1398/06/21  ساعت 18 و 14 دقیقه و 43 ثانیه    ویرایش: 1398/06/21 ساعت 21 و 20 دقیقه و 18 ثانیه
توسط:

در حالی که فشارهای ، به قول اداره ترامپ ، حداکثری به سد مقاومت مردم ایران برخورده و اقتصاد کشور توانسته به هر شکل ممکن خود را از زیر بار این فشارها خارج کند و امریکا و اروپا از سیاست های فلج کننده تقریبا هیچ دست اوردی نداشته اند ، مشاهده می کنیم که باز هم موضوع مذاکره انهم بر سر موضوعات تکراری پیش کشیده می شود .انگار قرار است از یک سوراخ نه یک بار و دوبار بلکه چند بار شبیه به هم گزیده شویم و درس هم نگیریم.
هنوز 3 سال نیست که اقتصاد کشور ، از زیر بار فشار تحریم های اوباما خارج شده بود که بحث مذاکرات پنج به علاوه یک(2015) با هدف ایجاد شکاف در اقتصاد مقاومتی و فرصت پیدا کردن دشمن برای ورود به ان مطرح شد . بعد از چند ماه و انتخاب ترامپ و بازگشت اقتصاد ایران به اقتصاد متکی به نفت و واردات ، دوباره تحریم ها ، اینبار در دوره ترامپ کلید خوردند.اقتصاد ایران با فروش دو میلیون و سه میلیون بشکه نفت به خارج دوباره به نفت اعتیاد پیدا کرد .
دشمن با بررسی دقیق اقتصاد ایران به صورت عمدی به اینکار اقدام کرد.اینبار هم دقیقا تکرار همان سناریو خواهد بود.
امروز هم که همه دیدند اقتصاد ایران برغم همه مشکلاتش سر براورده و راه خود را در سنگلاخ سخت اقتصاد جهانی وابسته به امریکا یافته است ، دوباره حضرات برای انجام مذاکره اشتیاق نشان می دهند و می خواهند به بهانه منافع ملی با هر کسی در یک جلسه ای دیدار کنند .
در این وبلاگ چند هفته قبل اعلام کردیم که مکرون خبیث و مزدور ترامپ با ان شخصیت ضعیف و سستش می خواهد برای فروش 700 هزار تا یک میلیون بشکه نفت با ترامپ مذاکره و او را متقاعد کند که دوباره برای ایران تسهیلاتی برای فروش نفت بوجود اورد با این توضیح که اتفاقا پیشنهاد مکرون در واقع پیشنهاد خود امریکا بوده که از مکرون خواسته نقش جدیدی بازی کند .
اگر اقایان دولتمرد نمی توانند کشور را با این شرایط اداره کنند بهترین کار استعفا و کنار رفتن است .قرار نیست که اقایان تمام دست اوردهای عظیم کشور در این چهل سال را به بازار حراج ببرند و انها را به ثمن بخس بفروشند .
امروز بهترین فرصت برای اقتصاد کشور ایجاد شده که از بند اقتصاد نفتی و تک محصولی و متکی به درامدهای ناپایدار رها شود و نباید این فرصت از دست برود چرا که امریکا هرگز به عهد و پیمانش عمل نمی کند و به مجض انتخاب مجدد ترامپ وی دوباره به بهانه هایی که اتفاقا همین الان در پیشنهادهای مکرون گنجانده شده است ، از تعهد احتمالی خارج خواهد شد و دوباره با بازگشت تحریم ها باید منتظر شوکی بزرگتر از شوک سالهای 96 و 97ا و قبل از ان شوک سالهای91 و 92 بمانیم.
اگر یک سال یا دو سال بعد از انتخاب مجدد ترامپ ، فیلش دوباره یاد هندوستان کند و ضرباتی بزرگتر از یکی دو سال اخیر بر اقتصاد ایران وارد کند ، انوقت چه ؟ ایا دوباره به مردم بگوئیم روز از نو روزی از نو اقتصاد مقاومتی ؟ .
برنامه اینده دشمن برای تحریم مرحله بعدی ، رساندن دلار به 50 هزار تومان خواهد بود.هدفی که حتی در تحریم های مرحله اول ترامپ هم به دنبالش بودند که با ورود مقام معظم رهبری حفظه الله جلوی اجرائی شدنش توسط عناصر ترامپ در داخل کشور گرفته شد .فراموش نکرده ایم که دلار به حدود 20 هزار تومان رسید .باز فراموش نکرده ایم که در سه روز شاهد صعود ده هزار تومانی دلار بودیم .اتفاقی که ارزش پول ملی را به یک ششم و باعث افزایش فقر و فلاکت طبقات ضعیف و به زیر خط فقر رفتن طبقه متوسط و حتی از بین رفتن این طبقه در کشور بودیم و این طبقات هنوز خودشان را از زیر بار تورم خارج نکرده اند.اگر در گذشته دشمن هر ده سال یکبار به اقتصاد کشورمان شوک وارد می کرد ، اینک هر سه یا چهار سال اقدام به اینکار می کند.
بهترین راهکار فعلی ادامه اقتصاد مقاومتی و یکپارچه نمودن محور مقاومت و تقویت ساختارهای ان و حفظ پیوستگی فعلی ان است .اگر اینکار ادامه پیدا کند ، با همین تفکرات اقایان که انها را قبول نداریم، می توان امتیازات بی سابقه ای از همین ترامپ گرفت.
لذا باید بگوئیم که اولا اقای روحانی هم اکنون در پائین ترین حد از نظر محبوبیت هستند و هرگز در مقامی نیستند که بخواهد سر خود به دیدار ترامپ برود .اگر روحانی چنین کند مشروعیت دینی خود را که با تنفید حضرت آقا کسب کرده اند از دست خواهند داد.اگر رئیس دولت اقتصاد کشور را با همین شرایط می تواند اداره کند فبها و گرنه وی می تواند به منزل 300 میلیارد تومانی شان تشریف ببرند و ببیند نیروهای مومن و حزب اللهی و جهادی چگونه کشور را اداره خواهند کرد.
روحانی حمایت نیم بند و حدود پنجاه درصدی مردم را از دست داده و حمایت نیروهای سیاسی اصلاح طلب و به اصطلاح میانه رو را هم ندارد.از طرفی روحانی حمایت گذشته ارکان نظام را پشت سر ندارد .با این شرایط وی نمی تواند به مذاکره مجدد اقدام کند و بهتر است وقت خود را صرف کارهای روزمره و حل مشکلات مردم کند و کاری کند که عاقبت به خیر شود.

   


نظرات()  
امیر
1398/07/3 ساعت 00 و 28 دقیقه و 25 ثانیه
با سلام و تشکر از ادمین محترم وبلاگ..
نیمه دوم سال ۹۸ ابستن حوادث رنج اور و درداور برای ملت بزرگوار ایران است ولی از طرفی برای جبهه غیر انقلابی خصوصا اصلاحطلب استخوان سوز خواهد بود ...
فقر و بدبختی امروز مردم حاصل رای دیروز انهاست فلذا این تاوان ناگزیر باید گرفته میشد ...
اما خداوند متعال فرصت دیگری برای جبران انتخاب غلط مردم به انها داده که همان انتخابات مجلسه...اگر در این امتحان مردود شوند برای انها ۲ ضربه خواهد بود یکی از داخل که استخوانهایشان را میشکند و دیگری از بیرون که شمشیر دشمن کاسه سرشان را خواهد شکافت ...
فلذا ای مردم بهوش باشید گول این جماعت خوارج صفت را نخورید و خود و فرزندانتان را با انتخاب درست و تحقیق درست نجات دهید.
ضربه های پیش رو از حد تحمل شما فراتر است...
انی ذاهب الی ربی سیهدین...
مدیر وبلاگ صبح قریب
1398/06/25 ساعت 18 و 10 دقیقه و 05 ثانیه
با تشکر از نظرات دوستان
پست تازه منتشر شد
رهگذر ۲
1398/06/24 ساعت 23 و 04 دقیقه و 49 ثانیه
سلام

مدیر محترم اینکه گفتین دلار تا ۵۰ هزار تومنم میره واقعیته؟
پاسخ : سلام
چنین حرفی را نزدم و مطلب گویاست .گفتم دشمن می خواست دلار را تا این رقم بالا ببرد
1398/06/24 ساعت 21 و 19 دقیقه و 33 ثانیه
آتشی از شرق برخیزد که سه یا هفت روز تداوم خواهد داشت و همه جهان آن را مشاهده خواهند کرد
1398/06/23 ساعت 19 و 38 دقیقه و 25 ثانیه
دست بچه های انصارالله و مقاومت یمن درد نکنه.


این حملات به خود شهر ریاض پایتخت سعودی باید کشیده شود:

فرودگاه بین المللی و پایگاههای هوایی اطراف ریاض، پست های انتقال برق شهر ریاض و دکل های اصلی برق ورودی این شهر، پمپ بنزین های شهر ریاض، محل سفارتخانه های خارجی در ریاض، کاخ های سلطنتی در ریاض، وزارت دفاع، مقرهای ارتش، ستاد نیروی هوایی، سازمان امنیت و اطلاعات سعودی...و زدن پهپادی و موشکی هر هدفی که کلاً زندگی عادی در ریاض را بهم زده و مردم از این شهر فرار کنند....

ان شاء الله هم این این غربگرایان خائن، رذل و پست ایران و هم سعودی و صهیونیست ها و سفیانی ملعونشان همگی با هم نابود شوند و ان شاءالله فرج آل محمد (صلوات الله و سلامه علیه و آله و سلم) هر چه سریعتر برسد.

حبیب
1398/06/23 ساعت 17 و 58 دقیقه و 35 ثانیه
پالایشگاه های نفتی آرامکو همچنان میسوزد
اختلال صادرات ۵ میلیون بشکه نفت
پایان صادرات نفتی مساویست با پایان آل سعود
پاسخ : تکمیل کنم
اولا ناسا هم تائید کرد که از فضا اتش گرفتن مناطق نفتی سعودی هم کاملا مشاهده شد
اختلال نفتی مقدمه ایجاد اختلاف در درون خاندان بنی فلان است
اغاز اختلاف مقدمه پایان ال سعود است
پایان ال سعود مقدمه پایان یهودیان
اغاز پایان یهودیان هم مساوی است با خروج فلانی است
و بقیه ماجرا
رضا
1398/06/23 ساعت 08 و 11 دقیقه و 58 ثانیه
پالایشگاه ارامکو در حال سوختن هست
پاسخ : الحمدلله
تبریک میگیم به انصارالله
صبح صادق
1398/06/22 ساعت 23 و 33 دقیقه و 38 ثانیه
سلام علیکم
درگذشت شیخ حسین کورانی از رهبران قدیمی مقاومت لبنان باعث تأثر و تأسف است، ولی ایشان حسین کورانی بودند، نه علامه علی کورانی صاحب کتاب عصر ظهور.
پاسخ : سلام
تشکر از توضیحتان
مجتبی
1398/06/22 ساعت 22 و 07 دقیقه و 11 ثانیه
إنا لله و إنا إلیه راجعون
متأسفانه علامه شیخ حسین کورانی دار فانی را وداع گفت. رحمت و رضوان خدا بر روح بلندش.
یوسف خ. خ.
1398/06/21 ساعت 22 و 38 دقیقه و 46 ثانیه
ممنون از پاسخ های خوب شما.

با همه دردهای این روزهای دلسوزان اسلام و انقلاب ان شاء الله انقلاب به دست اهل و محرم خود بیفتد و ضمن حل ریشه ای مشکلات کشور در پرتو استقلال همه جانبه و اجرای کامل اقتصاد مقاومتی، ان شاء الله به مدد پروردگار زمینه اهداف متعالی انقلاب و اسلام در سطح منطقه و جهان هم هموار شود.


(بله نیویورک بازی های دو دولت احمدی نژاد هم مثل امروزی ها در یادها مانده است)

"اللهم عجّل لولیّک الفرج"
یوسف خ. خ.
1398/06/21 ساعت 22 و 19 دقیقه و 39 ثانیه
ب):

دولت اقتصاد مقاومتی را جدی نگرفته است. برجامی ها وزارت نفت و وزارت خارجی عوامل اصلی انحراف دولت از اقتصاد مقاومتی هستند.

تا پایان مهرماه هم حواس دولت دنبال گردهمایی شیاطین عالم در مجمع سلطه گران جهانی در نیویورک است.

ماکرون هم به نمایندگی از طرف آمریکا و اسرائیل برای ادامه یکطرفه برجام توسط ایران و ادامه وابستگی کاملاً برنامه ریزی شده اقتصاد و سیاست خارجی و نفتی ایران طبق آن در تلاش همه جانبه و در ادامه فریبکاری های موفق گذشته اش، در حال فعالیت می باشد.


اگر یک مجلس دلسوز و انقلابی داشتیم بسیاری از مشکلات فوق راه درمان داشتند اما...!!


جز به کار گیری نیروهای انقلابی، وارسته و کاردان راه حل دیگری برای حل مشکلات کشور و رهایی از سلطه خارجی که در برجام بدون هیچ تعارفی به کشور تحمیل شده است نه وجود دارد و نه قابل حصول است.


"اللهم عجّل لولیّک الفرج"
پاسخ : رفتن هر ساله به نیویورک نه در دوره احمدی نژاد ضرورت داشت و نه این دوره
نفر اولی 8 بار به سازمان ملل رفت
و نفر فعلی این هفتمین بار است که قرار است بروند
این سفرها هیچ دست اوردی ندارد و خلاف اقتصاد مقاومتی است
فریب خوردن حضرات توسط مکرون بی شخصیت از عجایب روزگار است
مجلس فعلی تغییر خواهد نمود ان شا الله
اما نباید از چاله چاه افتاد یعنی از اصلاح طلب و میانه به اصولگرایی برخی افراد بلکه باید نیروهای مومن و حزب اللهی و جهادی به مجلس بروند .افرادی که ذوب در ولایت باشند
یوسف خ. خ.
1398/06/21 ساعت 22 و 08 دقیقه و 00 ثانیه
سلام و تشکر از مقاله خوبتون.

در مقاله به دردهای مبتلابه کشور اشاره کردید.

الف):

دولت و مجلس این روزها در اشتباهی محرز به جای اینکه برای قطع صادرات نفت و جایگزین کردن محصولات پالایش آن و محصولات پتروشیمی اقدام کنند در حال برنامه ریزی برای ادامه صادرات خفت بار برجامی نفت ذیل این ننگنامه برای حفاظت از منافع آمریکا و اروپا و ضربه به اقتصاد کشور مشغولند.


دولت و مجلس بدون اینکه یادشان باشد برجام برای لغو تحریم ها بود و انهدام صنعت هسته ای پیشکش ناقابل آقایان ارکان دولت برای این موضوع به غربی ها بود حالا فقط دنبال ادامه حیات برجام بدون کوچکترین توجهی به مصالح و منافع ضایع شده کشور در برجام هستند و سه دوره اولتیماتوم توسط ماکرون و حقه هایش پوچ شد و بی اثر.


کسانی که صنعت هسته ای را با برجام ویران کردند قطعاً نمی توانند حتی ده درصد آن را آباد و برگردانند، این کار شجاعت، جسارت، استکبار ستیزی و ایمان قوی لازم دارد که دولت و وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی کارایی لازمه را ندارند.

دولتی که اقتدار فضایی را تعطیل و از انفجار ماهواره ها در فضا به آتش سوزی مرکز فضایی و انفجار زمینی ماهواره بر تنزل جایگاه داده است به خوبی پیام دوستی به استکبار را با نابودی این صنعت هم اعلام کرده است و درب این صنعت هم تخته شده است.پاسخ : سلام و تشکر از نظرات خوبتان

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا