1398/07/19  ساعت 20 و 01 دقیقه و 54 ثانیه    ویرایش: 1398/08/4 ساعت 10 و 56 دقیقه و 10 ثانیه
توسط:

حمله ترکیه به کردها و در واقع به تمامیت ارضی سوریه یکی از حوادث مهم ساعات اخیر بوده و این حمله برغم مخالفت دولتهای غربی ، یک حمله هماهنگ شده و در راستای منافع غرب و برای بر هم زدن تمرکز دولت مرکزی سوریه به طور خاص و محور مقاومت به طور عام صورت می گیرد.
تبلیغات و موضع گیری های ترکیه و شبکه الجزیره نشان می دهد که ترکیه بازی خود را در محور مقابل جبهه مقاومت پیدا کرده و یک بازی چند وجهی را شروع نموده است.اردوغان که قدرت خود را ترک خورده می بیند و با شکست حزب توسعه و عدالت در استانبول دوباره به سیاست نزدیکی به غرب روی اورده است.قطر هم بعد از سفر امیرش به امریکا در چند هفته گذشته ، دوباره استراتژی منطقه ای اش را تغییر داده و دقیقا در پازل جبهه غربی عربی عبری در حال بازی است .

فتنه گری های قطر علیه جبهه مقاومت با موضع گیری ان درباره اعتراضات عراق و شیعیان و انتساب ان به ایران ، متاسفانه به نقش مخرب و خبیثانه گذشته که خنجر زدن به محور مقاومت بازگشت نموده است.لذا اعتراضات عراق و حمله ترکیه به سوریه تقریبا در یک راستا صورت می گیرد.الجزیره برنامه خطرناکی را در عراق شروع کرده و می خواهد جنگ داخلی در این کشور راه بیاندازد.حمله ترکیه به کردها هم از جمله اهدافش فریب دادن دولت سوریه برای به سقوط کشیدن دولت مرکزی سوریه است و هرگز نباید فریب اهداف اعلام شده ظاهری اردوغان را بخوریم.

اعتراضات عراق بر پایه نارضایتی مردم از دولت و ناکارامدی عجیب و غریب ان در اداره حکومت شکل گرفت و متاسفانه دولت تکنوکرات فعلی دست کمی از لیبرال های وطنی ندارند.این از یک طرف ، از طرف دیگر با مخارج سنگین و ایجاد و بزرگ نمائی اختلافات کوچک که به هر حال اتفاق می افتند به دنبال ایجاد جدائی بین ملت ایران و عراق هستند .سخنان حضرت آقا حفظه الله در پیوند تاریخی و فرهنگی دو ملت در زمان حساسی بیان شد و نقشه دشمنان را نقش بر اب کرد.رهبری معظم انقلاب با شناخت بازی دشمن ، توانستند ضرب و زور این فتنه را تا حدی زیادی از بین ببرند و پس از سخنان معظم له دیدیم که اختلافات کاهش یافت و تقریبا از بین رفت.
سلسله جنبان اعتراضات عراق هم با مشارکت بعثی ها ، گروهک یمانی شاخه عراق ، افراد شبکه موسوم به شیرازی ، و عده ای از مردم که با نیت خوب ، فریب بازی دشمن را خوردند  شکل گرفت.
این فتنه از برخی جهات شبیه به فتنه سیاه سال 88 ایران و خیانت عظمای مهندس موسوی به اسلام و ایران هست و با هدف ایجاد شکاف در درون جسد شیعیان شکل گرفت .بنده اعتراضات عراق را دقیقا دنبال نمودم .پوشش گسترده شبکه ها از جمله العربیه و الجزیره به این اعتراضات و بولد نمودن مسئله مخالفت با راهپیمائی اربعین حسینی ، ایجاد شکاف و نقار بین شیعیان ایران و عراق ، برجسته کردن نقش ایران در عراق و فراموش کردن اشغالگر امریکائی و تلاش برای نزدیک کردن شیعیان عراق به کشورهای جنوب خلیج فارس و اگر فرصت می کردند ایجاد اختلاف عربی -فارسی بود.

به هر حال به نظر بنده اتفاقات اخیر منطقه و بعد از اطمنیان دشمن از شکست سعودی در یمن ، شکست اسرائیل در برابر حزب الله و تحقیر ان و هراس وجودی ان  و پیروزی دولت سوریه و موفقیت ایران در شکست جنگ اقتصادی به صورت یکپارچه و در یک راستا و تکمیل کننده همدیگر عمل می کنند و نشان می دهد که دشمن یک برنامه جامع و کامل برای منطقه تهیه کرده است و به تدریج اجزای انرا اجرا می کند.پشتیبانی وسیع و عظیم تقریبا تمام رسانه های منطقه و جهان از این حوادث این سر نخ را می دهد که یک کار بزرگی در حال پخت و پز است .
ما فعلا وارد ماهیت این نقشه فرامنطقه ای نمی شویم و مثلا نمی گوئیم سفیانی یا غیر ان است .ما می گوئیم دشمن با شکست اخرین امیدش در موفقیت تحریم ها علیه ایران به دنبال اجرای اخرین فرصت دراختیارش است.این طرح چند ده وجهی عملا وارد مرحله اجرایی شده و نگران کننده است .دشمن حتی برای ایران هم به صورت سیاسی و داخلی برنامه دارد و مسئله انتخابات را هدف گرفته است .

اعتراضات عراق دو هدف داشت .اول شکست قیام اربعین حسینی و کم رنگ نمودن ان و دوم اختلاف بین ایران و عراق و از بین بردن اتصال سرزمینی از ایران تا مدیترانه است که ان شاء الله مردم عراق با درس گرفتن از حوادث تاریخ ، از بازی در زمین دشمنان مشترک خوداری کنند.
به لطف الهی امسال اربعین با شکوه تر از هر سالی در حال برگزاری است و روابط دو ملت ایران و عراق هم از هر زمانی قوی تر است و این دو ملت به عنوان پایگاه اصلی انسانی و اسلامی برای انجام ماموریت های عظیم به وظیفه و تکلیف خود عمل خواهند کرد.

   


نظرات()  
1398/08/3 ساعت 14 و 33 دقیقه و 49 ثانیه
دوست محترم دلیل مطرح شده شما برای حمله و طمع سفیانی به خاک ایران (ایجاد آشوب و بلوا و فتنه گری در ایران) دقیقاً درست است و لازمه توجه کامل برای نیروهای انقلابی و امنیتی و مسلح ایران می باشد.
پاسخ : با سلام و تشکر از نظرات خوب دوستان عزیز در این پست به اطلاع می رسانم
پست تازه وبلاگ منتشر شد
ما را با نظرات مفید و سازنده یاری نمائید
1398/08/3 ساعت 14 و 30 دقیقه و 18 ثانیه
تعداد زیادی از خطبا و دلسوزان راستین انقلاب بعد از فتنه 88 مطلب مهمی را گفتند که خیلی به درد الان می خورد و آن هم اینکه:

"ساکتین فتنه 88، خودشان از آتش بیاران فتنه های بعدی خواهند بود (در کنار عوامل اصلی و میانی همان فتنه گران خبیث سال 88)..."

غربگرایان، فتنه گران و باند فساد اصلاحات، دشمنان سرسخت اسلام و انقلاب و نهضت مقدس ظهور در ایران هستند که جز به تقدیم کشور به استکبار به چیزی دیگری فکر نمی کنند.

1398/08/3 ساعت 08 و 38 دقیقه و 58 ثانیه
...و مزدوران غرب در ایران نیز با ادامه وادادگی در پذیرش بی چون و چرای دیکته های اربابان غربی خود به خوبی نقش خود را در پازل استکبار و صهیونیست ها در حال اجرا دارند.
1398/08/3 ساعت 08 و 16 دقیقه و 29 ثانیه
آشوب های عراق از امروز دو باره آغاز شده و این آشوب ها تا سقوط حکومت فعلی ادامه خواهد داشت و منجر به استیلای هاشمی شیصبانی خواهد شد
از سوی دیگر همزمان داعش نیز حملات تروریستی خود را در مناطق سنی نشین عراق گسترش داده است .
طبق روایات
در ماه های پیش از خروج سفیانی اصهب از تکریت
و شبصبانی از کوفه خروج می کنند .

یوسف خ. خ.
1398/08/3 ساعت 07 و 39 دقیقه و 40 ثانیه
این وبلاگ یکی از ارزشی ترین و انقلابی ترین سایت ها و وبلاگ های مهدوی است.

دوستان در مورد وبلاگ و مسئول محترم آن خارج از ادب و نزاکت مطلبی نگوئیم.

شرایط پیچیده منطقه و حتی کشور خودمان با حاشیه سازی های روزانه و هفتگی غربزده های خائن و مزدور استکبار ایجاب می کند که مطالب و مقالات سایت، جامع و فراگیر و در عین حال برداشت صحیحی از اوضاع باشد تا برای اسلام، انقلاب و محور مقاومت مثمر ثمر باشد.


الان در غیاب ایران و وادادگی غربگرایان شیفته استکبار، روسیه وترکیه خودسرانه و غیرقانونی برای شمال سوریه توافق نامه منطقه آزاد خارج از حاکمیت دولت قانونی سوریه امضاء کردند که به اسم بازگرداندن مهاجران و آوارگان به این مناطق، مخالفان دولت سوریه و تروریست ها را در داخل خود خاک سوریه مجدداً برای تضعیف و نابودی حاکمیت مرکزی سوریه و مقابله با محور مقاومت تجهیز کنند.

آمریکا هم بی سر و صدا نیروهایش را از مناطق درگیری شمال سوریه کنار کشید و قصد تسلط بر منابع نفتی سوریه را دارد.

متأسفانه زحمات مجاهدان محور مقاومت در سوریه ممکن است تضعیف شود. فریب خوردن غربگرایان ایران در عروسک بازی برجامی اینستکسی با اربابان غربی و اروپایی خود بدون هیچ نتیجه ای برای کشور، حتی تضعیف حضور منطقه ای ایران را نیز که خواسته استکبار است به همراه دارد.

دیدار دو جانبه پوتین، اردوغان و حذف روحانی و بده بستان این دو در مورد سوریه بدون حضور دولت قانونی سوریه، حاکیت از ناگفته های زیادی است که دوستان بهتر است در کامنت ها و مطالب خود از مسائل داخلی تا این مسائل منطقه ای دقیق و کامل به همه آنها بپردازند و روشنگری کنند.

"اللهم عجّل لولیّک الفرج"


پاسخ : تشکر از اظهار لطف شما دوست گرامی
حمایت شما ارزشمند است
ما به هدف خود تمرکز داریم و حرفهای منافقان و حسودان و مزدوران برای ما ارزشی ندارد و از کنار حرفهای ناامید کننده خیلی راحت رد می شویم.
این وبلاگ هدفش مشخص است و رویکردش واضح است هر کس در این فرهنگ با ما مشترک است بسم الله و اگر افرادی مخالف ما هستند اجازه اظهار نظر به انها در این وبلاگ نمی دهیم .هر که در اینجا نظر می دهد باید خودش را با اعتقادات ما هماهنگ کند .
شاید شنیده اید که چند روز پیش خبری اعلام شد که عده ای از منافقان در البانی جمع شده اند و به انها کامپیوتر به انها داده اند تا علیه اعتقادات مردم ایران و علیه جمهوری اسلامی فعالیت کنند .شاید یکی یا تعدادی از این
تشکر مجدد از شما
1398/08/1 ساعت 07 و 53 دقیقه و 06 ثانیه
مجلس همیشه تعطیل و مدیریت غربگرا و اکثریت وکیل الدوله ای همیشه همراه با دولت آن باعث شده دولتی ها برای انحراف افکار عمومی هر روز یک حاشیه سازی به راه بیندازند و اقتصاد مقاومتی را به حاشیه ببرند و دیکته های استکبار را پررنگ و خیانت خود به اسلام و انقلاب را عیان تر کنند:

یک روز برای برهم زدن نظم دانشگاهها و فتنه گری و توقف روند علمی کشور درخواست رفراندوم برای گفتگوی ذلیلانه و خائنانه با پست ترین شیاطین عالم در کاخ سفید را مطرح می کنند...

یک روز دلقک های مقام پرست بی اراده خود را برای توجیه ننگنامه های دریافتی از اروپا و آمریکا (cft و پالرمو) برای حفاظت از منافع استکبار، کمک به حیات ننگین رژیم صهیونیستی و تضعیف محور مقاومت مطرح می کنند...

یک روز مدیریت غربگرایانه و اشرافی و اعیانی خود را به نام نظام جا زده و به خورد مردم می دهند...

هنوز دو سه روز از اربعین نگذشته تمام همّ و غمّ خود را برای استجابت همه درخواست های استکباری پلیدترین دشمنان امروز تفکر و قیام مظلومانه اباعبدالله الحسین (علیه السّلام)به میدان آورده اند تا با هر خیانت و فریبی شده در انتخابات آینده با دوقطبی سازی و گره زدن همه مسائل به اربابان پلید خود در اروپا و آمریکا، مجلس بعدی را نیز پر از غربگرایان سکولار ضد دین نمایند و در پیشگاه کد خدایشان روسفید شوند...


"اللهم الانصر اسلام و اهله و خذل النّفاق و اهله"

1398/07/30 ساعت 06 و 42 دقیقه و 44 ثانیه
البته منظور علما و فقها در كل جهان اسلام هستند كه عمدتا سنی وهابی سلفی و مانند آن هستند
1398/07/29 ساعت 19 و 02 دقیقه و 11 ثانیه
بهتر است در مورد پیشنهاد

"رفراندوم برای مذاکره با شیاطین کاخ سفید"

و دلایل و نتایج این وادادگی خطرناک از سوی غربگرایان و تبعات منفی آن بر اقتصاد و معیشت مردم و اوضاع منطقه و محور مقاومت منطقه در مقاله ای جامع و کامل پرداخته شود.
یوسف خ. خ.
1398/07/27 ساعت 22 و 16 دقیقه و 29 ثانیه
یک جمله امیدآفرین دیگر از مقام عظمای ولایت (حفظه الله تعالی) خطاب به جوانان دانشجو در عزاداری اربعین در حسینیه امام خمینی (اعلی الله تعالی مقام الشّریف):


"اگر در مسیر حق، ثابت قدم باشید، کشور و دنیا اصلاح و بشریّت از منافع آن بهره مند می شود"


"اللهم عجّل لولیّک الفرج"
1398/07/27 ساعت 15 و 10 دقیقه و 13 ثانیه
قدرت نمایی مقتدا صدر در کربلا اورا جری تر خواهد ساخت تا سهم بیشتری از قدرت را در عراق طلب کند
همین الان اگر مقتدا صدر اراده کند می تواند حکومت عراق را ساقط کند و این کار را خواهد کرد اندکی صبر لازم است که این حقیقت روشن شود تمایل صدر به ناسیونالیسم عربی بیشتر از تمایلش به جبهه مقاومت است . این سید با بدان نشسته
پسر نوح با بدان بنشست /خاندان نبوتش گم شد
Salam
1398/07/27 ساعت 09 و 03 دقیقه و 20 ثانیه
قرار بود راجب قرقیسیا مطلب بذارید ۳ روز پیش
1398/07/27 ساعت 07 و 55 دقیقه و 16 ثانیه
حق با شماست دوست محترم.
درسته من در نقل شعر اشتباه کردم. پوزش می خواهم.

"چراغی را که ایزد برفروزد - هر آنکس پف کند، ریشه اش بسوزد"

به امید ظهور مولا (عج) و پیروزی نهایی اسلام و نابودی کفر جهانی و نفاق و شرک،ان شاء الله تعالی.
1398/07/27 ساعت 00 و 21 دقیقه و 26 ثانیه
البته اون چراغه که بر میفروزن نه درخت دلبندم!
1398/07/26 ساعت 20 و 35 دقیقه و 19 ثانیه
(درختی را که ایزد برفروزد - هر آن کس پف کند، ریشه اش بسوزد)

عاقبت همه خائنین به اسلام و انقلاب روسیاهی و تباهی است.

خداوند همه منافقین، غربزده ها و خائنین به اسلام و انقلاب را خوار و ذلیل هر دو جهان بفرماید.
1398/07/26 ساعت 14 و 04 دقیقه و 14 ثانیه
با دستگیری زم منتظر یک جراحی و پوست اندازی در بدنه نظام باشید...
1398/07/25 ساعت 22 و 59 دقیقه و 18 ثانیه
جناب محب اهل البیت شما چرا حرف حساب را گوش نمیدهید فرضیه هاشمی تبار بودن شیصبانی در مطلب قبلی رد شد و شما نتوانستید سند درستی برای آن ارائه دهید حالا هی اصرار به آن دارید
پاسخ : دوستان عزیز از درج کامنت بدون نام کاربری خوداری کنند
1398/07/25 ساعت 18 و 52 دقیقه و 01 ثانیه
ظهور ملموس هست به ویژه از یه جاهایی که من دارم می بینم و شاید کسی توجه نکند. البته سید و رهبر عزیز ما راه را کاملا نشان می دهند و توصیه هایشان را باید گوش داد.به نظر می آید ایشان یک شمارش معکوس را می خواهند آغاز کنند. شاید رهبر نهضت به یاران اصلی دستورالعمل و زمان را داده. چهره های مصمم سید ها و سردار بیانگر تحول عظیم هست. بی تابی ها آغاز شده همچنانکه سست عقیده ها راه را کجتر می کنند.
جناب امیر علی شمه ای از چیزایی که می دانی بگو ما هم بدانیم، حسود نباش.
پاسخ : سخنان اخیر حضرت رهبری بسیار دقیق و نشان دهنده دورنمای وضعیت اینده منطقه است .امیدواریم مسئولان برای تقویت دفاعی و هجومی کشور شرایط لازم را ایجاد کنند
درباره جمله اخرت هم باید بگویم من چیزی اضافه بر انچه شما می دانید نمی دانم و اگر چیزی بدانم قطعا انرا به اشتراک خواهم گذاشت .
تشکر از شما
1398/07/25 ساعت 16 و 09 دقیقه و 52 ثانیه
قحطی به زبان قدیمی ها و در اصطلاح امروزی همین مشکلات سخت تورمی، درآمد کم، هزینه های بسیار بالا، قیمت های نجومی مسکن و اجاره خانه و مشکلات فرهنگی و اعتقادی در بین بخش هایی از جامعه و بخشهایی از مسئولین مرعوب غرب در ایران تا مشکلات سخت زندگی برای شیعیان در کشمیر، افغانستان، بحرین، شیعیان سعودی، مردم مظلوم یمن و فلسطینی های تحت محاصره نوار غزه، شیعیان تحت ستم نیجریه و مسلمانان مظلوم میانمار و کشور آفریقای مرکزی و ...است.

اینکه به شکل قرون قبل قطحی بیاید با وسایل حمل و نقل و امکانات متنوع غذایی امروزه خیلی قریب به تصور نیست.
پاسخ : نه دوست عزیز دقیقا قحطی به همین معنای قدیم و جدیدش ایجاد خواهد شد و غذا در سراسر جهان به سبب جنگها و کثرت حوادث طبیعی و احتمالا استفاده از سلاح های مختلف کاهش خواهد یافت و اکثر مردم جهان غذائی برای خوردن نخواهند یافت .
همین الان به یمن نگاه کنید ؟
دقیقا همین اتفاق در سایر مناطق خواهد افتاد
لذا معصومین ع در بیان خود کاملا دقیق عمل می کنند
سلام
1398/07/25 ساعت 15 و 05 دقیقه و 05 ثانیه
دوستان قحطی بزرگی که قبل از ظهور هست دقیقا کی اتفاق میفته و کجاست؟
پاسخ : سلام
قحطی در سراسر جهان اتفاق خواهد افتاد و غذا کالائی کمیاب خواهد شد
البته معصومین ع تکلیف شیعیان را مشخص کرده اند و ما باید در زمان لازم نسبت به ذخیره غذا اقدام کنیم که اگر زنده بودیم و خدا توفیق داد زمان انرا اعلام می کنیم ان شاء الله
1398/07/25 ساعت 10 و 33 دقیقه و 44 ثانیه
ادامه بحث نظر قبلی :قسمتی از این حدیث که این روزها برای بنده بیشتر جلب توجه می کنه، این قسمته : "(برادران) ترکها پیش می روند تا اینکه در جزیره فرود آیند." برای اینکه مشخص بشه منظور از جزیره کجاست متن توضیحات زیر رو ببینین:"جزیره (میان‌رودان): اقلیم جزیره (به عربی: الجزیرة) منطقه‌ای جغرافیایی واقع در بخشی از کردستان عراق و سوریه و ترکیه می‌باشد که کوه‌های آناتولی و رودهای دجله و فرات آنرا احاطه کرده‌اند.[۱] و نام تاریخ بخش بالایی میان‌رودان (بین‌النهرین علیا) است. این منطقه عمدتاً کُردنشین می‌باشد. به اقلیم جزیره، جزیره اَقور و جزیره قور هم گفته‌اند. " منبع: https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%87_(%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%A7%D9%86)
جالبه که در حمله روز های اخیر ترکیه به سوریه، ترکیه اعلام کرده که منطقه هدفش شرق رود فرات تا مرز شرقی سوریه هست که (به رود دجله می رسه) یعنی همون بین دجله و فرات، (به عمش 30 کیلومتر) و می خواد پناه جویان سوری رو اونجا اسکان بده.
"به گفته رئیس‌جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان، این کشور به دنبال این است تا نیروهای دموکراتیک سوریه — که ترکیه آن را یک گروه ترویستی می‌داند، درحالی که آمریکا و سایرین آن‌ها را یکی از متحدان غرب در مبارزه با داعش به حساب می‌آورد — را از مرز جنوبی ترکیه دور کرده و همچنین «منطقه امنی» به عمق ۳۰ کیلومتر در خاک سوریه ایجاد کند تا ۳٫۶ میلیون پناهجوی سوری را در آن اسکان دهد." منبع این گفته اردوغان: https://www.aljazeera.com/news/2019/10/turkey-begins-ground-offensive-northeastern-syria-191009212025006.html
حالا نکته جالب دیگه اینه که در حدیث فرموده اند "إخوان الترك" یا برادران ترک. حالا این اخوان به خود ترک ها می تونه اشاره داشته باشه یا به شورشیان سوری ضد دولت اسد که هم متحد ترکیه هستند و هم با ترکیه در این حمله مشارکت جدی دارن یا پناهجویانی که ترکیه می خواد اونجا مستقر کنه و یا به اخوان المسلمینی بودن اردوغان و متحداش و یا به همه این موارد. الله اعلم
1398/07/25 ساعت 10 و 32 دقیقه و 55 ثانیه
دوستان این حدیث به نظر من در رابطه با حوادث اخیر قابل توجه هست:از امام باقر علیه السّلام آورده‌اند كه فرمود:«یا جابر!إلزم الأرض و لا تحرّك یدا و لا رجلا حتى ترى علامات اذكرها لك...إن أدركتها:
أوّلها:إختلاف بنى العباس و ما أراك تدرك ذلك و لكن حدّث به-‎‎‎من بعدى-‎‎‎عنّى.
و مناد ینادى من السماء و یجیئكم الصوت من ناحیة دمشق بالفتح و تخسف قریة من قرى الشام تسمّى الجابیة و تسقط طائفة من مسجد دمشق الأیمن و مارقة تمرق من ناحیة الترك.و یعقبها هرج(أى:قتل)الروم و سیقبل إخوان الترك حتى ینزلوا الجزیرة و ستقبل مارقة الروم حتّى ینزلوا الرملة....» ۱
یعنى: ای جابر! خانه نشین باش. پس از جای خود حرکت مکن تا نشانه هایی را که برایت یاد می کنم ببینی. اگر آنها را دریابی. اولین آنها اختلاف فرزندان فلان است، و آن طور که می بینم آن زمان را درک نمی کنی، ولی این را پس از من برای دیگران بازگو. منادی از آسمان ندا می کند، و صدای فتح و پیروزی که از جانب دمشق به شما می رسد، و یکی از آبادیهای شام که جابیه نام دارد به زمین فرو می رود. بخشی از سمت راست مسجد دمشق فرو می ریزد. گروهی از ترکها شورش می نمایند. و در پی آن، اوضاع روم آشفته خواهد شد. و (برادران) ترکها پیش می روند تا اینکه در جزیره فرود آیند. و شورشیان روم پیشروی نموده و در رمله منزل می کنند. ای جابر! پس در آن سال اختلاف بسیاری در هر بخشی از نواحی غربی پدید خواهد آمد. نخستین سرزمینی که خراب می شود شام است. سپس در آن هنگام مردم سه گروه خواهند شد و زیر سه پرچم گرد خواهند آمد: اول پرچم سرخ و سفید، دوم پرچم سیاه و سفید و سوم پرچم سفیانی. آن گاه سفیانی با پرچمدار سیاه و سفید برخورد می کند و با یک دیگر نبرد می نمایند، و او و تمامی همراهانش را به قتل می رساند. آن گاه سفیانی شخص سرخ و سفید را می کشد، و دیگر هدفی نخواهد داشت جز این که به سوی عراق پیشروی کند. لشکریانش از قرقیسیا می گذرند و صدها هزار تن از گردنکشان را در آنجا می کشند ...
۱) -‎‎‎غیبت نعمانى،ص ۲۷۹ و بحار الانوار،ج ۵۲،ص ۲۳۷.

(ادامه این بحث در نظر بعد)
1398/07/24 ساعت 21 و 49 دقیقه و 12 ثانیه
بحث هسته ای مطرح نیست، زیرا در روایات گفته شده حیوانات از این گوشت ها می خورند.اگر حمله هسته ای شود خود سفیانی هم در خطر می افتد.
در فرو رفتن لشکر سفیانی در مدینه احتمال بیشتر به استفاده از سلاح نامتعارف می باشد.

1398/07/24 ساعت 21 و 24 دقیقه و 28 ثانیه
و نیز اینکه ممکن است استفاده از سلاح هسته ای در این جنگ، قبح جهانی آنرا از بین برده و نبردهای هسته ای چین و کره شمالی با آمریکا و حتی روسیه با آمریکا، انگلیس با فرانسه (دشمنان دیرین دیروز و دوستان زورکی الان)، هند و پاکستان و ...را رقم بزند، مشابه تجاوز آمریکا به عراق و افغانستان که قبح حمله به کشورهای دیگر را کلاً از بین برده و عربستان و ترکیه خیلی راحت به یمن و سوریه حمله کردند!
1398/07/24 ساعت 21 و 18 دقیقه و 52 ثانیه
در مورد نبرد قرقیسیا تنها نکته قطعی آن،عدم دخالت و دور شدن شیعیان از این نبرد است.

شاید آغاز اجباری این جنگ و بدون برنامه ریزی قبلی برای آن از جانب طرف های درگیر در زمان بسیار کوتاهی رقم بخورد.

سه موضوع مهم نبرد قرقیسیا، احتمالات دخالت روسیه، اسرائیل و استفاده از سلاح هسته ای یا سلاح شیمیایی در مقیاس گسترده است.

صد هزار نفر حداقل تلفات جنگ قرقیسیا با سلاح های متعارف زمان زیادی را می برد اما با سلاح های هسته ای کوچک یا شیمیایی و گازهای کشنده در زمان کوتاهی از جانب طرف های درگیر در این جنگ ممکن است بر جای بماند. مخصوصاً اینکه اجساد قابل دفن نیستند یا خیلی زیادند احتمال جنگ هسته ای و شیمیایی را بالا می برد.
1398/07/24 ساعت 21 و 06 دقیقه و 43 ثانیه
نکته دیگه اینکه آیا ممکن هست صهیونیست ها در این جنگ شرکت کنند و تعداد زیادی از آنها کشته شوند به طوری که رژیم صهیونیستی به شدت ضعیف شود و با یه حمله کوچولو از پا در بیان؟
موقعیت قرقیسیا محل اتصال رود خابور به فرات هست؟
پاسخ : یهودیان در قرقیسیا حضور نخواهند داشت به طور مستقیم
1398/07/24 ساعت 20 و 37 دقیقه و 39 ثانیه
سلام
بر اساس حدیث پیامبر
فتنه اول تمام شده.
فتنه دوم در راه آغاز شده.
اینکه گفته خلافت به بهترین مردم می رسد در حالیکه در خانه اش نشسته باشد منظور ایرانی هاست؟
فرزندان عباس و مروانی که در حدیث امام باقر ع در قرقیسیا درگیر می شوند کیا هستند؟
1398/07/24 ساعت 20 و 33 دقیقه و 37 ثانیه
اگر دقت شود: جنگ قرقیسیا به خاطر پیدا شدن گنجی شبیه طلا و نقره است و شاید به خاطر منابع نفت و گاز نه چندان زیاد شمال و شرق سوریه نباشد و سفیانی سر راه خود به سوی کوفه و عراق بر سر تصاحب این گنج می جنگد که از دو یا چند طرف درگیر تلفات سنگینی حاصل می شود و ظاهراً سفیانی پیروز این جنگ است و استفاده از سلاح هسته ای دور از انتظار نیست و شاید بی نتیجه بودن این نبرد به خاطر استفاده از سلاح هسته ای و تشعشعات مرگبار ان در منطقه درگیری باشد!!
اماموضوع بزرگ و مهم بودن جنگ قرقیسیا، آیا به خاطر هدف قرار گرفتن مراکز و شهرهای طرف های درگیر آن و دور از خود محل اصلی نبرد با جنگنده و موشک و پهپاد و سلاح هسته ای نمی تواند باشد!؟

و الله اعلم
1398/07/24 ساعت 18 و 49 دقیقه و 29 ثانیه
محب اهل البیت ع
شهاب
1398/07/24 ساعت 16 و 43 دقیقه و 42 ثانیه
سلام
با اینکه بنده هم مثل مدیر وبلاگ نسبت به حمله ترکیه به شمال سوریه احتمال نبرد قرقیسیا بودن آن را بسیار ضعیف می دانم اما امروز به خبری برخوردم که کمی احتمال قرقیسیا بودن حمله ترکیه را در نظرم افزایش داد
ظاهرا ترکیه در پایگاه اینجرلیک پس از خروج نظامیان آمریکایی به پنجاه عدد بمب اتمی دست پیدا کرده که فعلا آنها را گروگان نگه داشته
موضوع خروج سریع نیروهای آمریکایی آن هم با این حجم از سوریه و قرار دادن پنجاه بمب اتمی در اختیار ترکیه بیشتر به یک نقشه کاملا برنامه ریزی شده از قبل شبیه است تا اتفاقاتی بر حسب تصادف
ان شاءالله تمام این فتنه ها به نفع جبهه اسلام تمام شود
مجب اهل البیت ع
1398/07/24 ساعت 08 و 02 دقیقه و 03 ثانیه
مقتدا صدر نمی خواهد آشوب در عراق به پایان برسد
او از طرفدارانش که کم هم نیستند خواسته در روز اربعین کفن بپوشند و در کربلا شعار آزادی سر بدهند
این هاشمی تبار تا حکومت عراق را بر کنار نکند دست بر نمی دازد
دوستان یکی از نشانه ها قبل از خروج سفیانی خروج شبصبانی در کوفه است بعد از ورود ترک ها به جزیره خروج شیصبانی سپس خروج اصهب از تکریت عراق و در ماه رجب خروج سفیانی و زلزله دمش است
فعلاً باید چشم به حرکات مقتدا صدر بدوزیم که او احتمالا همان شیصبانی است
پاسخ : درباره مقتدا صدر باید بگویم که وی برغم عجول بودن و کمی نپختگی سیاسی در نهایت بعید است بر خلاف منافع محور مقاومت حرکت کند .فلذا برغم اینکه من هم مثل شما از مدتها قبل مشکوکم ولی از الان نمی شود گفت فلان شخصیت است و احتمالا باید منتظر خروج ان فرد در اینده باشیم
هر چند نمی توان نامزدی مقتدا را کاملا رد کرد ولی هر چه می گذرد این انطباق از وی دور می شود
نمایش نظرات 1 تا 30

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو