وبلاگ عاشقان و دلسوختگان امام زمان عج

تغییرات سریع در خاورمیانه : علل و عوامل اصلی تغییرات

سردبیروبلاگ :امیر
تاریخ:نهم مرداد 95-08:14 ب.ظ

خاورمیانه در روزهای گذشته شاهد تحولات بسیاری بود که حتی گاهی این تحولات تعیین کننده بوده اند و زمینه های تغییرات جدی را ایجاد خواهند نمود .از جمله این تغییرات 
۱.کودتا در ترکیه بر علیه اردوغان دیکتاتور و مستبد و شریک در همه نابسامانی های منطقه .اگر جدول درست کنیم اردوغان بعد از امریکا و یهود و شیاطین وهابی در رتبه چهارم جنایت کاران قرار می گیرد و حتی کودتا هم اردوغان را ادم نمی کند .
۲.پیشروی های جبهه مقاومت در سوریه و عراق مخصوصا روزهای اخیر که مقاومت زمین های زیادی را ازاد کرده و حلب در استانه ازادی کامل است. داعش همانطور که پارسال پیش بینی کردیم به شدت ضعیف شده و هشتاد درصد زمین ها را از دست داده و تقریبا در حال تمام شدن است و خود موسسان و حامیانش نتیجه مورد نظر را از داعش نگرفته اند و داعش مهره سوخته شده است. 
۳.مقاومت عجیب مردم یمن در برابر تکفیر سعودی انهم بعد گذر یک و نیم سال از تجاوز از جمله عوامل اصلی تغییرات در خاورمیانه است و حاکمان جهان را با یک سوال بزرگ مواجه نموده ٬ ایا ال سعود می تواند ماموریت خود را انجام دهد ؟ 
تغییر بزرگ دیگر در رابطه با عربستان علنی شدن روابط دیرینه و دیرپای وهابیت و یهودیت است .سخنان دیشب فرمانده سپاه اسلام در شام کاملا حساب شده و دقیق بود و ال سعود را به شدت رسوا کرد . نصرالله نمک بر رخم سعودی پاشید و پاشنه اشیل تکفیر را عیان نمود .
۴.حملات تروریستی در فرانسه و المان و ... جهان را بیش از گذشته با کانون این نوع حملات اشنا نمود .مدارس وهابی پرور و تروریست پرور سوال اصلی مردم اروپاست .از این جهت است که سید حسن نصرالله دیشب به خوبی در این رابطه روشنگری نمود و دنیا را با یکی از دو عامل عدم استقرار بی ثباتی و کشتار مواجه نمود .او به بهترین شکل اذهان را روشن نمود و علاوه بر اروپا افکار عمومی عربی اسلامی را مهیای سقوط ال سعود نمود .
یکی از مقدمات اصلی ظهور ایجاد هرج و مرج در خاندان حاکم بر حجاز است و روایات بر این نکته موکدا تاکید دارند. 
ال فلان تا همه درها را بسته نبیند به فکر راه حل نهایی نخواهد رفت .به نظر ما نباید این وضع طولانی باشد .ال سعود بشدت سردرگم اشفته است .کارها و تصمیماتشان شتابزده و از روی استیصال و عجله است و هر اقدامی می کنند کار را خرابتر می کند . امریکا و غرب نمره مردودی به انها داده اند برای همین است که بیش از قبل به دامن صهیون پناه برده اند تا شاید نتانیاهوی در گل گیر کرده انها را نجات دهد ٬ غافل از انکه اسراییل خود موجودیتش تحت خطر است و ارامش در اسراییل ارامش قبل از طوفان است .
براساس روایات وعده فتح و ظفر از شام طنین افکن خواهد شد و لکن باید مواظب کید ابرقدرتها باشیم . امریکا و روسیه به شکل خباثت باری نزدیک شده اند .نباید از هر دوی این قدرتهای باطل غفلت کرد. در نهایت تمام باطل در برابر جبهه حق خواهد ایستاد . 
همچون سالهای اخیر بر دو نقطه چشم داریم شام و یمن . یمن تاثیر نود درصدی در تحولات زوال ال سعود بازی می کند و شام بزعم تکفیر راه فرار و نجاتشان است و فکر می کنند پنجره رهایی شان .
هرگاه یمانی ها (مردم یمن) از به طرف جنوب عربستان حرکت کردند زوال و شکست ال سعود و حتی خروج سفیانی فرا خواهد رسید .
دعا می کنیم اتفاقات امسال مقدمه حوادث بزرگتر در سالهای اینده باشد .برخی میخواهند امید منتظران را با توسل به حرفهای عجیب و غریب کم کنند در حالی که اصل اول عدم یاس و نومیدی است . ما واقعه شریف را نزدیک می بی نیم . 
جنگ طلبان دارند پشت سر نامزد رادیکال انتخابات امریکا جمع می شوند از صهیونیست ها گرفته تا وهابی ها تا نئوکان ها که حیاتشان در جنگ است. اگر این فرد به قدرت برسد باید اعلام شرایط اضطراری کرد .انگاه برخی محاسبات عوض خواهند شد برای کل منطقه و جهان محاسبات عوض خواهد شد برای ما هم به تناسب تغییرات ناگزیر خواهد شد و با سیاست فعلی نمی توان مواجه شد. رسیدن این فرد جنگ طلب که از عطش کارخانه های اسلحه سازی باخبر است خبر خوبی نیست و در اینصورت کمربندها را باید محکم نمود .
جمله اخر اینکه (عذرخواهی از اطاله کلام) دوستان می دانند اختلاف غرب با ما کاملا ایدئولوژیک است .حتی منافع اقتصادی انها در برابر ما تابعی است از نوع نگرش غرب برای اینده جهان و حفظ اقتدار غرب در دنیا کاملا براساس ایدولوژی است .
نظرات()