یمن و قدرت گرفتن انصارالله به عنوان بازوی قدرتمند جنوبی محور مقاومت اسلامی منطقه می باشد.

از پس حزب الله قهرمان لبنان هم که قطعاً بر نمی آیند.

خاک بر سر جریان کثیف و خائن غربگرای داخلی که دقیقاً پازل خائنانه تعیین شده اربابان غربی خود را اجرا می کنند.
پاسخ : دوستان کمی تیزی کلماتشان را کمتر کنند
با تشکر از نظرتان درباره سفیانی
1398/06/9 ساعت 08 و 31 دقیقه و 42 ثانیه
در پاسخ به سوال خانم عاطفه:
اگر سفیانی شخص خاصی نبود، بزرگان ما اینقدر بر شخص بودن او تاکید می کردند؟؟
مثلا:
یابن رسول‌اللّه، مرا نکش!
امیدواریم این بیچارگی و ذلت و ابتلائات گوناگون شیعه خاتمه پیدا کند! در روایات فراوان آمده است که سفیانی چه فسادها و ستم‌ها می‌کند، روایت از حضرت امیر علیه‌السلام است. در روایاتی که از طریق ما شیعه نقل شده، آمده است که حکومت سفیانی هشت ماه و اندی بیش طول نمی‌کشد، ولی در این مدت کوتاه مواضع مهم را تصرف می‌کند و هرکس را که نام محمد و علی و حسن و حسین و فاطمه و عاتکه و ‌ام‌کلثوم دارند، می‌کشد. بعد عده‌ای به او می‌گویند: پدرهای ما گناه‌کار بودند که اسم ما را محمد و علی و… گذاشته‌اند، ما که تقصیر نداریم؛ لذا دستور می‌دهد که فقط حسن و حسین نام را بکُشید، و بقیه را رها کنید.

مرحوم حاجی نوری نقل می‌کند: سفیانی را نزد حضرت ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف می‌آورند، درحالی‌که عمامه‌اش را دور گردنش پیچیده‌اند، به حضرت می‌گوید: یابن رسول الله! مرا نکش. بنابر این نقل، اطرافیان می‌گویند: کسی که این همه اولاد رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم را کشته او را آزاد می‌کنید؟! درهرحال، آن‌قدر به حضرت فشار می‌آورند تا اینکه می‌فرماید: «شَأْنَکمْ؛ کار خودتان را بکنید»؛ خودتان می‌دانید، اختیار با خودتان، هر کار می‌خواهید بکنید. و بدین ترتیب، گویا حضرت اجازه می‌دهند که او را بکشند و سرانجام او را می‌کشند.
در محضر بهجت، ج۲، ص۸۴
پاسخ : تشکر از نظرتان
1398/06/9 ساعت 07 و 54 دقیقه و 42 ثانیه
چرا رئیس و اکثریت مجلس در برابر درخواست مذاکره روحانی و ظریف با آمریکا علی رغم ممنوعیت رهبری در این مورد و نیز معامله بسیار خطرناک در مورد مصادیق اقتدار کشور سکوت کرده اند!!؟؟پاسخ : مجلس از چندبخش تقسیم شده
110 تا 125 نماینده اصلاح طلب
حدود 40 نماینده طرفدار دولت نزدیک به حزب نوبخت و واعظی و لاریجانی
70 نماینده اصولگرا
حدود 20 تا 30نماینده پایداری
لذا از مجلسی با این مختصات نباید انتظار زیادی داشت
عاطفه
1398/06/8 ساعت 09 و 49 دقیقه و 02 ثانیه
باسلام/استاد پناهیان میگه سفیانی جریان تکفیری است که خیلی وقت اجراشده/و ظهور ناگهانی رخ میده/آیا هنوز باید منتظر خروج لشکری تو ماه رجب باشیم؟
یوسف خ. خ.
1398/06/7 ساعت 00 و 00 دقیقه و 26 ثانیه
انصار الله یمن با درایت و شجاعت خود "درخواست مذاکره از طرف آمریکا " را رد کردند...احسنت به این بصیرت و دشمن شناسی


روحانی و ظریف بدون توجه به عهدشکنی آمریکا در برجام و نهی آشکار ولایت و بی خیال این همه تعهدات غیرقانونی و ظالمانه که در برجام به کشور تحمیل کرده اند و با فریب خوردن از استکبار که حتی عرضه و جربزه لغو تحریم ها را هم نداشته، ذلیلانه در خواست مذاکره کردند که ترامپ هم با سوء استفاده از این همه وادادگی، مجدداً آرزوهای محالی را مطرح کرد که خود و مزدوران غربگرای داخلی اش ان شاء الله حتماً به گور خواهند برد.

ننگ به این وادادگی و تسلیم!

محرم برای روسیاهی منافقین و عزت مجاهدان فی سبیل الله دارد از را می رسد...

"السّلام علیک یا اباعبدالله (صلوات الله علیه)
1398/06/6 ساعت 11 و 33 دقیقه و 14 ثانیه
سلام.
دوستان، صاحب شاه کلید خیلی راحت می تواند چند پهلو حرف بزند و به قول زیباکلام به ایشان یاد داده اند اینجوری حرف بزند. رمز موفقیت ایشان همین چند پهلو حرف زدن هست، هر کسی یه جور تعبیر می کند از حرفاش و خوشش میاد. به همین دلیل هی فرت و فرت مردم را مشغول می کند. روزگار مردم را با همین دو پهلو حرف زدن سیاه کرده، حتی ترامپ و پمپئو هم از حرفاش گیج میشن.
مجتبی
1398/06/5 ساعت 22 و 57 دقیقه و 01 ثانیه
استاد پناهیان امروز در واکنش به تحریف سخنانشون توسط خبرگزاری دولتی ایرنا گفتند که: رئیس دولتشون هم با همین دروغها رأی آورد!!!
مجتبی
1398/06/5 ساعت 22 و 53 دقیقه و 44 ثانیه
به نظر بنده، هدف شیخ حسن فریدون (روحانی) اینه که به مردم القاء کنند که با ملاقات و مذاکره با ترامپ، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل خواهد شد، امّا رهبری اجازه نمی‌دهد و به همین راحتی مردم را در مقابل رهبری قرار دهد و علاوه بر فرار به جلو از پذیرش مسؤولیت وضعیت بحرانی کشور هم سر باز بزند.
کسی که سال قبل صریحاً در مجلس اعلام کرد که مذاکره با آمریکا دیوانگی است، حالا اینقدر به این مذاکره اشتیاق دارد، بنابراین باید دقت کرد که وی دقیقاً متوجه هست که چکار داره میکنه و دقیقاً دارند طبق نقشه پیش میرن!
سید عادل
1398/06/5 ساعت 13 و 08 دقیقه و 48 ثانیه
سلام . . دوستان با توجه به طرح حجاریان برای دو انتخابات در اسفند ماه. شما چقدر احتماال شانی خالی کردن و استعفا دولت به بهانه جلوگیری نظام از مذاکره را محتمل میدانید ؟؟

گمانم باید بیشتر حواسمان به این طرح حجاریان باشد . .و شاید حتی زمینه ای شود برای فتنه اکبر در ایران
یوسف خ. خ.
1398/06/5 ساعت 10 و 13 دقیقه و 08 ثانیه
کدخدابازی غربگرایان در ایستگاه آخر:

متاسفانه دولت، خودسرانه و غیرقانونی پرچم سفید تسلیم را در برابر استکبار و آمریکا عملاً بالا برده است و نباید موضوع را احیای ننگین برجام و یا صرفاً در نشان دادن علاقه برای ملاقات با رئیس جمهور خبیث آمریکا خلاصه کرد:

وقتی دیدار با رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت و چندین و چند بار هم تکرار شد و ظریف و پمپئو با آن خنده های دیوانه وار پشت میز ننگین و فلاکت بار مذاکره بنشینند، نتیجه می شود طبق همان تئوری ذلیلانه و خفت بار غربگرایان در زمان برجام که قطعاً برای کشور و انقلاب فاجعه بار خواهد شد:

و آن تئوری ذلیلانه این بود:

"هر توافقی بهتر از توافق نکردن است (پذیرش هر ذلّت و خواری و دیکته سلطه طلبانه استکباری)"

این کشور بقیة الله (عج الله تعالی فرجه الشّریف) است و سایه ولایت معظمه فقیه بر سر آن است و ان شاء الله برجام و تعامل با غرب که قرار بود مانع ظهور و عامل زندگی نکبت بار غربگرایان با اربابان پلید غربی آنها باشد می رود که با شکست کامل این عقب نشینی های خفت بار، خود تسریع کننده و سامان دهنده اوضاع اسلام و کشور باشد.

قدرت گرفتن جریان انقلابی در ایران، جهش در محور مقاومت و شکست های سنگین برای آمریکا و اسرائیل را در منطقه رقم خواهد زد و ...


"اللهم عجّل لولیّک الفرج"
علی
1398/06/5 ساعت 09 و 25 دقیقه و 00 ثانیه
سلام
بنده هم از شما تقاضا دارم وقتی می فرمایید که در روایات چنین آمده است، روایت و آدرس آن را هم ذکر فرمایید.
1398/06/5 ساعت 00 و 40 دقیقه و 52 ثانیه
احتمال زیاد روحانی بعد از مخالفت از داخل برای مذاکره استعفا می دهد .و دولت منحل می شود.
یوسف خ. خ.
1398/06/5 ساعت 00 و 00 دقیقه و 38 ثانیه
ظریف اگر پیرو رهبرش بود آن دیدار سال قبل ایشان با هیئت دولت و چشمان رهبر در نگاهش را که "هر گونه مذاکره با آمریکا و به ویژه دولت مسنکبر فعلی را ممنوع کردند هم برای رئیس جمهور و هم برای ظریف و همکاران وزارت خارجه اش"، رعایت می کرد و در صورت درخواست غیرقانونی هر شخصی استعفاء شرافتمندانه را به ادامه کار خائنانه و چنین تمردی که با دیدار با نمایندگان خبیث کنگره آمریکا انجام داد، ترجیح می داد که ممکن است در ادامه آن با مقامات دیگری تکرار کند...

"اللهم عجّل لولیّک الفرج"پاسخ : دوستان باید منتظر موضع گیری حضرت آقا بمانیم
ایشان قطعا بزودی موضع قطعی نظام اسلامی را اعلام خواهند نمود و نه روحانی نه ظریف توان مخالفت اشکار را نخواهند داشت.هر چند من نگران فتنه گران هستم و بت های محصور انها را در اب نمک خوابانده اند
رهگذر
1398/06/4 ساعت 23 و 27 دقیقه و 34 ثانیه
واقعا برای كسانی كه ادعا میكنند ظریف و روحانی بدون اجازه رهبر جایی نمیروند و كاری نمیكنند متاسفم. البته ظریف بدون اجازه روحانی جایی نمیرود ولی چرا هنوز نفهمیده اید كه این جماعت بستر وابستگی و تسلیم را آماده میكنند و شرایط را به رهبر تحمیل میكنند؟ مگر تاریخ نخوانده اید مگر قرآن نمیخوانید آیا فكر میكنید این كارها سابقه ندارد و چیز جدیدی است؟ این گونه تحمیل شرایط به رهبران در تاریخ پیامبران و امامان بارها تكرار شده است و الان هم در كشور ما تكرار میشود.
فقط و فقط بیداری و هشیاری ملت میتواند جلوی فاجعه را بگیرد ، ملتی كه چشمشان در حال حاضر فقط تا نیمه باز است و نه كاملا خواب و نه كاملا بیدار بلكه بین خواب و بیداری هستند
یوسف خ. خ.
1398/06/4 ساعت 23 و 17 دقیقه و 19 ثانیه
دوستان به نظر من دیگر چیزی به نام توافق و سپس پیمان شکنی نداریم.

آنچه که ترامپ امروز اعلام کرد عملاً درخواست تسلیم شدن ایران به آمریکاست که ان شاء الله به گور می برند.

به نظر من خواست خداست که با درخواست های غیر قابل انجام ترامپ، زمینه شکست و کنار رفتن غربگرایان هم فراهم و ان شاء الله با پاسخ های کوبنده مقاومت در عراق و لبنان به اسرائیل که قولش را دو کشور داده اند و قدرت گرفتن مظلومانه اما مقتدرانه انصارالله در یمن روزهای خوبی که برخی بزرگان هم وعده می دهند در پیش است.

"اللهم عجّل لولیّک الفرج"
پاسخ : یک احتمال هم هست که روحانی دنبال بهانه است تا از زیر بار اداره کشور که توانش را هم ندارد شانه خالی کند و اسمش برای لیبرال ها به عنوان فردی که تابوها را شکست باقی بماند
1398/06/4 ساعت 21 و 19 دقیقه و 13 ثانیه
سلام.
کسی در روایات ظهور در مورد فرانسه چیزی می داند؟ لطفا اگر در این زمینه مطالعه داشته اید به اشتراک بگذارید
س ت
1398/06/4 ساعت 16 و 59 دقیقه و 49 ثانیه
با سلام و تشکر بابت پست به موقع و به روز مطالب
لطفا سند روایی طول کشیدن معاهده دوم ایرانیان با غرب را ارایه کنید .
پاسخ : با سلام و تشکر از شما
درباره سند دوستان خودشان دنبال سند بروند هر چند من در اینباره نمی توانم بگویم یند قطعی وجود دارد ولی چند جا تکرار شده
مجید
1398/06/4 ساعت 14 و 10 دقیقه و 55 ثانیه
رییس جمهور من اگر احساس کنم با رفتنم به جلسه ای و دیدار با یک فردی ،کشور آباد میشود دریغ نخواهم کرد دیگه با چه زبونی بگه میخوام مذاکره کنم
پاسخ : این مسئله واضح بود و مشخص بود برای چنین روزهایی برنامه دارند .الان منظور مکرون روحانی اینه که در نیویورک دیدار جور بکنند بین ترامپ روحانی که نیروهای مومن و حزب اللهی اجازه اینکار را نخواهند داد
1398/06/4 ساعت 13 و 02 دقیقه و 42 ثانیه
از کنار گذاشتن آن اولتیماوم کوبنده اولی تا درخواست ذلّت بار برای ملاقات با شیطان...!

جریان غربگرا، آیا موفق می شود با نقشه های منافقانه خود و تبیین شفای دردهای کشور صاحب الزّمان (عج) به دست شیاطین عالم، نهضت مقدس ظهور را تا نه فقط چند دهه بلکه چند صد سال دیگر به عقب بیندازد؟

از هجمه و برنامه شدید آمریکا و اسرائیل برای ضربه زدن و خدای ناکرده نابودی محور مقاومت، همزمان با مذاکره بازی جدید و خطرناک غربگرایان با فرانسه که به نظر می رسد به مذاکره با آمریکا ختم شود نباید غفلت کرد...!

پاسخ : تشکر از نظرت ولی
نباید بگوئی ظهور چند صد سال عقب می افتد حتی اگر منظورت چیز دیگری باشد
نباید بگوئی نابودی محور مقاومت حتی اگر قبلش بگوئی خدای نکرده
به توفیق حق نه ظهور عقب می افتد و نه محور مقدس مقاومت حتی تضعیف هم نمی شود بلکه روز به روز قویتر می شود
1398/06/4 ساعت 03 و 07 دقیقه و 07 ثانیه
ظریف بدون اجازه رهبر جایی نمی ره. همه می دونن ترامپ دور بعدی هم رای میاره،. بنابراین با توجه به جو آمریکا بهتر هست که از زمان باقی مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استفاده کرد و حداقل این دو سال رو از شر تعدادی از تحریم ها خلاص بشیم. شاید دوباره آمریکا کارشکنی کنه ولی همین دو سال برای ایران به شدت مهم هست. در واقع یک تنفسی برای اقتصاد ورشکسته ایران هست.
مجتبی
1398/06/3 ساعت 23 و 12 دقیقه و 05 ثانیه
تو رو خدا در مورد ظریف اینجوری نگین! ایشون «باتقوا» هستن!!!
یوسف خ. خ.
1398/06/3 ساعت 22 و 33 دقیقه و 40 ثانیه
صدا و سیما بعد از بازگشت ظریف به تهران امشب یا فردا با ظریف مصاحبه کند و در مورد همه مسائل شفاف پاسخگویی او برای اطلاع مردم را خواستار شود.

طبیعی است که عکس العمل و انجام یا عدم انجام این مصاحبه خیلی از مسائل را روشن می کند.

قطعاً هیچ پنهان کاری از جانب ظریف پذیرفتنی نیست و گمان های ناقض منافع ملی را به ذهن متبادر می کند.

"اللهم عجّل لولیّک الفرج"
1398/06/3 ساعت 22 و 04 دقیقه و 03 ثانیه
یعنی ظریف بلند شده رفته محل اجلاس آمریکا و 5 دلقک اروپایی آن و ژاپن مفلوک با وزیر خارجه فرانسه؟ دیدار کنه!!!!!!!!!

دروغ گویی های ظریف در برجام و در مورد لغو تحریم ها...!!

به ما حق بدهید که احتمال بدهیم کاسه ای زیر نیم کاسه است!

حملات مشکوک اسرائیل به سه کشور مقاومت و مذاکرات فروش مقاومت و توان دفاعی توسط ظریف و فرانسه!

به فرض هم که حول حولکی یک توافق ننگین و خفت باری تری با اربابان پلید غربی امضاء کردند، مگر قرار نیست مجلس تصویب و شورای نگهبان هم بررسی کنند!

دولت که خودسرانه نمی تواند بدون اجازه مجلس و تصویب شورای نگهبان، توافق نامه بین المللی، آنهم با ابعاد بسیار خطرناک در مورد امنیت کشور و محور مقاومت را خودسرانه امضاء و اجرا کند!

در مقابل انجام تعهدات کامل برجامی ایران، اروپایی ها باید به کلیه تعهدات خود بی قید و شرط عمل کنند. هر امتیازگیری استکباری جدیدی و هر عقب نشینی خفت باری از جانب دولت و ظریف بعید است دارای کمترین ارزش و اعتباری گردد.
صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا