1398/09/9  ساعت 00 و 00 دقیقه و 01 ثانیه    ویرایش: 1398/09/8 ساعت 22 و 00 دقیقه و 15 ثانیه
توسط:

براساس مستندات به دست امده ، عربستان و در درجه بعدی امارات از اغتشاشات اخیر در ایران حمایت مالی و لجستیک کرده اند و این حمایت مخصوصا در استانهای سیستان و بلوچستان ، خوزستان و کردستان به شکل بسیار ویژه ای انجام شده است .این حمایت ها پنهانی نبوده و این رژیم با حمایت مالی از شبکه های مختلف ضد ایرانی مثل ایران اینترنشنال و برخی شبکه های ضد انقلاب که مسائل تجزیه کشور را دنبال می کنند امنیت ملی ایران را مورد تهدید قرار داده اند.سخنان سفیر سعودی در مصر بهترین سند و مدرک در این زمینه است.
واضح است که اگر کشوری خانه اش شیشه ای است که به خانه های دیگر سنگ نمی اندازد.ال سعود البته می داند که دست زدن به این کارهای خطرناک برای منافع انها هم مخاطری دارند ولی انها مجبورند که به سیم اخر بزنند چرا که در هر دو حالت سقوط این رژیم قطعی است.من نمی خواهم این پرونده را فعلا باز کنم و می گذارم برای یک زمان بهتر .

آل سعود امروز به صورت ویژه ای در چنگال محور مقاومت قرار دارد و شیشه عمر انها در دست این محور است.آل سعود و امارات در موقعیتی نیست که از بعضی پیروزی های انصار الله یمن ناراحت بشود و بخواهد قیافه انتقام گیر را به خود بگیرد.انها در حد و اندازه های چنین مواضعی نیستند .آل سعود خوب است بداند باید منتظر عواقب سخت و جانکاه فتنه انگیزی اخیرشان در ایران و حتی عراق باشد و محور مقاومت بزودی انتقام سختی از آل سعود خواهند گرفت.
برای  بار چندم می گویم که شیعیان عراق و حتی برخی معترضین در کشور بدانند وهابیون ضد بشر سعودی خیر خواه هیچکدام از ما نیستند و فقط می خواهند از اب گل الود مشکلات اقتصادی و خدماتی در ایران و عراق و لبنان ، ماهی مورد نظرشان را بگیرند و اگر بتوانند شکاف مورد نظر را بوجود بیاورند اولین کسانی که قربانی می شود ، همین مزدورانشان در ایران و عراق و لبنان هستند.

جهت اطلاع دوستان بگویم بعد از ماجرای ارامکو ، عربستان و امارات با شدت بی نظیری در حال پول خرج کردن برای به هم زدن اوضاع امنیتی کشورهای اصلی شیعه محور مقاومت هستند و ضربه ارامکو هنوز در حال شکستن استخوان بندی ال سعود  است ولی ال سعود بدانند ضربات محکم تر و درد اورتری انتظارشان را خواهد کشید.این کارها فقط باعث پیش افتادن سقوط بن سلمان و کل خاندان وهابی ال سعود می شود و چیزی به عمر انها نمی افزاید.

مردم کشورهای محور مقاومت نباید اجازه دهند که یک بیگانه وارد اختلافات داخلی که طبیعت هر کشور و جامعه ای است شوند.اینها دلسوز جوامع ما نیستند و با همه ما دشمن هستند.امیدواریم در عراق مردم به فرمان ایت الله سیستانی حفظه الله گوش دهند و یک حد یقف و فصل الخطابی باقی بگذارند و اجازه فروپاشی جامعه نوین و دمکراسی نوپای خود را ندهند.

معترضین عراقی اولاتر بود که به امریکائی ها اعتراض کنند که در حال غارت نفت عراق هستند.امریکائی که بیش از یک میلیون عراقی را به کام مرگ فرستادو عراق را ویران نمود ایا دوست مردم عراق است؟.ایا ایرانی که در روزهای سخت و روزهائی که داعش زنان و دختران عراقی را به کنیزی  می گرفت و شهرها و استانها یکی بعد از دیگری سقوط می کردند و ه چند قدمی بغداد رسیده بود  و دوست روزهای سخت عراق بود ، شایسته اینگونه تعابیر نیست.سیبل کردن ایران در اعتراضات نشان می دهد که چه کسانی پشت سناریو اعتراضات عراق هستند.برخی معترضین از دخالت ایران در امور عراق ناراحتند در حالی که رئیس جمهور امریکا و معاونش و حتی وزیر خارجه امریکا بدون اجازه و اطلاع مسئولان عراقی وارد این کشور و پایگاه های امریکائی می شود و نخست وزیر و رئیس جمهور عراق را به پایگاه امریکائی احضار می کنند و صدای کسی هم بلند نمی شود.ایا این زیر پا گذاشتن تمامیت و استقلال عراق نیست ؟ ایا شایسته اعتراض نیست ؟ در زمینه بی وفائی عراقی ها حرف زیاد است و انها ید طولائی در این زمینه دارند.
نحوه برخورد امریکا با عراق شباهت کاملی با سفر دیروز ترامپ به افغانستان دارد . اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان به ان شکل ذلت بار و حقیرانه در کنار سربازان امریکائی و پشت سر ترامپ که در حال سخنرانی بود ایستاده بود و اتفاقا دولت افغانستان هم خبری از ورود ترامپ به این کشور نداشت و بعدا تلفنی به وی خبر دادند که این بابا اینجاست.درست مثل عراق . ایا اینها شایسته اعتراض نیست؟ ایا مردم عراق اینقدر بی بصیرت هستند؟ ایا حقایق را کتمان کردن چیزی از اصل موضوع کم می کند؟ امیدوارم معترضین عراقی به خود بیایند.
تا بعد...

   


نظرات()  

صبح قریب

محو کن در باده ات جام مرا ، کربلائی کن سرانجام مرا
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو