لطفا در نظرسنجی وبلاگ شرکت فرمائید

تبریک ولادت با سعادت حضرت صدیقه طاهره-سلام الله علیها- و روایاتی در خصوص انقلاب علمی پس از ظهور و جایگاه زنان در این انقلاب

سردبیروبلاگ :امیرmohamad hasan
تاریخ:یازدهم فروردین 95-02:00 ق.ظ

عبداللَّه بن بکیر از حمران از امام باقر (ع) روایت کرده ‏اند که ایشان فرمودند: "... در زمان او حکمت و علم آن چنان گسترده مى‏شود که زن در خانه ی خودش بر طبق کتاب خدا و سنت رسول اللَّه (ص) قضاوت مى‏نماید."
این روایت دست کم به دو جنبه اشاره دارد، از طرفی به ارتقا و رشد سطح علم و دانش در جامعه جهانی مهدوی اشاره میکند و از طرف دیگر اهمیت حقوق، کرامت و حرمت زن را در دوران حضرت مهدی (عج)، روشن میسازد. 
در مورد ارتقای زنان در نظام حقوقی-سیاسی حجت بن الحسن (عج)، در روایت داریم که ایشان از میان همه بشریت، 313 تن را بر می گزیند که در واقع کادر اصلی انقلاب جهانی و مدیران اصلی حکومت جهانی ایشان هستند و در روایت هست که 50 تن از آنها زن هستند و در عالی ترین سطوح مدیریت جهانی و پیچیده ترین و جدی ترین مراحل یک انقلاب- که دیگر انقلابی جدی تر از آن نیست- ستاد اصلی را اداره می کنند.
در روایت دیگری از امام باقر-علیه السلام- رسیده است که وقتی قیام گر ما قیام میکند دست خویش را بر سر بشریت خواهد نهاد و قدرت عقلانی بشریت را مجتمع و متمرکز خواهد کرد و آن را به گونه ای جهشی، چندین پله ارتقا و رشد خواهد داد و اخلاق و ارزشهای انسانی را نیز در جامعه بشری به کمال خواهد رسانید. (فجمع به عقولهم و اکمل به اخلاقهم). 
عظمت این تحول عقلانی و علمی، در حد یک «انقلاب علمی عظیم» است. در حدی است که زنان خانه دار که به خاطر ادای حق خانواده و انجام بعضی وظایف متعالی انسانی از قبیل تربیت فرزندان و شوهرداری، طبیعتاً بخشی از وقتشان در خانه می‌گذرد، راجع به همه مسائل میتوانند براساس کتاب و سنت، اجتهاد و نظریه پردازی کنند. یعنی پیچیده ترین داوری های نظری، عقیدتی، ایدئولوژیک و عقلانی و علمی را در خانه هایشان انجام بدهند. پس او علم را به داخل خانه ها وارد میکند و در زمان حضرت مهدی (عج) هیچ خانه ای خارج از حریم علم نخواهد بود. آن هم نه تنها در بخشی از دنیا که در سراسر دنیا.


نظرات()