1398/06/3  ساعت 21 و 03 دقیقه و 01 ثانیه    ویرایش: 1398/06/3 ساعت 21 و 37 دقیقه و 33 ثانیه
توسط:

در فضای ملتهب و حساس خاورمیانه ، پرواز با عجله و فوری محمد جواد ظریف به جنوب فرانسه و شهر بیاریتز به عنوان خبر فوری خبرگزاری های دنیا مخابره گردید و تعجب بسیاری را برانگیخت .این سفر از ان جهت عجیب بود که در این شهر فرانسه سران 7 کشور اقتصادی بزرگ جهان گردهم امده بودند.ظاهرا بخش عمده ای از این مذاکرات به ایران و خاورمیانه و وضعیت ملتهب ان اختصاص داشت.
ترامپ بعد از افزون بر یکسال فشار حداکثری به ایران تا حدی شیر فهم شده که ایران با این فشارها تسلیم نمی شود و قدرت مقاومت در برابر رژیم تروریستی امریکا ، حتی برای 6 سال اینده را هم دارد.اقتصاد ایران برغم تورم در ارامش به سر می برد و بازارها پر از کالا و خدمات هستند و وضعیت به سمت بهتر شدن پیش می رود.الان زمانی است که به مکرون ماموریت بدهند ادای پلیس خوب بازی را در بیاورد ، بر عکس نقش کشورش در سال 2015 که نقش پلیس بد را بازی کرد.

ایران موضعش مشخص است و رهبری عالی ان اعلام کرده با این فرد مذاکره نخواهیم کرد .این موضع را حضرت آقا حفظه الله بارها اعلام فرموده اند و ایشان سیاست گذار اصلی کشور هستند و دولت باید سیاست کلی را اجرائی کند.

ما هنوز منتظر اخبار بیشتری خواهیم بود ولی عجالتا باید بگویم ظاهرا مکرون طرحی با این مضمون که ایران 700 هزار تا یک میلیون بشکه به دو سه کشور بفروشد و ایران غنی سازی را معلق کند اماده نموده  .یعنی غنی سازی 4 و نیم درصد فعلی را ایران باید معلق کند یا جلوی گام بعدی ایران گرفته شود.طرح مکرون درباره انتقال پول بشکه های ذکر شده در بالا حرفی نزده و مشخص نیست ایران می تواند انرا منتقل کند یا خیر 

به هر حال همانطور که قبلا گفتیم این دولت به دنبال مذاکره است و می خواهد فقط دوره اش را با یک نیمچه توافق بد فرجام دیگر به پایان برساند و کاری به تقویت ساختارهای اقتصادی و مالی و تقویت تولید ملی ندارد.این دولت اعتقادی به خودکفائی و غیره ندارد و انچه به او محول شده است را دارد اجرا می کند.
اگر ظریف با امریکا مذاکره مستقیم کند خیانت عظما مرتکب شده و اگر غیر مستقیم و از طریق فرانسه مذاکره کند این بهانه در دست ترامپ خواهد بود که هر وقت خواست دوباره با یک امضا و حتی بدون ان ، زیر هر چه قول شفاهی داده بزند و دوباره کارزار حداکثری به قول خودشان علیه ایران راه بیاندازد.

در این میان مشخص نیست که وضعیت عناصر محور مقاومت چگونه خواهد بود و ایا برای یمن و لبنان قول هائی گرفته اند یا خیر؟
قبلا هم گفته ام براساس روایات ایران دو بار با غرب نوعی معاهده امضا خواهد نمود و هر دو بار غرب به توافقش پایبند نخواهد ماند تا اینکه بعد از توافق دوم که حدود دو سال طول خواهد کشید ایرانیان با خلف وعده و پیمان شکنی مجدد غرب ، سلاح بر دوش خواهند انداخت و حق خود را با زور دنبال می کند و بقیه ماجرا .

ایا توافق احتمالی اگر صورت بگیرد ، همان توافق دوم ایران و غرب است ؟ ایا ترامپ با انتخاب احتمالی مجددش بعد از چند ماه و با فشار یهودیان دوباره عهدش را خواهد شکست؟ در این زمان وضعیت یهودیان جمع شده در سرزمین مقدس چگونه خواهد بود ؟ و انها در انروز چه سرنوشتی پیدا کرده اند؟
پاسخ به این سوالات را در مطلب قبلی داده ام و باید منتظر بمانیم و ببینیم که ایا دوباره توافقی صورت خواهد گرفت؟ ایا عناصر داخلی غرب مجددا ظهور را به تاخیر خواهند انداخت ؟ ایا بزودی باید منتظر ایجاد یک فتنه سیاسی داخلی باشیم؟ ایا در خلال حدود دو سال توافق اوضاع اسرائیل بحرانی تر از هر زمانی شده است ؟ 
پاسخ این سوالات را به اینده نزدیک موکول می کنیم و منتظر ظریف خواهیم ماند تا در پیاریتز دوباره چه آشی خواهد پخت .

   


نظرات()  
1398/06/1  ساعت 00 و 05 دقیقه و 29 ثانیه    ویرایش: 1398/05/31 ساعت 02 و 23 دقیقه و 39 ثانیه
توسط:

نکته ای که بعضا مورد غفلت ما قرار می گیرد این است که چندین دهه است تمام انچه در غرب اسیا و کشورهای اسلامی در منطقه و شمال افریقا رخ می دهد و اینک  تقریبا به حد بی سابقه ای رسیده به این علت است که غرب می خواهد امنیت و توسعه اسرائیل به خطر نیفتد.هم امنیت اسرائیل و هم تضمین توسعه ان ، به این معنا که بتوانند هر چند سال یکبار به تدریج بر وسعت اسرائیل بیافزایند و رویای تلمودی نیل تا فرات را برای یهودیان صهیونیست محقق سازند. این موضوع به عنوان وظیفه سیاستمداران غربی به طور کلی و امریکا به عنوان نماینده تمدن غربی به طور خاص قلمداد می شود.مخصوصا در این سالها و با حقیر و پست شدن هر چه بیشتر رهبران کشورهای عربی و نفوذ روز افزون صهیونیست در انها حالت بی سابقه ای گرفته است .لذا تمام مشکلات منطقه به طور عام و مشکلاتی که برای ایران و محور مقاومت ایجاد شده مستقیما به دشمنی این محور با اسرائیل صهیونیستی بر می گردد و اگر فردا دشمنی این محور و خاصه ایران با اسرائیل تمام می شود همه این دشمنی ها هم تمام خواهد شد.هم اکنون از نظر کشورهای جنوب خلیج فارس و در راس انها عربستان و امارات این ایران است که دشمن انهاست نه اسرائیل .

گسترش تحریم ها و بستن تقریبا تمام مسیرهای اقتصادی که استکبار مالی جهانی بر ان مسلط است یا اندک سهمی دارد دقیقا به این علت است.در این حالت چه باید کرد ؟ چگونه می توان با این استراتژی مقابله کرد ؟ به نظر می رسد تنها یک راه وجود دارد .حال که استراتژی فشار بی نهایت بر محور مقاومت و ایران مدنظرشان است این محور هم باید بیش از گذشته و با تمام توان و قوا اسرائیل را سیبل تمام تحرکات خود قرار دهند و تمام فشار را باید متوجه صهیونیست های جمع شده در سرزمین اسراء و معراج بنمائیم.محور مقاومت نباید به چیزی جز نابودی اسرائیل راضی شود.این کار با فشار بر مراکز انرژی جهانی در منطقه کاملا امکان پذیر است .این موضوع باعث می شود در جنگ های اینده غرب با تمام توان وارد معرکه نشود و حمایت از اسرائیل برای انها هزینه وجودی داشته باشد.البته غرب می تواند یهودیان را به جزیره گریلند بفرستد و از همین الان این جزیره را برای سکونت انها اماده نمایند.

فشار روزافزون و محاصره کامل یهودیان جمع شده در فلسطین باید هدف اصلی جبهه مقاومت باشد .رهبری معظم چند سال قبل خواستار ایجاد جبهه جدیدی در کرانه باختری و شهرک های عربی نشین شدند و اسرائیل از این تصمیم بسیار اشفته شد و به همراهی مزدور خود در تشکیلات خودگران محمود عباس فشار شدیدی بر فعالان  و مقاومت فلسطین در این منطقه وارد اورد.ایجاد جبهه جدید علاوه بر جبهه های قدیمی یعنی حزب الله و غزه و جبهه جدید الاحداث جولان باعث سردرگمی عمیق و راهبردی اسرائیل در حنگ اینده خواهد شد.به نظر من حتی عرب های موسوم به عرب های 48 را هم باید گوش به زنگ نگه داشت و از انها هم می توان استفاده اطلاعاتی و در صورت ورود جنگ به داخل اسرائیل از شمال استفاده نظامی هم از انها داشته باشیم.

نکته دیگری که می خواهم خلاصه به ان اشاره کنم این است که تا زمانی که اسرائیل با مشکل وجودی مواجه نشود هم فتنه ها در منطقه تمام نمی شود و هم نمی توان به سرعت گرفتن سایر تحولات خیلی امیدوار بود .
اسرائیل بزودی از روی ناچاری جنگی را برای جلوگیری از محاصره کامل شروع خواهد نمود.این جنگ خیلی زود جرقه اغاز نابودی اسرائیل را روشن خواهد نمود.یهودیان ساکن اسرائیل در زیر باران موشک ها و تخریب شهرهایش مجبور به ترک سرزمین های اشغالی خواهند شد.از طرفی محور مقاومت می خواهد در جنگ اینده وارد شمال اسرائیل بشود  .جنگ اینده البته اخرین جنگ نخواهد بود بلکه در این جنگ اسرائیل همچنان به صورت فلج و در حالی که مقدار قابل توجهی از زمین هایش را از دست داده باقی خواهد ماند .در عین اینکه اسرائیل تحت فشار شدید مجاهدان اسلام و ایران و متحدان انها قرار دارد ، متحد سعودی انها هم در همان حوالی از نظر زمانی ، از درون و بیرون مورد تهاجم و اختلافات سخت قرار دارد و این کشور دیگر قادر به نجات اسرائیل از طریق ایجاد فتنه و جنگ بین مسلمانان نیست .در این زمان تقریبا تمام منطقه در جنگ به سر می برد و اینجاست که اخرین راه نجاتشان را رو خواهند کرد و لشکری عظیم از فریب خوردگان به رهبری یکی از متحدان غرب در منطقه خروج خواهند نمود و بخشی از سوریه  را تصرف و به عراق لشکر کشیده و حدود 50 درصد عراق را به تصرف در خواهد اورد . 
اگر کسی از زمان ان سوال کند باید بگویم پاسخ ان سخت است ولی حوادث سالهای اخیر منطقه ما دقیقا مقدمات چنین اتفاقی را فراهم کرده و حادثه اصلی به تدریج و در طی سالهای نزدیک اینده فرا خواهد رسید و امروز ما از هر زمان دیگری به این اتفاق نزدیک و نزدیک تر می شویم.
ان شاء الله بتوانیم بزودی کل مطالبمان را در این جهت تقریر کنیم و به وظیفه و تکلیفمان عمل نمائیم.


   


نظرات()  

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو