وبلاگ عاشقان و دلسوختگان امام زمان عج

درباره سخنان اخیر عادل الجبیر وزیر خارجه بن سلمان

سردبیروبلاگ :امیر
تاریخ:دوم مرداد 95-08:12 ب.ظ

عادل الجبیر عروسک خیمه شب بازی ال سعود دوباره با حرفهای عجیبش باعث خنده خلق شد .او در اخرین مصاحبه اش با نشریه امریکایی گفته : اگر روسها با رفتن اسد موافقت کنند سهم قابل توجه و حتی بیش از زمان شوروی سابق به انها عطا خواهیم کرد !!! 
الجبیر هم چنین گفت : ایام ریاست بشار اسد به شماره افتاده است .
این دو جمله اولی در مسکو باعث مزاح و استهزای ال سعود را فراهم کرد و لاوروف از او خواسته به اندازه حجمش حرف برند چرا که روسیه یک ابرقدرت جهانی است.
جمله دوم وی هم در خاورمیانه باعث شده او بیش از قبل مضحکه شود و باعث رسم کاریکاتور و نوشته های طنز در رسانه ها شود . 
همه می دانند عادل الجبیر مهره ی بی اراده بن سلمان است که هیچ نواوری و  توانایی در اداره وزارت خارجه ندارد و فقط به عنوان دکور از او برای راضی کردن امریکا استفاده میشود و افراد بن سلمان او را اداره می کنند .
صحبت او در به شماره افتادن ایام قدرت اسد ما را به یاد حرفهای دیکتاتور ترکیه اردوغان می اندازد که در دو سال اول بحران سوریه این جمله را مرتب تکرار می کرد در حالی که هفته قبل نزدیک بود خود ایامش و حتی ساعاتش به شماره بیفتند .
عادل الجبیر خود هم می داند ال سعود هیچ قدرتی در خاورمیانه ندارند که بخواهند بخشی از انرا هبه کنند . ال سعود از همه طرف محاصره اند و فقط عامل پول انها را فعلا نگه داشته است . تمام سنگرهای سعودی یا فتح شده و یا در حال فتح شدن است و زردی صورت الجبیر سر درون سعودی را بر ملا می کند .برای همین است که مثل غریقی هستند که به هر خار و خاشکی برای زنده ماندن دست می یازند
ملت های مستضعف و مظلوم منطقه منتظرند مردم یمن به تهدیدهای خود جامه عمل بپوشانند و علاوه بر مقاومت یک ساله و نیمه شهرهای وهابی نشین سعودی را اماج حملات خود کنند و انتقام میلیونها کشته به دست تکفیریون را بگیرند . براستی که ال سعود و قصرهایش از خانه عنکبوت سست تر است .کافی است فقط اقدامی شود .نظرات()