وبلاگ عاشقان و دلسوختگان امام زمان عج

تحلیل و بررسی حوادث خاورمیانه

سردبیروبلاگ :امیر
تاریخ:پنجم شهریور 95-08:38 ب.ظ

پنج سال قبل کمتر کسی تصور می کرد این همه اتفاقات ریز و درشت باعث ایجاد این تئوری شد که جهان به سرعت در حال تغییر است و مثل بیشتر تغییرات در طول تاریخ بشریت جرقه تغییر از غرب اسیا کلید خورد . 
قدرتهای جهانی و منطقه ای تمام اهتمامشان را به شام و عراق و کشورهای اطراف انها متمرکز نمودند .همه به دنبال یک چیز ناشناخته که درک همه مختصاتش ممکن نبود حرکت می کردند .
امروز بعد از افزون بر پنج سال همچنان کلاف این نقطه تقریبا کوچک ولی حساس دنیا سردرگرم و لاینحل و مجهول مانده است و خود این نامعلوم بودن خود راز بزرگی است که همه را دنبال خود می کشاند .یک گنج بی پایان و جاودانه 
تحولات خاورمیانه عجیب می نماید و هر روز مارا دچار شگفتی می کند که براستی چه حوادثی منتظر ما هستند . 
چه کسی باور می کرد که حوادث اینقدر طول بکشند و اینقدر شاخ و برگ داشته باشند .
خاصیت این حادثه های ریز و درشت این بود که فضا و جهانی خلق کنند تا دیگر کسی دچار شک  و تردید و دوگانگی نشود و همه افراد و جماعت ها موقعیت و موضع خود را مشخص کنند .
نگاه کوتاه به منطقه نشان می دهد که ما مسائل را از دو جهت بررسی کنیم:
اول شکست پروژه داعش و دیگر تروریست هاست با این توضیح که این پروژه عظیم و عجیب که سالها و شاید دهها سال وقت برد و صدها و هزاران میلیارد هزینه برد بالاخره تاثیرات ولو محدود را بر کیان اسلام باقی گذاشت و نباید بگوئیم هیچ کاری نکردند این به جز مرگ و اوارگی و معلولیت میلیون ها نفر است که حکایتی پر اندوه در درون خود نهفته دارد .دوم شکست پروژه داعشیسم و پایان کار داعش نباید ما را خاطر جمع کند که بله تمام شد و پیروز شدیم چرا که از همان زمان طرح ب در دستور کار بود و باید منتظر پروژه های جدید باشیم .
لذا باید بدانیم که معرکه حلب و نبرد صنعا و حمله موصل و غیر ان به هر نتیجه ای منتج شود باز باید خودمان را اماده کارزار دیگر کنیم .
حاکمان جهان به چیزی جز تمام شدن اسلام از زمین و مرگ همه مسلمانان رضایت نخواهند داد.لذا باید هوشیار باشیم و اماده ایفای نقش شویم تا در اینده فقط نظاره گر اجرای تمام و کمال نقشه انها نشویم .
بعض دوستان گفتند چرا درباره حلب چیزی نگفتی و از یمن کمتر حرف می زنی در حالی که ما تا اینجای کار هر چه لازم بود را گفتیم و باید به بعد از حلب و صنعا بپردازیم .
استکبار غرب صهیونی برای ما خواب عجیبی دیده و همه حرکاتشان حساب شده و پر از مکر و حیله است نباید فریب لبخندها و دلارهایشان را بخوریم چرا که حتی همین کارهایشان زمینه چینی برای کسب در حوادث اینده و حداقل بی طرف کردن برخی موثرین ا ست و باقی قضایا
امیران تکفیری و شیوخ وهابی مستقر در شاخ شیطان و مزدوران قطری اماراتی کویتی بحرینی شان را دست کم نگیریم انها الان مثل مار زخمی هستند . معروف است که بن سلمان و بن نایف تکرار می کنند همه ثروت و اندوخته خود را به میدان مقابله با ایران صفوی می اوریم .انها دارند فرش زیر پایشان را می فروشند تا پول تهیه کنند و نیرو به شام و عراق و یمن بفرستند .امیر تکفیری بن سلمان روزی هزار بار از ترس ایران میمیرد و زنده می شود .ما متوجه نیستیم که چه می شود در انجا غوغایی برپاست .
مبارزان یمانی پا بر گلوی سلمان گذاشته اند و حتی اگر صنعا از دست انصارالله برود تمام جنوب عربستان را ازاد خواهند کرد و الان این معادله برپاست و گرنه ائتلاف سعودی در استانه دروازه صنعاست
کار خیلی کند پیش می رود ولی واقعا دارد پیش می رود رو به جلوست دلیل من اینجاست که ائتلاف سه گانه در پنج سال گذشته حتی یک روزشان بهتر از قبل نبود و برغم همه خرابی ها و جنایات ٬ یک اب خوش از گلویشان پایین نرفت و اتاق های فرماندهی تکفیر و صلیب و صهیون هرگز حتی لبخند را هم تجربه نکرد .
من با نهایت واقع گرایی و دقت می گویم اینده نزدیک صبح قریب همپیمان ماست .مومنان منتظر یک ذره مایوس نشوند چرا که انشاالله کار تمام است .انها باید مایوس باشند چرا که هر روز به پرتگاه نزدیکتر می شوند و ما برعکس باید برغم تلخکامی و مشکلات و مصائب خوشحال باشیم چون بزودی منطقه ای خالی از تکفیر و خالی بنی سعود و بنی فلان و خالی از شیوخ بد چهره و سیه روی وهابی خواهیم یافت .منطقه ای خالی از صلیب و صهیون ٬ منطقه ای معطر و مزین به قدوم و حضور مولا ٬ منطقه ای که خراسان و دمشق و  نجف و مدینه و بقیع به هم وصل شده باشد انتظار ما را می کشد .کار سخت است و ایثار و صبر و توکل و ساده زیستی می خواهد ولی این ارمان ها از هر زمانی به ما نزدیک تر شده اند انشا الله 
اللهم عجل لولیک الفرج 

نظرات()