فتنه کردستان هم در عرض چند ساعت از بین رفت یا فروکش نمود و محور باطل نتوانست از این نمد کلاهی بدوزد .بارزانی و اعوانش در برابر اراده محور مقاومت هیچ چاره ای جز انچه انجام دادند نداشتند .این فتنه نشان داد که سران کردستان قابل اعتماد نیستند و نباید قدرت را دست داشته باشند .
جبهه مقاومت به عهد خود با دولت و ملت عراق وفا نمود .اول داعش تکفیری را از خاک این کشور بیرون انداخت در حالی که در ابتدای بحران هیچ کارشناسی تصور نمی کرد در عرض دو سال و کمتر از زمان حمله به داعش بتوانند این گروه را به سقوط کامل و نابودی بکشانند .اوباما می گفت 30 سال زمان برای نابودی داعش لازم است و موسسات فکری و اطلاعاتی و نظامی غرب با برنامه دقیق و تسلیحات دقیق تصور می کردند داعش تا سالها خنجری در قلب منطقه خواهد ماند لکن مقاومت اسلامی خوابهای جبهه تکفیری صهیونی را پریشان نمود و داعش را به ذلیل ترین شکل ممکن شکست داد .

بعد از اطمینان از نابودی داعش ، بارزانی را علم کردند تا باز هم منطقه روی ارامش را نبیند .باز هم کسی تصور نمی کرد بحران به این سرعت نجومی خاتمه یابد .شاید نشانه این حقیقت باشد که ، جبهه مقاومت روئین تن شده و هر حریفی را خاک می کند .
بعد از پایان فتنه کردستان ایا حریف ساکت خواهد ماند ؟ هرگز انها در حال فعالیت اند .ما مجددا نگران عراق و نقشه های دشمن برای ان هستیم و متاسفانه عراق انسجام فکری و امنیتی لازم را ندارد و هیچ شخص و گروهی در انجا نیست تا حرف اخر را بزند برای همین امکان کشاندن عراق به سمت خویشتن داری وجود دارد .بی طرف شدن عراق همان چیزی است که این روزها سعودی به اشاره امریکا دنبال ان است.
انها دوباره مسئله قومیت عربی را به شدت در عراق و سوریه دنبال می کنند و می خواهند مردم و مسئولان عراق را فریب دهند . امیدواریم چنین اتفاق نیفتد .
دوستان در سخنان خود امکان خروج سفیانی را مطرح کردند که حرف انها را نقض نمی کنم ولی به نظر می رسد سفیانی اخرین امید باطل باشد .یعنی انگاه که از همه چیز نا امید شوند او را به میدان می اورند انها هنوز ناامید نامید نشده اند .لذا به نظر می رسد قبل از او باید منتظر جنگی در منطقه بین جبهه مقاومت مخصوصا حزب الله و اسرائیل باشیم .اینبار کشورهای عربی هم اشکارا از یهود حمایت خواهند نمود.اسرائیل هیبت و بازدارندگی خودش را از دست داده و لاجرم باید بجنگد چون بر پایه جنگ استوار شده است.خود اسرائیل از برخی جوانب تحت فشار است تا کاری بکند قبل از انکه فرصت از دستشان برود.هم اکنون فشار تبلیغاتی سنگین و بی سابقه ای در کشورهای عربی بر علیه حزب الله و شخص سید حسن نصرالله وجود دارد و ظاهرا می کوشند افکار عمومی خود را اماده مواجه بعدی کنند.ورود امریکا به مسئله حزب الله و تحریم ان هم بسیار غیر عادی است . در داخل اسرائیل همه از جنگ حرف می زنند فقط زمانش را کسی نمی داند .نشست روسای ستاد ارتش های عربی شامل اردن مصر عربستان اسرائیل در امریکا را فراموش نکنیم .

لذا صمن انکه سخنان اخیر در باره خروج سفیانی را رد نمی کنم ولی به نظرم این امر با یک فاصله باید اتفاق بیفتد و قبل از ان یک یا دو جنگ و دو اتفاق طبیعی باید صورت بگیرد و از طرفی عربستان هم دچار تزلزل شود . این اتفاقات زمان زیادی لازم ندارند و در حد چند ماه هستند .بعد از ان می توان منتظر اتفاقات اصلی بود. 
در پایان بگویم امیدواریم عراق در حد مسئولیت تاریخی و انسانی و عقیدتی خود عمل کند و بلند نظر باشد و فریب نخورد .عراق هم در عقیده و هم در جغرافیا با ما مشترک است و اهمیت زیادی دارد و سر پا ماندن ان حائز اهمیت است .متاسفانه برخی افراد که زمانی دوست ما بودند فریب دنیا طلبی و هوای نفس را خورده اند .امیدواریم بزودی به اشتباه خود پی ببرند.
دشمن برای بی طرف نمودن عراق و زدن ضربه نهائی به حزب الله نقشه های شیطانی بزرگی اماده نموده است .این نقشه ها در چند پکیج مختلف و گاه متضاد طراحی  ، و در حال اجراست .