1397/05/25  ساعت 01 و 09 دقیقه و 24 ثانیه    ویرایش: 1397/05/25 ساعت 01 و 41 دقیقه و 22 ثانیه
توسط:

بودجه نظامی 716 میلیارد دلاری ایالات متحده توسط دونالد ترامپ امضا شد و سال میلادی اینده این بودجه صرف اموزش نگهداری و بهینه سازی سازوکارهای نظامی و جنگنده های این کشور خواهد شد .بودجه نظامی امریکا نسبت به گذشته بیش از 150میلیارد دلار افزایش یافته و کارشناسان پیش بینی می کنند در دو سال اینده بودجه نظامی امریکا از یک تریلیون دلار هم فراتر خواهد رفت .اوج نظامی گری و کشاندن دیگر کشورها به افزایش بودجه دفاعی و بالا رفتن احتمال ایجاد درگیری و خشونت و استیلای خشونت بار بر کشورهای ضعیف تر ، یکی از اولین تبعات این افزایش بودجه است .
از طرفی این بودجه انگیزه سربازان را هم هدف گرفته و تقریبا 3 درصد به حقوق انها می افزاید .اتفاقی که گفته می شود در ده سال اخیر بی سابقه بوده و ترامپ وعده افزایش بیشتری هم داده است .ترامپ همچنین گفته" در برابر چنین قدرتی اگر کسی با ما روبرو شود هیچ شانسی نخواهد داشت "
سخنانی از جنس حرفهای این متکبر  مغرور برای تحت تاثیر قرار دادن دشمنان و رقیبای امریکا در دنیا 
براستی ترامپ کیست و چه نقشی به او محول شده است؟ ایا او هیتلری جدید برای تخریب جهان مدرن است ؟ او چه در سر دارد ؟ ایا هدفش نابودی توان چین روسیه و اروپا و دیگر دشمنان امریکاست؟ ایا او دجال اخرالزمان است ؟ او هرگز دیوانه نیست و می داند چه می کند .همین تسلط ارام و خزنده وی بر موسسات قدرت امریکا نشان می دهد که از طرف حاکمان دنیا پشتیبانی می شود .هر چه باشد نباید نقش منفی او در 5 یا 6 سال اینده دنیا را دست کم گرفت .
ترامپ با افزایش شغل و بهبود درامد سرانه می خواهد از حمایت مردمش خاطر جمع شود .
با توجه به مجموعه شرایط طبیعی و انسانی که فرصت باز کردن انها وجود ندارد باید گفت جهان به سمت یک ایده خشونت بار بسیار شدید پیش خواهد رفت .هر چند علم اینده دنیا دست خداست ولی با لحاظ مجموعه شرایط باید کمربندها را سفت کرد .روزهای ارام دنیا به پایان خود نزدیک می شود .هر چند دنیا در جای جای خود خیلی هم ارام نیست ولی نسبت به خشونتی که انتظار دنیا را می کشد شرایط امروز یک بازی کودکانه است.
معلوم نیست  حاکمان دنیا چه در سر دارند و چه چیزی منافع انها را بیشتر تامین می کند .همچنان باید انتظار کشید

   


نظرات()  

صبح قریب

با ما باشید ، با تابش اولین اشعه های خورشید یوسف زهرا عج