1398/02/12  ساعت 20 و 28 دقیقه و 10 ثانیه    ویرایش: 1398/02/12 ساعت 21 و 08 دقیقه و 20 ثانیه
توسط:

حکومت دونالد ترامپ مدتهاست که تصمیم گرفته اخوان المسلمین و شاخه های مرتبط با آن را جزو گروه های تروریستی اعلام کند.این خبر شاید عجیب نباشد ولی این موضوع از انجا تعجب برانگیز می شود که سازمان ها و وابستگان صهیونیستی با اصرار از ترامپ می خواهند که از تروریستی اعلام کردن این گروه جدا خوداری کند.رسانه های یهودی اسرائیلی نیز همپای سازمانهای صهیونیستی مخالفت خود را با دستور ترامپ اعلام کردند.چرا یهودیان سر بزنگاه و وقتی اینکار می رفت که شکل واقعی بگیرد به یکباره به مخالفت صریح با ان برخواسته اند ؟ مگر نه این است که ظاهرا ارمان اخوان المسلمین نابودی اسرائیل است ؟ 

برای بررسی این موضوع به چند نکته اشاره می کنم 

اول جنگ های اعراب و اسرائیل 
اخوان المسلمین که سابقه بیش از 80 ساله دارد از همان ابتدای تشکیل دولت اسرائیل برغم حملات رسانه ای در عمل به تقویت اسرائیل همت کرد و اعضای اخوان در هیچ جنگی در دوره 48 تا 67 شرکت نکردند و حتی قبل از 48 هم هیچگونه نبرد موثری با اسرائیل نداشتند.

دوم حمایت غرب و اسرائیل از به قدرت رسیدن اخوان المسلمین 

غرب و اسرائیل به شدت از قدرت گرفتن اخوان در ترکیه و مصر و سودان و هر جا که امکان حکومت انها وجود داشت حمایت کردند و اصرار انها در قدرت گرفتن اخوان در ترکیه از زمان نجم الدین اربکان و قبل از ان اغاز و با به قدرت رسیدن یک اخوانی تمام عیار چون اردوغان و تقویت انها ادامه پیدا کرد .همین امروز علی رغم همه تبلیغات ضد یهودی اردوغان ، او یکی از محبوب ترین افراد نزد یهودیان است و ماندن عجیب او در قدرت و ترجیج او به نظامیان وفادار به امریکا از عجایب هفتگانه  دنیای سیاست است.
در مصر و زمان قدرت گرفتن مرسی در کمال تعجب دیدیم که او چه روبطی با اسرائیل برقرار کرد .نامه های مرسی به شیمون پرز رئیس وقت اسرائیل پرده از نفاق و تزویر اخوان المسلمین برداشت.عباراتی که او خطاب به پرز نوشت را حتی متحدین ترین افراد به اسرائیل هم ننوشته است.عبارات شیمون پرز "عزیزم }و دوست بزرگوار من در ابتدای نامه ، "اطمینانی که به غیرت شما دارم در وسط نامه " و "مرسی دوست وفادار شما "در انتهای نامه ، تمام ماهیت اخوان در مصر را عیان کرد.
جمله دوست وفادار شما بهترین توصیف برای ماهیت حقیقی اخوان المسلمین در سراسر منطقه اسلامی است و به نظر من اخوان از داعش هم خطرناک تر و به وقتش خونریزتر است و از لحاظ دشمنی با شیعیان پای هیچ گروهی در تاریخ به گرد اخوان المسلمین نمی رسد.
یا سخنرانی فتنه انگیزانه محمد مرسی در تهران و در شورای کشورهای اسلامی هم فراموش نشود که با کلماتی که اصلا در ادبیات حکام کشورهای اسلامی متداول نیست در قلب تهران ان عبارات و ان چهره کریه هنگام سخنرانی و سلام بر فلان و فلان را به کار برد و همان سخنرانی هم زمینه سقوط او را فراهم کرد .سخنرانی مرسی طراحی مستقیم سازمانهای جاسوسی بود و هدف از ان ایجاد نقار و درگیری فکری و سپس نظامی بود که با خویشتن داری و شناخت صحیح از ان مرحله گذر کردیم.

نقش حساس اخوان در قدرت گرفتن عبدالعزیز آل سعود هم غیر قابل انکار است . وهابیت و اخوان المسلمین به مانند دو بال حرکت صهیونیزم جهانی برای سیطره بر منطقه  عمل کرده اند و در اینده خیلی باید مواظب اخوان المسلمین باشیم چرا که ممکن است این گروه زمینه بوجود امدن فتنه سفیانی را فراهم نمایند و از این نظر حداقل باید با چشم شک و تردید بیشتر و عدم اعتماد به ان باید نگاه کنیم.انها در گذشته وعده حکومت را در برخی کشورها به عنوان پاداش دریافت کردند که به علت پاره ای اختلافات و نوکری بی کم و کاست حکام دول عربی این اتفاق در کشورهای عربی کمتر افتاد.

این اتفاق به خوبی ماهیت اخوان المسلمین و ستون پنجم بودن ان برای حاکمان دنیا و غرب را به خوبی نشان داد و نقاب از چهره ی کریه این گروه کاملا افتاد.

   


نظرات()  
1398/02/8  ساعت 18 و 12 دقیقه و 56 ثانیه    ویرایش: 1398/02/8 ساعت 19 و 09 دقیقه و 44 ثانیه
توسط:

امام علی ع  درباره جهاد می فرماید جهاد دری است از درهای بهشت .امام هم چنین فرمودند :کجایند برادران من که راه حق را سپردند و با حق رخت به خانه آخرت بردند؟ کجاست عمار؟ کجاست پسر تیهان؟(مالک بن تیهان) و کجاست ذوالشهادتین؟ و کجایند همانند ایشان از برادرانشان که با یکدیگر به مرگ پیمان بستند و سرهای آنان را به فاجران هدیه کردند.
وقتی جهاد و شهادت و نپذیرفتن ذلت از ملتی رخت ببندد خداوند به ان ملت لباس ذلت می پوشاند چرا که خدا انها را به احقاق حق و ایستادگی و صبر و در برابر زورگوئی ایستادن فراخوانده است اما انها طریق تن پروری گرفته اند.
این داستان امروز ماست که هر روز در برابر زورگویان و ظالمان به نحوی عقب نشینی می کنیم و انرا سیاست و تدبیر می نامیم غافل از اینکه این سیاست دشمن را جری تر و وقیح تر می کند .
گزارشات رسانه های مختلف و پژوهشکده های بین المللی و حتی داخلی تاکید می کنند که ترامپ با دیدن ضعف در اقدام و عمل ایران این جرات را پیدا کرد که حتی معافیت نفتی 5 کشور برای خریدن تنها یک میلیون و حتی کمتر را تمدید نکند .او می داند هر کاری کند از طرف مقابلش صدایی نخواهد شنید و حتی اعتراضی هم نخواهند کرد. من قبلا هم گفتم اقایان در دولت حتی اگر یک قطره هم نفت نتوانند صادر کنند باز می گویند نفروختن نفت به جنگ و مخارج فراوان ان ارحجیت دارد .
این عقب نشینی هم نه فقط از دوره ترامپ بلکه از دوره اوباما اغاز شد .از همان زمان که کشتی حامل کمک های بشر دوستانه ایران بجای رفتن به یمن سر از جیبوتی در اورد و جالب است بدانید تمام محتویات این کشتی در بازارهای جیبوتی فروخته شد و به یک معنی کشتی به صورت محترمانه غارت گردید و یک دانه کمک به دست مردم یمن نرسید .در انزمان حضرات دولت از تشر اوباما ترسیدند .

انروزها گذشت و ترامپ امد و شد ان چه شد .از برجام خارج شد هیچ کاری نکردیم و فقط با اقتدار ! گفتیم با اروپا ادامه می دهیم .به نیروهای ما در سوریه هر روز حمله شد سکوت کردیم .ترامپ تحریم ها را دوباره بازگرداند سکوت کردیم .تا اینکه چند روز پیش اخرین میخ بر پیکر برجام زده شد و تمام معافیت ها لغو گردید باز به لفاظی ادامه دادیم و در تمام این اتفاقات تنها کسی که جلوی هر گونه اقدام را به لطایف الحیلی گرفت شخص رئیس دولت بود .او روحیه نیروها و مسئولان ما را پائین اورد و در شورای عالی اجازه هر نوع تقابلی را سلب کرد.

این نوع مدیریت امور در دنیا تعریف مشخصی دارد .همین لغو تحریم ها و صفر کردن صادرات نفت در عرف و قانون بین الملل اعلام جنگ قطعی است و بنده قبلا چند بار در این رابطه مطالبی را نوشتم .حتی کار به جائی رسیده که عربستان و امارات و بحرین ضمن حمایت علنی ! از تصمیم ترامپ با وقاحت گفته اند هر چه بازار کم بیاورد ما تامین خواهیم کرد .خوب جواب امریکا را نمی دهیم ، جواب امارات و بحرین را هم نمی دهیم ؟فقط به انها یاداور می شویم که ما فلان فضل را به گردن شما داریم ؟ اقای حقوقدان این را کجای سیاست بین الملل می گذارید؟بفرمائید به ما بگوئید در قانون بین الملل گرسنه کردن یک ملت و قطع رزق و روزی انها چه معنائی دارد ؟ 
به دوستان عزیز اعلام می کنم که اگر ایران پاسخی ندهد همین یک میلیون را هم یا نمی توانیم بفروشیم یا اگر هم در بازار سیاه بفروشیم با حداقل 20 الی 30 دلار کمتر از قیمت رسمی و جهانی نفت باید بفروشیم .با این توضیح که هم اکنون تولید هر بشکه نفت حدود 10 دلار هزینه دارد .این یعنی دیگر فروش نفت صرفه نخواهد داشت.چرا حداقل سیاست نفت خام فروشی را به تدریج قطع نکردید و به سمت فروش با ارزش افزوده نرفتید ؟ این کار را نکردند تا بهانه فشار به رهبری برایشان جور بماند.
کار به غایت سخت است و این دولت نمی تواند کشور را در شرایط حساس و فرا حساس و تقریبا جنگی فعلی مدیریت کند.اقای روحانی شمشیر مرصع نشان است که فقط به درد بزم می خورد نه رزم .اقای روحانی چند بار خط قرمز ترسیم کرد و همه مسئولان و نیروهای مسلح پشت ایشان ایستادند ولی متاسفانه موقع عمل که رسید فقط بی عملی و انفعال را مشاهده کردیم و دشمن هر روز جری تر و وقیح تر شد .دولت بداند بلافاصله بعد از نفت سراغ پتروشیمی خواهند رفت و این اتفاق خواهد افتاد .
بر طبق روایات اخرالزمان ایرانیان دوبار با غربی ها پیمان می بندند و در بار دوم پس از نقض عهد شمشیر به گردن می اندازند و قیام می کنند انگاه غربی ها به التماس می افتند ولی ایرانی ها جز با گرفتن حقشان از جهاد و مبارزه دست بر نمی دارند.ترامپ جز با پاسخ قهرامیز و قاطعیت عقب نخواهد نشست و اینرا اینده به ما نشان خواهد داد.
نباید گذاشت دشمن فکر کند خط خالی است .

   


نظرات()  

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو