صبح قریب وبلاگ صبح قریب وبلاگ مهدویت و انتظار tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com 2020-01-25T22:21:09+01:00 mihanblog.com به یاد حاج قاسم سلیمانی رضوان الله علیه 2020-01-13T16:56:01+01:00 2020-01-13T16:56:01+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1320 لله در مالک و ما مالک! و الله لو کان من جبل لکان فندا و لو کان من حجر لکان صلدا لا یرتقیه الحافر و لا یوفی علیه الطائر اللهم انی احتسبه عندک، فان موته من مصائب الدهر فرحم الله مالکاامام علی ابن ابیطالب علیه السلام کان فارسا شجاعا رئیسا من اکابر الشیعه و عظمائها، شدید التحقق بولاء امیرالمومنین علیه السلام و نصرههنوز رفتنت را باور نمی کنیم ای مالک زمانه چقدر جایت خالی است ، حاج قاسم شهادتت به دست اشقی الاشقیا باشکوه بودمرگی مردانه داشتی و ایستاده مردی سردار عزیزم برا لله در مالک و ما مالک! و الله لو کان من جبل لکان فندا و لو کان من حجر لکان صلدا لا یرتقیه الحافر و لا یوفی علیه الطائر

اللهم انی احتسبه عندک، فان موته من مصائب الدهر فرحم الله مالکا
امام علی ابن ابیطالب علیه السلام 

کان فارسا شجاعا رئیسا من اکابر الشیعه و عظمائها، شدید التحقق بولاء امیرالمومنین علیه السلام و نصره

هنوز رفتنت را باور نمی کنیم ای مالک زمانه 

چقدر جایت خالی است ، حاج قاسم 

شهادتت به دست اشقی الاشقیا باشکوه بود

مرگی مردانه داشتی و ایستاده مردی سردار عزیزم 

براستی رقص اندر خون خود مردان کنند

قیامتی بپا شد ، کاری کردی کارستان 

ذهن های غبار گرفته را جلا دادی ای سردار دلها و قلبها و عقلها

دهها و صدها میلیون به احترامت ایستادند ، این مردن با عزت ، گوارای وجودت 

زخم زبان ها اما ... همچنان می تازند

و بی بصیرتی و دنیا زدگی و کوته فکری ها بیداد می کند 

نمک پاشیدن به زخم عمیق از دست دادنت عجیب ناجوانمردانه تلخ است


ما باید این راه پرافتخار و پر سنگلاخ را همچنان ادامه دهیم و در امتحان پیروی از ولایت رفوزه نشویم 

می گویند در اخرالزمان ایمان خود را حفظ کردن مثل در مشت گرفتن زغال داغ ، سخت و غیر قابل تحمل است 

سردار ،ما بزودی انتقام خواهیم گرفت پرچم یالثارات الحسین ع ما بر افراشته است و دشمن فکر نکند کار تمام شده است 

اولین قدم باید پاکسازی جبهه خودی از زنگارها و گژی ها و الودگی هاست

مالک اشتر به همین منظور از در خیمه معاویه بازگشت

باید برای این گام بزرگ اماده شویم 
]]>
سوالات مهم و اساسی درباره علل و چرائی ترور سردار حاج قاسم سلیمانی و تحلیل اینده منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی 2020-01-05T04:06:38+01:00 2020-01-05T04:06:38+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1319 با تسلیت و تعزیت مجدد شهادت سرداران اسمانی اسلام و ایران شهید قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس و سایر شهدای کاروان اسمانی نکاتی را به اطلاع می رسانم:درباره روندی که منجر به شهادت حاج قاسم سلیمانی رضوان الله علیه در این دو روز کمتر بحث شده و بررسی دقیق پروسه ای که به این ترور انجامید اهمیت بسیار مهمی دارد چرا که ترور سردار ایرانی فقط شلیک موشک به کاروان اسمانی انها نبود بلکه یک استراتژی بزرگ برای منطقه و جهان در درون ان نهفته است.انچه در حال شکفتن است این است که خون پاک سردار با تسلیت و تعزیت مجدد شهادت سرداران اسمانی اسلام و ایران شهید قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس و سایر شهدای کاروان اسمانی نکاتی را به اطلاع می رسانم:
درباره روندی که منجر به شهادت حاج قاسم سلیمانی رضوان الله علیه در این دو روز کمتر بحث شده و بررسی دقیق پروسه ای که به این ترور انجامید اهمیت بسیار مهمی دارد چرا که ترور سردار ایرانی فقط شلیک موشک به کاروان اسمانی انها نبود بلکه یک استراتژی بزرگ برای منطقه و جهان در درون ان نهفته است.
انچه در حال شکفتن است این است که خون پاک سردار سلیمانی اعلا الله مقامه باعث بیدار شدن احساسات پاک مردم و دواندن روح ایثار و شهادت در ایران و منطقه و در بین جوانان مقاومت شده است و این نشان می دهد حیات و شهادت سردار سلیمانی همه خیر و برکت است و امروز شهادت وی باعث گشودن سریعتر گره ها و مشکلات شده است.
به هر حال به برخی سوالات و شبهات و مسائل مهمی در این زمینه به صورت موجر و تیتر وار اشاره می کنم با این توضیح که ترتیب مطالب به معنای اهمیت یکی بر دیگری نیست:

نقش عدم پاسخ به حملات اسرائیل و امریکا علیه سوریه در ترور حاج قاسم سلیمانی
ما نباید نقش عدم پاسخ به حملات اسرائیل به پایگاه های سوری و ایرانی را در ترور شهید سلیمانی نادیده و دست کم بگیریم .وقتی دهها بار به تو حمله می شود و صدها نفر کشته می شوند و جوابی داده نمی شود و تصمیم قاطع گرفته نمی شود به این می انجامد که سیگنال ضعف می فرستیم و اخرش به ترور حاج قاسم منتهی می شود که هرگز نمی توان ترور او را جبران کرد.
نقش حملات به ارامکو در تصمیم گیری نهائی برای ترور حاج قاسم؟
من قبلا گفتم ال سعود و امریکا انقدر از حملات عظیم انصار الله یمن به ارامکو زخم خورده بودند که حاضر شدند صدها میلیارد و حتی تمام داشته های خود را خرج کنند تا فقط بتوانند از کسی که فکر می کنند طراح حملات ارامکو بود انتقام بگیرند .انها اصلا باور نمی کنند یا نمی خواهند باور کنند انصار الله به ارامکو حمله کرده است و همه چیز را از چشم ایران و حاج قاسم می بینند.با قاطعیت می گویم نقش و تاثیر ال سعود در این ترور تعیین کننده بود و آمر قتل حاج قاسم بن سلمان و مباشر ان ترامپ بود و در اینده این ادعای یقینی من اشکار خواهد شد.

فاصله بین فرود حاج قاسم از هواپیما تا سوار شدن به اتومبیل 7 دقیقه بود چگونه می توان در این زمان اماده حمله به کاروان وی شد؟
چه کسی یا کسانی اینقدر با دقت زمان دقیق امدن وی به عراق را به امریکا اطلاع دادند که امریکا پهباد را اماده و منتظر امدن حاج قاسم کند و به مجرد سوار شدن به اتومبیل و حرکت کاروانش به او حمله کردند.این نکته کلید حل ماجراست .نکته دیگر این است که کاروان حاج قاسم فقط دو اتومبیل داشت؟این کاروان عادی نیست و این کاروان مردی اسمانی و عظیم بود و لو دادن ان به این اسانی امکان پذیر نبود حتی اگر حاج قاسم با شجاعت مثال زدنی حرکت می نمود.

نقش و تاثیر شکست داعش در این ترور و نیز پروژه اینده جبهه باطل برای خروج گروه دیگری از افراطیون و نگرانی غرب از نقش و قدرت حاج قاسم برای شکست انها لذا زمینه را با ترور وی برای خروج گروه اینده فراهم کردند؟
داعش حاصل دهها سال کار فکری و مالی و استراتژیک و اینده نگرانه غرب بود و شکست دادن ان و بر باد رفتن صدها میلیارد هزینه ، غرب را بسیار عصبی کرده بود.انها در ایجاد داعش محکم کاری کرده بودند و داعش قرار بود زمینه ساز و دست بزن غرب برای تسلط بر انرژی منطقه و توسعه اسرائیل ولو توسعه ان و تسلط بر میادین نفت و گاز منطقه داعش را ایجاد کرد و حاج قاسم و ایران با شکست داعش همه امیدهای انرا بر باد داد.سردار و ابومهدی المهندس کینه ای عمیق در دل غرب و ال سعود گذاشته بودند که این پروژه را به شکست کشانده اند.

پنتاگون چندین گزینه در اختیار ترامپ گذاشته بود چرا وی گزینه ترور را بدون هیچ تردیدی انتخاب کرد و نقش پول ال سعود و امارات در این تصمیم گیری؟
چرا ترامپ مستقیم دستش را بر روی گزینه ترور سلیمانی گذاشت؟ اول فشار ال سعود احمق چک سفید برای ترامپ کشید و ترامپ هم نیم نگاهی به نابودی اقتصاد چین داشت و حماقت ال سعود و ذکاوت یهودیان در یکجا به هم رسیدند و ترامپ در دستور به ترور سلیمانی تردید نکرد.امریکا از منطقه دور است و به نفت خاورمیانه متکی نیست و چین و اروچا متکی اند و امریکا با این اقتصاد ورشکسته به دنبال نابودی رقبای خود است و اینجاست که بازی بسیار پیچیده می نماید .

دشمن با علم به اینکه ترور قاسم سلیمانی فتیله جنگ را روشن می کند در چه شرایطی تصمیم به ترور گرفت ایا علم باطل به اتفاقات اینده چقدر در این زمینه تاثیر گذار بود؟
غرب و یهودیان می دانند اتفاقات مهمی در حال وقوع است و به خیال خودشان پیس دستی کردند تا زمام امور را در دست بگیرند و فکر می کنند می توانند بر حوادث اینده سوار شوند . اگر حتی این نگاه را نداشته باشیم ، غرب منطقه را از دست رفته می بیند و نقاط استراتژیک و فوق استراتژیک منطقه یعنی نفت و گاز ایران ، نفت عراق ، گنج سوریه ، گنج بی مانند یمن و امثال انرا در حوزه نفوذ خود نمی بیند لذا برای زودتر اغاز شدن جنگ پیش دستی کرد.

نقش لیبرالها در این تصمیم و تضمین جلوگیری از پاسخ ایران به خاطر مشکلات اقتصادی چه بود ؟
روزی نیست که دولتمردان از خزانه خالی و نداشتن بودجه و نفروختن نفت و غیره داد و فغان سرندهند . این حرفها در مراکز تحقیقاتی غرب به خوبی شنیده می شود و این حرفها ضعف و کمبود را مخابره می کنند و غرب را جری می کند و با وجود چنین افرادی در قدرت اجرایی و تقنینی چنین می اندیشد که ایران مثل سوریه به حملات پاسخ نخواهد داد.کار به جائی رسیده مقامات رسمی کویت ؟! با افرادی که به دنبال تجزیه ایران هستند دیدار می کنند و تلویزیون رسمی انرا پخش می کند ؟! کویت از کجا چنین جراتی پیدا کرده است ؟ قبلا هم گفتم الان می خواهند پیمانکار ورود اسلحه به خوزستان بشوند.کویت ایا باید بتواند اینطور با این ادبیات با ایران حرف بزند ؟ پشت گرمی کویت کیست ؟ ظاهرا کویت دم دراورده برای ایران به دوره جرج بوش پدر کامبک کرده است .
این سخن حسن روحانی که امریکا اثار اقدام خود را در سالهای اینده خواهد دید ارسال یک کد مهم بود که علامت عقب نشینی از انتقام سخت محسوب می شود.

هدف امریکا و اسرائیل و ارتجاع منطقه برای خروج ایران از سوریه و قطع اتصال سرزمینی جبهه مقاومت برایت ترور حاج قاسم؟
این موضوعی است که بارها به ان اشاره کرده ام و برای خروج گروه اینده افراطی طرفدار غرب باید به هر قیمتی این اتصال سرزمینی قطع شود و حضور امریکا در سوریه فقط برای تسلط بر نفت نیست و هدف فعلی ان قطع ارتباط سرزمینی محور مقاومت است که در جای خود راهبردی و حساس است و بحث مرگ و زندگی است.

تاثیر لابی یهودی عربی و فشار انها به ترامپ تروریست برای کشتن قاسم سلیمانی و شکست انتخاباتی ترامپ و تهدید  کردن لابی یهودی عربی برای حتمی بودن شکستش در انتخابات ؟
ترامپ در صدر نظرسنجی بود و با توجه به بهبود وضع اقتصادی مردم به نظر می رسید انتخاب مجدد او خیلی سخت نباشد برای همین او از اجرای فرامین لابی ها مخصوصا یهودی و عربی خوداری می کرد.این لابی ها وارد کار شدند و او را در نظر سنجی ها پائین اوردند و او مجبور به تمکین شد.

در پایان باید گفت باید خیلی زمان بگذرد که مردی چون قاسم سلیمانی به جهان پا گذارد و فردی با این همه جمع خصوصیات سخت است که در اینده نزدیک شاهد باشیم .ورای تعارفات پر کردن جای سردار قاسم سلیمانی سخت و بسیار سخت است.سلیمانی به اصطلاح مستر ماین ایران بود، هر چند بعید نیست و ما در ایران هزاران مرد شجاع داریم .این موضوع اهمیت حفاظت از گوهر و کیمیای نادر ایران و اسلام را بیش از پیش نموده بود.
درباره پاسخ به این ترور توسط ترامپ تروریست باید بگویم که احساسات همه ما داغدار و می خواهیم هر چه زودتر حملات اغاز شوند ولی باید بدانیم این کار نیاز به برنامه ریزی دقیق و امادگی مدنی و اقتصادی و نظامی و غیره دارد و به این سادگی ها نیست .پاسخ به این ترور ممکن است به یک جنگ منطقه ای و حتی جهانی بیانجامد و باید برای چنین روزهای اتش و خون و سختی اماده شویم و کشور را از درون بیمه کنیم و نوعی هماهنگی در همه ارکان کشور بوجود اوریم.
در مطالب گذشته گفتیم که دشمن برای خروج اخرین فرصت خود حتما به بن بست خورده و واکنش احتمالی ایران می تواند چنین زمینه ای را به وجود اورد اگر این واکنش ابعاد گسترده ای به خود بگیرد و جغرافیای وسیعی را در بر بگیرد.
پرچم برافراشته شده بر فراز جمکران و معنا و مفهوم عاشورائی ان کافی است تا همه بدانند دیگر صلحی در کار نخواهد بود و قیام حسینی و علوی در راه است و تا شکست کامل دشمن و محور اسرائیل و تسلط مومنان منطقه و فتح تمام سنگرهای ان از پای نخواهد نشست ان شاء الله
]]>
شهادت سردار رشید اسلام و ایران سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست شقی ترین ادم روی زمین را تبریک و تسلیت می گویم 2020-01-03T10:17:53+01:00 2020-01-03T10:17:53+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1316 مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًابا قلبی اکنده از درد و تلخکامی و بهت زده و با چشمانی اشکبار از فقدان سردار بزرگ اسلام و ایران ، شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را باور کردیم .مردی که بقیه السلف فرماندهان شهید سپاه بازمانده از جنگ تحمیلی بود.هر چند حاج قاسم شهادت را منتهای ارزوی خود می دانست ولی این شهادت تا ابد درد و رنجی پایان ناپذیر از خود باقی خواهد گذاشت.به درستی

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًابا قلبی اکنده از درد و تلخکامی و بهت زده و با چشمانی اشکبار از فقدان سردار بزرگ اسلام و ایران ، شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را باور کردیم .مردی که بقیه السلف فرماندهان شهید سپاه بازمانده از جنگ تحمیلی بود.هر چند حاج قاسم شهادت را منتهای ارزوی خود می دانست ولی این شهادت تا ابد درد و رنجی پایان ناپذیر از خود باقی خواهد گذاشت.
به درستی او سید الشهدای محور مقاومت است .او پایه ها و زمینه های نابودی رژیم صهیونیستی را بنا کرد و هر چند فقدان او جانکاه و سخت و باورنکردنی است ولی اسرائیل و امریکا باید منتظر پایان خود در منطقه باشند.
بنده از افرادی بودم که با قطعیت فکر می کردم او یکی از شخصیت های بارز و از فرماندهان امام عصر عج باشد ولی تقدیر الهی این بود که حاج قاسم سلیمانی زودتر از جمع منتظران به ملکوت اعلی پر بکشد ولکن تاثیر اقدامات او ماندگار بوده و در موفقیت پروژه ظهور به نحو بارزی خود را نشان خواهد داد.نسبت به تقدیر الهی خاضعیم و راضی هستیم به رضای او و انا لله و انا الیه راجعون 
از ناحیه دیگر شهادت حاج قاسم سلیمانی حاصل اتحاد محور شرارت جهانی یعنی صلیب و صهیون و سلف بوده و پول عربستان و امارات و کمک اطلاعاتی اسرائیل و اجرای امریکا باعث این حادثه جانکاه شدند.هر چند ما به مصاف امریکا خواهیم رفت ولی هرگز نباید نقش ال سعود را از یاد ببریم و کندن این سرطان از منطقه از ضرورت های فوری ما باید باشد.
روزهای اخرالزمانی منطقه و جهان  مدتهاست اغاز شده ، با این ترور به مرحله ی حساسی وارد شده است و خون پاک سردار اسلام و ایران باعث تسریع در این حادثه عظیم بشری خواهد شد.رهبری چه زیبا شهادت سردار توسط شقی ترین فرد روی زمین را توصیف نمودند.شهادت بر روی زمینی که خون امام حسین ع نیز توسط اشقی الاشقیا به زمین ریخته شد.
به هر حال منتظر پایان جلسه منعقد شده از بامداد امروز شورای عالی امنیت ملی که در حضور فرمانده کل قوا تشکیل شده است خواهیم ماند .ایران پاسخی سخت و پشیمان کننده خواهد داد هر چند اگر ده هزار امریکائی هم کشته بشوند برای ما به اندازه انگشتر حاج قاسم سلیمانی ارزشی نخواهد داشت و فقط ازادی فلسطین و شکست امریکا در منطقه می تواند مقداری ما الام ما را تسکین دهد.

به نوبه خود و از طرف خودم و کلیه دوستان و خوانندگان وبلاگ شهادت سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و هم چنین ابو مهدی المهندس و دیگر شهدای حمله تروریستی دولت تروریست امریکا به کاروان اسمانی این عزیزان را به حضرت ولیعصر عج و مولایمان امام خامنه ای حفظه الله و به همسر گرامی و فرزندان شهیدان مخصوصا خانواده حاج قاسم سلیمانی تبریک و تسلیت می گوئیم.

گزارش| شهادت؛ اجر 4 دهه مجاهدت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی/ مروری بر کارنامه درخشان فرمانده شهید نیروی قدس سپاه


]]>
پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی 2020-01-03T01:44:32+01:00 2020-01-03T01:44:32+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1315 بسم الله الرحمن الرحیمملت عزیز ایران!سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیة‌الله‌ارواحناه‌‌فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگا
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت عزیز ایران!

سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیة‌الله‌ارواحناه‌‌فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید.

شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌ و نیز همه‌ی دشمنان - بدانند خط جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.

ملت ایران یاد و نام شهید عالیمقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم.

سیدعلی خامنه‌ای
۱۳دیماه ۱۳۹۸

]]>
تحلیل سخنان اخیر حسن روحانی : ما قول داده بودیم که در شرایط صلح کار کنیم نه شرایط جنگی 2019-12-31T11:01:42+01:00 2019-12-31T11:01:42+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1314 در چند سال اخیر در این وبلاگ بارها و بارها چه به صورت مطلب یا کامنت گفتیم حسن روحانی رئیس جمهور روزهای سخت نیست.مثال شمشیر مرصع نشان را زدم که به درد  بزم می خورد نه رزم.گفتیم روحانی به درد روزهای بزم می خورد و نه رزم.دیروز خود رئیس جمهور به طوری ک هیچ ابهامی نپذیرد به چنین موضوعی اشاره نمود و اعلام کرد که او مرد این روزهای سخت و مرد روزهای پایداری و پایمردی و ایستادن برابر مستکبران نیست .به بیان روحانی نگاهی داشته باشیم "برخی‌ها خطاب به دولت دوازدهم می‌گویند که چرا عین قول‌هایی را که اول در چند سال اخیر در این وبلاگ بارها و بارها چه به صورت مطلب یا کامنت گفتیم حسن روحانی رئیس جمهور روزهای سخت نیست.مثال شمشیر مرصع نشان را زدم که به درد  بزم می خورد نه رزم.گفتیم روحانی به درد روزهای بزم می خورد و نه رزم.
دیروز خود رئیس جمهور به طوری ک هیچ ابهامی نپذیرد به چنین موضوعی اشاره نمود و اعلام کرد که او مرد این روزهای سخت و مرد روزهای پایداری و پایمردی و ایستادن برابر مستکبران نیست .
به بیان روحانی نگاهی داشته باشیم "برخی‌ها خطاب به دولت دوازدهم می‌گویند که چرا عین قول‌هایی را که اول دولت دادید، نمی‌توانید عمل کنید؟ ما در شرایط صلح آن قول‌ها را داده بودیم و بعد وارد شرایط جنگ شدیم و این جنگ را هم ما انتخاب و شروع نکرده و حتی بهانه را هم ما به دست دشمنان ندادیم"
این سخن روحانی دو معنا دارد اول اینکه او دولت شرایط سخت نیست و باید روزی حداقل دو سه میلیون بشکه نفت بفروشد تا بتواند کشور را به صورت حداقلی اداره کند و معنای دوم که همیشه دلسوزان اعلام کرده اند این است که او همیشه در برابر دشمن عقب نشینی کرده و هرگز حتی یک روز هم از راهبرد مقاومت و ایستادگی استفاده ننموده است.روحانی وقتی می گوید ما حتی بهانه هم به دست دشمن ندادیم هیچ معنایی جز این ندارد.بله دولت روحانی حتی موقع خروج امریکا از برجام و تشدید تحریمها که خلاف صریح برجام بود هم از این برنامه مشترک خارج نشد تا کشور هم چوب را بخورد و هم پیاز را .ایا او می تواند یک فایده ادامه ماندن در برجام را ذکر کند؟
به هر حال واضح است که ادامه کار حسن روحانی و دولتش چیزی جز خسارت محض نیست و هر روز که بگذرد جبران ان روز کاری سخت خواهد بود و ممکن است روزی بیاید که افسوس چنین ایامی را بخوریم.
]]>
دیدار گروه های تجزیه طلب با رئیس مجلس کویت و سنگ تمام کویت برای این گروه :کویت با جان خود بازی نکند 2019-12-28T13:23:43+01:00 2019-12-28T13:23:43+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1313 نشست گروهک های تجزیه طلب در کویت و دیدار تروریست های این گروهک با رئیس مجلس کویت هر چند عجیب ، ولی از کویت بعید نبود.این دیدار و برگزاری نشست تروریست های این گروهک تجزیه طلب در کویت نشان می دهد که حدس های قبلی ما درباره خباثت سران این کشور دور از واقعیت نبود.دوستان می دانند که ما در ماه های اخیر از برخی تحرکات کویت صحبت نمودیم و تاکید کردیم که کویت با طناب پوسیده ال سعود به داخل چاه نرود و امنیت ملی خودش را بازیچه غرور بن سلمان  نکند.متاسفانه کار کویت به اینجا می رسد که با گروه هایی که تجزی نشست گروهک های تجزیه طلب در کویت و دیدار تروریست های این گروهک با رئیس مجلس کویت هر چند عجیب ، ولی از کویت بعید نبود.این دیدار و برگزاری نشست تروریست های این گروهک تجزیه طلب در کویت نشان می دهد که حدس های قبلی ما درباره خباثت سران این کشور دور از واقعیت نبود.دوستان می دانند که ما در ماه های اخیر از برخی تحرکات کویت صحبت نمودیم و تاکید کردیم که کویت با طناب پوسیده ال سعود به داخل چاه نرود و امنیت ملی خودش را بازیچه غرور بن سلمان  نکند.

متاسفانه کار کویت به اینجا می رسد که با گروه هایی که تجزیه ایران و به طور خاص خوزستان را دنبال می کنند توسط مقامات رسمی دیدار و خاک خود را جولانگاه افراد تروریست قرار می دهند.این کارها اصلا به نفع کویت و اینده ان نیست .کویت فراموش نکند که ایران در برابر الحاقش به خاک عراق موضع مخالفت گرفت .
کویت فکر نکند که جبهه مقاومت این کارها را فراموش می کند .کویت ضعیف تر و کوچک تر از ان است که خود را وارد چنین بازی هایی کند.

ما در این وبلاگ بیش از یک سال قبل گفتیم که کویت دارد به گروههای تروریست و تجزیه طلب ایرانی کمک مالی و تبلیغی و جاسوسی و حتی سلاح و تجهزات نظامی می دهد. حتی این حرف باعث اعتراض برخی خوانندگان شیعه ما در کویت هم شد و انها کامنت نوشتند که نه این حرف درست نیست و کویت بی طرف است .امروز صحت و درستی ادعای انروز ما کاملا تائید می شود.در اینجا نمی خواهیم کویت را تهدید کنم چرا که این کشور کوچک تر از ان است که از طرف ایران تهدید شود فقط باید خیلی مواظب تحرکاتش باشد که در گرد و بادهای اینده منطقه به هوا نرود .مصلحت کویت در حفظ بی طرفی و رفتار محترمانه است و گرنه کلاهشان پس معرکه است.

امروز می خواهم یک ادعا مطرح کنم و ان این است که ال سعود و امارات و امریکا و اسرائیل می خواهند خاک کویت و پول انرا وسیله ورود سلاح و مهمات جنگی به ایران کنند.دشمنان ایران می خواهند به صورت ضربتی سلاح وارد کنند که این کار از طریق کویت و نیز با پول کویت و عربستان و امارات از طریق عراق سلاح وارد خوزستان  بنمایند .اگر این اتفاق بیفتد که البته در حال افتادن است ، کویت به زباله دان تاریخ خواهد پیوست.
اقایان سران کویتی فریب پول خود را نخورید و نگوئید ما با پول خود صدام را سرنگون کردیم و با دیگران هم به همین صورت برخورد می کنیم؟! امیر و مقامات کویت بدانند ایران و جبهه مقاومت روئین تن هستند و این زخم ها ما را از پا در نمی اورد.یک گردان حزب الله عراق می تواند در چند ساعت تمام کویت را تصرف کند و این بار باز پس گرفتنی در کار نخواهد بود و عبرت های دنیا در این رابطه زیادند.
البته همه می دانند شیعیان در کویت اکثریت دارند مثل بحرین و براساس دمکراسی حق حاکمیت با اکثریت مردم است

شوخی کردن با امنیت ملی انهم در حساس ترین نقطه ایران به این معنا خواهد بود که کویت با جان خود بازی می کند.دولت ایران باید به احضار کاردار کویت اکتفا نکند و گوش مقامات کویت را بپیچاند تا دیگر از این غلط ها نکنند.
]]>
بررسی اخرین وضعیت منطقه خاورمیانه و تذکر چند نکته مهم درباره حوادث اینده 2019-12-20T11:19:37+01:00 2019-12-20T11:19:37+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1312 همانطور که همه دوستان می دانند شام و فلسطین در اخرالزمان مرکز حوادثی عجیب و شگفت اور خواهد بود و اصرار یهودیان برای اشغال فلسطین و بازگشت جعلی به ان از انجمله است .یهودیان به قدرت و ثروتی بی سابقه در تاریخ دست پیدا می کنند و این موضوع عامل ایجاد فسادی بزرگ در زمین توسط انها خواهد شد.امروز رسانه ها و ماهواره ها با قصد و نیت گسترش فساد در دنیا کاملا در اختیار یهودیان و صهیونیستها ها و متحدان صلیبی ان قرار دارد و انها این پروژه را با سرعت به پیش می برند.اگر نگاهی به شام بیاندازیم می بینیم که این من همانطور که همه دوستان می دانند شام و فلسطین در اخرالزمان مرکز حوادثی عجیب و شگفت اور خواهد بود و اصرار یهودیان برای اشغال فلسطین و بازگشت جعلی به ان از انجمله است .یهودیان به قدرت و ثروتی بی سابقه در تاریخ دست پیدا می کنند و این موضوع عامل ایجاد فسادی بزرگ در زمین توسط انها خواهد شد.امروز رسانه ها و ماهواره ها با قصد و نیت گسترش فساد در دنیا کاملا در اختیار یهودیان و صهیونیستها ها و متحدان صلیبی ان قرار دارد و انها این پروژه را با سرعت به پیش می برند.
اگر نگاهی به شام بیاندازیم می بینیم که این منطقه امروز تقریبا به طور کامل قفل شده است و اسرائیل به مدد قدرت نظامی و اطلاعاتی توانسته است در ان منطقه حکمفرمائی کند و اگر نبود پرورش نهال و امروز درخت تناوری به نام حزب الله لبنان ، معلوم نبود که این منطقه امروز چه سرنوشتی پیدا می نمود.به هر حال جنگهای بزرگی در دو سه دهه اخیر توسط مردان حزب الله صورت گرفته است و اینک همه منتظرند تا در یک لحظه ، جرقه یک جنگ بزرگ و همه جانبه در این نقطه عجیب و اسرار امیز زده شود .همه مومنان و دست اندرکاران این قضیه دست به دعا هستند تا خداوند فتح المبینی دیگر که از همیشه واضح تر و بین تر باشد را برساند .مجاهدان شام و انحصارا حزب الله لبنان توانسته یهودیان را به کما ببرد ولی بازی هنوز تمام نشده است و همه ما منتظر اتفاقات اینده هستیم .

کما اینکه در گذشته گفتیم انچه ما منتظر ان هستیم رخ نخواهد داد مگر انکه یهودیان جمع شده در سرزمین مقدس در اخرالزمان دچار یک نوع از هم گسستگی شدید و شکست های متوالی به دست گروههای کوچک بشوند.این موضوع یکی از حساسترین و قابل توجه ترین حوادث اینده را شکل خواهد داد.اوضاع عامه مسلمانان کم و بیش دارد به وضعیت ترسیم شده در اخرالزمان نزدیک می شود و لکن وضعیت در سرزمین های مقدس چه در شام و چه در حجاز از اهمیت خاص الخاصی برخوردار است و در این رابطه باید مقداری منتظر ایجاد شرایط نهائی در شام و سپس عراق بشویم هر چند مقدمات ان مدتهاست اغاز شده و در حال تکمیل شدن است.

در این زمینه دو نکته درباره پیش بینی حوادث اینده قابل ذکر است.نکته اول بعضی افراد در لباس انتظار و منتظر می خواهند باعث ایجاد احساسات کاذب و هیجان در غیر محل خود و سپس نا امید کردن مومنان واقعی و منتظران حقیقی بشوند که با اینها کاری نداریم.این افراد پیاده نظام و مزدور دشمن و در جبهه باطل اند . ما در بین خودمان افرادی داریم که مانند چراغ راهنما عمل می کنند و در این زمینه اصلا عجله نمی کنیم و منتظر حوادث واقعی و اصلی خواهیم ماند.
نکته دوم اظهارات دوستان منتظر مومن است که این دوستان باید خیلی حواسشان باشد و دقت کنند سبب ایجاد موج در زمان غیر دقیق نشوند چرا که این موج مخصوصا توسط خودی ها ضررهای بسیاری به بار خواهد اورد.
لذا به همه دوستان توصیه می کنم فعلا به هیچ وجه وارد موضوع خروج سفیانی و غیره نشوند و منتظر بمانند .ما داریم مشاهده می کنیم در سایت وبلاگ های مهدوی برخی دوستان با احساسات پاک در زمینه خروج سفیانی برای رجب اینده تبلیغ می کنند .من در این زمینه خبر خاصی ندارم و هنوز برای خروج یا عدم ان چیزی مشاهده نشده است و به نظر من تحت فشار شدید قرار گرفتن اسرائیل در درجه اول و ال سعود در درجه دوم از جمله حوادث پیشاهنگ خروج ملعون خواهند بود .ال سعود دارد در این شرایط قرار می گیرد و اسرائیل برغم همه ورشکستگی ها و همه فشارهای خفه کننده ، هنوز مقداری رمق دارد.هر زمان این رمق گرفته شود در اینباره صحبت خواهیم نمود.به نظر می رسد باید منتظر یک نبرد مقدماتی وسیع و گسترده باید باشیم.این نبرد تقریبا حتمی است.این جنگ در شام رخ خواهد داد.
درباره مسائل پیرامون سال 2022 باید بگویم تا رسیدن این سال و تاریخ حوادثی که می گویند در این سال رخ می دهد 2 سال و چند ماهی باقی مانده و این زمان زیاد است و فعلا به طور قاطع درباره حدوث یا عدم ان نمی شود صحبت نمود و ان شاء الله در زمان مقتضی به شرط حیات درباره اش حرف خواهیم زد.درباره حوادث احتمالی این سال فعلا باید بگویم مقدمات این اتفاقات فراهم شده و بعید نیست اتفاق مهمی بیفتد ولی هنوز مشخص نیست که ایا این حوادث در این سال حتما اتفاق بیفتند یا نیفتند العلم عند الله .
]]>
بررسی انتخابات مجلس یازدهم از دو جهت 2019-12-10T12:11:54+01:00 2019-12-10T12:11:54+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1311 ثبت نام مجلس یازدهم به پایان رسید و حدود 15 هزار نفر در ان نام نویسی کردند تا 290 نفر به مجلس راه یابند.مجلس در دوره جدید اهمیت دو چندانی دارد و باید اعتماد مردم را مجددا بازگرداند.فعلا هنوز زمان زیادی مانده و بعدا در اینباره حرف می زنیم اما اجالتا انچه درباره مجلس جدید می خواهم بگویم در دو موضوع خلاصه می شود .اول لزوم ایجاد انگیزه برای حضور باشکوه مردم در انتخابات مجلس است در دوره دهم مجلس تضعیف شد و به علت نزدیکی زیاد به دولت نتوانست مطالبات مردم را نمایندگی کند و بیشتر به وکیل الدوله نزد ثبت نام مجلس یازدهم به پایان رسید و حدود 15 هزار نفر در ان نام نویسی کردند تا 290 نفر به مجلس راه یابند.مجلس در دوره جدید اهمیت دو چندانی دارد و باید اعتماد مردم را مجددا بازگرداند.فعلا هنوز زمان زیادی مانده و بعدا در اینباره حرف می زنیم اما اجالتا انچه درباره مجلس جدید می خواهم بگویم در دو موضوع خلاصه می شود .

اول لزوم ایجاد انگیزه برای حضور باشکوه مردم در انتخابات مجلس است 

در دوره دهم مجلس تضعیف شد و به علت نزدیکی زیاد به دولت نتوانست مطالبات مردم را نمایندگی کند و بیشتر به وکیل الدوله نزدیک بودند تا وکیل المله .مجلس دهم دو فراکسیون چسبیده به دولت داشت ، فراکسیون اصلاح طلبان و فراکسیون اعتدالیون یا همان حزب حسن روحانی نوبخت و واعظی .این دو فراکسیون در 90 درصد مواقع به سود دولت رای دادند تا ملت .عدم نمایندگی صحیح مطالبات مردم و مشغول شدن مجلس به امور غیر مهم و غیر حیاتی باعث دلزدگی مردم از محلس شد و این موضوع سبب می شود که بود و نبود مجلس در نظر مردم یکی باشد هر چند یکی نیست و مجلس اهمیت زیادی دارد.وقتی بیش از حد به قدرت نزدیک باشی مطالبات مردم فراموش می شوند.

دوم لزوم ورود نمایندگان انقلابی و کارامد به مجلس 

در سپهر سیاسی کشور ما اکثریت ارا به دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا تعلق دارد و این دو حزب در 30 اخیر قدرت را دست به دست کرده اند و متاسفانه در هر دوره مشکلات مردم حل نشد و هر بار مردم می گویند امسال دریغ از پارسال .لذا مردم باید اینبار اشتباهات گذشته را تکرار نکنند و به هر دو این جناحها که ناکارامد شده اند نه بگویند و نمایندگان جوان و انقلابی و در خط ولایت را انتخاب کنند .این به صلاح خود مردم است .لذا این دوره امید بسیاری می رود که ذائقه مجلس عوض شود و با انتخاب نمایندگان انقلابی جوان مردمی و کارامد ، دولت را به تحرک واداشته و در صورت لزوم بازخواست کنند و حتی اگر راس این دولت توان کار نداشته باشد به رسالت انقلابی خود درباره اش عمل کنند.
انتخاب مجلس انقلابی به نفع جریان کلی مقاومت و پیشرفت ان خواهد بود و در سایه یک مجلس انقلابی که خوب عمل کند ، می توان یک دولت انقلابی را در اینده شکل داد.ان شاء الله
]]>
نقش و تاثیر حمایت های مالی ال سعود از نا ارامی های اخیر در ایران و عراق و لبنان ، عربستان منتظر ضربات دردناکی باشد 2019-11-29T17:00:01+01:00 2019-11-29T17:00:01+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1310 براساس مستندات به دست امده ، عربستان و در درجه بعدی امارات از اغتشاشات اخیر در ایران حمایت مالی و لجستیک کرده اند و این حمایت مخصوصا در استانهای سیستان و بلوچستان ، خوزستان و کردستان به شکل بسیار ویژه ای انجام شده است .این حمایت ها پنهانی نبوده و این رژیم با حمایت مالی از شبکه های مختلف ضد ایرانی مثل ایران اینترنشنال و برخی شبکه های ضد انقلاب که مسائل تجزیه کشور را دنبال می کنند امنیت ملی ایران را مورد تهدید قرار داده اند.سخنان سفیر سعودی در مصر بهترین سند و مدرک در این زمینه است.واض براساس مستندات به دست امده ، عربستان و در درجه بعدی امارات از اغتشاشات اخیر در ایران حمایت مالی و لجستیک کرده اند و این حمایت مخصوصا در استانهای سیستان و بلوچستان ، خوزستان و کردستان به شکل بسیار ویژه ای انجام شده است .این حمایت ها پنهانی نبوده و این رژیم با حمایت مالی از شبکه های مختلف ضد ایرانی مثل ایران اینترنشنال و برخی شبکه های ضد انقلاب که مسائل تجزیه کشور را دنبال می کنند امنیت ملی ایران را مورد تهدید قرار داده اند.سخنان سفیر سعودی در مصر بهترین سند و مدرک در این زمینه است.
واضح است که اگر کشوری خانه اش شیشه ای است که به خانه های دیگر سنگ نمی اندازد.ال سعود البته می داند که دست زدن به این کارهای خطرناک برای منافع انها هم مخاطری دارند ولی انها مجبورند که به سیم اخر بزنند چرا که در هر دو حالت سقوط این رژیم قطعی است.من نمی خواهم این پرونده را فعلا باز کنم و می گذارم برای یک زمان بهتر .

آل سعود امروز به صورت ویژه ای در چنگال محور مقاومت قرار دارد و شیشه عمر انها در دست این محور است.آل سعود و امارات در موقعیتی نیست که از بعضی پیروزی های انصار الله یمن ناراحت بشود و بخواهد قیافه انتقام گیر را به خود بگیرد.انها در حد و اندازه های چنین مواضعی نیستند .آل سعود خوب است بداند باید منتظر عواقب سخت و جانکاه فتنه انگیزی اخیرشان در ایران و حتی عراق باشد و محور مقاومت بزودی انتقام سختی از آل سعود خواهند گرفت.
برای  بار چندم می گویم که شیعیان عراق و حتی برخی معترضین در کشور بدانند وهابیون ضد بشر سعودی خیر خواه هیچکدام از ما نیستند و فقط می خواهند از اب گل الود مشکلات اقتصادی و خدماتی در ایران و عراق و لبنان ، ماهی مورد نظرشان را بگیرند و اگر بتوانند شکاف مورد نظر را بوجود بیاورند اولین کسانی که قربانی می شود ، همین مزدورانشان در ایران و عراق و لبنان هستند.

جهت اطلاع دوستان بگویم بعد از ماجرای ارامکو ، عربستان و امارات با شدت بی نظیری در حال پول خرج کردن برای به هم زدن اوضاع امنیتی کشورهای اصلی شیعه محور مقاومت هستند و ضربه ارامکو هنوز در حال شکستن استخوان بندی ال سعود  است ولی ال سعود بدانند ضربات محکم تر و درد اورتری انتظارشان را خواهد کشید.این کارها فقط باعث پیش افتادن سقوط بن سلمان و کل خاندان وهابی ال سعود می شود و چیزی به عمر انها نمی افزاید.

مردم کشورهای محور مقاومت نباید اجازه دهند که یک بیگانه وارد اختلافات داخلی که طبیعت هر کشور و جامعه ای است شوند.اینها دلسوز جوامع ما نیستند و با همه ما دشمن هستند.امیدواریم در عراق مردم به فرمان ایت الله سیستانی حفظه الله گوش دهند و یک حد یقف و فصل الخطابی باقی بگذارند و اجازه فروپاشی جامعه نوین و دمکراسی نوپای خود را ندهند.

معترضین عراقی اولاتر بود که به امریکائی ها اعتراض کنند که در حال غارت نفت عراق هستند.امریکائی که بیش از یک میلیون عراقی را به کام مرگ فرستادو عراق را ویران نمود ایا دوست مردم عراق است؟.ایا ایرانی که در روزهای سخت و روزهائی که داعش زنان و دختران عراقی را به کنیزی  می گرفت و شهرها و استانها یکی بعد از دیگری سقوط می کردند و ه چند قدمی بغداد رسیده بود  و دوست روزهای سخت عراق بود ، شایسته اینگونه تعابیر نیست.سیبل کردن ایران در اعتراضات نشان می دهد که چه کسانی پشت سناریو اعتراضات عراق هستند.برخی معترضین از دخالت ایران در امور عراق ناراحتند در حالی که رئیس جمهور امریکا و معاونش و حتی وزیر خارجه امریکا بدون اجازه و اطلاع مسئولان عراقی وارد این کشور و پایگاه های امریکائی می شود و نخست وزیر و رئیس جمهور عراق را به پایگاه امریکائی احضار می کنند و صدای کسی هم بلند نمی شود.ایا این زیر پا گذاشتن تمامیت و استقلال عراق نیست ؟ ایا شایسته اعتراض نیست ؟ در زمینه بی وفائی عراقی ها حرف زیاد است و انها ید طولائی در این زمینه دارند.
نحوه برخورد امریکا با عراق شباهت کاملی با سفر دیروز ترامپ به افغانستان دارد . اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان به ان شکل ذلت بار و حقیرانه در کنار سربازان امریکائی و پشت سر ترامپ که در حال سخنرانی بود ایستاده بود و اتفاقا دولت افغانستان هم خبری از ورود ترامپ به این کشور نداشت و بعدا تلفنی به وی خبر دادند که این بابا اینجاست.درست مثل عراق . ایا اینها شایسته اعتراض نیست؟ ایا مردم عراق اینقدر بی بصیرت هستند؟ ایا حقایق را کتمان کردن چیزی از اصل موضوع کم می کند؟ امیدوارم معترضین عراقی به خود بیایند.
تا بعد...

]]>
درباره حواشی حوادث روزهای اخیر کشور 2019-11-23T12:48:16+01:00 2019-11-23T12:48:16+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1309 اینکه رکن اصلی و ویژگی همه اعتراضات در عراق و لبنان و ایران مخالفت با  اصول و استوانه های محور مقاومت مثل حزب الله لبنان ، عدم کمک به فلسطین و یمن و سوریه باشد و غیره باشد ، عجیب نیست.برنامه دشمن ایجاد فاصله و شکاف بین مردم و مسئولان کشورهای محور مقاومت است.اعتراضاتی که در 3 کشور مبتنی بر بهانه مطالبات مردم باشد بطور مشخص نشان می دهد که کشورهای خاص و مشخصی پشت ان قرار دارند.این اعتراضات با سوء استفاده از مطالبات مردم و سوار شدن بر این موج مطالبات باشد ولی بجای یافتن راه های علمی برای حل ا اینکه رکن اصلی و ویژگی همه اعتراضات در عراق و لبنان و ایران مخالفت با  اصول و استوانه های محور مقاومت مثل حزب الله لبنان ، عدم کمک به فلسطین و یمن و سوریه باشد و غیره باشد ، عجیب نیست.برنامه دشمن ایجاد فاصله و شکاف بین مردم و مسئولان کشورهای محور مقاومت است.اعتراضاتی که در 3 کشور مبتنی بر بهانه مطالبات مردم باشد بطور مشخص نشان می دهد که کشورهای خاص و مشخصی پشت ان قرار دارند.این اعتراضات با سوء استفاده از مطالبات مردم و سوار شدن بر این موج مطالبات باشد ولی بجای یافتن راه های علمی برای حل این مطالبات به دنبال علل غیر مرتبط باشند ، ثابت می کند طرح و برنامه قدرتمندی انرا بوجود اورده است .
اعتراضات اخیر در ایران به هر شکلی بود به پایان رسید ولی این اغتشاشات یک درس بسیار بزرگ و یک هشدار قوی به مسئولان داد که اگر خدای ناکرده در اینده دوباره چنین حوادثی تکرار شود ممکن است جمع شدن ان به این اسانی ها نباشد گو اینکه همین اعتراضات هم انرژی زیادی گرفت و نشان داد تصمیمات نسنجیده و از سر شکم سیری ممکن است امنیت کشور را به چالش بکشد.
متاسفانه دولتمردان هیچ عزمی برای ریشه کن نمودن فقر و بی عدالتی و تبعیض عریان در نقاط مختلف ندارند و این باعث به چالش کشیدن امنیت ملی خواهد شد.در حوادث اخیر دیدیم که بخشی از طبقه فرو دست وقتی وارد صحنه بشود می تواند معادلات را تغییر دهد.
اگر دولت بخواهد شکاف های درامدی را ترمیم کند باید سیاست های دست به عصای فعلی را عوض کند و طرحی نو دراندازند و عجله کند.کشور ما و شیعیان جهان به طرز عجیب و باورنکردنی هدف تهدیدات قرار گرفته اند و ایران به علت شرایط خاصترش چند برابر بیشتر از سایر کشورهای شیعه نشین هدف دشمنان است و به علت مرکزیت داشتن و سایر مزایای استراتژیک و اقتصادی و انرژی و غیره سیبل حاکمان جهان شده است.مردم ایران به لحاظ موقعیت زمانی و مسئولیت های اجتماعی مهمی که بر عهده دارند بیش از سایر مناطق هدف فتنه ها و توطئه ها هستند.
از طرفی دولت باید شاکر حضور به موقع حضرت اقا  باشد که با سخنان و موضع گیری به داد دولت و کشور رسیدند و گرنه دولت قادر به جمع کردن موضوع نبود.بخشی از مردم معترض که به خیابان امدند و بخشی از مردم که معترض بودند ولی به خیابان نیامدند با موضع گیری رهبری معظم برغم انتقاد و اعتراض سکوت کردند و به دولت فرصت دادند.نجابت مردم به احترام سخنان رهبری بود و مردم می دانند که ایشان مصلحت حکومت و مردم را به صورت توامان در نظر می گیرند برای همین اکثریت معترضان خاموش شدند .دولت سعی کند فضای سنگین و نارضایتی خاموش مردم را به بهترین وجه ممکن درمان کند و اجازه ندهد به نارضایتی ها دامن زده شود.
بطور مثال وزیر صنعت با نمک به زخم پاشیدن مردم گفته تا اخر سال به قیمت ها افزوده نمی شود .در حالی که 3 ماه تا پایان سال مانده و سخن وزیر صمت غیر مستقیم به مردم می گوید از اول سال اینده دوباره روز از نو روزی از نو .
نکته دیگر اینکه مردم از قطع شبکه اینترنت به شدت ناراضی سرخورده و عصبانی هستند و این مسئله سوهان اعصاب مردم شده و به نارضایتی دامن زده است.انگار عمدی در کار است که دولت نمی خواهد در یک سال و نیم باقی مانده از دوره اش ، آرامش بر کشور حکمفرما شود.حوادث ماههای اخیر به شدت شک برانگیز و نشان می دهد نوعی هماهنگی بین معاندان خارجی و داخلی و لیبرال های وطن فروش ایجاد شده است وگرنه این حجم از ناکارامدی حتی در زمان دولت موقت هم وجود نداشت.
گذشته از ناکارامدی ها با کمال تاسف سخنان امروز چهارشنبه حسن روحانی درباره زمان و نحوه اجرای طرح بنزین بود که حقیقتا دل مردم را به درد اورد و میخ اخری بود بر تابوت مقبولیت روحانی .خنده های روحانی در این روزهای سخت مردم و قهقه هایش به زخم ها و مشکلات انها نشان داد که او عمدا برای ایجاد نارضایتی در تلاش است و برنامه ای برای بر هم زدن امنیت و اقتصاد مردم در دست تهیه است.اقای روحانی این چه کاری بود که با مردم کردید ؟ ایا اگر قادر به درست صحبت کردن نیستید ، نمی توانید سکوت کنید ؟ او به سان یک مرفه بی درد و مانند کسی که هیچ درد و برای الام مردم ندارد به صحنه امد .
تمام دلسوزان کشور و تمام دلسوختگان به اقدامات لیبرال ها با دیده شک و تردید نگاه می کنند و همه متفق القولند که این اقدامات و نمک پاشیدن به زخم مردم و خنده های از روی غرور و تکبر برخی مسئولان چیزی جز تلاش برای تضعیف رهبری نظام و تضعیف ساختارهای حکومت نیست.فی البداهه باید گفت این طرح ، انتخابات مجلس یازدهم هدف قرار داده و می خواهند با ایجاد ناامیدی و نارضایتی حضور مردم در پای صندوق ها و بالاتر امید مردم را کاهش دهد.در این زمینه بزودی و در استانه انتخابات مطالبی را به محضر خوانندگان عزیز خواهم رساند.
]]>
افزایش فتنه های اخرالزمانی در منطقه و لزوم اگاهی بخشی و بصیرت افزایی ، دولت فورا مشکلات را ترمیم کند و رهنمود رهبری معظم را عمل کند ، در استانه حوادث بزرگ هستیم مومنان منتظر آماده باشند 2019-11-17T11:47:09+01:00 2019-11-17T11:47:09+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1308 اخرالزمان دوره ی فتنه های عظیم است و این فتنه ها به گونه ای مطرح می شوند که تشخیص حق از باطل به شدت دشوار است . متاسفانه در اخرالزمان تعداد زیادی از مردم به خاطر اینکه ملاکشان فقط مادی و روزمره است دچار اشتباه می شوند و عده ای حتی از مومنان به همین علت سقوط می کنند.به نظر می رسد حوادث اخرالزمان در منطقه ما اغاز شده باشد .همانطور که قبلا گفتم دشمن محور مقاومت مشاهده می کند که موجودیت منافع و کل موجودیت خود را از دست رفته می بیند و به همین خاطر با تمام توان به مقابله با مقاومت امده است .نباید در اخرالزمان دوره ی فتنه های عظیم است و این فتنه ها به گونه ای مطرح می شوند که تشخیص حق از باطل به شدت دشوار است . متاسفانه در اخرالزمان تعداد زیادی از مردم به خاطر اینکه ملاکشان فقط مادی و روزمره است دچار اشتباه می شوند و عده ای حتی از مومنان به همین علت سقوط می کنند.
به نظر می رسد حوادث اخرالزمان در منطقه ما اغاز شده باشد .همانطور که قبلا گفتم دشمن محور مقاومت مشاهده می کند که موجودیت منافع و کل موجودیت خود را از دست رفته می بیند و به همین خاطر با تمام توان به مقابله با مقاومت امده است .نباید در استانه یک فتح الفتوح بزرگ دچار اشتباه شویم .باید تا اخر این راه پر افتخار بصیرت خود را حفظ کنیم .متاسفیم که لیبرال ها با لباس دوست یکی از اخرین خیانت های خود را مرتکب شدند .باید مراقب باشیم.
از همه مومنان منتظر می خواهم برغم سخت بودن فضا و کم بودن فرصت مانور ، به تکلیف خودمان در اگاهی بخشی کمک کنند و فراموش نکنند امروز جنگ جنگ اراده هاست و کسانی پیروز می شوند که قدرت تاب اوری بیشتری داشته باشند .
به افراد معترض هم می گویم نعمت امنیت و نعمت اهل بیت ع را قدر بدانند و همه چه در عراق و لبنان و ایران بدانند انسوی رها کردن خط ولایت ، سر سپردن به ولایت شیطان وهابی صلیبی خواهد بود .معیشت مردم سخت است ولی باید از اشتباه بزرگتر که باعث می شود همه داشته ها را از دست بدهیم .خوداری کنیم.
دشمن صلیبی صهیونی با کمک وهابیت می خواهد و تصمیم قطعی گرفته که به یک نسل کشی عظیم شیعیان دست زده و بر مراکز ثروت مادی کشورهایمان مسلط شود .این موضوع اظهر من الشمس است .انها امروز برای مشکلات  مردم اشک تمساح می ریزند اما اگر خدای نکرده طرحشان موفق شود جان و مال و ناموس شیعیان را مباح خواهند نمود و ما را تا ابد اسیر و برده خود خواهند نمود .چنین مباد
همه نگاه کنند که رسانه های دشمن چگونه بطور متحد و منسجم به افزایش خشونت و بزرگنمایی کمک می کنند؟! این دشمن هیچگاه خیرخواه ما نبوده اند و بدنبال برادرکشی بین شیعیان و ایرانیان هستند.باید هوشیار و بیدار بمانیم.

از دولت می خواهیم به رهنمود رهبری معظم برای حل مشکلات همه مردم خاصه اقشار مستضعف فوری و عاجل رسیدگی کند و شکاف ها را فورا و سریعا پر کند.در زمان و سالهای حساسی قرار داریم و این شرایط نیاز به مردانی دارد که هرگز مایوس نشوند و پا پس نگذارند.
]]>
اوضاع عراق و لبنان حساس و دقیق است، اوضاع اخرالزمانی عراق ، ادامه ناکارامدی دولت روحانی ، افزایش بدون برنامه و بدون مقدمه بنزین 2019-11-15T06:17:21+01:00 2019-11-15T06:17:21+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1307 در فضای ملتهب و اخرالزمانی منطقه به هیچ عنوان نمی توان پیش بینی دقیقی از انچه در اینده ، حتی نزدیک انجام داد و سیاست های فتنه نرم جدید حاکمان جهان ، بدنه شیعیان و ایجاد اختلاف بین حکومت ها و مردم را کلید زده است.این سناریو همانور که قبل گفتم با پول سعودی و طرح و نقشه های فتنه انگیزانه یهودی و انگلیسی در حال انجام است و برای اینکار سرمایه زیادی را تدارک دیده اند و نگران کننده است .در عراق تصاویر صدام و شعارهای تند و افراطی و تاکید بر ملی گرائی عربی در برابر اخوت و برادری اسلامی بر پایه عشق و اراد در فضای ملتهب و اخرالزمانی منطقه به هیچ عنوان نمی توان پیش بینی دقیقی از انچه در اینده ، حتی نزدیک انجام داد و سیاست های فتنه نرم جدید حاکمان جهان ، بدنه شیعیان و ایجاد اختلاف بین حکومت ها و مردم را کلید زده است.
این سناریو همانور که قبل گفتم با پول سعودی و طرح و نقشه های فتنه انگیزانه یهودی و انگلیسی در حال انجام است و برای اینکار سرمایه زیادی را تدارک دیده اند و نگران کننده است .در عراق تصاویر صدام و شعارهای تند و افراطی و تاکید بر ملی گرائی عربی در برابر اخوت و برادری اسلامی بر پایه عشق و ارادت به اهل بیت علیهم السلام در بین بخشی از عراقی ها به گوش می رسد و صدای این قشر از مردم بلندتر به گوش می رسد .ما در این وبلاگ در سنوات اخیر بطور مکرر در اینباره و عهد شکنی ها هشدار داده بودیم و متاسفانه باید گفت امروز این اتفاق افتاده و تظاهرکنندگان که اغلب وابسته به حزب بعث و شیعیان انگلیسی وابسته به گروه شیرازی که کربلا را در دست دارند و برخی بعثیون طرفدار مرجع اسرائیلی به نام الصرخی که خود را یمانی می نامد و نیز برخی فریب خوردگان توانسته اند عده ای از مردم را با خود همراه سازند .اینرا هم اگر در کنار ناکارامدی دولت و فساد گسترده مالی بگذاریم ، تمام پازل ها تکمیل می شوند.

لذا ما نگران عراق هستیم و نباید عراق به این شکل از دست محور مقاومت خارج شود .باید نیروهای مومن عراق سریعتر تحرک کنند و مردم را اگاه سازند و گرنه اوضاع خطرناک تر از این خواهد شد .عراق در ازمون اخرالزمانی بزرگی قرار گرفته است و این روزهای عراق با روزهای مهم صدر اسلام و دوره امام علی ع و امام حسن ع و امام حسین ع شباهت هائی دارد.ثمره ی 1400 سال حسینی ع بودن برای این بود که از گذشته درس بگیریم و در مواقع حساس امام زمان خودمان را تنها نگذاریم .نتیجه روضه های هزار ساله حسینی ع امروز باید نتیجه دهد و نشان دهیم که دیگر انزمان گذشته و ما اهل کوفه نیستیم .اگر دوباره از یاری دین خدا دست برداشتیم مطمئن باشیم که معاویه زمان یا عبیدالله ابن زیاد زمان و یزید زمان و صدامی دیگر بر ما حاکم خواهند شد انگاه دیگر گریه و زاری و خاک بر سر پاشیدن فایده ای نخواهد داشت ، درست مثل و گریه زاری اهل کوفه بعد از انگه خبر شهادت امام حسین ع به کوفه رسیده ، هرگز فایده ای نداشت و حضرت زینب س انگونه گریه و زاری انها را پاسخ داد.

لبنان بخاطر وضع شکننده اش هرگز توان بحران شدید اقتصادی را ندارد و وضعیت سریعتر از هرجائی از دست دولتمردان ان خارج می شود.نباید از کنار اوضاع این دو کشور ساده بگذریم چرا که این دو کشور اهمیت فوق العاده ای برای انسجام و پیوستگی محور مقاومت دارند و بدون انها کار پیجیده می شود.

دشمن ایران را هم مورد هدف نرم خود قرار داده و در سنوات اخیر هم به کار خود شدت بخشیده است.یکی از مهمترین اهداف دشمن این است که دولت دست روی دست بگذارد و منتظر باشد.به قول حضرت آقا ما باید هر روز منتظر باشیم یک روز منتظر برجام روزی منتظر تمدید معافیت و ... این در تعلیق بودن در این 6 سال ضربات سختی وارد کرده است و ناکارامدی دولت و تعلیق ان وضعیت اقتصادی مردم را سخت کرده است.همین اتفاق دیشب و افزایش دویست درصدی قیمت بنزین به این شکل شوک اور یکی از مصادیق ناکارامدی و تصمیمات غلط و در غیر محل خود است.
دولت نمی تواند بدون بهبود اوضاع معیشتی و افزایش قدرت خرید ، به این شکل قیمت بنزین را افزایش دهد چرا که قیمت این فراورده بر همه قیمت های اثر خواهد گذاشت.نمی شود درامد مردم ثابت و روبه نزول باشد و قیمت ها صعودی باشند.نمی شود درامد ریالی باشد و هزینه دلاری .نمی شود قیمت بنزین را با فلان کشور با فلان درامد سرانه محاسبه کنیم در حالی که درامد مردم ما جزو کمترین درامدهای جهان باشد .اگر مقایسه می کنیم همه چیز را با هم ببینیم.
در پایان باید بگویم حسن روحانی مرد این مرحله بزرگ و حساس نیست و حضور وی فقط خسارت محض است و بازی در زمینی است که دشمن تدارک دیده است.حسن روحانی بداند نیروهای مومن و حزب اللهی اماده در دست گرفتن مسئولیت های بزرگ هستند و هرگز به وی اجازه فروش کشور را نخواهند داد.از این بابت خیالشان راحت باشد .
]]>
نامه حسن روحانی به سلمان پادشاه عربستان ، آل سعود در اوج ضعف خود نوشدارو دریافت کرد 2019-11-04T17:00:01+01:00 2019-11-04T17:00:01+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1306 تائید ارسال نامه حسن روحانی به سلمان پادشاه عربستان توسط ربیعی سخنگوی دولت خنجری دیگری  بر غرور ملی کشور وارد نمود و بیشتر نشان دهنده ادامه وادادگی و ضعف سیاست خارجی دولت لیبرال های غرب زده است.این نامه نه بر اساس پروتکل های بین المللی قابل توجیه است و نه براساس توازن قوای فعلی موجود در منطقه که کاملا به ضرر عربستان و به سود ایران در جریان است.عربستان در تمام مواجه های قرن 21 تا امروز ، بدون استثناء شکست خورده و برخی شکست های ال سعود در تاریخ و در کتاب گینس ثبت خواهد شد.براساس عرف روابط بین تائید ارسال نامه حسن روحانی به سلمان پادشاه عربستان توسط ربیعی سخنگوی دولت خنجری دیگری  بر غرور ملی کشور وارد نمود و بیشتر نشان دهنده ادامه وادادگی و ضعف سیاست خارجی دولت لیبرال های غرب زده است.
این نامه نه بر اساس پروتکل های بین المللی قابل توجیه است و نه براساس توازن قوای فعلی موجود در منطقه که کاملا به ضرر عربستان و به سود ایران در جریان است.عربستان در تمام مواجه های قرن 21 تا امروز ، بدون استثناء شکست خورده و برخی شکست های ال سعود در تاریخ و در کتاب گینس ثبت خواهد شد.
براساس عرف روابط بین الملل کشوری که روابط خود را با کشور دیگری قطع می کند لازم است اگر قرار بر برقراری روابط باشد این کشور قطع کننده است که باید درخواست رابطه دهد و اقدام کند اما با کمال تاسف می بینیم حسن روحانی باز هم در برابر رقبای اصلی ایران عقب می نشیند و نامه صلح امیز می نویسد و درخواست همکاری منطقه ای می کند این در حالی است که حتی کودکان دبستان هم می دانند تمام تار و پود تصیم گیری آل سعود در اختیار امریکاست و این خاندان هیچ اراده ای در تصمیمات راهبردی مثل امنیت روابط خارجی و اقتصاد کلان ندارند.

امریکا حتی ولیعهد و پادشاه را هم انتخاب می کند و حق وتو برای رد این دو مقام را در اختیار دارد.
علی الخصوص رفتار ترامپ با عربستان که همه می دانیم به چه نحو است .هنوز مرکب وتوی ترامپ برای کاهش تنش بین ایران و عربستان که توسط بن سلمان پیشنهاد شده بود ، خشک نشده است که روحانی اینچنین اقتدار کشور را به حراج می گذارد.
ال سعود حاکم بر عربستان الان در اوج یاس و نومیدی ناشی از شکست ها و ناکامی های بی حساب منطقه ای شان هستند و انها هستند که به ما نیاز دارند و انها باید پیش قدم شوند و از ایران به خاطر تمام جنایت ها عذرخواهی کنند نه اینکه روحانی نامه ضعف ارسال کند .
رژیم ضد بشری و غیر متمدن و بیابانی و وحشی  سعودی را چه به صلح و همکاری منطقه ای ؟
مجاهدان یمنی با همه سختی ها و محاصره های بی سابقه در تاریخ ، به چند قدمی خیمه ال سعود رسیده اند و این خاندان از درون دچار اختلافات عمیق و شکاف های عظیمی است که جز با یک درگیری خونین درون قبیله ای شفا نمی یابد و این خاندان با سقوط و ضعیف شدن فاصله ای ندارند انوقت اینگونه باید به انها روحیه داده شود ؟!
روحانی نوشدارو به سلمان تعارف کرده است.
این غم بزرگ را چگونه درمان کرد ؟وادادگی تا کجا ادامه پیدا می کند ؟ 
عربستان یک لحظه از دشمنی دست نکشیده و یک پالس مثبت عملی نفرستاده است .از جمله همین الان ال سعود چندین شبکه ضد ایرانی که صریحا به خشونت در داخل دعوت می کنند را اداره می کند و به دنبال جنگ قومیتی در ایران و جنگ مذهبی در منطقه هستند چگونه می شود با چنین اشراری صلح کرد؟اوباش سعودی فقط زبان زور می فهمند. 
متحدان منطقه ای امریکا مثل عربستان و اسرائیل در حال اماده کردن خود برای یک تقابل بزرگ و تاریخی بی سابقه هستند .اینها اصلا در حال و هوای چنین واژه هائی نیستند چرا که وجود یک رقیب قدرتمند مثل ایران و متحدانش را با اصل وجود خود در تعارض می بینند .
فقط باید دعا کنیم هر چه زودتر این روزهای تلخ تر از زهر دولت دوازدهم به پایان برسند چرا که هرگز امید به اصلاح رویکردهای مبتنی بر ذلت انها وجود ندارد.
]]>
نقشه های غرب و متحدان داخلی انها برای انتخابات مجلس یازدهم ، اشاره مختصر درباره بحث های خروج سفیانی 2019-11-02T17:01:02+01:00 2019-11-02T17:01:02+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1305 به خطر افتادن نفوذ و قدرت سیاسی و اقتصادی غرب در منطقه توسط مجموعه ای از کشورهای موسوم به محور مقاومت ناقوس زمین گیر شدن و مرگ را برای کشورهای متحد غرب به صدا در اورده است.در یکی از اخرین اقدامات انجام شده که همچنان ادامه دارد ، امریکا شدیدترین تحریم های ضد بشری را علیه ایران وضع نموده  و این تحریم ها هم اکنون با قدرت در حال پیگیری است .امریکا و متحدان اروپائی عربی اش در منطقه هنوز امیدوارند این تحریم ها نتیجه بدهد و در روزی از روزها شاهد اغاز تبعات تحریم ها در داخل کشور باشند.متاسفان به خطر افتادن نفوذ و قدرت سیاسی و اقتصادی غرب در منطقه توسط مجموعه ای از کشورهای موسوم به محور مقاومت ناقوس زمین گیر شدن و مرگ را برای کشورهای متحد غرب به صدا در اورده است.در یکی از اخرین اقدامات انجام شده که همچنان ادامه دارد ، امریکا شدیدترین تحریم های ضد بشری را علیه ایران وضع نموده  و این تحریم ها هم اکنون با قدرت در حال پیگیری است .امریکا و متحدان اروپائی عربی اش در منطقه هنوز امیدوارند این تحریم ها نتیجه بدهد و در روزی از روزها شاهد اغاز تبعات تحریم ها در داخل کشور باشند.
متاسفانه این تحریم ها در داخل کشور توسط متحدان غرب مورد تشویق قرار دارد و انها با اصرار زیاد معتقدند این تحریم ها بزودی تاثیرش را خواهد گذاشت.غرب و متحدان داخلی و منطقه ای بدون شک تا انتخابات مجلس فشار اقتصادی را رها نخواهند نمود و بزرگترین هدف انها کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم است.کاهش معنادار مشارکت مردم اگر خدای ناکرده اتفاق بیفتد ، به عنوان یک توفیق بزرگ برای تحریم های غرب به شدت باعث افزایش تبلیغات علیه ایران خواهد شد و ناکارامدی دستگاه اجرائی و ضعف شدید مجلس به این پروژه دامن زده است.اگر بتوانند مشارکت را در حد 50 درصد یا حتی کمتر از ان پائین بیاورند ،انرا نماد تاثیر تحریم ها بر معیشت و نظام قلمداد خواهند نمود.فلذا توجه دادن مردم به اهمیت انتخابات و مشارکت دادن اکثریت مردم که حداقل بالای 60 درصد باشد به شکست پروژه کمک خواهد نمود.
انچه از اتفاقات منطقه برداشت می شود این است که خاورمیانه به سمت یک رویداد مهم در حرکت است.این رویداد می تواند یک جنگ تمام عیار با سردمداری اسرائیل باشد و حتی تضعیف نفوذ جبهه مقاومت در عراق و لبنان و حتی سوریه و یمن است و غرب برای هر کدام این گزینه ها چندین پلان مختلف در نظر دارد.در داخل کشور برنامه اینده انها تاکید بر ملی گرائی و توجه صرف بر ایران و پر حجم نمودن حملات عوام فریبانه علیه اجزای مختلف محور مقاومت در راس برنامه های انها قرار دارد.پروژه ای که سال 88 یکی از خائنین به کشور به نام میرحسین موسوی انرا به شکل وسیعی کلید زد.

به هر حال فتنه های عراق و لبنان از فتنه ی اینده علیه ایران بی ربط نیست و مشغول کردن بدنه کشورهای اصلی محور مقاومت به مشکلات داخلی و فراموش کردن مشکل اصلی منطقه که وجود رژیم یهودی اسرائیل و حضور غرب در منطقه و تسلط بر ثروت های منطقه که کاملا به اکثریت جمعیتی منطقه تعلق دارد است.

یک نکته هم درباره بحث های اخیر در وبلاگ صبح قریب و سایر سایت ها و وبلاگ های مهدوی عج که برای قطعی بودن خروج سفیانی در رجب اینده و ظهور در سال اینده در حال اجرای برخی پروژه های ضد مهدوی هستند که در سنوات اخیر هر سال تکرار می شود .برخی هم واقعا معتقدند که ما در استانه این اتفاق هستیم و خروج سفیانی فوری است و امسال اتفاق خواهد افتاد.به این افراد باید گفت  امر ظهور در ید قدرت الهی است و تنها خداست که می داند ظهور چه زمانی اتفاق خواهد افتاد و ما اگر هم صحبتی کنیم فقط یک احتمال را مطرح می کنیم .به نظر ما احتمال خروج سفیانی برای رجب اینده هنوز کاملا بررسی نشده ولی این احتمال برای رجب امسال قمری کمی دور از ذهن است .لذا دوستان مومن و مخلص مهدوی عج فریب تبلیغات پر حجم را نخورند و به اصول نهضت مهدوی و قیام حضرت بقیه الله الاعظم عج هر چه در توان داریم پایبند بمانیم و از توقیت به هر شکل پرهیز کنیم و عجله نکنیم چرا که همه اتفاقات رخ داده در منطقه جهان بطور صددرصد به سود جبهه مقاومت است و صدای خرد شدن استخوان امریکا به شدت بالا رفته و ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کار است تا عزت اسلام واقعی و پرچم اسلام اهل بیت ع بر بام جهان به اهتزاز در اید. 
ان شاء الله در هفته های اینده در این زمینه نظر نهائی و قطعی خود را به اطلاع دوستان خواهیم رساند

یک توضیح هم درباره نظرات خوانندگان بدهم و ان این است که ما فقط نظراتی که با اعتقادات ما همراه و همگام باشد را اجازه انتشار می دهیم و اگر نظری یک درصد با نظرات متفق العلیه تباین داشته باشد را حذف می کنیم.شما با فعالیت در این وبلاگ تائید می کنید که بطور صددرصد با اصول شیعه اثنی عشری و نظرات روحانیت روشن ضمیر شیعه موافق هستید.قرائت ما از ظهور قرائتی است که در جمهوری اسلامی مورد تائید است.نظرات دیگران اگر با این اصول متضاد باشد برای ما قابل تحمل نیست و اینگونه نظرات جناح منافق و ضد اسلامی و ضد شیعی حذف می شوند.امیدوارم این توضیح واضح باشد.برخی ما را به نیامدن به وبلاگ تهدید نکنند چرا که اگر 10 نفر یا چند میلیون نفر از وبلاگ بازدید کنند برای ما کیفیت کار مهمتر است هر چند حضور تک تک افراد را ارج می نهیم و گرامی میداریم.الان بازدید وبلاگ به طرف 4 میلیون بازدید در حرکت است ولکن هیچ احساسی نسبت به ان ندارم به ان مقدار که به ترویج مهدویت و انتظار نگران هستم و وسواس دارم 
]]>
تحلیل و بررسی حوادث هفته های اخیر منطقه خاورمیانه 2019-10-25T10:08:38+01:00 2019-10-25T10:08:38+01:00 tag:http://tahlilkabar.mihanblog.com/post/1303 بسم الله الرحمن الرحیم حوادث مختلفی در یکی دو هفته اخیر در منطقه بوجود امد که بطور خیلی خلاصه انها را مرور و تاثیرات انها در حوادث مهم اینده را مورد بررسی قرار خواهیم داد:حادثه اول اعتراضات در عراق این اعتراضات به ظاهر به خاطر بی کفایتی و ناکارامدی حکومت عراق و عدم تامین رفاه نسبی برای مردم بوده و هست ولی نوع شعارهائی که بعضا با سوء استفاده از احساسات و هیجان حاکم سر دادند عجیب و عبرت اموز بود .از جمله اعتراض به مناسک اربعین و پیاده روی ان و تهدید مردم ایران به برخورد در صورت ورود به بسم الله الرحمن الرحیم 

حوادث مختلفی در یکی دو هفته اخیر در منطقه بوجود امد که بطور خیلی خلاصه انها را مرور و تاثیرات انها در حوادث مهم اینده را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

حادثه اول اعتراضات در عراق 
این اعتراضات به ظاهر به خاطر بی کفایتی و ناکارامدی حکومت عراق و عدم تامین رفاه نسبی برای مردم بوده و هست ولی نوع شعارهائی که بعضا با سوء استفاده از احساسات و هیجان حاکم سر دادند عجیب و عبرت اموز بود .از جمله اعتراض به مناسک اربعین و پیاده روی ان و تهدید مردم ایران به برخورد در صورت ورود به عراق از شگفتی های بزرگ بود.
مردم عراق بالاترین احترام را به اربعین دارند و در طول سال برای خدمت در مراسم اربعین کار و پس انداز می کنند لذا عجیب بود که این حرف نشان دهنده واقعیت های عراق باشد و بیشتر نشان دهنده نفوذ پول و اموال سعودی و اماراتی و حتی کویتی در جنوب عراق و ایجاد انگیزه برای برخی افراد اوباش در جهت حمله به بزرگترین اجتماع انسانی جهان است .اربعین مخصوصا در شکل چند ده میلیونی اش اساسی ترین تهدید برای حاکمان دنیا برای ادامه این حاکمیت است .اربعین نشانه و بشارت بزرگ حاکمیت حق و حاکمیت انسان کامل بر جهان است لذا به هر وسیله و به هر قیمتی برای جلوگیری از ریشه دواندنش تلاش می شود.
لذا این اعتراضات برغم مطالبات حق و لزوم کارامدی دولت ، در نهایت اب به اسیاب دشمنان وهابی می ریزد و ممکن است عراقی ها شب بخوابند و صبح چشم باز کنند و ببینند تمام دستاوردهای 15 سال اخیر را از دست رفته ببینند و باز گروهی وحشی تر از صدام و تاریک اندیش تر از داعش بر مقدارات انها حاکم شوند.اعتراضات باید در بستری مدنی ادامه یابد و این اعتراضات باید در نهایت فصل الخطاب مرجعیت را حفظ کند وگرنه اینده تاریکی ممکن است در پیش باشد .انقلاب ایران اگر دارای رهبری که فصل الخطاب همه بود نبود ، معلوم نبود چه سرنوشتی پیدا می کرد و امام خمینی رضوان الله علیه نقش ولایت خود را به خوبی ایفا فرمودند و بعد از ایشان هم حضرت آقا امام خامنه ای حفظه الله تعالی توانسته این نقطه ثقل و این ریسمان الهی را محکم حفظ کنند.
لذا ما نسبت به عمق نقشه دشمنان برای حال و اینده عراق عمیقا نگران هستیم .این اعتراضات اگر ادامه یابند و عمق پیدا کنند به عنوان یکی از فرصت های بکر برای حاکمان دنیا می تواند عمل کند و دشمن برای ادامه تسلط بر این نقطه دست به اقدامات بعدی بزند.
ال سعود به قرار گذشته می خواهد با تسلط بر عراق و ایجاد حکومت وهابی نزدیک به خود ، اجازه ایجاد یک قدرت متصل و انقلابی در این نقطه حساس را ندهد .در گذشته حاکمان وهابی و سلفی بارها با حمله به اماکن مقدس اجازه شکل گیری قدرت اهل بیت علیهم السلام را با کندی مواجه کرد که خوانندگان عزیز می توانند در این زمینه به تاریخ معاصر و تاریخ گذشته مراجعه کنند.
ادامه اعتراضات اگر به تقویت حرکت وهابی سلفی بیانجامد می تواند مصداق یکی از حرکت های منفی ذکر شده در روایات باشد .این اعتراضات اگر باعث بیدار شدن نعره های قومی بشود ، مثل انبار باروت عمل خواهد کرد و تر و خشک را با هم خواهد سوزاند.
کارامدی دولت عراق و جهاد مدیران کشور عراق در خدمت مقدس و فوری به مردم روی دیگر سکه است که می تواند جلوی توسعه فتنه و ماهی گرفتن ال سعود و غرب از اب گل الود را بگیرد.مردم عراق باید رایحه خوش خدمت را خیلی فوری احساس کنند و فرصت های نباید از دست برود و اتفاقا عادل عبدالمهدی نخست وزیر فعلی ، مرد این مرحله حساس در عراق نیست .او به شدت محافظه کار و کند عمل می کند .

حادثه دوم اعتراضات لبنان 
اعتراضات لبنان تقریبا شباهت هایی با عراق دارد و شباهتش این است که بدنه مردمی محور مقاومت را هدف گرفته است با این تفاوت که قدرت اصلی دست نخست وزیر سنی مذهب است که عمدا با ناکارامدی باعث ایجاد نارضایتی شده است و باز هم اثر انگشت ال سعود را در لبنان نیز می توان کاملا مشاهده کرد.یک تفاوت دیگر اعتراضات لبنان ، استحکام بدنه جبهه مقاومت و حزب الله و قدرت بصیرت بیشتر این مردم نسبت به عراق است که به خوبی بین اعتراض به معیشت و مقدس بودن مقاومت تفاوت قائل هستند و اجازه نمی دهند به مقدسات خود اهانت و تعریضی صورت بگیرد.
اعتراضات در عراق برای قطع ارتباط سرزمینی بین محور مقاومت و اعتراضات در لبنان برای ایجاد اشتباه در تصمیم گیری مسئولان محور مقاومت و مشغول کردن و انحراف اذهان مسئولان حزب الله لبنان از توجه به اسرائیل انجام می شود .اگر هدف مبارزه با اسرائیل کمرنگ شود ، صهیونیست ها به هدف خود رسیده اند.یکی دیگر از اهدافی که ممکن است اعتراضات لبنان ایجاد کند ، شکستن ابهت و اقتدار حزب الله و دبیر کل ان یعنی سید حسن نصر الله است که اگر اطمینان و اعتماد مخدوش شود ، زمینه های فتنه ی اینده در شام و عراق فراهم خواهد شد.
حتی در داخل ایران هم لیبرال های وطنی متحد غرب هم در حال انجام ماموریت خود هستند که قبلا به ان اشاره داشتیم و از تکرار ان خوداری می کنیم.
 به هر حال عراق به عنوان حلقه وصل و لبنان به عنوان خط مقدم نبرد گذشته و اینده با یهودیان مورد هجمه حاکمان دنیا قرار گرفته اند و این اعتراضات با مدیریت میدانی و مالی ال سعود و امارات و حاکمان کویت کلید خورده اند .علت این اعتراضات معیشتی است کاری که مسئولان عراق و لبنان هم در ایجاد ان مقصر هستند.این اعتراضات و دیگر برنامه های در دست انجام مستکبران و نیز فشار بی سابقه اقتصادی بر ایران فقط برای جلوگیری از یک رویداد بزرگ انجام می شود و ان ایجاد تمدن عظیم اسلامی با محوریت اهل بیت ع و امام عصر عج صورت می گیرد.
این دست و پا زدن ها اخرین تلاش های حکام فاسد کنونی دنیا است .جبهه باطل برای جلوگیری از بر امدن افتاب تابان امام زمان عج به هر اقدامی دست خواهد زد با این هدف که جلوی تقویت زمینه های ظهور پسر انسان گرفته شود .
افزایش بصیرت و شناختن فتنه ها و تمسک به اهل بیت ع و اطاعت از ولی فقیه به عنوان رهبر محور مقاومت ما را از سقوط در فتنه ها مصون می دارد.

درباره ترقه بازی اردوغان ورشکسته هم می خواستم حرف بزنم که صحبت به طول کشید فقط یک جمله بگویم که ایجاد منطقه حائل سی کیلومتری در شمال سوریه توسط ترکیه برای این است که فرصت دست اندازی به ثروت های طبیعی سوریه و حتی عراق در اینده برای ترکیه بیشتر بشود .ترکیه دوباره به فکر تجدید امپراتوری از دست رفته اش افتاده ولکن هیهات 
]]>