1398/06/21  ساعت 19 و 14 دقیقه و 43 ثانیه    ویرایش: 1398/06/21 ساعت 22 و 20 دقیقه و 18 ثانیه
توسط:

در حالی که فشارهای ، به قول اداره ترامپ ، حداکثری به سد مقاومت مردم ایران برخورده و اقتصاد کشور توانسته به هر شکل ممکن خود را از زیر بار این فشارها خارج کند و امریکا و اروپا از سیاست های فلج کننده تقریبا هیچ دست اوردی نداشته اند ، مشاهده می کنیم که باز هم موضوع مذاکره انهم بر سر موضوعات تکراری پیش کشیده می شود .انگار قرار است از یک سوراخ نه یک بار و دوبار بلکه چند بار شبیه به هم گزیده شویم و درس هم نگیریم.
هنوز 3 سال نیست که اقتصاد کشور ، از زیر بار فشار تحریم های اوباما خارج شده بود که بحث مذاکرات پنج به علاوه یک(2015) با هدف ایجاد شکاف در اقتصاد مقاومتی و فرصت پیدا کردن دشمن برای ورود به ان مطرح شد . بعد از چند ماه و انتخاب ترامپ و بازگشت اقتصاد ایران به اقتصاد متکی به نفت و واردات ، دوباره تحریم ها ، اینبار در دوره ترامپ کلید خوردند.اقتصاد ایران با فروش دو میلیون و سه میلیون بشکه نفت به خارج دوباره به نفت اعتیاد پیدا کرد .
دشمن با بررسی دقیق اقتصاد ایران به صورت عمدی به اینکار اقدام کرد.اینبار هم دقیقا تکرار همان سناریو خواهد بود.
امروز هم که همه دیدند اقتصاد ایران برغم همه مشکلاتش سر براورده و راه خود را در سنگلاخ سخت اقتصاد جهانی وابسته به امریکا یافته است ، دوباره حضرات برای انجام مذاکره اشتیاق نشان می دهند و می خواهند به بهانه منافع ملی با هر کسی در یک جلسه ای دیدار کنند .
در این وبلاگ چند هفته قبل اعلام کردیم که مکرون خبیث و مزدور ترامپ با ان شخصیت ضعیف و سستش می خواهد برای فروش 700 هزار تا یک میلیون بشکه نفت با ترامپ مذاکره و او را متقاعد کند که دوباره برای ایران تسهیلاتی برای فروش نفت بوجود اورد با این توضیح که اتفاقا پیشنهاد مکرون در واقع پیشنهاد خود امریکا بوده که از مکرون خواسته نقش جدیدی بازی کند .
اگر اقایان دولتمرد نمی توانند کشور را با این شرایط اداره کنند بهترین کار استعفا و کنار رفتن است .قرار نیست که اقایان تمام دست اوردهای عظیم کشور در این چهل سال را به بازار حراج ببرند و انها را به ثمن بخس بفروشند .
امروز بهترین فرصت برای اقتصاد کشور ایجاد شده که از بند اقتصاد نفتی و تک محصولی و متکی به درامدهای ناپایدار رها شود و نباید این فرصت از دست برود چرا که امریکا هرگز به عهد و پیمانش عمل نمی کند و به مجض انتخاب مجدد ترامپ وی دوباره به بهانه هایی که اتفاقا همین الان در پیشنهادهای مکرون گنجانده شده است ، از تعهد احتمالی خارج خواهد شد و دوباره با بازگشت تحریم ها باید منتظر شوکی بزرگتر از شوک سالهای 96 و 97ا و قبل از ان شوک سالهای91 و 92 بمانیم.
اگر یک سال یا دو سال بعد از انتخاب مجدد ترامپ ، فیلش دوباره یاد هندوستان کند و ضرباتی بزرگتر از یکی دو سال اخیر بر اقتصاد ایران وارد کند ، انوقت چه ؟ ایا دوباره به مردم بگوئیم روز از نو روزی از نو اقتصاد مقاومتی ؟ .
برنامه اینده دشمن برای تحریم مرحله بعدی ، رساندن دلار به 50 هزار تومان خواهد بود.هدفی که حتی در تحریم های مرحله اول ترامپ هم به دنبالش بودند که با ورود مقام معظم رهبری حفظه الله جلوی اجرائی شدنش توسط عناصر ترامپ در داخل کشور گرفته شد .فراموش نکرده ایم که دلار به حدود 20 هزار تومان رسید .باز فراموش نکرده ایم که در سه روز شاهد صعود ده هزار تومانی دلار بودیم .اتفاقی که ارزش پول ملی را به یک ششم و باعث افزایش فقر و فلاکت طبقات ضعیف و به زیر خط فقر رفتن طبقه متوسط و حتی از بین رفتن این طبقه در کشور بودیم و این طبقات هنوز خودشان را از زیر بار تورم خارج نکرده اند.اگر در گذشته دشمن هر ده سال یکبار به اقتصاد کشورمان شوک وارد می کرد ، اینک هر سه یا چهار سال اقدام به اینکار می کند.
بهترین راهکار فعلی ادامه اقتصاد مقاومتی و یکپارچه نمودن محور مقاومت و تقویت ساختارهای ان و حفظ پیوستگی فعلی ان است .اگر اینکار ادامه پیدا کند ، با همین تفکرات اقایان که انها را قبول نداریم، می توان امتیازات بی سابقه ای از همین ترامپ گرفت.
لذا باید بگوئیم که اولا اقای روحانی هم اکنون در پائین ترین حد از نظر محبوبیت هستند و هرگز در مقامی نیستند که بخواهد سر خود به دیدار ترامپ برود .اگر روحانی چنین کند مشروعیت دینی خود را که با تنفید حضرت آقا کسب کرده اند از دست خواهند داد.اگر رئیس دولت اقتصاد کشور را با همین شرایط می تواند اداره کند فبها و گرنه وی می تواند به منزل 300 میلیارد تومانی شان تشریف ببرند و ببیند نیروهای مومن و حزب اللهی و جهادی چگونه کشور را اداره خواهند کرد.
روحانی حمایت نیم بند و حدود پنجاه درصدی مردم را از دست داده و حمایت نیروهای سیاسی اصلاح طلب و به اصطلاح میانه رو را هم ندارد.از طرفی روحانی حمایت گذشته ارکان نظام را پشت سر ندارد .با این شرایط وی نمی تواند به مذاکره مجدد اقدام کند و بهتر است وقت خود را صرف کارهای روزمره و حل مشکلات مردم کند و کاری کند که عاقبت به خیر شود.

   


نظرات()  

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو