وبلاگ عاشقان و دلسوختگان امام زمان عج

درباره احتمال دخالت نظامی عربستان و ترکیه در سوریه

سردبیروبلاگ :امیر
تاریخ:بیست و هشتم بهمن 94-07:16 ب.ظ

همانطور که پیش بینی شد با عقب نشستن گروههای تکفیری مخصوصا داعش و النصره  عزای واضعان و پشتیبانان این گروههای ضد بشری شنیده شود . چند نکته را روزنامه وار ذکر می کنم 
_ داعش حدود دو سال از قدرت گرفتن و حضور موثرش در عراق و سوریه می گذرد چرا در این مدت به فکر حمله به این شکل و سیاق نبودند .
_ چه ارتباطی بین عقب نشینی تکفیری ها در سوریه و حضور عربستان و ترکیه وجود دارد و موضوع اعزاز به عنوان اخرین گذرگاه و محل تنفس داعش در این میان چه نقشی دارد و چرا ترکیه و عربستان الان به سیم اخر زده اند و احساس متفاوتی پیدا کرده اند . 
_ با نزدیک شدن ارتش سوریه به حلب و رقه و ارتش عراق به موصل شاهد دو حرکت بودیم .ارتش ترکیه برای بقای داعش در عراق پس از شکست های متعدد این گروه وارد عراق شد و به تقویت مواضع پرداخت . با نزدیک شدن ارتش سوریه و تحمل ضربات هوایی سخت توسط روسیه طرح تقسیم سوریه و ایجاد کشور سنی بر روی بخشی از عراق و سوریه تبخیر شد .این موضوع واکنش نامتوازن ال سعود اردوغان و صهیونیست ها را ایجاد کرد که باعث شد دیگر کسی شک نکند داعش را چه کسی ساخته و پرداخته کرده .
_عربستان در یمن هم گرفتار است و با استخدام مزدوران هنوز موفقیت قابل عرضه ندارد حال چگونه و با کدام نیرو می خواهد در سوریه هم دخالت کند .این مسئله نشان می دهد واکنش ها هیستریک است و ناشی از فقدان اقتدار محور تکفیری عثمانی است و از جهتی خوراک داخلی برای خاموش کردن اتش اختلافات و به قدرت رسیدن بدون مقاومت امیر تکفیری محمدبن سلمان است.
بسیاری از مومنان با نگرانی مراقب اوضاع هستند و مترقب اغاز زنجیره نهایی ظهور هستند و ارتباط اتفاقات با خروج سفیانی را پیش می کشند .این حوادث قطعا از حوادث مذکور جدا نیستند .ارسال هواپیماهای سعودی به ترکیه از هوا و ورود نیروهای زمینی از اردن اگر در کنار دیگر حوادث قرار گیرد ما را به نتایج مهمی می کشاند و به نظر من تصمیم نهایی اتخاذ شده و تا اخرین اقدام جبهه شر فاصله ای نیست هر چند فوری نباشد ولی در کوتاه مدت اتفاق خواهد افتاد .همانطور که قبلا گفتم داعش دارد تمام میشود و رنگ عوض کردن انها بعد از اختلافات خونین خیلی زود عملیاتی می شود و انها جزو سپاه سفیانی خواهند شد یعنی هفتاد درصد انها به سفیانی که از اردن حرکت خواهد کرد خواهند پیوست .
جبهه تکفیر دیگر هیچ الترناتیویی برای داعش خودش ندارد و ناگزیر است جام زهر الود را سر بکشد و سفیانی را به میدان بفرستد و چنین تصمیمی دور نیست .این توضیح ضروری است که تصمیم خروج سفیانی را نه ال سعود یا ترکیه بلکه در بالاترین سطح جبهه باطل گرفته اند و اینها جاده صاف کن او هستند .و البته جزیی از سپاهش.
مجددا بگویم این مسئله فوری نیست و ممکن است چند صباحی طول بکشد .
مانور محور وهابی (و نه سنی) در شمال عربستان بخشی از ابهامات را روشن خواهد کرد ولی یارگیری ها و ائتلاف های منطقه ای و به میدان امدن مستقیم اسرائیل به نفع وهابیت و حمایت فوری امریکا از اعزام نیرو له سوریه عبرت انگیر و مهم و استراتژیک اند.خبرها همچنین حاکی از موافقت مصر با حضور موثر در ائتلاف وهابی صهیونی است .بقیه هم به فراخور حالشان دارند جبهه خود را مشخص می کنند و فقط محور حق است که غریبانه اتکایش به خداست.

دیشب در گفتگو با دوستی به او که مدعی بود نمی شود بین داعش و سفیانی تمییز و فاصله قائل شد به ایشان گفتم اینها یکی نیستند و تفاوت دارند و دلیل اوردم که سفیانی با چهره موجه می اید و اقدامات قبل از خودش را ظاهرا نقد می کند و بعد نقاب از چهره می افکند .هر چند در اشتراک نیروها می توانند همپوشانی داشته باشند .
در ماههای اخیر این فکر ایجاد شده که حوادث همان حوادث موعود نیستند که من اینرا قاطعانه رد می کنم .امروز صفین دیگری است و ما به یک قدمی شیطان رسیده ایم و کسی حق ندارد مایوس شود .مایوس شدن فاجعه است .
در پایان باید گفت که حقیقتا نگران یمن هستیم و جنگ حساس شده و دشمن فشار اورده و ثقل خود را گذاشته
به انها که خبر دارند و یا حس می کنند می گویم رازداری و تقیه نگاهبان شبعه در طول تاریخ بوده باید در رابطه با چنین اخباری عقل جمعی شبعیان ناخوداگاه تقیه کند و باید مبهم و دو پهلو راز خودمان را نگهبان باشیم . حتی اگر این حوادث همان حوادث نباشند ما موظف به امید و انتظار هستیم و در هر حال رازهای مگوی خودمان را حفظ می کنیم.تاریک اندیشان شب و روز در وبگاه های مهدوی در حال فتنه انگیزی و جمع اوری اطلاعات هستند باید ناکام شوند و هرکس به اندازه قدر و منزلت و دانشش مواظب باشد. 
در حال کار بر روی حدیثی هستم که اگر تمام شود انرا منتشر خواهم نمود . دست ما در ارائه همه انچه در ذهن داریم بسته است .البته این نه به معنای دانستن خبرهای خاص است خیر ولی تقریبا همه چیز در حال شفاف شدن است فقط عجله نکنیم .وقت تعیین کردن بدترین کار است بدترین کار
نظرات()