1397/05/19  ساعت 19 و 21 دقیقه و 23 ثانیه    ویرایش: 1397/05/21 ساعت 01 و 18 دقیقه و 39 ثانیه
توسط:

یکی از اشکالات بزرگی که مستکبران و حاکمان دنیا از جمهوری اسلامی در طول این 40 سال گرفته اند و می گیرند این است که شما چرا از ملت های دیگر دفاع و حمایت می کنید .بطور مشخص از ابتدای پیروزی انقلاب همواره از اینکه ایران از نهضت ازادی فلسطین حمایت نموده همیشه شاکی بوده و هستند و این را بارها در سخنان حکام اسرائیل و امریکا مشاهده نموده ایم .ایران به خاطر دفاع از مظلوم هزینه های زیادی پرداخته و هنوز هم می پردازد ولی به حکم وظیفه مسلمانی انرا به روی حکام فلسطین نمی اورد .
بخش عمده و اصلی دشمنی غرب با ایران این است که می گویند شما چکار به کار فلسطین دارید ؟ همه تحریم ها و جنگ 8 ساله و شاخ و شانه کشیدن های دائم امریکا و غرب به این خاطر است که ایران خودش را از مسئله فلسطین کنار بکشد .اگر ایران به دنبال منافع مادی روزمره بود خیلی راحت می توانست با غرب کنار بیاید ولی با توجه به اصول انقلاب اسلامی که دفاع از مظلومان و مستضعفان دنیا مخصوصا مسلمین است ، ایران همه سختی ها را به جان خریده است و به وظیفه الهی خود عمل می کند.
این نکته حتی درباره لبنان و سوریه و عراق هم مطرح است و کشورهای عربی خاصه عربستان سعودی همیشه از اینکه ایران در مسائل به اصطلاح داخلی کشورهای عربی دخالت می کند شکایت دارند .ال سعود و پشت پرده انها امریکا می خواهند اختیار این کشورها را در دست داشته باشند و با اسنقلال این کشورها مخالف هستند .
در بهار عربی فرصت خوبی مهیا شد تا بتوانند از این رویکرد ایران انتقام بگیرند و با بهانه دمکراسی سوریه را به اشوب کشاندند و بعد از گرفتن بیش از 75 درصد سرزمین سوریه از دست دولتش به خیال خود با یک تیر دو نشان زدند و عراق که تازه از اشغال سر براورده بود را هم وارد پروژه خود نمودند .انها برای تساط بر این کشورها از سراسر دنیا تمام قاتلان حرفه ای و افراد مزدور خود را تحت عنوان داعش روانه عراق نمودند و در عرض چند ساعت 40 درصد عراق را تصرف کردند و نزدیک بود بغداد هم به دست این گروه در کسری از ثانیه فتح شود .
بله داعش با هدف احیای خلافت سنی و عقب راندن شیعیان که قدرتشان سر براورده بود به عراق حمله کردند و برنامه داشتند با تصرف بغداد و کربلا و نجف و ویرانی مراقد مطهر و نسل کشی شیعیان عراق این کشور را از پیروان اهل بیت ع خالی نمایند .البته هنوز هم این برنامه در دستور کار سعودی قرار دارد و هنوز منصرف نشده اند .
در شرایطی که دومین شهر بزرگ و میلیونی عراق یعنی موصل تصرف شده بود ، داعش برای تصرف بغداد هزاران نیروی خود را گسیل نمود و تا چند کیلومتری بغداد هم رسیدند و حتی ساختمانهای بغداد هم با چشم عادی برایشان قابل روئیت بود .در این لحظات تاریخی و سخت ، مسئولان عراقی قادر به انجام هیچ کاری نبودند و داعش اجازه نفس کشیدن به انها نمی داد و فتح بغداد حتمی بود .
در این شرایط ایران اسلامی به دستور حضرت آقا به کمک عراق شتافت و بار دیگر نقشه دشمنان تشیع را نقش بر اب نمود .نیروهای سردار ایرانی پشت بغداد فرود امدند و جلوی ورود داعش و پیوستن انها به گروه های مخفی داعش در داخل بغداد را گرفت و از نسل کشی قطعی شیعیان و غیر انها جلوگیری نمود و در این راه شهدای زیادی تقدیم اهل بیت ع نمود.این مسئله برای شهرهای کردنشین که امروز جولانگاه موساد شده هم صدق می کند و اربیل در استانه سقوط نجات پیدا کرد .
سپاه قدس اجازه سقوط بغداد و شهرهای جنوبی را نداد و فرصت را برای تعبئه نیرو از طریق فتوای ایت الله سیستانی حفظه الله فراهم نمود .سپاه قدس تا دفع کامل خطر باقی ماند و شب و روز چشمانی بیدار داشت . حتی بعدها در نبردهای ازادسازی موصل و الرمادی و تکریت و غیره نیز مشارکت داشت و خونهای زیادی از ایرانیان در خاک عراق به زمین ریخته شد و ایران هزینه سنگینی پرداخت و دشمنی ال سعود را به همین خاطر بیشتر به جان خرید .
امروز که همه چیز ارام شده و داعشی نیست حیدر العبادی قیافه مردانه می گیرد و از منافع ملی عراق و لزو حفظ ان در همراهی با تحریم های امریکا علیه ایران سخن می گوید؟ عجبا ، چقدر زود همه چیز فراموش شد .حیدر العبادی ایا نمی داند اگر ایران و جانفشانی اش نبود اصلا عراقی باقی نمانده بود که منافع ملی باقی بماند .اگر ایران نبود امروز ابوبکر البغدادی بر حیدر العبادی حکومت می کرد و مردان عراقی همگی کشته شده و زنان عراقی به کنیزی گرفته می شدند .
عجیب است که هنوز حتی یک سال از پایان داعش نمی گذرد .چقدر زود همه چیز فراموش شد ؟ هنوز حرفهای اوباما که گفت 30 سال زمان لازم است تا داعش بطور کامل از عراق بیرون انداخته شود تازه است .انها قصد داشتند امارت سنی در سرزمین عراق و شام ایجاد کنند و اتفاقا ایجاد هم کردند اما مردان مردی بودند تا با اهدای جان عزیز خود پروژه صهیونیستی داعش را نقش بر اب نمایند. البته این کارها از عراقی ها هیچ بعید نیست .سخن ما اینجا درباره سیاسیون عراق است و گرنه مجاهدان عراقی هنوز وفادارند و ناجوانمردی در مرامشان نیست .فیگور دیروز العبادی در مصاحبه کذائی اش برای من جالب و حتی خنده دار  بود .او نشان داد که مزدور امریکایی بیش نیست .العبادی نمی داند که هنوز فقط یک خوان را پشت سر گذاشته و چند خوان دیگر هنوز باقی مانده است .
به هر حال مادامی که چنین افرادی بر کشورهای شیعه و مسلمان حاکم اند نباید انتظار تغییرات اساسی به نفع مردم منطقه را متصور بود .افرادی چون حیدر العبادی که برای امریکا و بن سلمانی خوش رقصی کند و برای ما فخر بفروشد که انگار منافع ملی هم دارند که بواسطه ایران به خطر بیفتد .مثال عربی است که می گوید فاقد الشی لا یعطیه یعنی کسی که چیزی در اختیار ندارد نمی تواند انرا به دیگران بدهد خیلی مناسب حال و روز این روزهای حیدر العبادی است .او حتی جرات و جسارت اردوغان را هم نداشت .حداقل بعد از چند روز مقاومت این حرف را بر زبان جاری می کرد تا بتواند انرا توجیه کند .
این کار عبادی یک کار فتنه گرانه و حساب شده و بررسی شده در عربستان است و یکی از برنامه های امریکا و سعودی برای ایجاد شکاف در جسم جامعه شیعی است و تحریم ها فرصت مناسبی برای این کار را فراهم نموده است.در حالی که اروپا و چین و روسیه و هند و ترکیه ولو به صورت زبانی مخالفت خود را با تحریم های غیر قانونی امریکا اعلام نموده اند ،خوش رقصی این کوتوله بی هویت خیلی ها را متاسف کرد .او با این کار نخست وزیری اش را در معرض گردباد قرار خواهد داد .

   


نظرات()  
1397/05/19  ساعت 00 و 53 دقیقه و 26 ثانیه    ویرایش: 1397/05/19 ساعت 02 و 26 دقیقه و 00 ثانیه
توسط:

3 سال و 5 ماه است که شبح مرگ بر یمن حاکم است .امروز هم یکی از صفحات تاریک نبرد امریکایی سعودی علیه مستضعفین یمنی ورق خورد.براساس اخرین امار 50 شهید و 77 مجروح قربانی هواپیماهای امریکایی شدند.این حمله هوایی علیه  تعدادی از اتوبوس هایی که از ضحیان به طرف صعده برای برپایی دوره تابستانی حفظ قران کریم عازم بودند انجام شد و دهها نفر را به خاک و خون کشید .جنایتیکه فقط در سابقه امریکا و اسرائیل و خود سعودی نظیرش دیده شده است .مشاهده بدنهای تکه پاره شده و دست و پا و سرهای قطع شده کودکان ده دوازده ساله و کمتر ، سخت وجانکاه است که به حکم وظیفه مجبور به مشاهده فیلم ها و تصاویر بودم .هواپیماهای امریکایی که دمکراسی و حقوق بشر را توسط فرزندان عبدالعزیز در یمن  هر چه بیشتر گسترش دادند.
از مولا و مقتدایمان عج، از انکه امروز دلش چاک چاک زخم های یمن است می خواهیم برای این مظلومان و له شدگان دعا کند .آقا جان ، ای مولای مستضعفان ، برای این مردم دعا کن .برای بدنهای پاره پاره شده دعا کن .برای شیعیانت کاری کن .
ایا 80 سال جنایت توسط ال سعود علیه شیعیان کافی نیست؟ شیعه به کدامین گناه باید تا زمان نامعلوم  تاوان بدهد تا از کشته هایش پشته بسازند ؟ ظالمان و کافران و منافقان به این اوضاع ما می خندند و انرا نشانه حقانیت خود می دانند .
بارالها به ما غروب فرزندان عبدالعزیز و وهابیت را نشان بده 
ما گله مندیم ، تحمل و صبر ما دارد تمام می شود .خدایا چشمه ای از قدرت لایزالت را برای تنبیه ظالمان نشان بده 
این کودکان بندگان تو هستند که اسیر استکبار و غرور سلمان تکفیری و پسر تاریک اندیش و جاهلش شده اند .خدایا به انها و به ما ذلت و زبونی و نابودی شان را در قریب عاجل نشان ده .   


نظرات()  
1397/05/16  ساعت 18 و 36 دقیقه و 46 ثانیه    ویرایش: 1397/05/16 ساعت 19 و 24 دقیقه و 11 ثانیه
توسط:

در اعترضات اخیر معدودی از شهرهای ایران انهم نه همه شهر بلکه محدوده ای از شهر دو چیز بیشتر به چشم می خورد .اول وجود مشکل در زندگی مردم و مستاصل شدن بخش معتنابهی از مردم که در مشکلات اقتصادی غرق شده اند و عدم مدیریت دولت و خروج قیمت ها در بازار از دست دولتمردان،فاصله بین قدرت خرید مردم و قیمت ها به شکاف غیر قابل ترمیمی رسید .برای همین مردم ترجیح دادند به جز خوراک و ملزومات قطعی زندگی از ورود به دیگر بازارها خوداری کنند .این اتفاق رکود تورمی کم سابقه ای را در بازارها بوجود اورد و باعث ضرر و زیان کاسبان گردید .
دوم در کنار مطالبات مشروع مردم که همچنان بی پاسخ مانده ، سوار شدن فتنه گران منافق بر موج اعتراضات است و نیز اثر انگشت پولهای سعودی در برخیشعارها نیز مشاهده می شود که بیشتر از انکه نشان دهنده زنده بودن خاندان پهلوی معدوم باشد نشانه گدایی محبوبیت و یا برای خودی نشان دادن بود تا وجود نفوذ و محبوبیت بین لایه های اجتماعی و طبقات مردم .
بر خلاف طراحان یا نفوذ کنندگان در اعتراضات برخورد خوب و بسیار مدنی نیروهای امنیتی و انتظامی با معترضین نشان از تعمیق و ترسیخ مردم سالاری در کشور ما دارد .مردم ما علی رغم اینکه گله دارند و از دستگاه های اجرائی و قضائی راضی نیستند در عین حال نظام جمهوری اسلامی بصورت یک کل و ولایت فقیه و شخص ولی فقیه همچنان مورد اعتماد و ملجا و امید مردم است و این واقعیتی اشکار است بدون هیچ تعارفی .
تغییرات بازار ارز مخصوصا دلار و سکه در سه روز اخیر نشان داد که اگر دولت پای کار بیاید می تواند جلوی خیلی از ضررها را بگیرد و اگر دولت زودتر اقدام و عمل می کرد می توانست ارز دلار را در حداکثر تا 6 هزار تومان و سکه را حداکثر تا 1 میلیون و 700 هزار متوقف کند و از تحمیل تورم و فقیرتر شدن مردم جلوگیری نماید .مجددا می گویم بخشی از این افزایش را خود دولت دامن زد تا بتواند خزانه را انباشته کند و البته خود این یک نوع علامت به بیرون هم می تواند قلمداد شود .این اتفاق بالا رفتن قیمت ارز و سکه به سنت 30 سال اخیر در دور دوم دولتها که گاه دو یا سه برابر شدن این اقلام و بلتبع سایر کالاها را تکرار نمود .
در دولت مرحوم ایت الله هاشمی دلار را 100 تومن در سال 68 از مهندس موسوی تحویل گرفت و 400 تومان تحویل اقای خاتمی داد .ایشان هم دلار را حدود هزار تومان به اقای احمدی نژاد تحویل داد و ایشان هم 3 هزار و 800 تومان تحویل اقای روحانی دادند و وی نیز حتما بین 8 تا 10 هزار تومان تحویل دولت بعد خواهند داد لذا این یک اتفاق نمی تواند باشد بلکه بیشتر یک سیاست پولی مالی است .در این بین گاهی عادلی گاهی نوربخش و گاهی سیف برای این بالا رفتن فنری قیمت قربانی می شوند .
یک هدف دیگر از این افزایش به غیر از نکته بالا در این شرایط فشار برای باب شدن و مقبولیت یافتن مذاکره با امریکاست که معلوم نیست به این هدف رسیده اند یا خیر .ماههای اینده نشان خواهند داد که ایا این اتفاق خواهد افتاد یا نه ؟ 
نکته اخر مدنظرم در باره اعتراضات برخی از مردم و نوسانات ارز و بازارها این است که عده ای امید داشتند که این اوقات تلخی مردم باعث بریدن انها از نظام شود که ما قبلا گفتیم این اتفاق نخواهد افتاد و دشمن هر چه بیشتر هم فشار بیاورد اتفاق خاصی نخواهد افتاد .حتی در دوران ظهور که شرایط سخت تر هم خواهد شد باز ایران با وجود سختی ها جزیره امن و بندر ثبات و طمانینه و ارامش خواهد بود و نیروهای خود در نقاط مختلف را ساپورت خواهد نمود.این بنا شاید کج هم بشود ولی نمی افتد چون نگهدارنده ای امین و توانا ان را نگه داشته است .
اگر طمع و آز بعضی از مردم  و یورش مخربشان برای خرید ارز و سکه نبود ، هرگز مردم عادی و اکثریت دچار سختی و عسر نمی شدند .ناراحت می شویم وقتی می شنویم مردم المان یا ژاپن یا حتی ترکیه در چنین مواقعی چه رفتاری نشان می دهند و ما که ادعای شیعه اهل بیت ع و مسلمانی و تمدن چند هزار ساله داریم چگونه فرصت را برای تیغ زدن همدیگر غنیمت می شماریم و فکر می کنیم سود نموده ایم !
امیدوارم این اتفاق تجربه ای باشد برای همه مردم و مسئولان که در روزهای سختی و عسر رفتار مسلمانی یا متمدنانه نشان دهیم .

   


نظرات()  

صبح قریب

با ما باشید ، با تابش اولین اشعه های خورشید یوسف زهرا عج