1398/09/2  ساعت 19 و 48 دقیقه و 16 ثانیه    ویرایش: 1398/09/7 ساعت 22 و 17 دقیقه و 06 ثانیه
توسط:

اینکه رکن اصلی و ویژگی همه اعتراضات در عراق و لبنان و ایران مخالفت با  اصول و استوانه های محور مقاومت مثل حزب الله لبنان ، عدم کمک به فلسطین و یمن و سوریه باشد و غیره باشد ، عجیب نیست.برنامه دشمن ایجاد فاصله و شکاف بین مردم و مسئولان کشورهای محور مقاومت است.اعتراضاتی که در 3 کشور مبتنی بر بهانه مطالبات مردم باشد بطور مشخص نشان می دهد که کشورهای خاص و مشخصی پشت ان قرار دارند.این اعتراضات با سوء استفاده از مطالبات مردم و سوار شدن بر این موج مطالبات باشد ولی بجای یافتن راه های علمی برای حل این مطالبات به دنبال علل غیر مرتبط باشند ، ثابت می کند طرح و برنامه قدرتمندی انرا بوجود اورده است .
اعتراضات اخیر در ایران به هر شکلی بود به پایان رسید ولی این اغتشاشات یک درس بسیار بزرگ و یک هشدار قوی به مسئولان داد که اگر خدای ناکرده در اینده دوباره چنین حوادثی تکرار شود ممکن است جمع شدن ان به این اسانی ها نباشد گو اینکه همین اعتراضات هم انرژی زیادی گرفت و نشان داد تصمیمات نسنجیده و از سر شکم سیری ممکن است امنیت کشور را به چالش بکشد.
متاسفانه دولتمردان هیچ عزمی برای ریشه کن نمودن فقر و بی عدالتی و تبعیض عریان در نقاط مختلف ندارند و این باعث به چالش کشیدن امنیت ملی خواهد شد.در حوادث اخیر دیدیم که بخشی از طبقه فرو دست وقتی وارد صحنه بشود می تواند معادلات را تغییر دهد.
اگر دولت بخواهد شکاف های درامدی را ترمیم کند باید سیاست های دست به عصای فعلی را عوض کند و طرحی نو دراندازند و عجله کند.کشور ما و شیعیان جهان به طرز عجیب و باورنکردنی هدف تهدیدات قرار گرفته اند و ایران به علت شرایط خاصترش چند برابر بیشتر از سایر کشورهای شیعه نشین هدف دشمنان است و به علت مرکزیت داشتن و سایر مزایای استراتژیک و اقتصادی و انرژی و غیره سیبل حاکمان جهان شده است.مردم ایران به لحاظ موقعیت زمانی و مسئولیت های اجتماعی مهمی که بر عهده دارند بیش از سایر مناطق هدف فتنه ها و توطئه ها هستند.
از طرفی دولت باید شاکر حضور به موقع حضرت اقا  باشد که با سخنان و موضع گیری به داد دولت و کشور رسیدند و گرنه دولت قادر به جمع کردن موضوع نبود.بخشی از مردم معترض که به خیابان امدند و بخشی از مردم که معترض بودند ولی به خیابان نیامدند با موضع گیری رهبری معظم برغم انتقاد و اعتراض سکوت کردند و به دولت فرصت دادند.نجابت مردم به احترام سخنان رهبری بود و مردم می دانند که ایشان مصلحت حکومت و مردم را به صورت توامان در نظر می گیرند برای همین اکثریت معترضان خاموش شدند .دولت سعی کند فضای سنگین و نارضایتی خاموش مردم را به بهترین وجه ممکن درمان کند و اجازه ندهد به نارضایتی ها دامن زده شود.
بطور مثال وزیر صنعت با نمک به زخم پاشیدن مردم گفته تا اخر سال به قیمت ها افزوده نمی شود .در حالی که 3 ماه تا پایان سال مانده و سخن وزیر صمت غیر مستقیم به مردم می گوید از اول سال اینده دوباره روز از نو روزی از نو .
نکته دیگر اینکه مردم از قطع شبکه اینترنت به شدت ناراضی سرخورده و عصبانی هستند و این مسئله سوهان اعصاب مردم شده و به نارضایتی دامن زده است.انگار عمدی در کار است که دولت نمی خواهد در یک سال و نیم باقی مانده از دوره اش ، آرامش بر کشور حکمفرما شود.حوادث ماههای اخیر به شدت شک برانگیز و نشان می دهد نوعی هماهنگی بین معاندان خارجی و داخلی و لیبرال های وطن فروش ایجاد شده است وگرنه این حجم از ناکارامدی حتی در زمان دولت موقت هم وجود نداشت.
گذشته از ناکارامدی ها با کمال تاسف سخنان امروز چهارشنبه حسن روحانی درباره زمان و نحوه اجرای طرح بنزین بود که حقیقتا دل مردم را به درد اورد و میخ اخری بود بر تابوت مقبولیت روحانی .خنده های روحانی در این روزهای سخت مردم و قهقه هایش به زخم ها و مشکلات انها نشان داد که او عمدا برای ایجاد نارضایتی در تلاش است و برنامه ای برای بر هم زدن امنیت و اقتصاد مردم در دست تهیه است.اقای روحانی این چه کاری بود که با مردم کردید ؟ ایا اگر قادر به درست صحبت کردن نیستید ، نمی توانید سکوت کنید ؟ او به سان یک مرفه بی درد و مانند کسی که هیچ درد و برای الام مردم ندارد به صحنه امد .
تمام دلسوزان کشور و تمام دلسوختگان به اقدامات لیبرال ها با دیده شک و تردید نگاه می کنند و همه متفق القولند که این اقدامات و نمک پاشیدن به زخم مردم و خنده های از روی غرور و تکبر برخی مسئولان چیزی جز تلاش برای تضعیف رهبری نظام و تضعیف ساختارهای حکومت نیست.فی البداهه باید گفت این طرح ، انتخابات مجلس یازدهم هدف قرار داده و می خواهند با ایجاد ناامیدی و نارضایتی حضور مردم در پای صندوق ها و بالاتر امید مردم را کاهش دهد.در این زمینه بزودی و در استانه انتخابات مطالبی را به محضر خوانندگان عزیز خواهم رساند.
   


نظرات()  

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو