وبلاگ عاشقان و دلسوختگان امام زمان عج

«اهمیت ماه رمضان و روزه داری » چگونه بفهمیم روزه داری ما مورد قبول واقع شده است ٬ امید به حل مشکلات امت اسلام در ماه مبارک رمضان

سردبیروبلاگ :امیر
تاریخ:نوزدهم خرداد 95-01:25 ق.ظ

با سلام و عرض تبریک حلول ماه مبارک رمضان که خداوند تبارک و تعالی انرا متعلق به خود می داند خدمت همه مومنان گرانقدر خواهر و برادران ایمانی ام . خداوند می فرماید الصوم لی و انا اجزی به روزه از ان من است و من خود پاداش انرا می دهم . این موضوع از دو جهت قابل بررسی است اول اینکه بر خلاف سایر عبادات که متعلق به انسانند ٬ خداوند روزه را از برای خود می دانند و دوم اینکه پاداش روزه داری به سبب سختی و مشقتش انقدر زیاد است که فقط خود ذات باریتعالی می تواند پاداش انرا به روزه دار مسلمان مکافئه نماید . در سنوات پنج یا شش گذشته شرایط روزه داری به جهت واقع شدن در تابستان سخت شده و این سختی پاداشی چند مرتبه را نوید می دهد هر چند هیچ فرقی در اصل روزه داری در زمستان و تابستان نیست ولی روزه داری در شرایط سخت پاداش خاص خود را دارد . ملازمت روزه داری و انس با قران هم از نکات مهم است و تعبیر بهار قران برای رمضان برجستگی خاصی دارد . یعنی یک گرسنگی و تشنگی داریم و یک امساک بالاتر که مربوط به امساک از گناهان صغیره و کبیره است و یک تلازم و جوان شدن روح انسان با قران است .قرائت قران همواره لازم است ولی در رمضان اجر و پاداش و شادابی خاصی به انسان می بخشد . اگر در پایان رمضان در انسان روزه دار سبکی و نشاط غیر عادی معنوی و حتی مادی و بدنی بوجود بیاید می توان گفت در ماه رمضان عبادات ما موفق بوده و مورد قبول درگاه الهی واقع شده است. یعنی باید بین قبل از ماه رمضان و بعد از تفاوت معنوی زیادی در روزه دار ایجاد شود تا ان سال را موفقیت امیز بدانیم .انشااالله دوستان گرامی حداکثر استفاده را از این ماه عزیز کسب کنند و یک ماه رمضان ایده ال و کامل را تجربه کنند 
مخصوصا روزه داری مجاهدان مقاومت در یمن عراق سوریه و سایر بلاد مظلوم اجر و پاداش صد چندان به همراه خواهد داشت .
متاسفانه این دومین ماه رمضانی است که مردم یمن مورد هجمه تکفیری های سعودی قرار گرفته اند و به کشتار مومنان ان کشور ادامه می دهند و سازمان ملل در اقدامی عجیب دیروز نام رژیم سفاک و وهابی سعودی از مجموعه کشورهای کودک کش حذف کرد. این اقدام بان کی مون نشان می دهد که سیاست نسل کشی شیعیان در سلسه مراتب جهانی دنبال میشود و جان و مال پیروان اهل بیت ع ارزشی برای سردمداران دروغگوی حقوق بشر ندارد . این اقدام به ما نشان داد که حق گرفتنی است و باید حق خود را با دستان خود بگیریم .
شرایط فلوجه عراق و حلب سوریه هم پیچیدگی خاص خود را دارد و داعش برغم انکه نفس های اخر خود را می کشد ولی تلاش برای نجات عناصر تکفیری برای اقدامات بعدی حاکمان جهان و خادمان منطقه ای انان نیازمند توجه ماست. متاسفانه در جبهه مقاومت برخی مسائل و مشکلات خاصه در عراق نیازمند ترمیم است. امیدواریم این ماه رمضان اخرین رمضانی باشد که امت مسلمان اینگونه دچار تشتت و تفرقه و فتنه باشند و بزودی زود اوضاع مسلمانی خوب شود . 
از دوستان عزیز هم تشکر می کنم که محفل مهدوی ما را همچنان گرم نگه داشته اند و انشاالله اگر عزیزان اعلام امادگی کنند امسال هم مراسم ختم قران برگزار خواهیم نمود . انشاالله هر چه زودتر امادگی خود را اعلام فرمایید.نظرات()